2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kahvaltimizi etik simdi de temizlik var kizim 2 gundur cok mizmiz kizlar ya birde herseye hayir hayir demeyi ogrendi
aksam bi agliyo esim sat 9 da aldi az disariya cikardi hic boyle yapmaz di bu ara cok cadilasti

gece 3 defa tolete kalkiyorum deli gibi idrara sikismis kizlar sizde de oluyomu karnima bi agri giriyo uyurken hemen kalkip
gidiyorum tolete yapinca agrim geciyo bu haftadan sonra idrar azalir her halde bende

allah kolaylık versin
ben gece 1kez kalkıyorum onda da günlerce tutmuşum gibi uzun süre kalkamıyorum hahaha

canim 2 gundur boyle hic boyle huylu dildi kizim 2 guundur hayir hayir hep agzinda

bende tum gun cok su iciyorum ama yaticagim zaman pek icmiyorum gece cok agri yapiyo diye gunduz 2 litreden fazla iciyorum su

kizlar erken haftalarda cinsiyet ogrenen arkadaslar cok sanslilar bazi doktorlar goremem deyip bakmiyo bile
dun haziran annesi 13 haftada doktora cinsiyeti sormus doktor daha erken demis bakmamis bile salak mi ne
ben kizim dan biliyorum her doktor sevmiyo erken soylemeyi :KK57:

kimi doktor emin olup sölemek istio
ama bi ip ucu verse nolur ki :)

canim 2 gundur boyle hic boyle huylu dildi kizim 2 guundur hayir hayir hep agzinda

bende tum gun cok su iciyorum ama yaticagim zaman pek icmiyorum gece cok agri yapiyo diye gunduz 2 litreden fazla iciyorum su

kizlar erken haftalarda cinsiyet ogrenen arkadaslar cok sanslilar bazi doktorlar goremem deyip bakmiyo bile
dun haziran annesi 13 haftada doktora cinsiyeti sormus doktor daha erken demis bakmamis bile salak mi ne
ben kizim dan biliyorum her doktor sevmiyo erken soylemeyi :KK57:

Kesinlikle çok şanslılar..Doktorlar hata payı olma olasılığından pek söylemk istemiyorlar sanırım.Benim doktorumda çok tedbirli harekt eder.Kesin görsede söylemez:KK43:

benm kafama bişe takıldı size danışim
benim sat 19 ekim hesaplayıdan bakınca doğum tarihim 25 temmuz görünüyor haftasıda 8+3

ama ultrasına göre 5 gün önden gidiyorum yani 9+1 muhtemel doğum tarihinin öne gelmesi lazım dimi ?
ama doktor kağıda 26 temmuz yazdı

benm kafama bişe takıldı size danışim
benim sat 19 ekim hesaplayıdan bakınca doğum tarihim 25 temmuz görünüyor haftasıda 8+3

ama ultrasına göre 5 gün önden gidiyorum yani 9+1 muhtemel doğum tarihinin öne gelmesi lazım dimi ?
ama doktor kağıda 26 temmuz yazdı

Canım sat'tan ileri yada geride gözükse ultrasonda,sanırım beklenen doğum tarihi olarak sat'ı baz alıyorlar..

Yengeç bebeği(Alıntı)

Su grubundan olan Yengeç bebeği, diğer birçok bebekten daha duygusaldır. Onu tek kelimeyle özetlemek gerekirse "gözyaşları" yeterli olacaktır. Tıpkı Ay gibi, ruh hali günden güne değişen bir bebektir. Aşırı hassaslığı bazen kırılganlığa dönüşebileceğinden iç dünyasını ifade edebilmesine daima fırsat verilmelidir. Ebeveynlerini ve kardeşlerini çok sever. Her zaman korunmak ve sevdiklerini korumak ister. Sevgisini ve duygularını ifade edemediğinde ya kızgınlıkla tepki verir ya da içe dönüp küser. Ayrıca değişiklikten hiç hoşlanmazlar, odalarında yapılan en ufak bir değişiklik bile kendilerini güvende hissetme duygularını olumsuz yönde etkileyebilir. Ruh halindeki değişiklikler bazen o kadar belirgindir ki kahkahalarla gülerken, bir anda ağlamaya başlayabilir ve bunun tam tersi de söz konusu olabilir. Yine de ona sevgiyle yaklaşarak gönlünü çok kolay alabilirsiniz. Bu bebekler sürekli kendilerini güvende hissetme ihtiyacı duyarlar. Bunun için de anne-babalarının yanından ayrılmak istemezler.
Yengeç bebeği biraz fazla ağlıyor olabilir. Onu susturmak için tek yapmanız gereken kucağınıza almak ve sevmektir. Yengeç bebeği kendini her zaman güvende hissetmek ister ve evdeki kötü titreşimleri ufacık bile olsa hemen hisseder. Bu yüzden de Yengeç bebeğinin ebeveynleri, onun önünde tartışmaktan kaçınmalıdırlar. Aile ve şefkat Yengeç bebeği için en önemli konulardır. Yengeç, annelik burcu olduğundan ebeveynler şefkat, aile ve duygusal gel-gitlere dikkat etmeliler. Yengeç bebeğinin hem iyi hem de kötü anılarını büyüdüğü zaman rahatlıkla hatırlayabildiğini unutmayın. Bu çocuk markette 2 dakikalığına kaybolsa bile, bunu ebeveyninin kendisini reddettiğinin kanıtı olarak kabul edecek ve ömür boyu hatırlayacaktır. Bu sebeple, özellikle de aile içinde bu bebeğin kendini tamamıyla güvende hissetmesi gerekir. Yengeç bebeği için aile, her zaman arkadaşlardan önce gelir. Ayrıca boğazına düşkün olan Yengeç bebeği beğenmediği yemekler piştiği zaman ortalığı birbirine katmak konusunda da ustadır. O yüzden ebeveynin ne pişirdiğine dikkat etmesi gerekebilir. Göğüs kafesi, memeler ve mide Yengeç burcunun en hassas bölgeleridir. Dolayısıyla bebeğiniz sık sık hazımsızlık sorunları yaşayabilir. Ayrıca bebeğinizde gastrit ve bağırsak iltihapları da görülebilir. Duygusal tatminsizlik aşırı yeme isteği olarak ortaya çıkabileceğinden beslenmesine dikkat etmelisiniz.

canim ilk basta hic beli olmuyo dugum zamani bebegin bazen kizimin 19 subat bazen 18 subat bazen 21 subat cikardi
21 subat beklerken kizimi kizim 23 subat dogdu her bebek gununde dokmuyo onun icin pek dusunme
benimde 7 temuz ama bilemem belki haziranin sonunda belkide temuzun 10 da dogucak dogumuna 2 hafta kala artik beklemeye gecersin hergun gelebilir subat annelerinden benden 2 hafta kucuk arkadaslar dogurmustu ben enn son dogurdum bir gorsen nasil komikti

çikolatayı ultrasondan kaç dk önce yemek gerekiyor? bir dahaki randevuya annem de gelmek istiyordu şimdi babamı da çağırdı yanına Allahım eşim ben annem babam cümbür cemaat gireceğiz doktorun odasına :26:

Hastaneye gelmiştik arabadan inmeden yemiştim. 10-15 dk sonra falan ultrasona girdik. Canım benim inşaALLAH kıpır kıpır olurda dedeyi anneanneyi babayı heyecanlandırır bebişin:)

Canım sat'tan ileri yada geride gözükse ultrasonda,sanırım beklenen doğum tarihi olarak sat'ı baz alıyorlar..

hım anladım canım sağol :)

canim ilk basta hic beli olmuyo dugum zamani bebegin bazen kizimin 19 subat bazen 18 subat bazen 21 subat cikardi
21 subat beklerken kizimi kizim 23 subat dogdu her bebek gununde dokmuyo onun icin pek dusunme
benimde 7 temuz ama bilemem belki haziranin sonunda belkide temuzun 10 da dogucak dogumuna 2 hafta kala artik beklemeye gecersin hergun gelebilir subat annelerinden benden 2 hafta kucuk arkadaslar dogurmustu ben enn son dogurdum bir gorsen nasil komikti

ben normal istemiyorum ama öyle beklemem bi tarih belirleriz alırız demi yavruşu :)

günaydın kızlar,ben gittikçe kötüye gidiyorum var bunda bı yanlıslık.bu kadar mıdem bulanmadı daha once.11+3 um yavaş yavaş geçeceği yerde şiddetlendi.normal mi bu

ne güzel bugün dr.a gidecekler varmış iyi haberlerle dönersiniz inşallah..
ultrason ve sat birbirini tutmayabilir bazen. eğer bebek iyi beslendiyse sat tarihinden ileri olab,ilir.bu iyi bişey tabi..
eğer bikaç gün geriyse önemli değil..

ben kızımda ense ölçümü için dr.a gitmiştim 3 defa ultrasona girdim ve dr. ölçüm yapamadı çünkü kızım ters yatmış en sonunda dr. git çikolata ye
biraz dolaş gel demişti 4. girişimde alabilmişti ölçümü. hareket edip pozisyon değiştirmesi gerekiyordu çünkü.keyfine pek düşkündü kızım :KK55:

iki çocuk tek çocuğa göre daha zor derlerdi gerçekten öyle sanırım daha hamileyken bile sağolsun kızım beni hiç oturtmuyor.birde kardeşimiz gelince
ne olur bilemiyorum. sanırım günlerce uykusuz ve yorgun gece beni bekliyor..

günaydın kızlar,ben gittikçe kötüye gidiyorum var bunda bı yanlıslık.bu kadar mıdem bulanmadı daha once.11+3 um yavaş yavaş geçeceği yerde şiddetlendi.normal mi bu

doktorunu arayıp danışsan bi

ne güzel bugün dr.a gidecekler varmış iyi haberlerle dönersiniz inşallah..
ultrason ve sat birbirini tutmayabilir bazen. eğer bebek iyi beslendiyse sat tarihinden ileri olab,ilir.bu iyi bişey tabi..
eğer bikaç gün geriyse önemli değil..

ben kızımda ense ölçümü için dr.a gitmiştim 3 defa ultrasona girdim ve dr. ölçüm yapamadı çünkü kızım ters yatmış en sonunda dr. git çikolata ye
biraz dolaş gel demişti 4. girişimde alabilmişti ölçümü. hareket edip pozisyon değiştirmesi gerekiyordu çünkü.keyfine pek düşkündü kızım :KK55:

iki çocuk tek çocuğa göre daha zor derlerdi gerçekten öyle sanırım daha hamileyken bile sağolsun kızım beni hiç oturtmuyor.birde kardeşimiz gelince
ne olur bilemiyorum. sanırım günlerce uykusuz ve yorgun gece beni bekliyor..

allah kolaylık versin arkadaşım

size yeğenim ve hediyelik bazı bebişler için eklediğim etaminleri eklim :)
inşallah benimkilerde bitince böle cici olur

http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/172407-tubilikin-kanaviceleri.html

canım inanırmısın sen eklemeden bir kaç dakika önce bende senin topiğindeydim...:))

bayıldım bayıldım hepsine...ellerine sağlık...

bekarken bir kaç şey işlemiştim.. sevmiştim bu işi.. şimdi yine hevesledirdin beni, cinsiyetimiz belli olsun hemen başlıycam...

canım inanırmısın sen eklemeden bir kaç dakika önce bende senin topiğindeydim...:))

bayıldım bayıldım hepsine...ellerine sağlık...

bekarken bir kaç şey işlemiştim.. sevmiştim bu işi.. şimdi yine hevesledirdin beni, cinsiyetimiz belli olsun hemen başlıycam...

:KK1::KK1: tesadüfe bak :)
bende geçen gün şimdi bebişim için ekleyeceklerimi eklemiştim bunlarıda gösterim istedim :KK9:
sağol canım
ben şidmi başlıcam unisex cinsiyet belli olunca ona yönelik:KK6:

:KK1::KK1: tesadüfe bak :)
bende geçen gün şimdi bebişim için ekleyeceklerimi eklemiştim bunlarıda gösterim istedim :KK9:
sağol canım
ben şidmi başlıcam unisex cinsiyet belli olunca ona yönelik:KK6:

ben bi battaniye birde nevresim takımı düşündüm.. onlarda cinsiyetine uygun renklerde olsun istiyorum, ee biraz daha bekliyim diyorum..
sana şimdiden kolay gelsin canım, yaptıkça eklersen sevinirim, bizlere de fikir olur:)

ben bi battaniye birde nevresim takımı düşündüm.. onlarda cinsiyetine uygun renklerde olsun istiyorum, ee biraz daha bekliyim diyorum..
sana şimdiden kolay gelsin canım, yaptıkça eklersen sevinirim, bizlere de fikir olur:)

bende 2 battaniye 3 nevresim düşünüyorum
ilave olarak altın yastığı ve bez torbası yaparım
başka bişi yapmam herhalde
ikimizede kolay gelsin inş. eklerim canım

bende 2 battaniye 3 nevresim düşünüyorum
ilave olarak altın yastığı ve bez torbası yaparım
başka bişi yapmam herhalde
ikimizede kolay gelsin inş. eklerim canım

canim ya ben de o kadar cok kendim biseler yapmak istiyorumki..ama inanir misin hic yetenegim yoktur ezelinden beri:KK43:hep özenmisimdir yapanlara..ben de mevlüt okunurken ya da ziyarete gelenlere verilen sekerleri ya da onlarin icine kondugu sepetten yapmak istiyorum mesela..Türkiyede kursa mi gitsem diye düsünmüyor degilim ilk defa bu kadr cok heveslendim..

sen bez torbasi filan yazmissin o nasil birseyki..ilk defa duyuyorm varsa örnegi koyar misin buraya..ellerine emegine saglik simdiden..topigindekileri de görmstum maasallah:nazar:

baslarsam ben de belki bana yardimci olabilirsin:KK19: yani arada bi basini agritirim kusura bakmazsan

arsima tatlim bayildim islerine masallahhhh nazar degmesin

acaba ben kanavceyi bebek pike ortusune islesem olur mu canim ila kanavce kumasimi lazim

bitane ortu bende denerim yapabilirim insallah esim kanavce yapmayi biliyo bitane secade yapmis ablasila ceyzine

simdi goster bana diyorum ben bilmiyorum bos ver bende unutum diyo

$10012bideiaak0.jpg $53547210.jpg $82550056.jpg $diilkmnjbhlm5.png $fgvhbnjkmlgv0.png

canim bak ben neler buldum en kolaylarini aldim cok sik var fakat ben onlari yapamam ilk basta bunlar super bence

X