2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

off bu isim konusu çkmaz bi sokak gibi bizde isim konusunda bizi zorlayan yok şimdilik ama zaman ilerleyince ne olacağı bilinmez
annem kayınvalidenin ismini koy kız olursa diyor ama ben pek düşünmüyorum
kaynbabam rahatsız biraz adamcağıza birşey olursa ve bebiş erkekse koymak zorunda kalacağz gibi...
bu arada senin haberin olmadan ben çıkartırım diyen arkadaş benm babam gibiyse çıkartr annemn haberi olmadan konulmuş benm adım
bide kendileri bi isim koyup kayınvalide tarafı başka bi isimle seslenebilr diyen arkadaşım bu çocuğu bunalma sokuyo isim belirsizliği yaşyor ki ben yaşadım iki taraf farklı isimle seslenmemeli çocuk benm ismm ne diye durmadan sorguluyor

canım ben demiştim kayınpederim için başka isimle seslenebilir diye :) ben bunu isteyen taraf istediğini söylesin diye demedim ama yani ben çocuğuma istediğim ismi koymak isterim. yani tabi herkes öyle ister, herkes bebeğine istediği ismi koymak ister. ama benim kayın pederim öyle değil, isim konuusnda üzerine vazife olmayan insanların çocuklarına bile gidip isim bulma telaşına girer. eltim ikinci bebeğinde koymadı onun istediği ismi, o da şimdi nihal diyor çocuğa. ama bir tek o diyor yani çocuk başkasından bunu duymuyor. benim için problem yok. zaten ayda yılda bir görecek torunu. derse desin.
ben bu ailelerin isim iişine karışmasına karşıyım. yani tamam, büyükler olarak heveslenebilirler. bu konuda fikir danışırsak, şu şu isimler de olabilir diyebilirler. sen de beğenirsen koyarsın. ama illaki de benim dediğim olacak diye direten büyükler sanki kendileri hiç anne baba olmadı. çok gıcık bir durum

Öyle cnm, herhangi bişide daha demediki tartışmayalım bu konuda hamilesin, ne sen üzül nede bebiş. Geçen tartıştık, tuttu bana dediki ne tartışıyon hala bebeğini de mi düşünmüyon :KK53: Herşeyini çekmeliymişim yani sineye, hiç bişiye olmaz diyip tartışmaya girmemeliymişim. Bana dedi ki hamileliğine güvenipte benimle tartışma dedi. Ne demek oluyosa :KK47:

evet hamilesin benimle tartışıyorsun diyor benim eşim de. hamileysem tartışmaya mahal vermemeliyim demiyor da, hamileysen susup sineye çekmen gerek demeye getiriyor sanırım :KK4:
eşim bazen dünyanın en iyi ve anlayışlı insanıdır, bazen de dünyanın en öküzü. çünkü psikolojisi olaylar karşısında çabuk değişir.
ay ne bileyim en iyisi bu öküzleri hiç takmayıp bebişimizin sağlığını düşünmek. zaten ağlamaya çok meyilliyim. geçen hafta hep ağladım. ama bu hafta burda takılmak bana iyi geldi. bizi bizden iyi kimse anlayamaz çünkü. en iyisi yoklarmış gibi davranmak :KK1:

ewet cnm lcw ye bende cok baktm ama hç bişe yok ayrıca pantolonlar falan cok sıradandı burda annesi hamile die bi magza var oraya gittim ama orda fiytları acayp uçurmuşşşş valla iki katı resmen sadece pantolon 80 tl :KK53: ama babişkom saolsın canım benmnm yaa :KK16:

aynen canım ya ben de konyada ışın hamile dünyası diye bir yer var oraya baktım dediğin gibi fiyatlar uçmuş durumda :KK43: bir pantolon 80 lira, üzerine bir hırka almak istesem o da 60-70 lira. hani daha sonra da giyebilecek olsam acımam ama vallahi acıyorum. ben de lcw'den aldım. 45 tl. kazak problem olmuyor zaten ama normalde hep dar pantolon giydiğim için, bel kısımları oturduğumda sıkıyordu. şimdi çok rahat ettim. bakalım artık 1-2 aya kadar kış gitmeye başlar, karnım da iyice büyümeye başlar o zamanda baharlık yazlık bir pantolon filan alırım. öylece tamamlarım heralde 2 pantolonla :KK70:

Valla kızlar benim kaynanada 1 günde 5 yelek yapar ama daha bişe görmedim çok şükür! Olmuyoken her gittiğimde çocuk muhabbeti yaparlardı hamile kalınca pek bi hevessizleştiler dertleri beni üzmekti heralde. Eşimin yanında çalışanlar bile ikidebi soruyolar cinsiyet belli mi bizim hanım bişeyler örcek falan diye.Benim annem örgü pek bilmez garibim hergün bende zaten ondan bişeycik istemem parasıda yokki babam vercekte bana vercek istemem kendine harcasın.Bizim burda kız tarafı erkek tarafı durumu yok kim gönlünden ne koparsa onu alır sonuçta torunları ve yaptıkları beni değil onları yüceltir gerçi eşim 1 çöp bile istemez kimseden bakamıcak olsam yapmazdım diyo. Zaten şimdilik bebişe ayıracağımız bi oda yok sadece yatağını alıcaz park yatak mı mobilya mı bilemiyorum henüz bebek arabası ıvır zıvır hepsi 1-2 milyar tutar o kadar para içinde kimsenin nazını çekemem hastanede 1 milyar civarı ama kimse elini cebine atmaz biliyorum çocuk olsun diye ne paralar harcadıkta ne babam ne kayınpeder sormadı bişe lazımmı diye bundan sonrada allah kimsenin eline düşürmesin birazda o yüzden kimsenin adını koymak istemiyorum ya zaten hiçbişeyime yardım etmediler hakları yok! Sorarlarsa bebeğe bilezik veya künye yapın dicem çok hoşuma gidiyo bana bi çorap bile almasınlar.

canım ben demiştim kayınpederim için başka isimle seslenebilir diye :) ben bunu isteyen taraf istediğini söylesin diye demedim ama yani ben çocuğuma istediğim ismi koymak isterim. yani tabi herkes öyle ister, herkes bebeğine istediği ismi koymak ister. ama benim kayın pederim öyle değil, isim konuusnda üzerine vazife olmayan insanların çocuklarına bile gidip isim bulma telaşına girer. eltim ikinci bebeğinde koymadı onun istediği ismi, o da şimdi nihal diyor çocuğa. ama bir tek o diyor yani çocuk başkasından bunu duymuyor. benim için problem yok. zaten ayda yılda bir görecek torunu. derse desin.
ben bu ailelerin isim iişine karışmasına karşıyım. yani tamam, büyükler olarak heveslenebilirler. bu konuda fikir danışırsak, şu şu isimler de olabilir diyebilirler. sen de beğenirsen koyarsın. ama illaki de benim dediğim olacak diye direten büyükler sanki kendileri hiç anne baba olmadı. çok gıcık bir durum

ben anladm tatlım seni benm babannemlerde yılda bir iki defa görüyorlardı beni ama kendi tarafındaki akrabalar mecburen onun dediği isimle sesleniyordu ben bunu demek istedim sadece zaten kıbrısa tayin varmış ozaman hiç sorun olmaz akrabada yok çocuğun senn verdiğin isimle büyür gider ben aynı şehirde olacağınızı düşünüp demiştim

yaparız ederiz diolar ama bbilmiorm 5.aya gircez nerdeyse hala bi çp yookk hadi alcak durumunuz yok dyelim oturda bi kaç parça bişey ör be kadın otrmsta dier iki oglunun ceyizine lif örüoo ayy cıldırıorumm yaaa :KK47: bende dayanamadm dedım artk en sonnda torun torun dıodunuz le torun demekle olmuo babannelik koly degil göstern torun sevginizi öle kuuru kuru sewmekle olmaz dedm :KK47: ay dogsun biz ona yagdırırzzz alırız kimseye muhtaç etmeyiz bilmem ne cart curt ölsemde gene komam isimlerini
iyi demişsin:KK70:D uyuz oluyom kuru lafla peynir gemisi yürütmeye çalışan kayınvalidelere... hem çocuk çocuk derler olunca pıss. yok ya kendi anan baban gibisi yok!
Ben ismi Ceren olsun diyince mi? Yok efendim o nasıl isimmiş, anlamı neymişki kendi ne olsunmuş, öyle isim mi olurmuş. Ya okumuş etmiş adamsın, köy yerinde yaşamıyorsun, cahil değilsin insan hamile karısına böylemi der. Desenki biraz daha düşünelim, belki daha güzellerini buluruz desen anlarım, biliyo zaten hassas bi insanım kasten yapıyo sanki, sırf beni çileden çıkarmak için. Her bişeye öküzlükle yaklaşıyo :KK47:

o gider çıkarırsa nüfus kağıdını sen de mahkemeye başvur değiştir valla ben olsam yaparım el mi yaman bey mi yaman!! isim koymak en çok ananın hakkıdır o ayrı konu zaten de şu an en çok üzerine düşmesi gereken zaman senin.:KK43: inşallah bebeği alınca daha iyi olur herkes aynı hızda baba olmuyo.

yaparız ederiz diolar ama bbilmiorm 5.aya gircez nerdeyse hala bi çp yookk hadi alcak durumunuz yok dyelim oturda bi kaç parça bişey ör be kadın otrmsta dier iki oglunun ceyizine lif örüoo ayy cıldırıorumm yaaa :KK47: bende dayanamadm dedım artk en sonnda torun torun dıodunuz le torun demekle olmuo babannelik koly degil göstern torun sevginizi öle kuuru kuru sewmekle olmaz dedm :KK47: ay dogsun biz ona yagdırırzzz alırız kimseye muhtaç etmeyiz bilmem ne cart curt ölsemde gene komam isimlerini

canım bunu bu kadar sorun etme.. kimi ailelerde erkenden bebeğe hazı yapmak uğursuzluk gibi düşünlür... belki onlarda böyle düşünüyolardır...
benimde kendi ailem şimdiye kadar hiçbirşey yapmadı, ama biliyorumki 7. aydan sonra herşeyini alcaklar.. kayınvalidem de tam aksine başladı şimiden hazırlıklara... herkesin düşüncesi farklı... sende bekle bakalım biraz...

size bir arkadaşımın twitini yazayım çok hoşuma gitti :)

can dündar demişki ;
-İki kadın birleşince dedikodu yapar diyen erkek, başka bir erkekle kafa kafaya verince atom altı parçacıkları mı tartışır ? :KK33:

evet hamilesin benimle tartışıyorsun diyor benim eşim de. hamileysem tartışmaya mahal vermemeliyim demiyor da, hamileysen susup sineye çekmen gerek demeye getiriyor sanırım :KK4:
eşim bazen dünyanın en iyi ve anlayışlı insanıdır, bazen de dünyanın en öküzü. çünkü psikolojisi olaylar karşısında çabuk değişir.
ay ne bileyim en iyisi bu öküzleri hiç takmayıp bebişimizin sağlığını düşünmek. zaten ağlamaya çok meyilliyim. geçen hafta hep ağladım. ama bu hafta burda takılmak bana iyi geldi. bizi bizden iyi kimse anlayamaz çünkü. en iyisi yoklarmış gibi davranmak :KK1:

En iyisi o cnm, yoklarmış gibi davranmak, ben dün o kadar ağladım ki hassas bi insanım çok çabuk ağlarım, ama noldu o gitti maç seyretti ben hem kendimi hem bebeğimi üzdüm. Artık yokmuş gibi davranıcam ama kusurada bakmasın herşeyi sineye çekemem onun dediği gibi değil, kendim gibi yaşarım. :KK20:

Son düzenleme:

seninki yağmasada gürlemiş canım benim ki daha nasılsın diye aramadı oğlunu arıyo geçen gün eşim sen nasıl babannesin hiç arayıp sorduğun yok dedi bende sus ya sanki ben söyletiyomuşum gibi konuştun dedim duydu tabiki telefonda benmi arıcam diyomuş.ama görümcem sağolsun arar sürekli önce benim sağlığımı sonra bebeğin sağlığını sorar yani garip oluyolar anlamsız bir tavır içinde kendileri

Valla kızlar benim kaynanada 1 günde 5 yelek yapar ama daha bişe görmedim çok şükür! Olmuyoken her gittiğimde çocuk muhabbeti yaparlardı hamile kalınca pek bi hevessizleştiler dertleri beni üzmekti heralde. Eşimin yanında çalışanlar bile ikidebi soruyolar cinsiyet belli mi bizim hanım bişeyler örcek falan diye.Benim annem örgü pek bilmez garibim hergün bende zaten ondan bişeycik istemem parasıda yokki babam vercekte bana vercek istemem kendine harcasın.Bizim burda kız tarafı erkek tarafı durumu yok kim gönlünden ne koparsa onu alır sonuçta torunları ve yaptıkları beni değil onları yüceltir gerçi eşim 1 çöp bile istemez kimseden bakamıcak olsam yapmazdım diyo. Zaten şimdilik bebişe ayıracağımız bi oda yok sadece yatağını alıcaz park yatak mı mobilya mı bilemiyorum henüz bebek arabası ıvır zıvır hepsi 1-2 milyar tutar o kadar para içinde kimsenin nazını çekemem hastanede 1 milyar civarı ama kimse elini cebine atmaz biliyorum çocuk olsun diye ne paralar harcadıkta ne babam ne kayınpeder sormadı bişe lazımmı diye bundan sonrada allah kimsenin eline düşürmesin birazda o yüzden kimsenin adını koymak istemiyorum ya zaten hiçbişeyime yardım etmediler hakları yok! Sorarlarsa bebeğe bilezik veya künye yapın dicem çok hoşuma gidiyo bana bi çorap bile almasınlar.

evet canım bana da olana kadar hayatı zindan etti kayınvelidemler.hergün beni arayıp daha bişey yok mu şu doktora git şunu yap bilmem ne diyorlardı. şimdi ne arayan var ne de soran. dediğin gibi dertleri beni üzmekmiş demek ki. benim örgü elimden gelir. annemin de öyle. yaptığım epey bişeyler var. uğraşırsam günde bir parça bitiriyorum. bana adres verirsen sana hediye olarak göndermek isterim kendi ördüklerimden :KK16:

Son düzenleme:

bu cümlene bayıldım ve üzerine parmak basıyorum :KK1: bazen bakıyorum allahım nasıl iyi bir adam, bazen de o gidiyor hiç tanımadığım birisi geliyor. ilk hamile olduğumu öğrendiğimde canım bişey çekmişti, ama merakla karışık çekti canım yani :KK70: hiç yemediğim bişeydi. insanın canı yemediği bişeyi mi çekermiş filan diye küstü bana :KK1: allahım ya adam bir değişik. dediğiniz gibi hamile olan biziz ama onların psikolojisi değişiyor. allahtan benimki şimdi alıştı. artık daha anlayışlı gibi.
bir de şu huyu var çok gıcık :
bu aralar ben de pek bi ağlamaklıyım. ama hamilelikten olduğunu anlayabiliyorum. çünkü saçma sapan şeylere ağlıyorum. geçenlerde tv'de kılıçdaroğlu bir konuşma yapıyor. ben de haberlerde onu gördüm. allahım normalde de siyasetle filan hiç alakam olmaz :) kim nedir bilmem yani. onu öyle konuşurken görünce nasıl bir ağlamak geldi içimden. başladı yaşlar süzülmeye gözümden. yalnız konuşma yaptığı konu da dersim meselesiyle ilgili filan :KK70: hani böyle şehitlerle ilgili filan bişey olsa anlarım. tamamen hukuki şeylerden filan bahsediyordu.
eşim gedli noldu aşkım noldu, niye ağlıyosun,saçmalama buna ağlanırmı bilmem ne. ben tabi daha da ağlak oldum, sen zaten beni anlamıyosun filan diye. yani tamam saçma biliyorum ama elimde olmadan oluyo durduk yerde :) sorma be adam , ne oldu ne oldu, yok bişey işte, bekle geçer :KK70:

sakın psikolojini bozma canım mutluluk başkalarına bağlı değil bu eşin dahi olsa bende çok çabuk ağlardım herşeye ama çok bunaldığımda elimi karnıma koyuyoyum senin için sabrediyorum yeterki sen üzülme diyorum çok güçlü oldum hamilelikte inan

En iyisi o cnm, yoklarmış gibi davranmak, ben dün o kadar ağladım ki hassas bi insanım çok çabuk ağlarım, ama noldu o gitti maç seyretti ben hem kendimi hem bebeğimi üzdüm. Artık yokmuş gibi davranıcam ama kusurada bakmasın herşeyi sineye çekemem onun dediği gibi değil, kendim gibi yaşarım. :KK20:

evet canım en güzeli. ben canımı sıkınca odama gidiyorum yatağıma girip bir film izliyorum. kafam dağılıyor öylece de uyuyup kalıyorum. sabah kalktığımda sakinleşmiş oluyorum.
hem o da sakinleşip pişman olmuş oluyor. bide erkeklerin en çok zoruna giden şey hesaba alınmamaktır. laf söyleyeceğine onu takma, daha etkili olur. hem sen de yıpranmazsın :KK54:

bu cümlene bayıldım ve üzerine parmak basıyorum :KK1: bazen bakıyorum allahım nasıl iyi bir adam, bazen de o gidiyor hiç tanımadığım birisi geliyor. ilk hamile olduğumu öğrendiğimde canım bişey çekmişti, ama merakla karışık çekti canım yani :KK70: hiç yemediğim bişeydi. insanın canı yemediği bişeyi mi çekermiş filan diye küstü bana :KK1: allahım ya adam bir değişik. dediğiniz gibi hamile olan biziz ama onların psikolojisi değişiyor. allahtan benimki şimdi alıştı. artık daha anlayışlı gibi.
bir de şu huyu var çok gıcık :
bu aralar ben de pek bi ağlamaklıyım. ama hamilelikten olduğunu anlayabiliyorum. çünkü saçma sapan şeylere ağlıyorum. geçenlerde tv'de kılıçdaroğlu bir konuşma yapıyor. ben de haberlerde onu gördüm. allahım normalde de siyasetle filan hiç alakam olmaz :) kim nedir bilmem yani. onu öyle konuşurken görünce nasıl bir ağlamak geldi içimden. başladı yaşlar süzülmeye gözümden. yalnız konuşma yaptığı konu da dersim meselesiyle ilgili filan :KK70: hani böyle şehitlerle ilgili filan bişey olsa anlarım. tamamen hukuki şeylerden filan bahsediyordu.
eşim gedli noldu aşkım noldu, niye ağlıyosun,saçmalama buna ağlanırmı bilmem ne. ben tabi daha da ağlak oldum, sen zaten beni anlamıyosun filan diye. yani tamam saçma biliyorum ama elimde olmadan oluyo durduk yerde :) sorma be adam , ne oldu ne oldu, yok bişey işte, bekle geçer :KK70:

ben de geçen yatak odasının halısı kapıya geçmiş diye sinirlenip bir saat ağladım. eşim halime güldükçe sinirlenip daha çok ağladım :KK52:

sakın psikolojini bozma canım mutluluk başkalarına bağlı değil bu eşin dahi olsa bende çok çabuk ağlardım herşeye ama çok bunaldığımda elimi karnıma koyuyoyum senin için sabrediyorum yeterki sen üzülme diyorum çok güçlü oldum hamilelikte inan

evet çok haklısın

Ayy kızlar az önce yazdığım mesajı yanlışlıkla modaretöre gönderdim cepten girince zor oluyo :26:

Bu arada doğumu benim gibi temmuz başı bekleyenler aslında biz haziran anneside olabiliriz yav 40 haftayı her bebek doldurmuyo bide sezeryan olursa 38 de falan alırlar bebişleri :KK49:
Ya bide çay kahve içiyomusunuz kızlar? Ben çay içmiyorum hep pek sevmem hemde sabah kahtaltıda aldığım demiri engellemesin diye içmiyorum anca bi misafirlikte falan ama nescafeyi çok arıyorum başım ağrıyo uykumu açamıyorum içmeyince eskiden çok içerdim hamile kalınca bıraktım ama bu ara çok canım istiyo :44:

X