2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Slm kızlar.. bugün elhamdülillaaaaah çoook iyiyim.. son bir buçuk aydır süren yoğun mide bulantıları ve kusmalar bu iki gündür yarıya düştü diyebilirim. günde ortalama 4-5 kez istifra ediyordum. son 10 günde 1,5 kilo verdim. bi arkadaşım üç ay dolunca bıçak gibi kesilecek demişti, tamah etmemiştim. ama hakikaten 13 haftaya girdim. dünya varmış dedim. bulantı olmadan ne kadar da rahatmışım. ne güzel bi his :KK51: sabredin.. herşey iyi olacak.. :KK16:

ikili test için 12artı 4'te doktora gittim. testi yaptırmadım ama doktor rutin ultrason muayenesinde kesin olmamakla birlikte muhtemelen erkek dedi. sonraki randevum 16. haftada, o zaman daha emin olacak. ama arkadaşlar haklı. duyuyoruz, karışıklıklar oluyor. hele de bu kadar erken öğrenince cinsiyeti, kaptırmamak gerek kendini. ben hala karnımı okşarken bebeğim diyorum.. oğlum değil.. :KK49: sabredin.. herşey iyi olacak.. :KK16:

merhaba arkadaşlar bende temmuz annesiyim çarşamba günü 2 li teste girdim kan sonuçlarım henüz gelmedi ama doktor ultrasonda herşey normal dedi ense kalınlığı 1.5 mm. boyuda 5.8 cm cinsiyetinede kesin değil ama erkek dedi. Bende yanılma payını düşünüyorum ama insan ister istemez kaptırıyor kendini oğluşum diye seviyorum helede eşim bu habere çok sevindi :)) 2012 bizim için çok güzel süprizlerle ve mutlulukla geliyor inşallah hep böyle güzel gecer hep mutluluklar yaşarız

canım akşam gelemedim kusura bakma nette bi problem oldu giremedim . Kontrol çok güzel geçti çok şükür yavrucuğumu da gördüm totosunu falan kaldırıyordu kıpır kıpırdı Allahıma binlerce kez şükürler olsun.:nazar:

Renkli ultrason varmış canım zaten ikili testi onda yapıyorlarmış o heyecanla doğum fiyatlarını sormayı unuttum ama bana 7-14 ocak arası mutlaka ikili testi yaptır diyince anca onu sordum özür dilerim ... İkili test fiyatı 145 TL bana pahalı geldi bende doktordan vazgeçemiyorum çok tatlı bi kadın ne sorsan yanıtlıyor hatta sormadan kendi anlatıyor herşeyi o yüzden ben ikili testi başka yerde yaptırıcam haftaya sonra yine doktoruma gelicem :KK31:

canım gözün aydın inan çok sevindim bebişinin iyi olmasına bende aynı senin gibiyim bırakamıyorum doktorumu renkli olması güzelmiş sanırım bende kalıcam devam edicem doktorumla:)145 pahalıymış başka yerde yaptırmaya bişi demedi dimi doktor bazı yerler kabul etmiyomuş bide illaki burda yaptırılcak diyenler varmış bende çarşamba gittiğimde sorucam bakalım heycanlanmazsam doğum parasınıda sorucam herşeyn hayırlısı :KK16:

merhabalar
ikili testin sonucunu öğrendim çok şükür normal çıktı...ense kalınlıgıda iyi demişti drum inşallah böle güzel güzel devam eder inşallah...
kan değeriminde maşallahı var hemoglobinim 4.haftada 14 tü şimdi 11.haftada 14,5 çıktı vitamin falan vermedi şuan folbiole devam kontrolümüz 1 ay sonra nasıl gecer bilemiyorum...

canım gözün aydın inan çok sevindim bebişinin iyi olmasına bende aynı senin gibiyim bırakamıyorum doktorumu renkli olması güzelmiş sanırım bende kalıcam devam edicem doktorumla:)145 pahalıymış başka yerde yaptırmaya bişi demedi dimi doktor bazı yerler kabul etmiyomuş bide illaki burda yaptırılcak diyenler varmış bende çarşamba gittiğimde sorucam bakalım heycanlanmazsam doğum parasınıda sorucam herşeyn hayırlısı :KK16:

test fiyatı bence de çok yüksek. yani yapılacak olan bi ultrason ölçümü, bir kan tahlili. 145 tl nedir?! ilk muayenemden sonra doktorum benden 24 tane tahlil istedi. tam idrar, tam kan tahlili dışında 22 tane daha işlem. düşündüm nasıl yapcam diye. gittiğim hastaneden fiyat istedim, yarım saate hesaplayabildiler ve 1,150 tl dediler. yuh dedim. şöyle böyle indirim falan 680 miydi bi rakam dediler. istenen tahliller rutin, özel alengirli bi şey yok yani.. randevu alıp devlet hastanesine gittim, dedimki doktorum bu tahlilleri istedi. muayene falan da etmedi. o gün numune verdim, iki gün sonra tüm sonuçlarımı aldım. :KK34: netice-i kelam; sigortanız varsa özel hastanede tahlil yaptırmanın çok bi manası yok. sigorta özellerde tahlil konusunda avantaj sağlamıyor. kesinlikle fikrim bu. saygılar sevgiler :KK3:

eskistcim benim ultrason görüntüsünde başı solda durmuyor mu canım? ultrason ççıktısında solda görününce rahimde sağdamı oluyor anlamadım?:26:ben hep sağımda sancı hissediyorum

ay çok güzel analiz etmişsin canım ya bendekiler genelde tam tersi kız mı hakkaten acaba benim yüzüm gözüm sivilce doldu, bulantım çok oldu..

canım ultrason kağıdının arkasını çevir lambaya veya ışığa tut ona göre bebeğin başı sağ tarafınamı geliyor sol tarafına anlayabilirsin ama sağ tarafında diye gördüm ben :) hayırlısı ne ise o olsun canım :)

İyi aksamlar temmuz anneleri umarim yeni yilda saglik mutluluk huzur ve herseyden onemlisi bizim bi parcamiz olan bebeklerimizi sagsalim kucagimiza aliriz yeni yilda 2013 ede bebeklerimiz kucagimizda gireriz insallah ...

slm kızlar umarım yeni yıl herkese sağlık , mutluluk , huzur , bebişlerimize hayırlı doğumlar nasip etsin.umarım herşey gönlünüze göre olur

test fiyatı bence de çok yüksek. yani yapılacak olan bi ultrason ölçümü, bir kan tahlili. 145 tl nedir?! ilk muayenemden sonra doktorum benden 24 tane tahlil istedi. tam idrar, tam kan tahlili dışında 22 tane daha işlem. düşündüm nasıl yapcam diye. gittiğim hastaneden fiyat istedim, yarım saate hesaplayabildiler ve 1,150 tl dediler. yuh dedim. şöyle böyle indirim falan 680 miydi bi rakam dediler. istenen tahliller rutin, özel alengirli bi şey yok yani.. randevu alıp devlet hastanesine gittim, dedimki doktorum bu tahlilleri istedi. muayene falan da etmedi. o gün numune verdim, iki gün sonra tüm sonuçlarımı aldım. :KK34: netice-i kelam; sigortanız varsa özel hastanede tahlil yaptırmanın çok bi manası yok. sigorta özellerde tahlil konusunda avantaj sağlamıyor. kesinlikle fikrim bu. saygılar sevgiler :KK3:

bencede canım bakalım ben haftaya gidicem sorucam sigortada yaptırsam diye inş kabul eder yoksa gerçekten yüksek fiyat saol canım fikrin ve tavsiyen icin:KK16:

ıyı yılar kızlar allah bu yıl bıze saglıkla meleklerımızı kavustursun obur yılbasında bebeklerımız kucagımızda olsun
allah yavrularımıza eslerımıze bıze dayıma yardımcı olsun bugun alıs verıs merkezındeydım kızlar kanz da yuzde 50 ındırım var hedıye aldım bebısıme
yarın ceker eklerım cok guzel seyler vardı zor cıktım ıcınden hele o gomlekler basına esarplar benı bıtırdı erkek ıcın hep baktım
1 ay ıcerısınde deyısım var dedıler 7 ocak ogrenınce tamamen baslarız alıs verıse yavastan :KK16:

Yeni yilin ilk gunu.herkese gunaydin.herkese mutlu yillar.bu sene bizim ssenimiz olcak.dusunsenize cocugumuzun dogumu 2012 olcak allahin izniyle.hepinizi kocaman opuyorum.

Herkese mutlu yıllar.. Arkadaşlar benim bi şikayetim var sizde de oluyo mu acaba merak ettim. Bazen sol kalçamdan bir ağrı giriyor inanın yürüyemiyorum bile. Mesela çizme giyicem sol ayağımın üzerine yüklenip giyemiyorum. Eşim magnezyum eksikliğinden olabilir diye magnezyum ilacı getirmiş suda eriyen öyle şeyleri de hiç içemem :) yatınca da geçmiyo anca yürüyünce açılıyo. Ben bankacıyım akşama kadar oturuyorum acaba ondan mı diyorum???
Bu arada bebişlerin cinsiyetini sağdamı duruyo soldamı belirleyebiliyormuş ya bizimki fırıl fırıl dönüyo. Sağı solu belli değil yani :))))

herkese günaydınlar kızlar :) yeni yılda herkese sağlık diliyorum, sağlık olduktan sonra hepsi olur sırayla :)

bir de bana bu tahlil fiyatları biraz yüksek geldi. ben konyadayım, özel akademi hospital'a gidiyorum. muayene 30 lira. geçen gittiğimde bütün tahlillerim yapıldı. şöyle 3 sayfa dolu ddolu sonuç var :KK70: yani işte tiroidden tutun da tam kan, idrar hepsi yapıldı. ama 1 kuruş bile vermedik. çünkü bunları devlet karşılıyormuş. size niye öyle söylediler ben anlayamadım. ve hastanede doktoruma sorduğumda 2li testi devlet karşılar ona da para vermezsiniz ama 3lü test ve sıvı alımı olursa onları devlet karşılamaz demişti. şimdi sizden duydum ben hepsine böyle para istendiğini. neden böyle bir fark var ki?

X