2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar doğumdan sonra çalışmayı düşünüyomusunuz ?

ben çalışmayı düşünmüyorum en azından belli bir yaşa gelip kreşe başlayana kadar filan.zaten bakıcak kimsemde yok benim ailem memlekette ler kayınvalidese onun nerdeyse bakıma ihtiyacı var cocuk bakıcak durumda deil yani bakıcı tutsam aldığım paranın bi anlamı kalmıcak en iyisi bebişimi kendim büyüteyim dedim

Merhaba
İlginizi çekeceğini umduğum bir yazı ;

Hamileyken Fazla Et Kısırlığa, Az Karbonhidrat Şişmanlığa Sebep Oluyor !

Hamilelik döneminde fazla miktarda kırmızı et tüketmek doğacak erkek çocukta sperm kalite sorunu, yetersiz düzeyde karbonhidrat tüketmek ise şişmanlık, şeker hastalığı gibi riskler yaşanması ihtimallerini artıyor. Bahçeci Sağlık Grubu doktorlarından Aile Hekimi Dr. Murat Berksoy hamilelik döneminde annenin aldığı besinlerin bebeğin ileriki hayatında ayrıca Alzheimer, kalp, şeker, infertilite gibi hastalılıklara sebep olabildiğini söyledi.

devamı için tıklayın

benide eklesenize buraya eğer sakıncası yoksa benim son adet tarihim 20 ekim şimdiden teşekkürler

merhaba cnm, daha önce yazmışmıydın hatırlamıyorum, zaten isim hafızam ii diildir malum bide nickler karışık olunca iice unutuyorum. Yeni katıldıysan aramıza hoşgeldin, benimde sat 20 ekim :) seninki kaç haftalık, biz bugün 9+4 olduk :KK70: grubun en küçüklerinden olunca herşeyi nerdeyse gruptan öğreniyorum, ne zaman testler var, cinsiyeti ne zaman öğreniyorlar... bi sürü şey okuyorum En Büyük KK

ben çalışmayı düşünmüyorum en azından belli bir yaşa gelip kreşe başlayana kadar filan.zaten bakıcak kimsemde yok benim ailem memlekette ler kayınvalidese onun nerdeyse bakıma ihtiyacı var cocuk bakıcak durumda deil yani bakıcı tutsam aldığım paranın bi anlamı kalmıcak en iyisi bebişimi kendim büyüteyim dedim

cnm benimde durumum sana benziyo, ben sakaryada ailem ankarada, kayınvelidenler eşimin memlekette, gerçi istesem gelirler kaynanamlar temelli, ben daha hamile kalmadan çok istiyodu bebeği. Hatta bi keresinde siz bebek yapın kışın gelir bakarım, yazın trabzona götürür bakarım dedi :KK45:

Zaten kendimden ayırıp bin km uzağa göndermem de bebişi, gelip bakmasına da sıcak bakmıyorum, çünkü kendi hastalıkları kayınpederimin hastalıkları derken ortam karışmasın iice. Bakıcı tutma konusunda da burda öyle bi çevrem yok ki kim iidir bileyim. Tanımadan da kimseye bırakamam. 2yaşına kadar kendim bakayım sonra kreşe veririm diyorum ama bakalım hayırlısıyla bi kucağımıza alalım rabbim kolaylığını verir inşallah.

ya kızlar herşey iyi hoş cinsiyet tahminide olsa belli oldu ama şu isim mevzusunda asla emin olamıcam sanırım.ne kadar zormuş yav isim bulmak aslında hep kendimi bildim bileli aklımda ayşegül ismi vardı ama koyamıyorum çünkü kayınvalidemin adı ayşe bana kalsa koyarım takıntım yok ama annem üzülür diye koyamıyorum onun ismide baya eski bir isim hamdiye onuda koyamam geçenlerde yokladım ağzını annemin bişey demedi ama içten içe üzülür ben biliyorum.eşim dilara diyor bende ela nur diyorum kaldık ortada sanırım cocuk dunyaya gelene kadar çok değişecek bu isim mevzusu

çok sıkıntı vermezde durumumuz düşünmüyorum en azndan çocuk belli bi yaşa gelene kadar

evet canım suanda calısıyorum dogumdan sonrada calısacayım tabıı 40lanan kadar bebek ızın hakkımız var onu kullanacayım. sonra kayınvaldemler bakacak ben ısten cıkana kadar cok sukur 15.30 da bıtıyır mesai hafta sonuda iş yok. yani bebegımle ilgilenebilecğim.

çalışma saati güzelmiş benim 09:00 - 18:00 cumarteside çalışıyorum. bazen öyle oluyorki iş çok oldumu 18 yerine 21e kadar kalabiliyorum :KK43:

dün akşam yürüyüşe çıktık
ben bi ara azcık azcık koştum
sonra nefes nefese kaldım sonrada tırstım bişi olarmı die
bişe olmaz demi

merhaba cnm, daha önce yazmışmıydın hatırlamıyorum, zaten isim hafızam ii diildir malum bide nickler karışık olunca iice unutuyorum. Yeni katıldıysan aramıza hoşgeldin, benimde sat 20 ekim :) seninki kaç haftalık, biz bugün 9+4 olduk :KK70: grubun en küçüklerinden olunca herşeyi nerdeyse gruptan öğreniyorum, ne zaman testler var, cinsiyeti ne zaman öğreniyorlar... bi sürü şey okuyorum En Büyük KK

cnm benimde durumum sana benziyo, ben sakaryada ailem ankarada, kayınvelidenler eşimin memlekette, gerçi istesem gelirler kaynanamlar temelli, ben daha hamile kalmadan çok istiyodu bebeği. Hatta bi keresinde siz bebek yapın kışın gelir bakarım, yazın trabzona götürür bakarım dedi :KK45:

Zaten kendimden ayırıp bin km uzağa göndermem de bebişi, gelip bakmasına da sıcak bakmıyorum, çünkü kendi hastalıkları kayınpederimin hastalıkları derken ortam karışmasın iice. Bakıcı tutma konusunda da burda öyle bi çevrem yok ki kim iidir bileyim. Tanımadan da kimseye bırakamam. 2yaşına kadar kendim bakayım sonra kreşe veririm diyorum ama bakalım hayırlısıyla bi kucağımıza alalım rabbim kolaylığını verir inşallah.

aynen öyle canım yeterki bebişlerimizi sağlıklı sihatli kucağımıza alalım ,gerisi kendiliğinden gelir zaten hani bi laf varya çocuğu veren allah rıskınıda verir hayırlısıyla inşallah

Kızlar boğazım acımaya başladı yaa üşüttüm galiba bunun arkası hep grip oluyo bende ne yapsam? Ihlamur demeyin her sabah içiyorum zaten:KK43:

Kızlar boğazım acımaya başladı yaa üşüttüm galiba bunun arkası hep grip oluyo bende ne yapsam? Ihlamur demeyin her sabah içiyorum zaten:KK43:

geçmiş olsun canım bol bol meyve yemeye bak başta kivi ve portakal olmak üzre.ben ihlamur çayını demlerken içine yeşil elma kabugu portakal kabugu limon dilimleri bide çok az tarçın( az diyorum çünkü gebelikte kasılmalara yol acıyo diye biliyorum. aynı zamanda antibiyotık etkisi yaptıgı için azda olsa koyabilirsin ) koyuyorum hem daha lezzetli hemde daha yararlı oluyor e tabi bide içerken şeker yerine bal koyuyorum bi dene istersen zencefil de ekleyebilirsin bir nevi doğal meyve çayı yani.tek yan etkisi gaz yapabilir oda meyvelerden dolayı

Evet canım allah kısmet ederse düşünüyorum. Benim annemde kayınvalidemde çalışıyor, onlar bakamazlar
İşyerimin kreşi var çalışan anneler için, kısmetse kreşe getiricem işbaşı yaptığım zaman
Bebişim biraz erken başlıycak çalışma hayatına ama yapcak bişey yok :)))

kızlar benim mesaai saati doldu o yüzden çıkıyorum kendinize ve bebişlerinize çok iyi bakın.mide bulantısı olan arkadaşlar mide bulantısı çekdiğiniz son gün olur yarın yepyeni bir güne başlarsınız inşallah .soğukalgınlıgı, baş arısı ve başka rahatsızlığı olan arkadaşlar allah en kısa sürede şifası versin hemencecik iyileşin çekiceğiniz son rahatsızlık bu olsun inşallah,çalışan arkadaşlara da kolay gelsin.

Peki canım her yıl hacca giden namaz kılan veya dışardan bakıldığında müslüman görünümlü(ama içi müslüman olmayan) kişilerimi örnek almalıyız yoksa Hz.Muhammed sav. mi? Eğer ki müslümanım diyorsak onun sünnetlerini takip etmek durumundayız yoksa mazaALLAH şeytan hazırda bekliyor.Seninde dediğin gibi kimi 5 vakit namaz kılar kimi cumadan cumaya gider kimi mevlütten mevlüde... Herkes kendi yaptıklarından sorumlu tek başına hesap verecek tek başına mezara girecek. şimdi yukardada hadiste yazdım ki; kim bir kavmi taklit ederse oda onlardandır. Hz.Muhammed sav.
yine efendimiz veda hutbesinde diyor ki size iki emanet bırakıyorum onlara sımsıkı sarılırsanız sapıtmazsınız. o emanetler k.kerim ve sünnetlerim. Seçim sizlerin.

ayy canım okadar güzel yazmışsınki takdir etmeden geçemeyeceğim seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum RABBIM bizi korusun .

Size iyi haber verebilmeyi nekadar isterdim.Maalesef bugun bakildiginde yine kalp atisi hicbir hareketi yoktu..
Minik yavrum neden birakip gitti beni bilmiyorum.Allah kimseye boyle acilar yasatmasin.
Uzuntumu kederimi tarif edemem.32 yasinda 2 senedir cocuk hasreti ceken biri olarak resmen sevincim,hayallerim kursagimda kaldi.
Birde kurtaj nedeniyle cektigim karin agrilari da cabasi.
Neolur benim icin dua edin olurmu.Biliyorum insanin hic taniamdigi,hayatinda birkez olsun gormedigi biri icin dua etmesi cok zor.Insan belki dualarında o an hatirlamaz bile.
Ama kisada olsa burada yasadigimiz kader arkadasliginin hatirina ve anisina benimde birgun saglikli bir hamilelik gecirip saglikli bir evladimin olmasi icin dua
ederseniz cok sevinirim.Ben kimsenin morlaini bozmak istemedigim icin birdaha yazmiyacagim.Ama ozelden benimle irtibat kurmak isteyen arkadaslar herzaman mesaj atabilir.
Sizlerin hayirlisiyla sevincli haberlerini temmuz ayinda buradan acip okuyacam.
Kendinize iyi bakin,Allah'a emanet olun.

X