2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benim koca 6.30da cıkıyo evden hiç kalkmadım suana kadar
kalkmamı istemedi daha dogrusu cok erken diye.. sabah kalkıyo giyiniyo kahvaltılık bişiler alıyo beni öpüyo üstümü iyice örtüyo gidiyo
dün kızdım azıcık sessiz ol cok ses yapıyosun diye

bu arada önemli bilgi getirdim size...

HAMİLELİKTE BULANTIYI ÖNLEMENİN YOLLARI

Sevgili Anne Adayları, bulantı şikayetleriniz hafifse ayaktan ilaçsız tedavi denenebilir: Ayaktan ilaçsız tedavide amaç anne adayının bulantılarla kendisi başa çıkmasını sağlamaktır. Bu amaçla anne adayına şunlar önerilir:
•"Yatağınızın kenarında kraker ya da bisküvi benzeri gıda maddelerini hazır bulundurun. Sabah bunları yedikten sonra yataktan kalkın.
•Günlük öğününüzü üç öğünde değil beş ya da altıya bölerek alın.
•Sıvıları yemekler arasında alın. Yemekler esnasında fazla sıvı almayın.
•Midenize ve barsaklarınıza dokunan yiyeceklerden uzak durun
•Bu önlemlerle şikayetleriniz geçmezse doktorunuza tekrar başvurun."

Cnm Ali benim babamın ismi ama kayınpederim varken kendi babamınkini koymak doğru olmazdı. Kayınpederimin ismi ise Şaban. Kendi dedi zaten koymayın benim ismimi dalga geçerler çocukla diye. Daha uygun bir ismi olsaydı koymayı çok isterdim çünkü kendi babam gibi severim kayınpederimi. Bizde bu yüzden oğlumun adını Hakan Kaan koyduk. Hakan eşimin adı. Seslenirken Kaan'ı kullanıyoruz. İki isimli insanların bahtları çok açık olur diye duyduğumuz için öyle koyduk oğlumuza. Dilara ismini çok seviyorum. Ablamın kızının ismi Dilara Sultan diye çağırıyor herkes. Kız yada erkek yine çift isim bulmaya çalışacağım bende. Kayra kesin gibi erkek olursa ama yanına uygun ne buluruz hiç bilmiyorum...

Hepsine katılıyorum tecrübe ile sabittir, bilgiler için teşekkürler.

kızlar 2.bebişi bekleyenler siz tecrübelisiniz bilgilendirin bizi dogum konusunda :26:
normal nası-sezeryan nası-epudral ne
ben cok cahilim bu konuda valla

valla ben alıştığım için kalkıyorumm kocam da yat diyo ama uykum olursa yatarım zaten..bnde ara ara sadece baş dönmesi var onun haricinde bi şikayetim yok çok şükürrrrrrrrr

canım teşekkürederim kesindir dimi eşimle ablam herkeze söledi onlar inandı ben hala acaba diyorum ((
Normaldir böyle hissetmen bin bile iknci hamileliğim olmasına rağmen herkese söylemekten korkuyorum ya değilsem diye, bırak söylesinler ve tadını çıkartsınlar...

kızlar 2.bebişi bekleyenler siz tecrübelisiniz bilgilendirin bizi dogum konusunda :26:

Ben de normal doğum çok istedim son ana kadar dr um olmaz bebek inmedi sancıların başladı dese de ısrarla normal doğum dedim hatta 9 ay takip eden doktorumu bırakıp normal doğum için başka hastaneye yattım, ama dr um doğur bilmiş 9 saat sancı artı suni sancıya rağmen bebiş inmedi doğum kanalına ve kalp sesleri düşünce ben her iki acıyı yaşadım ve sezeryan oldum, şimdi sorsan yine normal doğum ister yine de sezeryan olurum her ikisini yaşamak da ayrı ama normal doğumdan yanayımmm, hiç korkmayın sancısını çektim sadece ama Rabbim kolaylık veriyor ama ben mecbur sezeryan olacağım...

bi de bulantı için bir dilim limon yemek öneriliyormuş

ya ben acayip tırsıyorum doğumdan

canım ben altunizade'de oturmuyorum ama medical park göztepe'de mehtap yazıcıoğluna gidiyorum. memnun kaldım ben. hamileliğim öncesinde de acıbadem hastanesine gitmiştim. ikiside altunizade'ye yakın. tercih edebilirsin

Cnm ben normal doğum yaptım çok rahat bir doğumdu. 06:25 de doğumum gerçekleşti.Dr.um tşk ederim çok rahat bir doğumdu dediğinde dedim bu kadar mıydı asıl ben tşk ederim. Saat 13:40 evimde pijamalarımı yıkamış balkona asıyordum annemler geldi.Kayınvalidem ve oğlum yorgunluktan uyuyorlardı :))...Annemden fırça yedim ne işin var senin lausa lausa balkonda nazara geleceksin diye O kadar rahat geçti yani cnm. Umarım bu da öyle olur. Allah bir avazda nasip etsin inşallah hepimize...

ya ben acayip tırsıyorum doğumdan

Ben de çok korkuyordum cnm. Netice de canından can çıkıyor ama Allah öyle bir yardım ediyor ki. İçinizi ferah tutun, bol bol dua edin. İnanın kucağınıza aldığınızda aklınızda ne korku kalıyor ne acı :))

feyza ben idrar tahlılınde gebe oldugumu öğrenmıstım.doktor bı daha kan tahlılı yapma gereği duymadı.direkt ultrasona aldı keseyı gorebılmek ıcın.keseyı gorebılmek cok onemli,cunku dış gebelık mı değil mi onun tespit edilmesi gerekli,güzelim öğretmenım demişsin,yanı ben de öğretmenim bunun sevkı var raporu var nasıl doktora gıdemıyosun bebegınden onemlı mı,bir gununu ayırıver
amin inşallah,dediğin gibi kısa gecer ama hıc geçmeyecek gıbı:)
temmuz anneleri iştah durumunuz nasıl ???
benim aşırı değişkenlık gosteriyor.bi bakıyorum canım hıc bır sey ıstemıyor,bi bakıyorum her yerı yıyecek olarak goruyorum:)

Maşallah herkesin senin kadar kolay olsun inaşşalh, hanımlar korkmayın ne kadar acı çekseniz evladınızı kucağınıza alınca o cennet kokusunu duyunca bütün acılar sıkıntılar son buluyorrrrrr, evlad her acıya değer.....

Allah cumlesine nasip etsin ins.
benim ilk dogum sezaryan oldu. 38 hafta bitmisti ve kizim tersti . belki 2 hafta daha beklesem donerdi bilmiyorum
Dr yeri daralmis zor dedi. bizde zorunlu sezaryan yaptirdik ama uhte kaldi icimde ins bunu normal yapicam zaten ydisinda yapmayi
dusundugum icin burda sezaryan sonrasi normal dogum yapiyorlar ins bu doner.
anladım canım yaa genelde olan bişi sanırım ama bende yok henüz

sen zaten ilk mesajı yazmışsın tatlım onu "düzenle" deyip oraya liste ekleyebilirsin yöneticiye bilgi vermek mi gerekiyor muş?
canim o eskiden vardi simdi belli bir sure gecince onceden yazdigin mesaja mudahale edemiyorsun.
eski mesajlarini bir kontrol et o tus yok ilk birkac dk oluyor sonra kayboluyor en azindan bende boyle
.seni cok iyi anliyorum bende bir kucuk yaramaz var onunla bile zorlaniyorum ustelik okulada gotmiyor krese gidiyordu hasta diye aldim.
ptesi tekrar baslaticam allhtan servisi var. ben goturmuyorum

Son düzenleme:
canım üzülme o doktorun da gönlünü alırsın yalandan yatıverirsin ultrasona,ayrıca salağa yatmayı da unutma:)

canim dogu afrika, tanzanya...
allah seni naapmasın ne işin var annem oralarda:)

ohh maşallah yata yata buyutun siz göbüşleri:)) biz sabah ezanıyla düşelim yollara:)

ilk defa duydum ha,benim ne anneden ne kocadan fayda yok valla:) gidem kendım alam:)
niyeki hayatım nolurmuş ki,ben hep bacak bacak ustune atarım,baska turlu oturamam kı
Hoşgeldin canım.
Benim hesapta bir problem var. Dr. 7 temmuz hesaplıyor bence yanlış. çünkü benim sat 24 eylül benden 1 hafta sonra gebe kalanlar 7-8 temmuz arası muhtemel doğum tarihleri.
canım evet senın hesapta bı problem var bence de,cunku benım de sat 24 eylül,ama doktorum muhtemel dogumuma 1 temmuz dedi

size arkadas gelincik kardesimizi yolluyorum ben gelemedim barik o gelsin guzel sohbetler hepinizeee

Cnm benimde 36 hafta kontrolüme gittiğimde drum çocuk ters ilk doğum kolay kolay dönmez bu çocuk haftaya gel sezeryan günü belirleyelim dedi. Eşim sevinçten delirdi ben üzüldüm çünkü normal doğumu çok istiyordum. Bir iki gün sonra annemlerde otururken öyle bir hareket etti ki blop diye de bir ses annem bile duydu. Döndü bak görürsün dedi. Yok anne dedim dönmezmiş ilk doğumda.37.hafta 1 Nisandı eşimle gittik tekrar. Eşim sevinçten ağzı kulaklarında 5 inde yapalım ben daha fazla bekleyemeyeceğim falan diyor. Ultrasona bir girdim drum dedi olacak şey değil dönmüş kaan. Eşim şok tutturdu ben kendimi hazırladım sezeryanla alalım diye Allahtan dr.um benim tercihimi bildiği için yok dedi. Dönmüş artık bekleyeceğiz ben sezeryana karşıyım. Çokta sürmedi zaten 38.hafta yani 7 Nisanda normal doğumla geldi bebeğim :))... Hayırlısı böyleymiş ablam Belçika'da doğum yaptı. Normal doğum diye çok diretmiş dr.u.9-10 saat uğraştılar. En son pedegog gelip siz napıorsunuz bebeği kaybedeceğiz demiş alalacele aldılar sezeryana ama yiğenim ne yazık ki pisliğini yutmuş. İki ay hastanede yattı kuzum. Uzun süre sol tarafı için fizik tedaviye gitti. Tüm bunlar drun normal doğum diye diretmesinden kaynaklandı. Herşeyin hayırlısı yani cnm. Netice itibari ile bir sezeryanın var zaten cnm ben senin yerinde olsam ikinciyi de sezeryan tercih ederim.

canım bir şey sorcam,normal doğum yapınca cinsel hayatınızda bir problem oldu mu,yanı eşin şikayetçi falan oldu mu,anladın sen onu:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…