2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar
Dün hiç giremedim. Çok kötüydüm. Cumartesi migrenim bir tuttu bugün anca biraz gözüm açıldı. Baş ağrısı ayrı mide bulantısı ayrı yarı ömrüm gitti. Cumartesi kontrolümüz vardı, ense kalınlığı ölçümü yapıldı. Doktor gayet iyi dedi. Ama çok zor ölçüm yapıldı. Canımda acıdı karnıma bastırınca ultrason aletini. Ama ufaklık maşallah durduğu yerde durmadı, Küçücük yerde köşe kapmaca oynadılar doktorla. Öldüm gülmekten sedyede, doktorda gülmesene zaten sıkıştıramıyorum bi yerde, sen gülerken hepten hopluyor diyor. Neyse artık bi eliylede bastırarak sıkıştırdı bi yerdede ölçüm yapabildi. Ama çok güzel bişey di, balık gibi ordan ordan geçiveriyor. Doktor keyfinin yerinde olduğunu hiçbir sorun olmadığını çokta haraketli bi bebek olduğunu söyledi çok şükür. Tek söylemediği cinsiyeti, galiba emin olmadan söylemiycek benim doktorum :KK43:( İkili test içinde kanımızı verdik bu cumartesi alıcaz sonuçlarımızı, inşallah orda da herşey yolundadır

:2::2::2: haftasonu biraz iileştim derken dün yine başladı benim nezle, iki gündür hapşırmaktan perişan oldum. Yarın doktor kontrolüm var inşallah güzel şeyler duyarım, şu grip yüzünden öyle endişeleniyorum ki :KK43:bulantılarımı bile unutturdu bana :KK30:

Günaydın kızlar...
SENGÜLCÜM seninle gebeliğimiz beraber gidiyor benimde ense kalınlığı 0.7 mm ama dr daha küçücük ne cinsiyeti diyo:KK43: Bende kız olmasını çok istiyorum ama ilk bebeğim o yüzden çokta farketmez aslında sağlıkla doğsunda ama inşallah seninki kızdır:) Ben ayın 12'sinde yani 14+6'da kısmetse başka bi dr.a gitmeyi düşünüyorum onun ultrasınu daha iyi bu dr.um özel hastanede ve cinsiyet için özeline çağrıyomuş onun özelindede ultrason 2 boyutlu ona verceğim parayı 3 boyutluya veririm diyorum hem cinsiyetide erkenden söylüyo.
BEKSUCUM ikisindede aynı dr.a gittiysen bunu dr.a sorsaydın ama farklı dr.larsa ultrasondan kaynaklanabiliyo bide ölçüm meselesi bu mmlik hesaplar yapılıyo ilk zamanlar çok küçük olduğu için böyle şeyler olabilir belki zamanla düzene girebilir biraz sabret bakalım bidahaki kontrolde çıkar hepsi. Benim ilk kan değerim haftaya göre çok azdı 730'larda bişeydi 2 gün sonra 1000 çıktı yani 2 katı olmamıştı sevincimi bile yaşayamadım akşam vakti koştur koştur dr.a gittim keseyi gördük dr.a sarılıp ağlamıştım:) Öbür kontrolede korkuyla gittim keseyi gördüğünde 4-5 hafta demişti kontrolde biraz daha farklı çıktı şekilsiz ufacık bişeydi kalbi arıyodu yine ağladım bi posta:) Ama zamanla düzene girdi diğer kontrolde tam önceki haftasına göre sonuncudada 3 gün önde çıktı çok şükür sağlıklı 2'li testi temiz kıpır kıpır bi bebek kan değerimin devlet hastanesinde yanlış ölçüldüğünü düşünüyorum ve ilk haftalar daha çok küçük olduğundan yanlış ölçülebileceğini veya tam olarak ultrasona uymayabileceğini düşünüyorum sonuçta kalbi atıyodu dimi şimdiden telaşlanma sağlıklıysa tutunacaktır annesine benimkide 1 hafta geride şimdi ama geç ovulasyonum oluyodu biliyorum hiç önemli değil Allah onu bana vermişse günü haftası iyice uymasada olur yeterki sağlıklı olsunlar...
Yaa bu arada kızlar ben boyu 12 haftada 5.3 cm diye üzülüyodum ve 3,5 ayda anca dank etti bildiğim halde nasıl düşünemedim hayret bu değer baş popo mesafesi bide bu çocuğun bacakları var dimi ama yani 5.3 ken 7-7.5 civarıydı demekki bebiş şimdi 10 bile olmuştur yavrum inşallah. Ben hiçbişe hissetmiyorum kızlar önceleri kasığıma batardı şimdi rahim yukarı kalktığından mıdır nedir o da geçti bikaç gün sanki hareket ediyo gibiydi o da geçti günlerdir hiçbişe hissetmiyorum aslında korkuyorumda ama hayırlısı diyorum elden bişe gelmez her hissetmediğimde dr.a gidememki sizler neler hissediyosunuz? Kilolu olduğum için göbeğim zaten kocaman o yüzden bi farkta hissedemiyorum annelik şimdiden zor ömrümüz endişeyle geçicek artık:)

Günaydın kızlar...
SENGÜLCÜM seninle gebeliğimiz beraber gidiyor benimde ense kalınlığı 0.7 mm ama dr daha küçücük ne cinsiyeti diyo:KK43: Bende kız olmasını çok istiyorum ama ilk bebeğim o yüzden çokta farketmez aslında sağlıkla doğsunda ama inşallah seninki kızdır:) Ben ayın 12'sinde yani 14+6'da kısmetse başka bi dr.a gitmeyi düşünüyorum onun ultrasınu daha iyi bu dr.um özel hastanede ve cinsiyet için özeline çağrıyomuş onun özelindede ultrason 2 boyutlu ona verceğim parayı 3 boyutluya veririm diyorum hem cinsiyetide erkenden söylüyo.
BEKSUCUM ikisindede aynı dr.a gittiysen bunu dr.a sorsaydın ama farklı dr.larsa ultrasondan kaynaklanabiliyo bide ölçüm meselesi bu mmlik hesaplar yapılıyo ilk zamanlar çok küçük olduğu için böyle şeyler olabilir belki zamanla düzene girebilir biraz sabret bakalım bidahaki kontrolde çıkar hepsi. Benim ilk kan değerim haftaya göre çok azdı 730'larda bişeydi 2 gün sonra 1000 çıktı yani 2 katı olmamıştı sevincimi bile yaşayamadım akşam vakti koştur koştur dr.a gittim keseyi gördük dr.a sarılıp ağlamıştım:) Öbür kontrolede korkuyla gittim keseyi gördüğünde 4-5 hafta demişti kontrolde biraz daha farklı çıktı şekilsiz ufacık bişeydi kalbi arıyodu yine ağladım bi posta:) Ama zamanla düzene girdi diğer kontrolde tam önceki haftasına göre sonuncudada 3 gün önde çıktı çok şükür sağlıklı 2'li testi temiz kıpır kıpır bi bebek kan değerimin devlet hastanesinde yanlış ölçüldüğünü düşünüyorum ve ilk haftalar daha çok küçük olduğundan yanlış ölçülebileceğini veya tam olarak ultrasona uymayabileceğini düşünüyorum sonuçta kalbi atıyodu dimi şimdiden telaşlanma sağlıklıysa tutunacaktır annesine benimkide 1 hafta geride şimdi ama geç ovulasyonum oluyodu biliyorum hiç önemli değil Allah onu bana vermişse günü haftası iyice uymasada olur yeterki sağlıklı olsunlar...
Yaa bu arada kızlar ben boyu 12 haftada 5.3 cm diye üzülüyodum ve 3,5 ayda anca dank etti bildiğim halde nasıl düşünemedim hayret bu değer baş popo mesafesi bide bu çocuğun bacakları var dimi ama yani 5.3 ken 7-7.5 civarıydı demekki bebiş şimdi 10 bile olmuştur yavrum inşallah. Ben hiçbişe hissetmiyorum kızlar önceleri kasığıma batardı şimdi rahim yukarı kalktığından mıdır nedir o da geçti bikaç gün sanki hareket ediyo gibiydi o da geçti günlerdir hiçbişe hissetmiyorum aslında korkuyorumda ama hayırlısı diyorum elden bişe gelmez her hissetmediğimde dr.a gidememki sizler neler hissediyosunuz? Kilolu olduğum için göbeğim zaten kocaman o yüzden bi farkta hissedemiyorum annelik şimdiden zor ömrümüz endişeyle geçicek artık:)

evet canım aynı gidiyoruz bende önceden hissediyordum fakat şimdi hissedemiyorum o da normalmiş zaten bebek yukarı çıkıyor hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim

merhaba arkadaşlar bende 13*4 oldum ikili testimi yaptırdım sonuç 1 haftada çıktı iyi çok şükür cinsiyeti henüz belli değil sağlıklı olur inşallah

teşekkürler TDS, sonuçların iyi çıkmasına sevindim :) cinsiyetini bende çok merak ediyorum 2 hafta sonra gidicem doktora 13 haftalık olucam doktorum geçen hafta bu haftanın sonunda gel cinsiyetini söylicem dedi ama bu h.sonu gitmicem test sonuçlarımla birlikte gidim diyorum..

günaydın herkeslere
güzel bir gün diliyorum bebişlerle mutlu huzurlu sağlıklı

iyi geceler kızlar nasılsınız ben bugun çok iyyim evime geldim 5gün sonra 5 gündür oğlum su çiçeği olduğu için ayrıydım bana geçmesin diye ama bugunki testte benimde küçükken çıkardığımı söyledi dr geçmez dedi ve çok şükür oğluşuma ve eşime kavuştum çok zordu onlardan ayrı kalmak Allah ım bidaha yaşatmasın

gözün aydın
oh sende sıkıntını atlattın sayılır oğluşunda atlatcak inş.

Günaydın kızlar
Dün hiç giremedim. Çok kötüydüm. Cumartesi migrenim bir tuttu bugün anca biraz gözüm açıldı. Baş ağrısı ayrı mide bulantısı ayrı yarı ömrüm gitti. Cumartesi kontrolümüz vardı, ense kalınlığı ölçümü yapıldı. Doktor gayet iyi dedi. Ama çok zor ölçüm yapıldı. Canımda acıdı karnıma bastırınca ultrason aletini. Ama ufaklık maşallah durduğu yerde durmadı, Küçücük yerde köşe kapmaca oynadılar doktorla. Öldüm gülmekten sedyede, doktorda gülmesene zaten sıkıştıramıyorum bi yerde, sen gülerken hepten hopluyor diyor. Neyse artık bi eliylede bastırarak sıkıştırdı bi yerdede ölçüm yapabildi. Ama çok güzel bişey di, balık gibi ordan ordan geçiveriyor. Doktor keyfinin yerinde olduğunu hiçbir sorun olmadığını çokta haraketli bi bebek olduğunu söyledi çok şükür. Tek söylemediği cinsiyeti, galiba emin olmadan söylemiycek benim doktorum :KK43:( İkili test içinde kanımızı verdik bu cumartesi alıcaz sonuçlarımızı, inşallah orda da herşey yolundadır

geçmiş olsun
ay migren tutunca napıosun çok zor
oh ense kalınlığı iyiymiş seninkide çok hareketli maşallah :)
sonuclarda güzel çıksın inşallah

:2::2::2: haftasonu biraz iileştim derken dün yine başladı benim nezle, iki gündür hapşırmaktan perişan oldum. Yarın doktor kontrolüm var inşallah güzel şeyler duyarım, şu grip yüzünden öyle endişeleniyorum ki :KK43:bulantılarımı bile unutturdu bana :KK30:

geçmiş olsun
randevunuzda güzel geçsin inşallah

evet canım aynı gidiyoruz bende önceden hissediyordum fakat şimdi hissedemiyorum o da normalmiş zaten bebek yukarı çıkıyor hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim

Sağlıklı olsunlarda büyüdüklerinde hissedicez nasıl olsa. Haftaya göre hedef belirliyorum daha kolay geçiyo:) Önce regl geciksin testte çıksın sonra kalbi atsın sonra büyüsün hareketlensin sonra 2'li testimiz yapılsın şimdide cinsiyet öğrenelim:) Daha sonra karnım büyücek hareketlerini anlıcam vs vs doğuma kadar hep tatlı bi telaş işte inşallah sağlıkla devam eder çok korkuyorum bişe olur diye. İlk 3 ayı atlattık sağlıklı olduğunuda öğrendik ama korku bitmiyo işte.

Şimdi dr verdiği kagıtları ınceldım de kan testınde kı degerım 25.11.2011 1350 cıkmıs bunu aralıgı 6 haftayı gosterıyor sonra 1 aralık ultrason kagıdı cıktısına gore de 6 haftalık bebiş sonra 19 aralık da cıktıda 7+1 offf dusunmekden cıldırıcııımmm :KK52: :KK55:

canım 1350 olan değerine göre ya 4. haftanın sonu yada 5. haftanın başında olman lazım... 6. hafta olması mümkün değil yani... bu kadar kafana takma bence... bende de geç döllenme vardı ve 12 gün geriden geliyordu.. ama çok şükür bebeğim hızlı gelişiyor ve o fark 5 güne indi...

Günaydın kızlar
Migren için geçmiş olsun canım :KK19: Ay bebikin çok kıpırdandı demek maşallah diyelim ona okurken bende güldüm valla :KK1: Sağlıklı olması çok güzel canım gözün aydın :KK16:

gunaydn kızlar naslsnz ben 2gundr cok kotym bulantı ve mıde yanması var:KK43:
Günaydın canım geçmiş oılsun çok şükür bende mide bulantısı kalmadı eskisi gibi ara ara çok hafif bulantım oluyor ama hemen geçiyor sabahları kalkınca oluyordu onu da çubuk krakerle hallettik çok şükür :KK1: İnşallah seninde biran önce geçer canım :KK16:

Geçmiş olsun canım inşallah çabuk geçer bol bol c vitamini almaya bak :KK34:

Son düzenleme:
günaydın bayanlar herkeseee
gününüz güzel geçsin inşallah.bu cuma benım bebeğimde 11+3 günlük olacak acaba ikili test için ve cinsiyet için erkenmı nedersınız gideyimmi?

günaydın herkeslere
güzel bir gün diliyorum bebişlerle mutlu huzurlu sağlıklı

gözün aydın
oh sende sıkıntını atlattın sayılır oğluşunda atlatcak inş.

geçmiş olsun
ay migren tutunca napıosun çok zor
oh ense kalınlığı iyiymiş seninkide çok hareketli maşallah :)
sonuclarda güzel çıksın inşallah

geçmiş olsun
randevunuzda güzel geçsin inşallah

Teşekkürler, gerçekten çok zor migren ağrısı hele minosetle hafiflemiyor bile :KK43:

gününüz güzel geçsin inşallah.bu cuma benım bebeğimde 11+3 günlük olacak acaba ikili test için ve cinsiyet için erkenmı nedersınız gideyimmi?

Günaydın canım..
Normalde erken ama doktordan doktorada değişiyor sanırım.Ben 13+2de doktorum belki erkek olabilir dedi.Ama ağzından alana kadar da akla karayı seçtik:)
Biraz daha bekle derim ben..

ikili testi bilmem ama cinsiyet için erken olduğunu düşünüyorum. Ama neticede karar senin tabikide

Günaydın kızlar

Canım öncelikle çok geçmiş olsun..
Biz normal baş ağrısına dayanamıyoruz kim bilir ne kadar zor bir durumdur.
Migrenle ilgili tvde duymuştum.Başlayacağını hissettiğin anda eczanelerde nane yağı satılıyormuş.Migreni olan bir doktor onu kullanıyorum demişti.

meraktan ölüyorum oysa ama madem erken haftaya gideyım o halde nasıl beklıceksem artık tesk ederım kızlar
migrenı olan arkadas geçmiş olsun allah şifa versın

İkili testin diger adi 11-14 testyms yani ikili test icin uygun zaman ama cinsiyet icin erken bencede

meraktan ölüyorum oysa ama madem erken haftaya gideyım o halde nasıl beklıceksem artık tesk ederım kızlar
migrenı olan arkadas geçmiş olsun allah şifa versın

Canım benim hiç belli olmaması, doktorun belki erkek belki kız olabilir demsinden daha iyi..Ben şimdi şubata kadar bekleyeceğim:KK43:

gunaydin arkadaslar nasilsiniz
benim bebis son gunler hareket etmiyor korkuyorum biraz
ogun kopekten korktum ama ondan onceki gun de hareketsizdi
bilmem ki 3 aylik oldu erken diyceksiniz ama 8-9 haftasindan baslamisti hareket etmeye
yorumlariniz nedir bekliyorum 13 haftaligim

X