2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar. hayırlı bir yıl olsun inşallah.
birşeye kafam takıldı. doktor bana ferrum fort verdi. bir de elevit verdi. yalnız hangi vakitler içeceğimi söylemedi. eczazı sabah aç yazmış kutuya. yalnız prospektüste yemeklerle birlikte veya hemen sonra yazıyor.
nette bir araştırma yaptım. herkes burda takılmış.
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...mir-hapi-olarak-doktorunuz-size-onerdi-7.html
şöyle bir topik buldum hatta.
siz ne zaman içiyosunuz merak ettim?

selam kızlar nasılsınız
canım doktor bana elevıt yemekten sonra ıc ac karna gaz yapar dedı bende kahvaltıda sonra ıcıyorum

19 gün kaldı bebişimi görmeme cinsiyetini söylemez sanırım dr çok merak ediyorum artık belli olsun inşallah uzun süre merakda bırakmaz benı bebeğim çok heyecanlı bir 19 gün beni bekliyor :KK49:

herkese günaydınlar kızlar :) yeni yılda herkese sağlık diliyorum, sağlık olduktan sonra hepsi olur sırayla :)

bir de bana bu tahlil fiyatları biraz yüksek geldi. ben konyadayım, özel akademi hospital'a gidiyorum. muayene 30 lira. geçen gittiğimde bütün tahlillerim yapıldı. şöyle 3 sayfa dolu ddolu sonuç var :KK70: yani işte tiroidden tutun da tam kan, idrar hepsi yapıldı. ama 1 kuruş bile vermedik. çünkü bunları devlet karşılıyormuş. size niye öyle söylediler ben anlayamadım. ve hastanede doktoruma sorduğumda 2li testi devlet karşılar ona da para vermezsiniz ama 3lü test ve sıvı alımı olursa onları devlet karşılamaz demişti. şimdi sizden duydum ben hepsine böyle para istendiğini. neden böyle bir fark var ki?

valla hiçbir fikrim yok, benim bildiğim tahlillerde sigortanın işe yaramadığı. yeni yıl zammı ile birlikte 40 tl veriyorum muayeneye. bende de sanırım aynı testler yapıldı. tiroid, aids, hepatit, enfeksiyon tarama testleri, kanama profili, açlık kan şekeri, başka bağışıklık tahlilleri.. özel hastanede nasıl böyle iki ayrı birbirine zıt uygulama oluyor anlamadım. özeller para kazanmak için yapıyor olabilir bunu. öncelik hizmet değil, ticaret çünkü.. nacizane tavsiyem, hangisi işimize geliyorsa kolaysa onu tercih etmeliyiz. ağustos başında boş gebelik sonucu düşük yapmıştım. normalde 24. haftada yapılan 50 gr şeker yüklemesi testini iki hafta önce yapmamı istedi doktor, gebeliğe bağlı şeker yükselmesi var mı diye. onu hiç sormadım bile hastaneye. direkt devlet hastanesine gidip yaptırdım. çok da kolay oldu. :KK34:

hamilelik ve doğum mevzu olunca, hastaneden ziyade doktor önemli oluyor. yani beğendiğin, güvendiğin, anlaşabildiğin doktor neredeyse o hastaneye gidiyorsun. doktorun haricindeki bu gibi test, tahlil mevzularında hastaneye bağlı kalmak mantıksız geliyor bana.. ama senin hastanen maşallah her bakımdan faydalı, ne güzel.:KK42: doktorundan da memnunsan.. daha ne olsun, di mi :KK76:

$ScreenHunter_01 Jan. 01 15.02.jpg
Merhaba..
Yeni yılın bu ilk günü hayırlı olsun hepimize..Güzel başlangıçlara vesile olması dileğiyle..

Dün doktor kontrolümüz gerçekleşti.Heyecanla ultrasona girdim..
Yavrum kocaman olmuş.Secde eder pozisyonda duruyordu.Hareketler bizi hayrete düşürdü.Hele o parmağını ağzına götürüp emmesi bizi bitirdi.
Çok şükür sağlık,sıhhatimiz yerinde..Ense kalınlığımız 0.9 mm olduğu için ikili test yapmama kararı aldık doktorumla..
Sağ belimde ciddi ağrılarım vardı.Doktorum sebebi belli oldu dedi."İri bir bebek olacak annesi seni biraz zorlayacak" gibi yavaş yavaş yürüyüş yapmaya başla dedi.
Sıra cinsiyete geldi.Daha doğrusu biz sorduk.Çok erken dedi.Ama kesin olmamakla beraber erkek gibi dedi.Bende bişiler gördüm aslında:)ama kesin olmayınca bişeyde diyemiyoruz..
Ultrason görüntülerini kameraya çektik.Gidecek olanlara kesinlikle tavsiye olunur.Özledikçe oturup izleniyor:)
Bir sonraki randevu şubatta hayırlısı beklemek zor olacak..

Doktordan küçük bir tavsiye:Genital bölgede kaşıntı,mantar oluşumu vs.engellemk için;1 lt suya-yarım çay bardağı kadar sirke karıştırıp,Pamuğa döküp temizleme şeklini o şekilde yapmak çok faydalıymış.Sadece bir öneri yapmak isteyen olursa..

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 318799
Merhaba..
Yeni yılın bu ilk günü hayırlı olsun hepimize..Güzel başlangıçlara vesile olması dileğiyle..

Dün doktor kontrolümüz gerçekleşti.Heyecanla ultrasona girdim..
Yavrum kocaman olmuş.Secde eder pozisyonda duruyordu.Hareketler bizi hayrete düşürdü.Hele o parmağını ağzına götürüp emmesi bizi bitirdi.
Çok şükür sağlık,sıhhatimiz yerinde..Ense kalınlığımız 0.9 mm olduğu için ikili test yapmama kararı aldık doktorumla..
Sağ belimde ciddi ağrılarım vardı.Doktorum sebebi belli oldu dedi."İri bir bebek olacak annesi seni biraz zorlayacak" gibi yavaş yavaş yürüyüş yapmaya başla dedi.
Sıra cinsiyete geldi.Daha doğrusu biz sorduk.Çok erken dedi.Ama kesin olmamakla beraber erkek gibi dedi.Bende bişiler gördüm aslında:)ama kesin olmayınca bişeyde diyemiyoruz..
Ultrason görüntülerini kameraya çektik.Gidecek olanlara kesinlikle tavsiye olunur.Özledikçe oturup izleniyor:)
Bir sonraki randevu şubatta hayırlısı beklemek zor olacak..

maşallah, subhanallah :nazar: son randevum geçen pazartesiydi. benimkisi totoyu dönmüş uyuyordu.:KK9: yerim onu beeeeen. :KK23: doktor dönsün diye neler yaptı, azcık döndü kerata :emir_bebek:

Eki Görüntüle 318799

Doktordan küçük bir tavsiye:Genital bölgede kaşıntı,mantar oluşumu vs.engellemk için;1 lt suya-yarım çay bardağı kadar sirke karıştırıp,Pamuğa döküp temizleme şeklini o şekilde yapmak çok faydalıymış.Sadece bir öneri yapmak isteyen olursa..

bunu ilk kez duyuyorum, ilginç..

birşeye kafam takıldı. doktor bana ferrum fort verdi. bir de elevit verdi. yalnız hangi vakitler içeceğimi söylemedi. eczazı sabah aç yazmış kutuya. yalnız prospektüste yemeklerle birlikte veya hemen sonra yazıyor.
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...mir-hapi-olarak-doktorunuz-size-onerdi-7.html

bana da ferrum fort verdi doktor, bulantı ve kusmalarım yoğun olduğu için 15 ocak gibi başla dedi kullanmaya. eczacı aç karnına yazmış ama verdiğin likteki bazı yorumlara göre tok alınıyormuş. kafam karıştı valla. :44: ben aç karnına başlayıp gözlemlicem bakalım, sıkıntılı olursa, yemekten sonraya dönerim heralde..

canım ben yıllarca kan ilacı kulladığım için hiç tereddüt etmeden doktorumun dediği gibi alıyorum kan ilacını.. sabakları aç karnına.. hatta sonrasında süt ürünü tüketmemeye çalışıyorum çünkü ilacın etkisini azaltır... bunuda dikkate alın.. sütümü akşamları içiyorum ben.... elevitide akşam yemeğinden sonra alıyorum....

sağol pnrali 2012'ye ben hasta girdim feci halde grip nezle ateş ve bademciklerim şiş alabildiğim sadece bol c vitamini meyve suyu ve ıstırahat...umarım 2012 hepimize sağlık mutluluk ve bebeklerimize hayırlısıyla kavuştuırmayı nasip eder....

sağol pnrali 2012'ye ben hasta girdim feci halde grip nezle ateş ve bademciklerim şiş alabildiğim sadece bol c vitamini meyve suyu ve ıstırahat...umarım 2012 hepimize sağlık mutluluk ve bebeklerimize hayırlısıyla kavuştuırmayı nasip eder....

canım çok geçmiş olsun acil şifalar inşallah ehemencecik iyi olursun aminn canım inşallah

X