2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

gunaydın kızlar nasılsınızzz ya size bir şey sormak istiorum iki günüdür inanılmaz derecedde başım ağrıyo :KK14: ne yapmalıyım sizceee ilaç ta içemiorum önereceginiz bir şey warmı bazı hamile arkadaslarım parol içebilecegimi söylüyolar ama blmiorum :KK14:

Aynen cnm ctesi dr. sırf bu yüzden gittim. Dedim çıldırıyorum ben baş ağrısından bana ilaç yazın minoset yazdı bana. 14 haftalık bebek sorun olmaz günde 3 tane içebilirsin dedi. Dünya varmış. Tam olarak bitmese de ara ara nefes aldırıyor bar.

gunaydın kızlar nasılsınızzz ya size bir şey sormak istiorum iki günüdür inanılmaz derecedde başım ağrıyo :KK14: ne yapmalıyım sizceee ilaç ta içemiorum önereceginiz bir şey warmı bazı hamile arkadaslarım parol içebilecegimi söylüyolar ama blmiorum :KK14:

bu ara bende de çok var baş ağrısı haftada iki gün kesin çekiyorum
dün sabah kalktım ağrı ile uyandım teee yatana kadar geçmedi
parol bilmiyorumda minoset içilir diye biliyorum ama ben yinede ağrıya dayanıp içmeme taraftarıyım
evdeysen uyumaya çalış

Günaydın herkese..

Cinsiyet öğrenenler adına çok sevindim.Hayırlı olsun:)
Bende güne hapşırıklarla başladım.Home office çalışıyordum.Yarından itibaren mesaim başlıyor.Bu kadar rahtlıktan sonra zor olacak.

geçmiş olsun kuzu sanada
ayy ne zor gelir şimdi :)

kizlar cinsiyete adcele etmeyin evet ben diyorum bunu
16 hafta dolmadan cok iyi gorunucek sekilde dil cinsel organ diye anladim
evet cikinti gordum pipis yuzde 70 de erkek dedi doktor 16 hafta gecmedi icin
ama inanin simdi emin dilim diye oglum diye sevemiyorum
ogrenincede deyisen bisi yok kizlar 13 haftalardaki arrkadaslar acele etmeyin
surda kac hafta kaldi zaten 15 haftada olanlar 3 lu testi konustunuz mu doktorla
bana dedi omurligini incelicez acikli falan varmi ikili iyi diye

dediğin doğru netleşmesi için 16dolması lazım ama bi tahmin bile insanı sevindiriyior :KK16:
ayrıca unurma 13 haftalardayken sende böyleydin
geride kalınca böyle demek kolay :)

Tşk ederim cnm. Darısı inşallah tüm öğrenmek isteyen annelerin başına.Nazlı desene genelde kızlar göstermiyor ama hayırlısı inşallah cnm allah gönlüne göre versin inş. Dün kendimi resmen alışverişe vurdum. Biri beni durdursun :)

yerınde durmuyo ama gostermyo hayırlısı olsunda farketmez sen ogrendn kendnı tutamyosun ben ogrenmden zor duruyorum esım tutuyo:)

Kızlar 3'lü tarama testi kaçıncı haftalarda yapılıyo? Benim bidahaki kontrolüm 17. hafta içinde geç kalmıyorum dimi?

canim ben hata 18 hafta olucam 17hafta gun 5 te gidicem ozaman bakariz dedi

kizlar 13 haftaliken de erkeye benziyo demistya doktor bende ila ogrenicem diyodum
gordum 10 dakika doktor inceledi cinsiyetini ama insan tamamen kocaman olupta gormeden
acaba olur kafada her halde bidahaki kotrolde doktor taniyamicaksin bebegini cok buyumus olcak dedi :KK49:

benim ilk iki ayda özellikle de 2. ayda başım çok ağrıdı. gece gündüz hiç geçmiyordu başımı duvarlara vurasım geliyordu. ölüyordum resmen. bazı yerlerde hormonların hızlı gelişiminden dolayı beyin damarları genişliyor yazıyor. 3. aydan sonra geçer yazıyor gerçekten de geçti. bir de şu var, ben günde 20 bardak çay, kahve ve 5-6 tane sigara içiyordum. gebelikten şüphelendiğim anda tamamen hepsini kestim. onun da etkisi olabilir diye düşünüyorum.

hayırlı olsun kızlar, siz kaç hafta ve günlükken öğrendiniz yüzde kaç ihtimal verdi dr?

Tşk ederim cnm. Benim normalde Bata göre 13 haftalık ama ultrason ölçümlerine göre 14 haftalık. Ben farklı bir dr. a gidiyordum o 16.haftadan önce mümkün değil demişti cnm. C.tesi feci bir baş ağrısı yaşayınca kendimi başka bir dr.a attım. Direk pipisinin resmini verdi bize cnm :))

kızlar biz bebek geliyor diye maratona başladık
eşimin deyimi ile sıpa daha gelmeden düzen değiştirtio :)

bizim salon + oturma odamız vardı ayrıca bi boş odamız
eşim evlendiğimizde home ofis olduğu için oturma odamızda iki kanepe tv notebook yazıcılar fln vardı
oda bi dağılıyordu iyiki böle yaptık dedik
yazın ve +3 kişiye kadar misafirde hep salona geçtik

boş odamızda oturma odamızdan 50cm küçük ve giriş kapısının hemen karşısı idi
şidmi bebek olunca kapı karşısı ve yatak odama uzak oluşu beni tedirgin etti
oturma odasındaki eşyaları oraya geçirip artık salonda oturmaya karar verdik
ama eşyalar sığmadı koltuklar sığıyr ama alan azcık kalıo
salonda ise hep orda oturursak koltuklarıma su bile leke yapan cinstendi kafayı yerdim
ve başladık büyük bi işe :)
salondaki koltukların döşemeleri değişp köşeye çevirtiyoruz
oturma odasındakilerinde kumaşları değişip köşeye çevirip bitanesini biraz ufaltıyoruz tv ünitemiz anneme gidio

geçen salı günü koltukların nasıl olacağına kumaşlarına karar vermiştik bu gün koltuklarımız gidicek
dünde küçük bi tv ünitesi baktık salona beğendik çok şükür
hemde ilk dükana girdik eşim neden bura dedi güzel bişi bulacağımıza inandım dedim girdik bependik
sonra usulden başka yerleride gezdik ı ıh beğenmedik döndük aldık :)
bir aksilik olmazsa cumartesiye gelecek inş. koltuklarımızda cuma yada pazartesi gelecek
sonra yerleşme faslı eski tv ünitesindeki kitalpar için kitaplık bakma kalacak o tam yerleşelim o zamana
dünde tv ünitesini boşalttık halıları kaldırdım şuan heryer heryerde :)
yarın tv hattı için kırımlar olacak evde bi oda boyancak
allah yardımcım olsun :)

ultrason cihazının kalitesine göre değişiyormuş. benim ultrason fotoğraflarım o kadar net ki bebeğin parmaklarına kadar görünüyor. o yüzden de cinsiyetini çok erken öğrendim. bazı arkadaşlarınkine bakıyordum benimkinden büyük olmasına rağmen hala bir karartı halinde herşey.

bu ara bende de çok var baş ağrısı haftada iki gün kesin çekiyorum
dün sabah kalktım ağrı ile uyandım teee yatana kadar geçmedi
parol bilmiyorumda minoset içilir diye biliyorum ama ben yinede ağrıya dayanıp içmeme taraftarıyım
evdeysen uyumaya çalış

geçmiş olsun kuzu sanada
ayy ne zor gelir şimdi :)

dediğin doğru netleşmesi için 16dolması lazım ama bi tahmin bile insanı sevindiriyior :KK16:
ayrıca unurma 13 haftalardayken sende böyleydin
geride kalınca böyle demek kolay :)

Aynen cnm ctesi dr. sırf bu yüzden gittim. Dedim çıldırıyorum ben baş ağrısından bana ilaç yazın minoset yazdı bana. 14 haftalık bebek sorun olmaz günde 3 tane içebilirsin dedi. Dünya varmış. Tam olarak bitmese de ara ara nefes aldırıyor bar.

aslında ilaç kullanma taraftarı degilim ama bilmiorum ki iki gündür ortaya cıktı önceden yoktu böle bi sorunum neyse olmassa doktorumla bi görüşeyim bkalım ne diycekkk

eşim evlendiğimizde home ofis olduğu için oturma odamızda iki kanepe tv notebook yazıcılar fln vardı

salonda ise hep orda oturursak koltuklarıma su bile leke yapan cinstendi kafayı yerdim
oturma odasındakilerinde kumaşları değişip köşeye çevirip bitanesini biraz ufaltıyoruz tv ünitemiz anneme gidio

geçen salı günü koltukların nasıl olacağına kumaşlarına karar vermiştik bu gün koltuklarımız gidicek
hemde ilk dükana girdik eşim neden bura dedi güzel bişi bulacağımıza inandım dedim girdik bependik
bir aksilik olmazsa cumartesiye gelecek inş. koltuklarımızda cuma yada pazartesi gelecek
sonra yerleşme faslı eski tv ünitesindeki kitalpar için kitaplık bakma kalacak o tam yerleşelim o zamana

kolay gelsin valla işin zor :) biz evimizi yeni aldık. çocuk odası vardı zaten. o yüzden pek bir zorluk olmayacak ama yine de birsürü şey lazım tabi. artık cinsiyeti de belli olduğu için yavaş yavaş başlarız sanırım hazırlıklara.

Değişiklikte ferahlık vardır derler..Dediğin gibi Allah yardımcın olsun.Gönlünüze göre olur inş.

Allah yardımcın olsun cnm... Vallahi benimde gözümde büyüyor. Benim evimde kısmet olursa en geç 1 aya bitecek. Şimdiden taşınma telaşı sardı beni. Evden eve çağıracağım ama ne kadar olsa yerleştirmesi dert... Bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Kız olursa odasını ayrı yapacaktım ama erkek olduğu için abisiyle aynı odayı paylaşacak. Bir bakıma iyi oldu. Oturma odamı iptal etmeyeceğim.Sıfır bina olacağı için temizliği korkutuyor beni. Temizlikçi tutarım ama inşaat pisliği kötü oluyor temizle temizle aylarca aynı. Allah benim de yardımcım olsun cnm. :)

Kızlaaar selaaaammmm

Kız bebişlere bir kişi daha eklediiii. KIZIMMMM oluyorrrrr:KK8:

Tatlı kızım benim parmagını emiyordu bir an önce kavuşsaam koklasamm koklasammm :KK16:
canım gözün aydın maşallah size :nazar::nazar::nazar: Darısı başımıza inşallah :KK16:
arkadaşlar balık yağı ahpı kullanan var mı varsa ne marka kullanıyorsunuz. ben hamile kaldığımdan beri balık yiyemiyorum. midem almıyor. ceviz yiyorum ama o da ne kadar yeterli.
Ben eti çok sevmezdim zaten şimdi özellikle pişirirken kokusundan çok tiksiniyorum birde normalde balıktan nefret ederim adını geçirince bile kötü olurum şuan kötü oldum mesela ama geçen gün bi balıkçının önünden geçtim kokusu hoşuma gitti sanırım zorlarsam kendimi yiyebilirim :44: olmazsa doktor bu ay hapını verecek ..

ultrason cihazının kalitesine göre değişiyormuş. benim ultrason fotoğraflarım o kadar net ki bebeğin parmaklarına kadar görünüyor. o yüzden de cinsiyetini çok erken öğrendim. bazı arkadaşlarınkine bakıyordum benimkinden büyük olmasına rağmen hala bir karartı halinde herşey.

canım mumkunse resmlerı yuklermsn merak ettm

Evet buna katılıyorum bende. Benim son gittiğim dr.un ultrasonu üç boyutlu ve renkliydi. Öyle resimlerini verdi ki herşeyi net...

X