2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kilo almaya başlayan var mı dıye soracaktım ben, kot pantolanda 25 beden gıyıyorum ben onceden onunde azcık bosluk olurdu dun bı gıyım dedım aman allahım :) oldu ama o bosluk yok artık ekmegı mı kessem acaba bebege bı faydası yoktur herhalde ekmegın

Kilo almaya başlayan var mı dıye soracaktım ben, kot pantolanda 25 beden gıyıyorum ben onceden onunde azcık bosluk olurdu dun bı gıyım dedım aman allahım :) oldu ama o bosluk yok artık ekmegı mı kessem acaba bebege bı faydası yoktur herhalde ekmegın

canım ekmegı azaltabılırsın ama kesme tamamen cunku b vıtamını ıcerıyor

canım ekmegı azaltabılırsın ama kesme tamamen cunku b vıtamını ıcerıyor

Anladım canım benımkı hareketsızlıkden oluyor burda tek basıma dısarı cıkma ıhtımalım cok arada acıl onemlı ıslerde cıkıyorum zaten yuruyus yapacak bır yer de yok :) olsun napalım bebıs gelsın verırıım ben kıloları :)

kızlar bebeğime iilk aldığım malzeme bu oldu güvenli uyku yastığı ama markası farklı aldım. Özellikle yenidoğan bebeklerin yan yatması sağlık açısından daha iyiymiş kusmuğunda boğulma gibi riskleri en aza indiriyormuş

iyi günlerde sağlıkla kullansın inş.

ben :KK5:
doktorun tartısına göre 2 evdekine göre 1 kilo aldım
bazı dar pantolonların beli dar gelio rahatsızlık verio
akşamları hele kendimi tanıyamıyorum özellikle dün akşam deli gibi şişti görmeniz lazımdı ama sabaha fısss indi havası :KK76:

Anladım canım benımkı hareketsızlıkden oluyor burda tek basıma dısarı cıkma ıhtımalım cok arada acıl onemlı ıslerde cıkıyorum zaten yuruyus yapacak bır yer de yok :) olsun napalım bebıs gelsın verırıım ben kıloları :)

hareketsizlik bende de var uyku olunca yiyip yatıom hep
1 haftadır yürüyorum iyi geliyor o eşim kaynım ve eltimle
şidmi eşim 1 hafta yok bende anneme taşınıyorum yürüme işi yatar zati dönüşte de pilatese başlıcam inş.

hareketsizlik bende de var uyku olunca yiyip yatıom hep
1 haftadır yürüyorum iyi geliyor o eşim kaynım ve eltimle
şidmi eşim 1 hafta yok bende anneme taşınıyorum yürüme işi yatar zati dönüşte de pilatese başlıcam inş.

ımkanı olan her seyı degerlendırmelı batıda olmak guzel tabıkı :)

canım gunaydın dun bebısı gördük teyzesi 2 cm oldu boyumuz ay bir ayagını havaya dikmiş keyif yapıyodu :) haha ben 8 haftadayım dıye dusunurken 8+ 5 cıktık ultr. da

canım hayırlı olsun gözünün önünden gitmez artık o hali ben kalp atışını duydum cuma günü çok güzeldi doktor ultrason probunu çekerken yaa biraz daha dinleyim demişim adama:KK1: burdan gidelimde birlikte çalışmadığım doktora gidicem samimi olunca ne dediğimi bilmiyorum:KK17:

luxxor canım geçende yazmışsın bu gebelikde istenen testleri 90 kusurlıraya ozel bir yerde yaptırdım demişsin sende istanbuldaysan öğrenebilirmiyim yaptırdıgın yeri
bende sordum 213 tl dediler tahliller için ??

:):)))) güle güle sağlılı günlerde kullanır inşallah bebısın

luxxor güzel günlerde kullansın inşaallah bebişin :emir_bebek:

iyi günlerde sağlıkla kullansın inş.

sağolun kızlar:KK19:daha iyileri sizlerin olsun

canım ben 1 kg almıştım ama bulantılardan bişi yiyememeye başlayınca geri verdim o 1 kiloyu da şu an hamile kaldığım kilodayım hala.

luxxor canım geçende yazmışsın bu gebelikde istenen testleri 90 kusurlıraya ozel bir yerde yaptırdım demişsin sende istanbuldaysan öğrenebilirmiyim yaptırdıgın yeri
bende sordum 213 tl dediler tahliller için ??

canım ben Ankaradayım özel bi hastaneye gidiyorum orda 237 demişlerdi ama araştırınca özel labaratuarlar daha uygun fiyatla yapıyor özellikle sgklı isen. O tıp merkezinin kadın doğumcusuna kayıt yaptırıyorlar sanki o doktor yazmış gibi listedeki testleri sonra tahlil yaptırıyorsun. İstanbulu bilmiyorum ama varsa orada da özkaya Tıp merkezinde yaptırdım ben burda.

ilknurcum bende de çarpıtı gii değil de kalbimin çok kuvvetli çarptığını hissediyorum yani hızlı değil ama nasıl bir güm güm gümlüyorsa yattıığım zaman ağzımdan çıkacak sanıyorum bazen. sanırım Vücudumuzadaki kan miktarı da artmaya başladığı için kalp daha çok çalışıyor ister istemez. Doğumdaki kan kaybını Allah şimdiden yerine koyuyormuş biliyor musunuz hamilelerin vücudundaki kan yüzde 40 oranında artıyormuş?

ben de acayip rüyalar görüyorum her gece dün de bi yerde görmüştüm hani şu biberon ve bebe malzemeleri için sterilazatörler var ya? Ay annem ondan almış kendine alakasız şeylerini sterilize ediyordu içinde aaa anne diyorum bu bebek malzemeleri için satılıyor niye böyle şeyler koymak için mi aldın diyorum olu diyo. Nasıl çalışıyo filan onla ilgileniyorum yarım saat. Gün içinde bebekle ilgili ne düşündüysem gördüysem akşam rüyama giriyor.:KK9:

ay ne güzel canım yaa ben gördüm minişimi 7+5te ama hareketsiz bir iri fasülye tanesiydi sanki öyle elini ayağını seçsem hareketini görsem çıldırırım herhalde:KK49:

işinden dolayı mı eğitim alacaksın canım ne sınavı?

bence o kaygıları herkes biraz olsa da yaşıyordur beksucum. Biz çok istiyorduk bu bebeği ve planlıydı ama yine de ben de doğduktan sonra iyi bir anne olabilecek miyim onu düşünüyorum yani gece uykusuz kaldığımda ya da bebeğim ağlayıp da susturamadığımda bile off demek istemiyorum hiç:26:Allah güç versin hepimize

Evet canım görevde yükselme eğitimi ve sınav uzun zamandır bu sınavı bekliyordum oda tam bu zamanda oldu. Kısmetsizlik işte neyse olursa olur olmazsa olmaz benim güzel bir tesellim var zaten :))

canım hayırlı olsun gözünün önünden gitmez artık o hali ben kalp atışını duydum cuma günü çok güzeldi doktor ultrason probunu çekerken yaa biraz daha dinleyim demişim adama:KK1: burdan gidelimde birlikte çalışmadığım doktora gidicem samimi olunca ne dediğimi bilmiyorum:KK17:

canımya bılıyorum o durumu benım doktorumda benden hıc para almıyor normalde ben devlet hastanesınde doğurmayı planlıyordum ama dun konusuyorduk dedım para almıyosunuz ama ben cekınıyorum artık bırsey deıl dedı doğumda anlasırız o zaman verırsın bıraz dedı bende kala kaldım bırsey dıyemedım budurmda ozelde doğurmam gerek gecen sene 5 bin tl ydı doğum bu sene allah bılır ne kadar. oysa oraya verecegım parayla ben kordon kanını olayına gırıcektım sımdı dusunuyorum ne yapsam nasıl yapsam dıye :)

canımya bılıyorum o durumu benım doktorumda benden hıc para almıyor normalde ben devlet hastanesınde doğurmayı planlıyordum ama dun konusuyorduk dedım para almıyosunuz ama ben cekınıyorum artık bırsey deıl dedı doğumda anlasırız o zaman verırsın bıraz dedı bende kala kaldım bırsey dıyemedım budurmda ozelde doğurmam gerek gecen sene 5 bin tl ydı doğum bu sene allah bılır ne kadar. oysa oraya verecegım parayla ben kordon kanını olayına gırıcektım sımdı dusunuyorum ne yapsam nasıl yapsam dıye :)

5 bin çok fazla canım ya türkiyede yap sen bence doktorada böyle düşüncelerim var kordon kanını saklatmak istiyorum de anlayış gösterir kıbrıs çok pahalı gerçekten ya

Evet canım görevde yükselme eğitimi ve sınav uzun zamandır bu sınavı bekliyordum oda tam bu zamanda oldu. Kısmetsizlik işte neyse olursa olur olmazsa olmaz benim güzel bir tesellim var zaten :))

hadi bakalım Allah yardımcın olsun canım umarım bulantıların çok olmaz o zaman:13:

bu kordon kanı olayını ben de çok istiyorum ama her hastanede olmuyor değil mi? Doğumunu yaptığın hastanede mi saklanması gerekiyor illa yoksa taşınabiliyormu doğumdan sonra?

5 bin çok fazla canım ya türkiyede yap sen bence doktorada böyle düşüncelerim var kordon kanını saklatmak istiyorum de anlayış gösterir kıbrıs çok pahalı gerçekten ya

yok canım ben turkıyede yol sokak bılmem bırde cocugumun ab vatandası olabılmesı ıcın burda doğurmak ıstıyorum malum kıbrıs sorunu yuzunden turkıyede dogurursam baya zorluk yasar bebegım.

yok canım ben turkıyede yol sokak bılmem bırde cocugumun ab vatandası olabılmesı ıcın burda doğurmak ıstıyorum malum kıbrıs sorunu yuzunden turkıyede dogurursam baya zorluk yasar bebegım.

oda doğru canım tabi kıbrısta saklanmıyor mu kordon kanı peki fiyatı bir araştır bakalım orda

X