2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar ya isim filan varmi dusundugunuz?
bizim aklimizdan Mete Kagan geciyor erkek olursa
kizada esim gokce diyor bende Aylin
kizimin adida Asli Defne ama cift isim biraz zor oluyor belki buna tek koyariz diyorum.
Canım belki erken ama insan düşünmeden edemiyor. kız olursa Eslem Neda (islamın sesi anlamında) erkek olursa Muhammed Berat. Berat ismi hoşuma gider temmuz ayıda 3 aylara tekabül edeceğinden berat gecesine yakın bir zamanda doğum yapabiliriz. Hemde anlam bakımından beraat etmek günahlardan kurtulmak arınmak. Muhammed ismine gelincede hadisler var. (Üç oğlu olup da, birine adımı vermeyen, cahillik etmiş olur.) [Taberani]
(Muhammed isimli kimseyi hakir görmeyin, onu mahrum etmeyin! Onun bulunduğu bir evde, bir yerde bereket vardır.) [Deylemi]

İbni Abbas hazretleri, (Kıyamette, “adı Muhammed olan müminler gelsin” denilir, hepsi Cennete götürülür) buyurmaktadır.

Doğuma daha çok var belki fikir değiştirebiliriz bu isimler benim çok önceden düşündüğüm isimlerdi. sizlerede alternatif olabilir.

Aysun5538 Allah razı olsun canım tecrübeli olarak beni rahatlattın huzurumu bozan bir durumdu.

bende 6 haftalık hamileyim ve benimde henuz bulantılarım yok,dedigin gibi sadece sabahları bi içim enteresan oluyo...bende oluyorum uyku için,omrumde boyle uyku gormedim 24 saat uyuyabilirm yani,ki normalde uykuyla cok aram yoktur zaman kaybı olarak gorurudum eskiden uyumayı,şimdi sadece uyumak istiyorum:KK1::KK1:
Bende uykuyu seven biri değildim, aynen uykuyu zaman israfı görür, çok az uykum olurdu artık erkenden yatıp, sabah yataktan kalkmak istemiyorum :)

kızlar bugün biraz ağrım oldu şimdi lavaboya gittiğimde çok hafif akıntı ile akrışık pembemsi leke geldi. çok huzursuz oldum. bunuda mı kaybedeceğim ya. randevum öğleden sonra. ne olur dua edin.

İnşallah yerleşme kanamasıdır benim kardeşimd e hamile 8 haftalık onunda oldu kanaması istirahatle ve iğne ile geçti olmaz bişeycik inşallah için rahat olsun

bENİMDE PESPEMBE BAŞLADI AMA ŞU ANDA BİLDİĞİN ADET KANI GİBİ İNŞALLAH BNMDE SENNKİ GİBİ OLURR BAKALIM SONUCU BEKLİYORUM :KK43:(

Çok ve açık kırmızı olmayınca korkmayın demişti ebe arkadaşım... bebeklerimizi tutunurlar inşallah.

Bu ara kızlar çok uykum geliyor benim yaaa, sizde de var mı aynı durum..

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555
ilk
24 Eylul
01 Temmuz
55
Istanbul
31
Nurgulce
ilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
LaMeilk16 Eylul04 Temmuzistanbul30
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
yesim832.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
meleksen2.bebek01 Ekim07 Temmuz
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Temmuz13 Temmuz58Erzurum22
topraksu_ilk07 Ekim13 Temmuz
gulgun2.bebek08 Ekim 14 Temmuz7529
ERKUSHilk09 Ekim14 Temmuz57Istanbul
lonelinessilk07 Ekim14 Temmuz61Bursa27
hapsuu(Bahar)ilk11 Ekim16 Temmuz42Kibris28
luxxorilk10 Ekim16 Temmuz52Ankara28
ferzancailk17 Ekim23 Temmuz61Konya28

Kizlar listeye eklenmek icin bana ozel mesaj atin lutfen Arada kaynayabilir

ekleriz canim ama liste tam olunca cunku simdi eklersek surekli yeniden yazmak lazim aralardan sutun acip yaziyorum tarihler duzenli olsun diye. liste tamamlninca koyarim
esim ve kizimla yasiyorum baska akraba yok canim. bir kizim var 3 yasina girecek ocakta.
esim calisiyor ben ev hanimiyim dil ogrenmeye calisiyorum iste . bu aralar gerci hic calisamadim ama ins kendimi iyi hissedince baslicam tekrar:)

ekledim canim:KK19:

Yesim83 özelden msj demişsin ama ben sana yazdığımda en az 100 msj atmalısınız gibi bi engel çıktı:S Beni de ekle beni de:) İlk hamileliğim, SAT: 3 Ekim, Tahmini doğum tarihi: 10 Temmuz. Düşündüğüm doğum şekli (şu an erken ama inş.): Normal Sevgiler...

Kızlarr ben bebeğimi kaybettim BHCG 3,50 düşmüş yani bebek yok dr la görüşemedim ama düşüşü bunu gösteriyor sanırım umarım hepiniz sağlıkla sağlıklı bebişlerinizi alırsınız kucağınıza

Yesim83 özelden msj demişsin ama ben sana yazdığımda en az 100 msj atmalısınız gibi bi engel çıktı:S Beni de ekle beni de:) İlk hamileliğim, SAT: 3 Ekim, Tahmini doğum tarihi: 10 Temmuz. Düşündüğüm doğum şekli (şu an erken ama inş.): Normal Sevgiler...

Benimde geçen sene SAT 3 Ekim idi. 6 Temmuz'da doğum yaptım. Hayırlısı ile kucağına alırsın cnm. Heyecanlandm birden:emir_bebek:

Kızlarr ben bebeğimi kaybettim BHCG 3,50 düşmüş yani bebek yok dr la görüşemedim ama düşüşü bunu gösteriyor sanırım umarım hepiniz sağlıkla sağlıklı bebişlerinizi alırsınız kucağınıza

canım çok üzüldüm ne soylesem üzüntünü dindiremem ama inşallah en kısa zamanda bebısın sana gelır ve saglıklı bır sekılde bebısını kucagına alırsın.

canım çok üzüldüm ne soylesem üzüntünü dindiremem ama inşallah en kısa zamanda bebısın sana gelır ve saglıklı bır sekılde bebısını kucagına alırsın.

Sağol Cnm ne diyelim herşey allahtan o isterse olur istemezse olmaz ilk kaybım ilk bebeğim olcaktı yeni evliyim ztn ilklerde olurmuş bazen erken gebelik kaybı adetle birlikte atıldı işte daha ilerki haftalarda yaşanan bi kayıp olsaydı daha kötü olabilirdi hayırlısı buymuş allah sizlere ve bebişlerinize sağlık versin

CNM KAN VERDİMM bhcg BAKILCAK ÖĞLEDEN SONRA BELLİ OLCAK ...PEKİ NEDEN KANAMAM VAR BNM YERLEŞME KANAMASI OLSSAYDI KESEGÖRÜNÜRDÜ ODA DEĞİLSE NEDEN KANAMAM VAR???:KK43:
Canım ya Mübdi esmaül hüsnadan yoktan var eden anlamında Ya Mübdi Ya Mübdi... sürekli dilinde olsun rabbim terslik varsada düzeltir inşaAllah. Birde olumsuz düşünme. Bebiş düştümü düşecekmi düşüncesi hepimizde var bu düşünceyi at kafandan verende O alanda O.

Üzülmemek elde değil malesef ama bende geçen sene haziranda aynı şeyi yaşadım. Nedense korktum bir daha denemeye.Neden ilk hamilelliğimde başıma böyle birşey geldi diye çok üzüldüm ama kısmet değilmiş. Elimizden birşey gelmiyor. Eminim önümüzdeki aylarda yine mutlu haberi alacaksın.Canını hiç sıkma.

Ben bu mesajını yeni gördüm canım üzülme ahirette kurtarıcın olur inşaAllah. Orada seni karşılayacak bir yawrun var üzülme diğer mesajdada dediğim gibi verende O alanda O. belki hadisler rahatlatır seni bu arada isimde verirseniz iyi olur.

"Düşük çocuklarınıza isim veriniz. Çünkü onlar âhirette sizin için yüksek dereceler kazandırmak üzere öncülerinizdir.” (Câmiü’s-Sağîr, 3/1074)

"Düşük doğan çocuklarınıza isim veriniz. Ki, Allah bununla terazinizin sevap kefesini ağırlaştırsın. Aksi halde o Kıyâmet Gününde gelerek şöyle der: “Yâ Rabbi! Bunlar bana isim vermeyerek, benden elde edecekleri sevabı kaçırdılar.” (Câmiü’s-Sağîr, 3/1075)

"Buluğa ermeden ölen çocuklar, cennette çok canlıdırlar, hareketli balık gibidirler. Onlardan birisi ebeveynini karşılar, elbisesinden tutar, Allah kendisiyle birlikte ebeveynini de cennete koyuncaya kadar bırakmaz.” (Câmiü’s-Sağîr, 3/2364)

Benimde aynen öyle diyor :) ilk hamileliğim 24 eylül sat tarihim 7 temmuzda doğum inşaAllah.

Benimde geçen sene SAT 3 Ekim idi. 6 Temmuz'da doğum yaptım. Hayırlısı ile kucağına alırsın cnm. Heyecanlandm birden:emir_bebek:

Çook teşekkür ederim cnm senin bugününü ben de yaşasam bi an önce:) O kadar uzak geliyo ki şu an, kendimi o kadar büyük hayal edemiyorum falan... Belki 8 Temmuz'a gelir benim de ilk evlilik yıldönümümde hediyemiz olur diye umuyorum:)

canım arkadaşlrında dedği gibi kedini sakın üzme, herşey bizler için.. umarım en kısa zamnda yeniden yaşarsın bu duyguyu ve sonuna kadar gider hamileliğin...

Günaydın kızlar benim en bariz belirtisi aşırı tahammülsüz ve sinirliyim, bir de şişkinliğim var, göğüslerim büyüdü baya, bir de ağzımın tadı değişti bazsı bazı hafif bulantı yaşıyorum ama genel olarak keyfim yerinde, Ali Kayra m da kardeşim olacak diye çok sevinçli, hala bayram havası sürüyor bizim malikanede... ben oğlumda pek aşermediğimden bilmiyorum aşermeler bu kadar erken mi başlar kine? oğlum da reglimden 10 gün sonra öğrendiğimde pek belirtim yoktu, şimdi reglimden 6 gün geçti baya belirtiler var...
oglun kac yasinda canim? benim kizim var Asli Defne 3 yasini bitirecek ocakta. bende de cok onceden basladi asermeler
Evet canım vajinal ultrasonla baktı çünkü daha çok küçük dedi. Tahminim Beta hcg 1500 civarıydı o gün. Sanırım 2000-3000 arası karından görülebiliyor.

Teşekkürler inşalah pıt pıtları duyarız.
canim benim idrarda cift cizgiden 1 afta sonra bakti minnacik keseyi zor gordu 4+4 dedi.

kızlar bugün biraz ağrım oldu şimdi lavaboya gittiğimde çok hafif akıntı ile akrışık pembemsi leke geldi. çok huzursuz oldum. bunuda mı kaybedeceğim ya. randevum öğleden sonra. ne olur dua edin.
ins onemli degildir canim bendede leke gecmisti suan durdu ins seninkide durur devam etmez
int baktımda kimileri emzirebilirsiniz diyor kimileride kesmen lazım diyor:18:
bende kesilmeli diye biliyorum canim 1 yasina da yaklasmis sanirim bebisin . sen riske atma bence

MaşaAllah ne kadar çoğalmışız :) bayram tatili dolayısıyla memlekette olduğumuz için ancak girebildim. Yeni hamişler hoş geldiniz. Rabbim bebişlerimizi sağ salim kucağımıza almayı nasip eyler inşaAllah. Dualarımızı birbirimizden esirgemeyelim. çünkü kendimize ettiğimiz duadan çok din kardeşimize ettiğimiz dua çok daha evla. Rabbim bütün azaları tam, akli dengesi yerinde vatana millete bizlere hayırlı eylesin bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza nasip eylesin. Benim gibi bulantısı başlamayan varmı? bende sabahları oluyor midem tuhaflaşıyor ancak diğer vakitlerde birşey yok kusma yaşamadım. (sanırım bulantı kusmaya fazla odaklandım) buda benim aklımı kurcalıyor çünkü bulantı gebelik sürecinin normal olduğununa işaret edermiş halamın kızı söylemişti. yine aynı şekilde sadece sabahları göğüslerim acıyor. Çok halsizim devamlı uyumak istiyorum bu kadar. halsizliğim olmasa hamile olduğum aklıma gelmeyecek. Sizlerde ne tür belirtiler var? Esasında şu da var herkesin yapısı farklı bünyeler farklı birimizde olan birimizde olacak diye bir kadie yok ancak düşünüyor insan işte.
Amin canim cok guzel yazmissin Sukur bendede yok bulanti daha sadece buzdolabini kokusundan tiksiniyorum

Canım belki erken ama insan düşünmeden edemiyor. kız olursa Eslem Neda (islamın sesi anlamında) erkek olursa Muhammed Berat. Berat ismi hoşuma gider temmuz ayıda 3 aylara tekabül edeceğinden berat gecesine yakın bir zamanda doğum yapabiliriz. Hemde anlam bakımından beraat etmek günahlardan kurtulmak arınmak. Muhammed ismine gelincede hadisler var. (Üç oğlu olup da, birine adımı vermeyen, cahillik etmiş olur.) [Taberani]
(Muhammed isimli kimseyi hakir görmeyin, onu mahrum etmeyin! Onun bulunduğu bir evde, bir yerde bereket vardır.) [Deylemi]

İbni Abbas hazretleri, (Kıyamette, “adı Muhammed olan müminler gelsin” denilir, hepsi Cennete götürülür) buyurmaktadır.

Doğuma daha çok var belki fikir değiştirebiliriz bu isimler benim çok önceden düşündüğüm isimlerdi. sizlerede alternatif olabilir.
canim ben Muhammed ismine sicak bakamiyorum ne yalan soyleyeyim yani o ozel biriydi ve o isim cok mubarek yani ben belki sacma ama boyle dusunuyorum. agir gelir ve kaldiramaz diyorlar bende katiliyorum.
ama berat ismi cok guzel hemde manali. isim konusunu cok iyi dusunmek lazim insan cok zor karar veriyor.

tamam canim eklicem simidi
her serde bir hayir vardir canim. gecmis olsun ve son olsun ins. en kisa zamanda tekrar kavusursun melegine.

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli
28
yesim832.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
DilaNazilk29 Eylul05 TemmuzTokat31
centaur
ilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
kardelen3510
ilk
03 Ekim
10 Temmuz
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
frozensilk07 Ekim13 Temmuz52Istanbul31
gulgun2.bebek08 Ekim14 Temmuz75Manisa29
son_eceilk10 Ekim16 Temmuz55Ankara30

kardelen cim yas sehir ve kilo bilgilerini vermek istersende eklerim onlar eksik kaldi

bende geeelldiiiiiimmmmmmmmm
ben mart 2011 annesiyim 8 aylık bir oğlum var. bugün idrar testim pozitif çıktı çook mutluyum zaten istiyordum.
SAT 10 EKİM - 2. BEBEK- YAŞ 38- İLKİ NORMALDİ YİNE ÖYLE OLUR İNŞALLAH.-İSTANBUL. şimdilik bu kadar. kan testini yarın yaptırıcam.

ilk bebeğime çok zor kavuştuğum için bir an önce istiyordum. sonra eski hikayemi anlatırım. sizleri bir tanıyayım ben.

kızlar ben geldim
mide bulantılarım hayatımı çok zorlaştırıyor özellikle çalışırken gerçekten çok zormuş yemek yemediğim gibi bide sürekli enerji harcıyorum :KK37:
onun dışında herşey yolunda şimdilik şu bulantılarımda bitseydi tam yolunda olacak

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
yesim83
2.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
Sinay
ilk
29 Eylul
05 Temmuz
58
Konya
DilaNazilk29 Eylul05 TemmuzTokat31
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
kardelen3510ilk03 Ekim10 Temmuz
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
frozensilk07 Ekim13 Temmuz52Istanbul31
gulgun2.bebek08 Ekim14 Temmuz75Manisa29
son_ece
ilk10 Ekim
16 Temmuz55
Ankara30
angelofsky
2.bebek
10 Ekim
16 Temmuz
Istanbul
38

bende geeelldiiiiiimmmmmmmmm
ben mart 2011 annesiyim 8 aylık bir oğlum var. bugün idrar testim pozitif çıktı çook mutluyum zaten istiyordum.
SAT 10 EKİM - 2. BEBEK- YAŞ 38- İLKİ NORMALDİ YİNE ÖYLE OLUR İNŞALLAH.-İSTANBUL. şimdilik bu kadar. kan testini yarın yaptırıcam.

ilk bebeğime çok zor kavuştuğum için bir an önce istiyordum. sonra eski hikayemi anlatırım. sizleri bir tanıyayım ben.
hayirli olsun canim:nazar::nazar: ikiz gibi buyuyecekler desene:)
benim 3 yasini bitiirecek bir kizim var Defne:) bu 3. gebeligim 2. cisini maalesef kaybettim.
ins cumlesiyle saglikla aliriz kucaklarimiza:)

Sinaycim ekledim canim :KK19:

X