2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar hepinizin iyi olduğuna sevindim dünden beri sitede bi sorun vardı sanırım anca giderildi hamilelik bulantısı nasıl şey böyle ne normal bulantıya benziyo nede otobüs tuttuğundaki bulantıya benziyo resmen midemiz ağzımızda geziyoruz benim son iki gündür var bulantım bulantısı olan arkadaşlara allah yardım etsin ne biçim şey buuuuuuuuuuuuu...

benim sabah felaket oluyor çıkartmıyorum ama midem ağzıma geliyor bir kere :KK43:
günboyunca sonra maşallah hiç bir şeyim kalmıyor yeterki midemi boş bırakmayayım. aç kalırsam hemen başlıyor mide bulantım
çubuk krakerler saolsun :)

benim sabah felaket oluyor çıkartmıyorum ama midem ağzıma geliyor bir kere :KK43:
günboyunca sonra maşallah hiç bir şeyim kalmıyor yeterki midemi boş bırakmayayım. aç kalırsam hemen başlıyor mide bulantım

benim mide bulantılarımı hiçbirşey kesmemişti, midem boş-dolu farketmiyodu. Doktorum yeni bi ilaç verdi şimdi çok rahatım...

bişi değil canım hangisini verdi? ben dramamine kullanıyorum

zofer diye bi ilaç... bu ilaçtan öncede emedur vermişti ama sadece 2-3 saat etkiliydi. zoferi 4 gündür kullanıyorum kendime geldim diyebilirim. gün boyu etkili, sadece sabahları çok hafif bi mide bulantım oluyor ama çıkarmıyorum. daha önce günde 6-8 defa çıkarmak zorunda kalıyordum.

arsişim sizde mi dadandınız çorbacılara :))
biz artık mide bulantılarımın azalmasıyla rotamızı pizzacılara iskender ve ızgaracılara doğru döndürdük he bide meşhur etliekmeğimiz tabi ahahahhah

ay sorma kuzum :KK70:
ama buna önceden beri dadanığım yazın bikez idrar yolu iltihabı olmuştum ya
midem bulanıyordu halsiz flndım gittik işte hastaneden çıktık kociş dedi yemek yicez dedi myok yemem yicez yemem o kazandı tabi
çorba içerim dedim bier bulduk anam ne çorbalar 20 çeşit çorba yapıo hergün :KK70:
bide ekmekleri var zeytinli ekmek deil poğaça hahahahaha
can atarım oraya gitmek için muhahahahha
onlar bana normalkende ağır geliodu şimdide azcık yesem şişerim
etli ekmekten bana böğ gelmişti okurken

evet benim de ilk bebeğim ve heyecan dorukta:KK9: ama ben biraz geç anne oldum gibi hissediyorum ilk bebek için yaşım 28

hapşırırken mutlaka bacaklarını kendine çek canım bi sıkıntı gerilme yaşanmasın alt tarafta:KK53:alerji zor ya benim eşimde 30 yaşından sonra alerji çıktı vücudu kabarıyor kızarıyor filan gıda alerjisi onunki

bende 26 yım bence öle düşünme
geçen burda okudum öyle yapıyorum hep bacaklarımı çekemicek durumdaysam yere eğilyorum hahahah
allah kolaylık versin eşinede

Malesef o korku tahminimce herkeste vardır. Durudr yere karnım veya kasıklarım sızlasa ağrısa, bebeğime bişey mi oldu, iyi midir acaba diye evham yapmadan duramıyorum

korkum elbette var ama çok vesvese yapmamaya çlaışıyorum
genelde hastalık konularında vesveseliyimdir incik cincik araştırırım herşeyi ama hamilelikte öyle olmadım çok okumuyorum etkilenmiyim diye fln
bi ağrım olunca elbet olacak diyorum takmamaya çalışıyorum
Allah verdi alırsa o alır almazsa ne mutlu

ay canım çekti anlatırken:44:

:KK9::KK9::KK9:

biz de eve söylüyoz pizza, kebap filan, kendi yerleri de kokuyo bana:KK37::KK9::KK9:ay halimize bak yaa. Ama bulantı hapını kalkar kalkmaz içersem o günü iyi geçiriyorum onu keşfettim azaldı gibi benimki biraz

canım pizza bende yemek istiyorum ama üzerinde sucuk salamlı olanları sevıyordum ben ama doktor bana yasakladı bunları sizde bir problem oluyormu yrken?

ay sorma kuzum :KK70:
ama buna önceden beri dadanığım yazın bikez idrar yolu iltihabı olmuştum ya
midem bulanıyordu halsiz flndım gittik işte hastaneden çıktık kociş dedi yemek yicez dedi myok yemem yicez yemem o kazandı tabi
çorba içerim dedim bier bulduk anam ne çorbalar 20 çeşit çorba yapıo hergün :KK70:
bide ekmekleri var zeytinli ekmek deil poğaça hahahahaha
can atarım oraya gitmek için muhahahahha
onlar bana normalkende ağır geliodu şimdide azcık yesem şişerim
etli ekmekten bana böğ gelmişti okurken

geçen burda okudum öyle yapıyorum hep bacaklarımı çekemicek durumdaysam yere eğilyorum hahahah

korkum elbette var ama çok vesvese yapmamaya çlaışıyorum
genelde hastalık konularında vesveseliyimdir incik cincik araştırırım herşeyi ama hamilelikte öyle olmadım çok okumuyorum etkilenmiyim diye fln
bi ağrım olunca elbet olacak diyorum takmamaya çalışıyorum
Allah verdi alırsa o alır almazsa ne mutlu

:KK9::KK9::KK9:

canım sen avrupa yakasındamısın şu çorbacıyı söylede bizde gidelim :KK1:

Dün akşam benimde kasıklarım çok ağrıyordu acaba rahim büyüyor ondanmı ki kızlar? Birde baş ağrısı vardı ama şükür iyiym şimdi.

zofer diye bi ilaç... bu ilaçtan öncede emedur vermişti ama sadece 2-3 saat etkiliydi. zoferi 4 gündür kullanıyorum kendime geldim diyebilirim. gün boyu etkili, sadece sabahları çok hafif bi mide bulantım oluyor ama çıkarmıyorum. daha önce günde 6-8 defa çıkarmak zorunda kalıyordum.

Bende zofer kullanıyorum mide bulantısı için. Bende çok memnunum hapımdan. sabahları pek şikayetim oluyor ama benim öğleden sonra bu saatlerde daha çok tutuyor bulantım

Merhaba Temmuz Anneleri
Uzuuuun bir zamandır sayfayı takip edemedim. Benim girdiğim dönemlerde 70-80lerdeydi daha sayfa, maşşallah 600a yaklaşmış şimdi. Hamiş listeleri yapılmış, cinsiyetler yavaş yavaş öğrenilmeye başlanmış, mide bulantıları azalmış hep güzel haberler var temmuz annelerinden.Maşşallah maşşallah allah nazarlardan korusun.
Pek çoğunuzu bilmiyorum inşallah bundna sonra fırsat bulup takip edersem öğrenebilirim. Ben 10+5 günlük hamileyim. İlk döemlerimde biraz sıkıntılarım olmuştu, buradada paylaşmıştım. Rahmimde perde olduğu ve düşük riskim olduğunu söylemişti doktorum, bir süre progestan kullandım. O da hayatımı çok etkiledi. Neyseki sonra ki gitmemde perde olmadığı ortaya çıktı, sevinçten ağladım. Parpalm bana söylemiştin hatırlarsan, endişelenme diye, haklı çıktın:)) Bulantılarım ve çok fazla halsizlik ve yorgunluğum oldu, iki gündür filan bulantılarımda azalma var. 12. haftaya dpğru belliki kaybolacak. Şimdi bebişim maşşallah iyi. Pazartesi doktora gitmem gerekiyor, çeşitli kan ve idrar testleri istemişti ama ben bir hafta sonra gidice. 2li testide yaptırmayı düşünmüyorum. 10 gün sonra bende kuzucuğumu görücem inşallah.

benimde her zaman olmuyo iki gündür var bulantım her zaman olanlara allah yardım etsin.

Bende zofer kullanıyorum mide bulantısı için. Bende çok memnunum hapımdan. sabahları pek şikayetim oluyor ama benim öğleden sonra bu saatlerde daha çok tutuyor bulantım

bu günlerde geçecek az kaldı en fazla 3,5 aya kadar sürer diyorlar ama benim hergün bişeyim çıkıyor :)

Merhaba Temmuz Anneleri
Uzuuuun bir zamandır sayfayı takip edemedim. Benim girdiğim dönemlerde 70-80lerdeydi daha sayfa, maşşallah 600a yaklaşmış şimdi. Hamiş listeleri yapılmış, cinsiyetler yavaş yavaş öğrenilmeye başlanmış, mide bulantıları azalmış hep güzel haberler var temmuz annelerinden.Maşşallah maşşallah allah nazarlardan korusun.
Pek çoğunuzu bilmiyorum inşallah bundna sonra fırsat bulup takip edersem öğrenebilirim. Ben 10+5 günlük hamileyim. İlk döemlerimde biraz sıkıntılarım olmuştu, buradada paylaşmıştım. Rahmimde perde olduğu ve düşük riskim olduğunu söylemişti doktorum, bir süre progestan kullandım. O da hayatımı çok etkiledi. Neyseki sonra ki gitmemde perde olmadığı ortaya çıktı, sevinçten ağladım. Parpalm bana söylemiştin hatırlarsan, endişelenme diye, haklı çıktın:)) Bulantılarım ve çok fazla halsizlik ve yorgunluğum oldu, iki gündür filan bulantılarımda azalma var. 12. haftaya dpğru belliki kaybolacak. Şimdi bebişim maşşallah iyi. Pazartesi doktora gitmem gerekiyor, çeşitli kan ve idrar testleri istemişti ama ben bir hafta sonra gidice. 2li testide yaptırmayı düşünmüyorum. 10 gün sonra bende kuzucuğumu görücem inşallah.

bende düşük riski geçirdim, 9+3 günlüğüm kontrol amaçlı 2 hafta kadar daha progestan ve prulton iğnemi kullanıcam.. dediğin gibi ilaçlar çok etkiliyo.. ama senin adına herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim :) bende bebişimi gördüğümde çok heyecanlanıyorum bambaşka bi duygu...

bu günlerde geçecek az kaldı en fazla 3,5 aya kadar sürer diyorlar ama benim hergün bişeyim çıkıyor :)

Allahın izniyle geçicek inşallah. Valla benimde öyle 1 hafta idrar yolu enfeksiyonundan çektim sonra böbreklerime vurmaya başladı ağrısı ancak o zman ilaç verdi doktorum yeni yeni geçmeye başladı çok şükür. Bu sabahta gögüs ve sırt ağrısıyla uyandım kalp zannettim aklım çıktı. Neyseki oda üşütmedenmiş. Allah gelip geçici hastalık versin, beterinden korusun:KK49:

prospektüsünde ne yazıyor gebelerin kullanımı ile ilgili?

9::KK9::KK9:
sağolasın canım:KK9:e naapcan türlü türlü hallere giriyoruz ayaktaysam benim de eğildiğim oluyor ama ayakta tek bacağını kendine çeksen de yeterli oluyor
canım pizza bende yemek istiyorum ama üzerinde sucuk salamlı olanları sevıyordum ben ama doktor bana yasakladı bunları sizde bir problem oluyormu yrken?

canım sen avrupa yakasındamısın şu çorbacıyı söylede bizde gidelim :KK1:

ben sucuk salam filan zaten yiyemiom bulantımdan dolayı çiğken hele hiçbir hamile yememeli çok iyi pişmişse sorun olmaz sanırım. pizzalarda ben sebzeli patlıcanlı filan yiyom

oh ne güzel:nazar:

bende düşük riski geçirdim, 9+3 günlüğüm kontrol amaçlı 2 hafta kadar daha progestan ve prulton iğnemi kullanıcam.. dediğin gibi ilaçlar çok etkiliyo.. ama senin adına herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim :) bende bebişimi gördüğümde çok heyecanlanıyorum bambaşka bi duygu...

umarım canım senin içinde herşey bir an önce yoluna girer. o riski yaşamak çok zor, insanın psikolojisi alt üst oluyor. progestan kesildiği zaman sende çok rahatlayacaksın. bebişlerimiz bizi çok seviyor ve onları ne kadar büyük bir heyecanla beklediğimizi hissediyorlar

Allahın izniyle geçicek inşallah. Valla benimde öyle 1 hafta idrar yolu enfeksiyonundan çektim sonra böbreklerime vurmaya başladı ağrısı ancak o zman ilaç verdi doktorum yeni yeni geçmeye başladı çok şükür. Bu sabahta gögüs ve sırt ağrısıyla uyandım kalp zannettim aklım çıktı. Neyseki oda üşütmedenmiş. Allah gelip geçici hastalık versin, beterinden korusun:KK49:

benimde idrar yollarımda enfeksiyon var, mide bulantılarının fazla olması bununlada bağlantılıymış. doktorum tekrar idrar kültürü istemişti bu akşam sonuçları alıcaz...
amin canım bunlar bizi zorlasada gelip geçici şeyler...

X