2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar
ben yine hastane yollarındaydım pazartesi günü yattım dün akşam çıktım bulantılarım çok şiddetliydi ayakta duramaz hale gelmiştim artık:KK43: şükür 12. haftaya geldik ama ben bittim artık :KK43: ultrasonda bebeğimi gördük kocaman olmuş doktorun tabiriyle tosun gibi :) onu öyle yayılmış sele serpe görünce yüreğime su serpilde bu defa eşimde gördü net bir şekilde elleri kolları kıpır kıpır dedi doktorum tam bir bebek olmuş artık kuzuşum cinsel organıda gelişmeye başlamış bir daha ki gidişimde cinsiyeti öğrenebilecekmişim o da 15. haftama falan denk geliyor göbeğimde çıkmaya başladı artık hissediyorum

Arsima günaydın kuzum sen ne zaman 9. haftaya girdin maşallah günler bi bana geçmiyor sanki :KK37:

ben galiba onu aşeriyorum canım, çok mutsuzum, kendime hakim olamıyorum hamile olduğumu öğrendiğim günden bu güne içinden 2 3 tane içilmiş olarak çöpe attığım paketlerin sayısını bile bilmiyorum. dün işe gitmedim evde yatıp bırakayım dedim gece 10'da paket aldım, 2 gün içmiyorum 1 gün içiyorum. o kadar mutsuzum ki. en büyük sebebin hazırlıksız hamile kalmam ve hala hamile olduğumu hissetmiyor olmam olduğunu düşünüyorum. evde muhabbet kuşu var ona duman gelmesin diye dikkat ederken yakalıyorum kendimi sonra napıyorsun sen diyorum kendi kendime, bebeğine muhabbet kuşu kadar değer vermiyor musun diyorum.

oy kıyamam ya :KK43:
inş. biran evel brakırsın

günaydın kızlar
ben yine hastane yollarındaydım pazartesi günü yattım dün akşam çıktım bulantılarım çok şiddetliydi ayakta duramaz hale gelmiştim artık:KK43: şükür 12. haftaya geldik ama ben bittim artık :KK43: ultrasonda bebeğimi gördük kocaman olmuş doktorun tabiriyle tosun gibi :) onu öyle yayılmış sele serpe görünce yüreğime su serpilde bu defa eşimde gördü net bir şekilde elleri kolları kıpır kıpır dedi doktorum tam bir bebek olmuş artık kuzuşum cinsel organıda gelişmeye başlamış bir daha ki gidişimde cinsiyeti öğrenebilecekmişim o da 15. haftama falan denk geliyor göbeğimde çıkmaya başladı artık hissediyorum

Arsima günaydın kuzum sen ne zaman 9. haftaya girdin maşallah günler bi bana geçmiyor sanki :KK37:

geçmiş olsun kuzum benim yerim ben o koca bebişi :) oh oh öğrenelim bakalım prensesmi prensmi
kuzum benim sata göre 8+1
doktora göre 8+6
baya baya büyüdük yani
10+3 te doktora gidicez inş.

ben galiba onu aşeriyorum canım, çok mutsuzum, kendime hakim olamıyorum hamile olduğumu öğrendiğim günden bu güne içinden 2 3 tane içilmiş olarak çöpe attığım paketlerin sayısını bile bilmiyorum. dün işe gitmedim evde yatıp bırakayım dedim gece 10'da paket aldım, 2 gün içmiyorum 1 gün içiyorum. o kadar mutsuzum ki. en büyük sebebin hazırlıksız hamile kalmam ve hala hamile olduğumu hissetmiyor olmam olduğunu düşünüyorum. evde muhabbet kuşu var ona duman gelmesin diye dikkat ederken yakalıyorum kendimi sonra napıyorsun sen diyorum kendi kendime, bebeğine muhabbet kuşu kadar değer vermiyor musun diyorum.

o kadar bunalımdayım ki anlatamam, utancımdan kimselere söyleyemiyorum, başka birisi yapsa çok ayıplardım. bir kere hastanede hamile bir çalışanın sigara içmeye çıkacağını görmüştüm ve apzım açık kalmıştı nasıl yapabilir diye. hafta sonu bırakmam lazım salı günü eşim geliyor, görürse yani görmese de hisseder çünkü o içmiyor ve çok üzülür. kendimi çok kötü hissediyorum. hiçbirşey aşermedim neredeyse ama sigarayı aşeriyorum.

canım seni asla sigara içiyorsun diye kınayamam ama bunu senden başka hiç kimse başaramaz inan
evde paket bulundurmamaya çalış aklına sigara gelince git çikolata ye meyve ye yani bunu ancak sen başarırsın
psikolojik bunalımı seninle aynı haftalarda bende yaşadım ama şimdi geçti bitti şükür alışıyorum yavaş yavaş bebeğimi ultrasonda kıpır kıpır görünce inan herşeyi unutuyorsun

günaydın kızlar

canım ya bulanyıların gecer umarım artık bende yasadıgım ıcın bılıyorum ay ne guzel görmüssün senin yaramazı da :) allah nazarlardan saklasın:nazar:

Günaydın temmuz annişleri bir şey soracagım hanı muhallebili kadayıf tatlısı var ya o hangı kadayıftan yapılır bılen var mı ? hazır ustune dırek serbet dokulen kadayıftan da oluyor mu kı ?

günaydın cnm benim. yufkacıdan aldığımız yaş tel kadafayıftan yapıyorum ben:)
canın mı istedi senin:)

Son düzenleme:
oy kıyamam ya :KK43:
inş. biran evel brakırsın

geçmiş olsun kuzum benim yerim ben o koca bebişi :) oh oh öğrenelim bakalım prensesmi prensmi
kuzum benim sata göre 8+1
doktora göre 8+6
baya baya büyüdük yani
10+3 te doktora gidicez inş.
kuzum sen kendi satını değil doktorun satını takip et o bebeğe göre söylüyor çünkü
yani doktoruna göre 9 u doldurmuşsun artık bundan sonraki gidişinde inan bebeğini tanıyamıycaksın ne zaman büyümüş diyeceksin kolları bacakları göbek kordonu heryerini tek tek seçeceksin çok güzel heyecanlar ya

günadın canım ben ıım sen nasılsın ?
canım sabahkı yogun bulantidan sonra ıyıym sukur senınde ıyı olmana sevndm canım
Hepiniz iyi olun kimsenin midesi bulanmasın benım gıbı ,bende sigarayı bırakım ınsallah
saol canın ıns bulanmaz alıstm artk bulanmadgnda kendmı garıp hıssedyorm:) sende umarım bırakırsn

günaydın kızlar

sinay sana derken benimde bulantılarım yoğum iki sabahtır bi kaşık pekmez içiyorum yawrucağı basdırıyo sanırımm

benimki 5 aralıkta 1,5 aylıktı ama balık başı gibiydi 5 ocakta gidicez tekrar bende seçermiyim ki herşeyi

rabbim sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
:KK17:

Günaydın Temmuz Anneleri

Umarım bugün hepiniz iyisinizdir. Dün midem bulanmıyor pek dedim ama sabah çok kötü uyandım.Mide bulantısı için önerebileceğiniz bir şeyler var mı ?

sinay sana derken benimde bulantılarım yoğum iki sabahtır bi kaşık pekmez içiyorum yawrucağı basdırıyo sanırımm

benimki 5 aralıkta 1,5 aylıktı ama balık başı gibiydi 5 ocakta gidicez tekrar bende seçermiyim ki herşeyi

rabbim sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
:KK17:

benim ki kadar yoğun yaşamıyorsundur eminim değilse pekmezde içemezdin bu arada senin oğlun olcak sanırım ben hiç tatlı birşey yemiyorum adaçayını bile şekersiz içer oldum önceden 3 şekerle içerdim düşün herkes kızın olcak senin tatlıdan soğumuşun diyor hastanede yeni doğum yapmış bi bayan vardı oğlu olmuş o da hep baklava kadayıf tarzı şeyler yedim rüyalarımda tepsi tepsi şekerpare tatlısı görürdüm dedi ayy o anlattıkça ben tiksindim o da aynı şeyi dedi senin kızın olcak kesin herkes kız diyor bakalım ne olacak merakla bekliyorum

Günaydın Temmuz Anneleri

Umarım bugün hepiniz iyisinizdir. Dün midem bulanmıyor pek dedim ama sabah çok kötü uyandım.Mide bulantısı için önerebileceğiniz bir şeyler var mı ?

üzgünüm canım ama hamilelikte ki mide bulantılarının hiç bir çözümü yok doktorun verdiği ilaçları bile içtiğim halde bulanıyor benim mümkün oldukça hafif ve sık yemeye çalış karnın ne kadar uzun süre aç olursa o kadar sık mide bulantısı yaşarsın

benim ki kadar yoğun yaşamıyorsundur eminim değilse pekmezde içemezdin bu arada senin oğlun olcak sanırım ben hiç tatlı birşey yemiyorum adaçayını bile şekersiz içer oldum önceden 3 şekerle içerdim düşün herkes kızın olcak senin tatlıdan soğumuşun diyor hastanede yeni doğum yapmış bi bayan vardı oğlu olmuş o da hep baklava kadayıf tarzı şeyler yedim rüyalarımda tepsi tepsi şekerpare tatlısı görürdüm dedi ayy o anlattıkça ben tiksindim o da aynı şeyi dedi senin kızın olcak kesin herkes kız diyor bakalım ne olacak merakla bekliyorum

ayyy eşime gün doğdu desene ben kız istiyom o oğlan
sağlıklı olsunda

ben doktora 11. haftada gitcem görebilirim net bi şekilde görebilir miyim acaba

canim benimde mide bunaltim yok sadece mide yanmam oluyo bazen bas agrim hergun var gece yatana kadar
bende guzelestim gibi geliyo bana ama nedense kizimda hic sivilcem olmamisti bu bebiste ara sira 1 tane sivilcem oluyo
allah ggonlumuze gore versin hepimizin 10 gun sonra bende doktora gidicem hayirlisis olsun sag saglim olsunlarda
haziran annesinin bitanesinin 2 li testi cok yuksek cikmis unuversite hastanesine sevk etmisler allah yardimcisi olsun o bebege
dua edelim saglikla annesine kavusun kizlar
bende de sivilce çıkmıştı ilk haftalarda yine aynı şekilde mide yanmamda ilk zamanlarda çok olmuştu.Haziran annesinin bebeğindede inş. birşey yoktur çok üzüldüm. ama bazen o testler yanıltabiliyor. inş.yanılma vardır. sağlıcakla yavrusuna kavuşur.

iyi geceler hamişler inanın bütün gün aklım sizde ama eşim motor kazası geçirip bacağını kırdığı için her gün misafirim var onlar kapıdan çıkıyo ben anca öyle girebiliyorum.geçmiş olsuna geliyorlar merak etmeyin önemli birşeyi yok.15 gündür her gün misafir dua ediyorum artık bu gün kimse gelmesinde bende biraz uzana bileyim diye tabiki insan sevdiği yere gider ama çok yoruluyorum gece gündüz misafir umarım en kısa zamanda düzelirde bende biraz sizlere ve kendime vakit ayırırım kendinize ve meleklerinize çok iyi bakın.

Aslında kendimize buradan pay çıkarmamız lazım hemen gitmemek lazım. ablamda daha yeni doğum yaptı gelenlerden çok sıkıntı çekiyor rahat rahat oturamıyor zaten birde gelenlerle ilgilenmek sıkıntı veriyor dün konuştuk annem ablamla bir daha yeni hastaya yeni doğum yapmışa erkenden gitmicem dedim. ALLAH eşine şifalar versin çok geçmiş olsun beterinden korusun.
günaydin temmuz anneleri..

her cinsiyet belirleme seysinde benim erkek cikiyor..özellikler vs de baktigimizda da...bayaa bayaa kendimi erkek bebise hazirliyor gibiyim sanki:)aslinda ben hicbirsey hissetmiyorum ama herkes erkek deyince acaba mi diyorum..gecen annemle konusuyoruz iste geldiginde ne kadarlik olacak filan diyor, dedim 3 ayi bitecek nerdeyse aaaaaa kocaman adam olup da gelcek demekki dedi:)sonra güldük hatta dedim bak eger kizsa aliniyordur yawrum icerde..birden öyle cikti agzindan onun da..hayirlisi kismet tabikide ama heyecn dorukta tabi...

benim annemde bana erkek dedi doğru çıktı:)) ama ben rüyalarımda hep kız bebek çocuk görüyordum:))

evet canim zemzem suyunun sifasina ben de inaniyorum..ben de her gün ya Halim ya Allah cekmeye calisiyorum..Kuran ögrenmeye yeni basladim insallah devamini da getirecegim, sadece her gün en az bi kez sekine okuyorum , haftada bi kez de cevsen hatmi yapmaya calisiyorum..abdestli olmaya gelince de cok sik wc kullandigimdan pek mumkun olmuyor ama insana bu tarz seyler huzur veriyor..

inanci olmayan arkadaslarima da tabiki saygim büyük, herkesin kendi tercihidir...
okudukların çok güzel. ablamda hep cevşen okurdu bebiş o kadar sakin ki ağlamasını çok az duydum :)) yani uygulamaya çalışman bile çok güzel ALLAH devamını getirsin canım.

gece 4 den beri midem kötü durmadan bulantısı olanlara Allah sabır versin yardımcıları olsun ne kadar zormuş asit kusmak
bu arada zemzemi normal suyla çoğaltırlar ya buzdolabında küçük bi şişe zemzemim ve hurmam var doğuma saklıyordum bu çoğaltma doğru bi işlem mi bilemedim yoksa satın alyım mı bilemedim
Annemde öyle çoğaltırdı ama ne kadar sahih bir bilgi bilemiyorum. bence garantiye al satın al derim. hacdan gelen çok var aslında araştırsan etrafında varsa canım küçük şişeyle hepsinden alsanda yeter :p

herkesciklere günaydın...........

bende yusuf suresini okuyorum. Hatta çokta seviyorum(tüm sureler çok güzel tabiki) O yüzden eğer oğlum olursa Yusuf Kenan koyucaz.

cnm geçmiş olsun hamiş olunca insan kafasını koycak yer arıyor.devamlı ayakta olmakta bel ağrısı yapıyor çok yorma kendini dikkat et cnm

hayırlı haberlerle gel inşlh...

benim kayınbabamın ismi yusuf benim gönlümden geçti eşim tek çocuk yusuf koymak istedim bende hem hoşuma gidiyor hemde jest olur yanınada isim araştırıyorum.

canım bırakamadın mı henüz ne kadar içiyorsun günde? ben de bırakamadım da malesef, hiç tiksinmedim de maalesef, birbirimize destek olup bırakalım

Sorma canım bırakamadım aksıne ust uste ıcmek ıstıyorum ama tutuyorum kendımı

kızlar yapmayın ALLAH'ım korusun tüm kalbimle dua ediyorum bebişleriniz sıkıntılı doğarsa ömür boyu vicdan azabı duymayın ALLAHım sağlıcakla kucağınıza versin.

canım adaçayı kesinlikle içme düşüğe sebep oluyormuş bunu dr.um söyledi int.kaynaklarındada var.

tatlım adaçayı hamilelerin içmemesi gerekli rahim kasılmalarına erken doğuma filan sebep olabilir. Hamilelerin içebileceği bitki çayları var ama çoğunu içemiyoruz

o kadar bunalımdayım ki anlatamam, utancımdan kimselere söyleyemiyorum, başka birisi yapsa çok ayıplardım. bir kere hastanede hamile bir çalışanın sigara içmeye çıkacağını görmüştüm ve apzım açık kalmıştı nasıl yapabilir diye. hafta sonu bırakmam lazım salı günü eşim geliyor, görürse yani görmese de hisseder çünkü o içmiyor ve çok üzülür. kendimi çok kötü hissediyorum. hiçbirşey aşermedim neredeyse ama sigarayı aşeriyorum.

canım sabret 1 hafta içmeyebilsen zaten nikotin atılıyor vücuttan gerisi psikolojik bağımlılık. İradene sahip çık varsay ki ıssız bir adaya düştün yanında sigara yok napardın ölmüceksin sonuçta içmeyince:KK20:

Burada ki bütün market ve küçük bakkalara girdim ama kadayıf bulamadım :KK43::KK43:(( ne guzel muhallebılı kadayıf yapacaktım ben ya offf :KK43:((((( nasıl bir yerdeyım allahım bıldıgın altı ustu kadayıf ya:KK43:

kuzum sen kendi satını değil doktorun satını takip et o bebeğe göre söylüyor çünkü
yani doktoruna göre 9 u doldurmuşsun artık bundan sonraki gidişinde inan bebeğini tanıyamıycaksın ne zaman büyümüş diyeceksin kolları bacakları göbek kordonu heryerini tek tek seçeceksin çok güzel heyecanlar ya

tmm onu takip ederim o zaman baya baya büyüdük :)

ay benimde tatlı görmeye tahammülüm yok böğğ
ama inanmıom böle şelere :KK70:
ada çayı zararlı deil mi ya ?

tmm onu takip ederim o zaman baya baya büyüdük :)

ay benimde tatlı görmeye tahammülüm yok böğğ
ama inanmıom böle şelere :KK70:
ada çayı zararlı deil mi ya ?

canım sen aşerdiğin için haklısın benım oyle sorunlarım yok cok sukur ıstedıgımı :) yıyorum:) :KK52:

Burada ki bütün market ve küçük bakkalara girdim ama kadayıf bulamadım :KK43::KK43:(( ne guzel muhallebılı kadayıf yapacaktım ben ya offf :KK43:((((( nasıl bir yerdeyım allahım bıldıgın altı ustu kadayıf ya:KK43:

canım fırınlarda oluyor bazılarında birde fırınlara sorsaydın?

X