2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

yuppiii benimde öyle benimde :))) 3 gündür ilaç kullanmıyorum ve midem bulanmıyooo ayy hep dua ediyorum böyle devam etsin nolaaarrr :))
ay çok sevindim yaa darısı diğer arkadaşlarımıza inşallah:KK19:

ben 6 da başlar biliodum benim 8de başladı
ama sağolsun ofisteki prof. doktor arkadaşlarım her an başlar die uyardı benide algılayabildim
işte 12ye ramak kala bitti :)

bende babasına benzedi diom oda öyle bırak 2 gün uyanmaz hiç ki bekarken yaparmışta öyle :)
ben bebekken usluymuşum oda öyleymiş
inş. bizimkide öle olur ama sağlıklı olsunda annesi kurban olur ona
benim kocacım da bebeğimiz hiç hareket etmiyor ultrasonda deyince annemlerin yanında senin gibi tembel olcak desene dedi:KK30: güya şaka yapıyor ama annem filan o nasıl laf öyle evladım diyiverince dank etti:KK9: ben de aşkolsun ben tembel miyim sadece uykuyuseviyorum dedim. Bu arada geçen gün 9 aylık bebeği olan bi ark.a gittik ay yazık 4. aya kadar bebek mışıl mışıl uyumuş son 5 aydır geceleri en fazla 2 saate bir kalkıyormuş uyku haram oldu diyor. Allah inşallah bizim bebiklerimizi uslu eder

kizlar elevit hapinizi doktorami yazdiriyosunuz ozel mi aliyosunuz
ben ilk ozel almistim 15 tl vermistim gecen doktora yazdirdim ezcaneye 5 tl odedim vay dedim
doktor bana eleviti icince mide bunaltisi yapiyosa alma dedi ama almadan olurmu
mide bunaltim cikaricak gibi dil bazen ogurucek gibi oluyo geciyo

Canım ben parayla alıyordum.Sağlık ocağından ücretsiz aldım bu sefer.Elevit değil ama dengiymiş megadyn diye bir ilaç.

benim kocacım da bebeğimiz hiç hareket etmiyor ultrasonda deyince annemlerin yanında senin gibi tembel olcak desene dedi:KK30: güya şaka yapıyor ama annem filan o nasıl laf öyle evladım diyiverince dank etti:KK9: ben de aşkolsun ben tembel miyim sadece uykuyuseviyorum dedim. Bu arada geçen gün 9 aylık bebeği olan bi ark.a gittik ay yazık 4. aya kadar bebek mışıl mışıl uyumuş son 5 aydır geceleri en fazla 2 saate bir kalkıyormuş uyku haram oldu diyor. Allah inşallah bizim bebiklerimizi uslu eder

hihihihhi :KK9:
ay inş. ama diom ya sağlıkların yerinde olsun bakılır bi şekilde:KK6:

ben çıkıyorum kızlar
elektrikci bu akşam geliomuş gidem çekildek çilemi çekem :KK70:
gerçi annem tembihledi sakın toplama ortalığı ben yarın gelcem nasılsa yaparım die

ya ben çok bilmiş insanlara uyuz oluom hamişlik döneminde
her çocuğu olan prof kesildi başıma
geçen ceviz yiodum biri geldi yeme o kadar dedi kolestrolün çok çıkacak dedim doktor ye dio ondan iimi bilcen
he dedi bilirim ben
herkesde doktor kesildi başıma dedim üzüldüm sonra laf dedim die ama napim
çünkü öncesinde de gelip gidip ne zaman görsem yion diodu bana
yediğimde atıyorum 1 mandalina 1 bisküvi 3 ceviz fln

Lokmanimi sayiyomus :KK70: ben ne bulsam yiyorum.cevizide kimse ye demedi ama canim cekiyo bala bandirip bandirip yiyorum.7/24 agzim durmuyo.arkadasum 6 aylik hamile mide bulantisindan hicbirsey yiyemiyor bebegi 600 gr mis.3 ay kalsi dogumuna.bnm mide bulantim yok sukur ama yararli biseyse yerim arkadas:KK9: 2 kisilik yiyoruz sonucta:KK49:

canim o bilmis insanlara varya hic kulak bile verme
ben kizimda inanki ceviz avuc avuc yedim doktor ye bol demisti kizim cok iyi gelisip iyi kilo almisti
canin ne istiyosa ye ic kendini kasma milete bakip milet tek akil verir zaten baska bisi
sen ye mandarina meyve cok hosuma gidiyo yiyorum dedim doktora ye tabi ama abartma onlardada seker var dedi benimde agzim hic durmuyo meyve tatli yemek yiyorum canim 2 kilo aldim hada 15 haftada

ben çıkıyorum kızlar
elektrikci bu akşam geliomuş gidem çekildek çilemi çekem :KK70:
gerçi annem tembihledi sakın toplama ortalığı ben yarın gelcem nasılsa yaparım die

Kolay gelsin gorusmek uzere:KK3:yarin baska bi doktora daha gidicem belki cinsiyeti soyler.ikimizinde 12+3 sorarsin sende :KK6:

ben kizimda inanki ceviz avuc avuc yedim doktor ye bol demisti kizim cok iyi gelisip iyi kilo almisti
canin ne istiyosa ye ic kendini kasma milete bakip milet tek akil verir zaten baska bisi
sen ye mandarina meyve cok hosuma gidiyo yiyorum dedim doktora ye tabi ama abartma onlardada seker var dedi benimde agzim hic durmuyo meyve tatli yemek yiyorum canim 2 kilo aldim hada 15 haftada

Canim bence az bile almissin bende tatli cok canim istiyor ama kasiyorum kendimi buna ragmen 3 kilo almisim. ay vallahi su kilo derdimiz olmasada bolca istedigimizi yesek:)))):21

Canim bence az bile almissin bende tatli cok canim istiyor ama kasiyorum kendimi buna ragmen 3 kilo almisim. ay vallahi su kilo derdimiz olmasada bolca istedigimizi yesek:)))):21

canim kiz bebekte cok kilo alinirmis erkek te az kilo alinirmis diye duymustum
ben kizimda 18 kilo aldim bunda bakalim ne olcak ama doktor 10 kilo yeter almak icin dedi
kasma kendini canim ye yarasin kucuk kuzuya

Lokmanimi sayiyomus :KK70: ben ne bulsam yiyorum.cevizide kimse ye demedi ama canim cekiyo bala bandirip bandirip yiyorum.7/24 agzim durmuyo.arkadasum 6 aylik hamile mide bulantisindan hicbirsey yiyemiyor bebegi 600 gr mis.3 ay kalsi dogumuna.bnm mide bulantim yok sukur ama yararli biseyse yerim arkadas:KK9: 2 kisilik yiyoruz sonucta:KK49:

ay herhalde sayıyor parasıda ondan çıkmıo halbuki derdi neyse :)
bende genelde yararlı şeyler yiyorum ara öğünlerimde zati normal yaşamımda da zararlı şeyleri çok sevmezdim çok zor olmuo şükür

ay vermicem diom ama 1 deil 2 deil hepsi öyle ayol
hele geçen bitanesi geldi eşi 2.ye hamile benden 2 hafta sonra duyurdu ofiste gelmiş bana dioki folik asit içionmu sanane :KK70:
evet meyveyi abartmamalı önceden misal diyetlerde ara öğünler hep meyveden olurmuş sağlıklıymış
halen daha öyle ama şimdiki meyveler çok şekerli imiş
domates bileee
ben almadım desem yalan olmaz 400 gr :)

Kolay gelsin gorusmek uzere:KK3:yarin baska bi doktora daha gidicem belki cinsiyeti soyler.ikimizinde 12+3 sorarsin sende :KK6:

sağol canım ama adamlar gelmiş beklemiş aramadan gitmiş allahın safları
hadi bakalım inş.
ben 13 3 (artı yapamadım) gidicem bakalım söylermi
sağlığı yerinde olsunda gerisi hikaye merak :)

etamin yapacaklara gaz olsun :)

1prhj.jpg

bu arada kızlar pembe kelebek nerelerde ?
en son bana mesaj attığında sabah kalkınca çok az gerindiğini ve karnının acaip ağrıdığını ve sanki içindende bişey koptuğunu hissettiğini söylemişti
ama ondan sonra ağrısı olmamış kanamada olmamış
bende doktora ara sor demiştim ama o günden beri yok
iki hafta oldu galiba

Kızlar konuyla çok alakasız bişe sorcam...
Küçük yerlerde yaşayan ev hanımları bütün gün napıyosunuz ya sıkılmıyomusunuz? Ben çok sıkılıyorum. Büyük sayılabilcek bi ilçedeyiz ama hiçbişe yok ne eşimle oturup bi kahve içebileceğim bi yer ne büyük bi alışveriş merkezi hiçbişe yok yazın insanlar ya denize yada parklara atıyo kendini kışında uyduruk tek katlı bi alışveriş merkezi var ya oraya yada evlere kapanıyoruz. Yaz olsa haftasonu yakın iller deniz falan haftasonları güzel oluyo en azından ama kışın soğukta insanın canı hiçbiyere gitmek istemiyo hamile hamile km'lerce yolda gidemem yani. Eşimde bende buralıyız ailelerimiz evimiz eşimin işi herşey burda ist.da falanda iş bulur gideriz ama kurulu düzeni bırakmak kolay değil hem bana ne yararı olcakki orda kimsem yok daha beter yani. Buralı olduğumuz için arkadaşlarımızında olması lazım tabi ama samimi bikaç arkadaşım kaldı diğerleri başka şehirlere dağıldı kimi evli kimi bekar kimi çalışıyo uymuyoki görüşelim mahalle deseniz hepsi yaşlı akrabalarda uzak yerlerde. Eşim dışarı çıkmama kızmaz sıkıldımmı çıkıyorum çarşıya ama 2 sokaktan ibaret dön dolaş hiçbişe yok annem çok yakında zaten hergün görüşüyom kaynanama gidip napcam ne muhabbet etcem bütün gün kös kös internetteyim işte bereket sizler varsınız akşamlarıda eşim yorgun geliyo gel şuraya gidelim desem gelcek ama nereye gitcez! Evi topla yemek yap işler çabucak bitiyo hergün ayrıntılı temizlik yapmıyorum evim sobalı üşütmemek için üstten üstten temizliyorum doğrusu. İşler bitiyo bütün gün boş boş oturuyorum hele akşamları tvdede pek sevdiğim bişe yok patlıyorum! Eşimle muhabbet etsek 10 dk o buluyo tvde bişeyler izliyo bende internette geziyorum. Bi uğraş bulsam ne yapcam el işide bilmem kursa falanda karda buzda karnım burnumda gidemem oyalancak hiçbişe yok. Sizler neler yapıyosunuz? Çoğunuz çalışıyo veya çocuğu var onunla uğraşıyo çalışmakta zor valla hayatın tadını çıkaramıyoruz şu bebiş hayırlısıyla bi gelse hiç sıkılmam artık boş vaktim olmaz:)

bide geçen ofis yemeğimiz vardı eşimle katıldık işte
ofisimisin 21. senesi 20den beri kutluoz bu sene 10. yıl şerefine hediye aldım ben
neyse seneyede kutlıcaz sen gelirsin baba evde çocuk bakar dedi patronum
bi arkadaş var oda dio mecbur sen bakcan babayla durmaz
zati bırakmam öylede eşim dediki nie durmazmış bakarım ben dio
emen çocuksa bakamazsın dio süt nolcak dio
sağmak die bi terim var hiç duymadınmı dedim her çocuk biberon almaz dedi
o çocuğun annesinin çalışacağını düşünürsek biberon kadar kaşıkla mecbur alacak dedim
halen daha yok o bakamaz dio
insanlar bi çocuk yaptımı hepsini ve herkesinkini kendininki ile kıyaslıo nie böleler

benim kayınvalidem de siz bebeği yıkarken boğarsınız ben yıkarım diyo. süt emzirirken boğazına kaçırırmışım, boğulurmuş. nasıl süt emzirilmesi gerektiğini göstercekmiş. deli mi ne. annem 15 dk yurume mesafesinde oturuyo ama o hemen sahiplendi.:KK20:

slm kızlar bende bayadır yoktum 15.haftamız oldu ve ben de hala hıc kılo almadım aynı kılodayım.Karın agrılarım fazla fazla oluo malesef ve hala sabahları kusuyorumm:KK43:

benim iş yerinden yaşça büyük birsürü kişi beni gördükçe soruyorlardı bebek yapmıyon mu bebek yokmu?yap yap... soru soru usandırdılardı iyice ... bende kızıp yapınca senmi bakacan benim çocuğuma diyodum bazen.3.5 yıllık evliyiz. şimdi hamileyim ya azıcık göbüşüm belli oldu . aynı insanlar aaaa hamilemisin kim bakacak çocuğuna deyip duruyolar aynı insanlar ... lan yıllardır delirdiniz çocuk yap diye diye artık aranızda toplaşıp bakarsınız dedim bi tanesine bozuldu... çok laçka bi iş yeri yaaa

slm kızlar bende bayadır yoktum 15.haftamız oldu ve ben de hala hıc kılo almadım aynı kılodayım.Karın agrılarım fazla fazla oluo malesef ve hala sabahları kusuyorumm:KK43:

benimde sabah karnım ağrıyarak uyandım. acaba yüzüstü mü yattım da ağrıyo diye düşündüm . sonra ılık duşalınca geçti. ebe ye sordum. bu haftadan itibaren olur kasıkların büyüyo dedi. bende hala kusuyorum..:KK43:

X