2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

iyi aksamlar anneler gnde ne kadar su tüketiyorsunuz

hayırlı akşamlar. ne sen sor ne de ben kocam eve su yetiştiremiyor. :) ama canım istiyor. suyu pek sevcek oğluşum. 3buçuk lt rahat içiyorumdur.

Sevgili Temmuz anneleri hepinize hayırlı doğumlarla yavrularınızı kucağınıza almayı diliyorum. Sizleri Temmuz annesi olucak arkadaşıma önermiştim az önce tesadüfen Rollenin acısını okudum rabbim sabrını versin kendisine ve eşine en kısa zamanda yeni bebek haberiyle yüzünüzü güldürsün inş. Bizim Nisan anneleri grubundan da arkadaşımız aynı hikaye ile karşılaştı.Kromozom uyumsuzluğundan kaynaklandığı düşünülmüştü bizim arkadaşımızın kaybında. Bu gün hepimiz heyecanla test haberini bekledik kromozon gen prb olmadığı haberini aldık.Rabbim istemezse olmuyor o yüzden Rolle için tesellisi olmaz ama hayırlısı buymuş deyip hamile duası kabul olunurmuş diye bizde yeni bebek için dua edicez.. hepinize sağlıklı bebekler hayırlı doğumlar

Sevgili nisan annesi güzel dualarına amin diyor teşekkür ediyoruz. Ayrıca duaların aynısınıda size gönderiyoruz :) Evet katılıyorum. İnsana ne kadar ömür biçiliyorsa yüce makamdan kimsenin elinden birşey gelmiyor hatta ortada bir problem yokken bile. ALLAH evlat acısını kimseye yaşatmasın zor yaşayan bilir. ama dünyada yiyecek ekmeği tabirini kullanayım varsa onada hiçbirşey mani olmuyor. Ben bebeğimin yerleşme haftasında ev taşıdım haberim olmadan. ha nakliyeciler taşıdı ama ağır kaldırdım, yerleştirmesini tek başına yaptım ve koruyan rabbim korudu şükürler olsun. sizlerede hayırlı kolay doğumlar.

hayırlı akşamlar. ne sen sor ne de ben kocam eve su yetiştiremiyor. :) ama canım istiyor. suyu pek sevcek oğluşum. 3buçuk lt rahat içiyorumdur.

Sevgili nisan annesi güzel dualarına amin diyor teşekkür ediyoruz. Ayrıca duaların aynısınıda size gönderiyoruz :) Evet katılıyorum. İnsana ne kadar ömür biçiliyorsa yüce makamdan kimsenin elinden birşey gelmiyor hatta ortada bir problem yokken bile. ALLAH evlat acısını kimseye yaşatmasın zor yaşayan bilir. ama dünyada yiyecek ekmeği tabirini kullanayım varsa onada hiçbirşey mani olmuyor. Ben bebeğimin yerleşme haftasında ev taşıdım haberim olmadan. ha nakliyeciler taşıdı ama ağır kaldırdım, yerleştirmesini tek başına yaptım ve koruyan rabbim korudu şükürler olsun. sizlerede hayırlı kolay doğumlar.

maşallah iyi içiyorsunuz siz

Kış Hamileleri Çok Şanslı.

Hamileliği kış ayına denk gelen anne adayları başta beslenme olmak üzere birçok konuda daha şanslı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yurdanur Erkılıç, anne adaylarına hem beslenme hem de dikkat edilmesi gereken diğer konularda tavsiyeler sunuyor.

Kış sebze ve meyveleri annenin sağlığı, iyi beslenmesi ve gelişmekte olan bebeği için bol mineral ve vitamine sahiptir. Sağlıklı bir gebelik yaşayabilmek için anne adayının öncelikle beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir.

Kış Mevsiminde Beslenme

• Kış mevsimi balık yönünden zengindir. Kalsiyum bebeğin 8.haftadan itibaren oluşan kemik ve dişleri için gereklidir ve gebelikte normalin iki katı kalsiyum almak gerekir. Anneden bebeğe geçen yani sürekli kayba uğrayan bir elementtir ve karşılanması gerekir.

• Et-yumurta-kuru baklagiller protein+demir içerir. Bebekte beyin, kas, diş ve kan yapımını sağlar.

• Süt ve süt ürünleri protein ve kalsiyum içerir ve bebekte kemik, diş gelişimi ve büyümesini sağlar. Gebelerde demir eksikliği halsizlik, yorgunluk, uykuya meyil, nefes darlığı, çarpıntı gibi şikayetlere neden olur. Demir eksikliğinde bebek gelişim bozukluğu, erken doğum, düşük ve ölü doğum yapma riski de vardır. Gebeler yiyeceklerden her türlü mineral ve vitaminleri alsalar da kalsiyum ve demir hariçten ilaç olarak da verilmelidir.

• C vitamininden zengin sebze ve meyveler bağırsaktan demir emilimini hızlandırırlar. Süt demir emilimini azalttığı için demir ilaçlarını sütle almamak gerekir

Mevsimlerle beslenme arasında büyük bir bağlantı vardır. İnsan sağlığı ve hastalıkları hava şartlarına, vücuda giren yiyecek ve içeceklere, kişinin yaşadığı ortama hareketlilik durumuna, fizik etkenlere, psikolojik durumuna bazı dış etkenlere ve alışkanlıklarına bağlıdır. Kış sebze ve meyveleri gebeler için çok gerekli vitamin ve mineraller içermektedir. Dikkat çeken bir husus şayet yeterince ve dengeli beslenilirse bu sebze ve meyvelerinin diğer bir yararı posalı gıdalar olması ve hızlı kilo alımını engellemesidir.

Kış Meyve ve Sebzeleri

Karnabahar, brokoli, lahana, ıspanak, pırasa, kereviz maydanoz, dereotu, kabak, turp, patates, patlıcan ve havuç gibi sebzeler önceliği oluştururken; portakal, mandalina, ayva, nar, greyfurt, elma vs. de meyvelerdeki önceliklerin başında gelmektedir.

Bunlar vücut toksinlerini atma, kilo almama gibi nedenlerle özel programlarda tavsiye edilen gıdalardır.

Zararlı Yiyecekler

Fast food ürünler, kızartılmış patatesler bebek için zehirli bir takım maddeler içerdiğinden zararlıdır. Evde yapılan kızartmalar daha az ısıda yapıldığından zararlı değildir. Katkısız, mevsiminde yetişen gıdalar tercihimiz olmalıdır.

Kışın Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Soğuk havalarda ısınmak için giyilen sıkı, naylon, sentetik giysiler zararlıdır. Hava geçirme özelliği olmadığından terleme ve buna bağlı mantar enfeksiyonlarına neden olmalarından dolayı bu tür giysiler iç çamaşırları, pantolonlar tercih edilmemelidir. Kış aylarında yünlü, pamuklu, havalanabilir, yumuşak giysiler tercih edilmelidir.

• Kış aylarında güneşten daha az yaralanmakla birlikte her gün bir saat açık havada yürümek oturmak, gereken D vitamini için yeterli olabilir.

• Kış aylarında kapalı ortamlarda kalabalıkta damlacık enfeksiyonları (nezle,vs.) daha hızlı yayılacağından gebelerin uzun süre bu ortamlarda bulunmamasını tavsiye ederiz.

• Gribal enfeksiyonların yaygın olduğu bu mevsimde tokalaşmak, öpüşmek risk artırıcı olduğundan uzak durulmalıdır.

• Evlerde soba ve kaloriferlerinin kuruttuğu havayı kaynayan bir çaydanlık, ıslak bezler gibi tedbirlerle nemlendirmek faydalıdır.

• Gebeler güzeldir, çekicidir, kutsaldır. Güzel kış günlerinde güzel gebelerin güzel bebekleri olmasını temenni ederiz.

canım benim çok saol geçicekmi peki nezaman geçti seninki geçtimi yada kaç aylıksın şimdi

benim baya azaldı ben bile inanamıyorum 13. haftadayım bıçak gibi kesilmiyo ama ilk defa değişik şeyler yedim dışarıda gezdim senin de 3 hafta sonra geçer, belki o kadar bile sürmez inşallah...

bugün rolle'nin acısından sonra bi mutlu haber benden gelsin... bugün ikili test için ölçüm yaparken doktor bana birden cinsiyetini söyledi: %90 erkek:) pipisini de gördüm ben de inandım. ölçümlerimiz de çok iyiydi. Rabbim bana da bir şehzade veriyor inşallah. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

bugün rolle'nin acısından sonra bi mutlu haber benden gelsin... bugün ikili test için ölçüm yaparken doktor bana birden cinsiyetini söyledi: %90 erkek:) pipisini de gördüm ben de inandım. ölçümlerimiz de çok iyiydi. Rabbim bana da bir şehzade veriyor inşallah. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

çokkk sevınmdım canım hayırlı olsun ayy ne guzel kacıncı haftanda ögrendın off bende ogrenmek ıstıyorum artık ya:KK55:

Canımm gözün aydın oğluşuma arkadaş geliyor:)

kızlar ntv yi açın anne karnında bebeğin durumuyla alakalı bir belgesel çok enteresan geldi.

kızlar ntv yi açın anne karnında bebeğin durumuyla alakalı bir belgesel çok enteresan geldi.

eveet şimdilik nadir olan erkeklerden bizim yaramaz da:KK70: belgeseli açtım ben de sağol canım aa ama şimdi kocam kuzey güneye döndü:S :)

eveet şimdilik nadir olan erkeklerden bizim yaramaz da:KK70: ultrasonda görünce çok güldürdü beni ya birden yüzünü döndü bize ööle bakıyo çok garip geliyo insana kalbini de dinletti Dr. sonra birden uyudu. belgeseli açtım ben de sağol canım.

eveet şimdilik nadir olan erkeklerden bizim yaramaz da:KK70: belgeseli açtım ben de sağol canım.
internetten aç çok faydalı bir belgesel. benim tv'i yok bende internetten izliyorum. düşük kilolu doğan bebeklerin ilerde obezite olma olsılığı çok yüksekmiş. anne karnında beslenemediği için. onun için kilo alıyoruz diye korkmadan bebişleri iyi beslemeliyiz. ben çok kısıyordum erkenden kilo almayım diye hiçte almadım ama etkilendim belgeselden önüme aldım meyve tabağı onun önceside fındık badem vs.yedim :KK66:)

ya kızlar bilgisayar kafayı yedi yüklemedi mesajımı 3 kere filan yazmışım kusura bakmayın:KK70:D heyecandan da diyebiliriz. arkadaşlar çin takviminin hurafe olduğu tarafımdan kanıtlanmıştır:) bana kız diyodu. 12+2'de öğrendim bu arada merak edenlere...

ya kızlar bilgisayar kafayı yedi yüklemedi mesajımı 3 kere filan yazmışım kusura bakmayın:KK70:D heyecandan da diyebiliriz. arkadaşlar çin takviminin hurafe olduğu tarafımdan kanıtlanmıştır:) bana kız diyodu. 12+2'de öğrendim bu arada merak edenlere...

Herhalde hurafe eğlence olsun ıste :KK55:

X