2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın canım,

ben kullanmaya başladım bile, ten esnekliği şimdiden artsın diye canım. bodyshop'un kakaolu vücut kremini kullanıyorum, hem organic hem de çok etkiliymiş. şimdilik günde 1 defa kullanıyorum ama karnımız büyüdükçe çokça sürmeliyiz ve hiç kuru kalmamasını sağlamalıyız, hamilelik süresince 6-7 kutu krem rahat bitiyormuş, yani 6. ayda da günde bir defa sürersek çatlamamız kaçınılmaz

Cnım ben badem yağı sürüyorum sabah 1 kez başkada bişey kullanmıyorum

selamlar kızlar:KK3: maşallah o kadar çok şey yazmışsınız ki şimdi bitirdim okumayı:KK9: Bu arada silere bir sorum olacak benim bulantılarım başladığından beri halsizliğimden ilşki filan olmuyordu hiç dün gece biraz daha iyi hissediyordum kendimi ama ilk defa o kadar itici geldi ki ilişki yarıda kesmek zorunda kaldım:26: yani anlamıyorum bu dönemde zaten her şeyden tiksiniyorum ama bundan da soğumak oluyor mu hamilelikte? Acaba bulantı dönemim diye mi böyle oldu bilmiyorum yaşayan var mı benzerini?

selamlar kızlar:KK3: maşallah o kadar çok şey yazmışsınız ki şimdi bitirdim okumayı:KK9: Bu arada silere bir sorum olacak benim bulantılarım başladığından beri halsizliğimden ilşki filan olmuyordu hiç dün gece biraz daha iyi hissediyordum kendimi ama ilk defa o kadar itici geldi ki ilişki yarıda kesmek zorunda kaldım:26: yani anlamıyorum bu dönemde zaten her şeyden tiksiniyorum ama bundan da soğumak oluyor mu hamilelikte? Acaba bulantı dönemim diye mi böyle oldu bilmiyorum yaşayan var mı benzerini?

valla canım benim bulantım falan yok sadece eşim soğan gibi kokuyor bu yüzden arkamı dönüp yatıyorum eşim korktuğu için hiç ilişki olmadı henüz yanımda yatmasına dayanamıyorum ilişkide ne yaparım bilmem

luxxor hanımmmm luxxor hanımmmmm bnde yavrunuza maşallahh dedimm ama beni atlamışsınızzz pardonnn yaniii :63:
tatlım çok teşekkür ederim atlamışım kusuruma bakma nolur sonra da çıktım zaten netten çok sağol:KK19:
selam kızlar

midemin bulantısından uzun süredir yazamadım umarım herkes ve bebişler iyidir

luxxor bnmde aynen senin gibi canım hiç geçmedi dahada arttı ama bnm dahaçok akşamları çok çıkartıyorum açken sorun yok ama yediğima an cıkartıyorum klozet en yakı arkadaşım oldu artık.

zaman hiç geçmiyo 2 ay oldu kaldı 7 ay bir an evvel doğsun bebişler ya bn uykusuz kalmaya razıyım yeterki şu midem bitsin

allah herkese kolaylık versin arkadaşlar biribirimize destek olalım...

tatlım doktor bana cuma günü dramamine diye bir ilaç verdi içinde gebelere rahatlıkla kullanılabilir yazıyor dün içtim bir tane gündüz içtikten 2 saat sonra acayip biruyku bastırdı 1 saat içinde bulantımı kesti ama akşama kadar sersem etti uyku çok verdi ama varsın olsun midemin bulanmasından iyidir. Tavsiye ediyorum onu. Bende hiç kusma olmadı şimdiye kadar ama bazen kussam rahatlarım gibi hissettiğim anlar oldu doktordan rapor istedim çarşambaya kadar raporluyum evde dinleneceğim bu yüzden.

günaydın herkeslereeeee

amin canım inşallah
kocaman fasulye maşallah :emir_bebek:

teşekkür ederim canım:KK71:

resimleri çıkmamış. linkleri burda.
http://VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüs/2010/01/bebek-odas.html
kızlar bu site link kopyalamaya izin vermiyor galiba.
poyrazlıgünler blogsppot yazın çıkıyor nette. odasını da eklemiş, tüm ihtiyaç listesini de eklemiş.

tatlım çok faydalı oldu bu bilgileri verdiğin buldum nette dediğin siteyi okumak lazım gayet güzel. Ben zaten şimdiden dayanamayıp kusmuk bezlerini ve güvenli uyku yastığını aldım bebişime

kızlar dua edin lütfen kızım için 3 gündür ateşi düşmüyor yarında düşmesse hastaneye yaatacak :KK43:

aysun Allah sağlık, şifa versin bir an önce canım umarım düşer kızının ateşi
temmuz anneleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
bebeğim adlı derginin bu ayki sayısında uzman doktor normal doğum isteyen annelerin bu iş için gerekli olan egzersizleri yapmadığını herşeyi doktordan beklediğini yazmış, egzersizle hazırlanmayan hamilelerin normal doğuma hazır olmadıkları için sezeryana girdiklerini söyledi, ben de bu egzersiz işine kafayı taktım, bu egzersizler neler?? riskleri var mı? doktorlar bu tip extra durumlarla ilgili pek bişeyler anlatmıyor, bunun için nereye başvurulabilir??? fikri olan var mı????

ferzanca netten araştırıp da bulailirsin ya da kitapçılardan doğuma hazırlık kitapları alabilirsin onların içinde de oluyor genellikle ama egzersizlere 4. aydan önce başlamamak lazım ilk 3 ay sadece yürüyüş yapabilirsin dedi doktorum
temmuz anneleriiiiiiii:))

doğum sonrası özellikle meme çatlakları annelerin kabusu oluyor, meme veya karın çatlakları için krem kullanılması gerektiğini öğrendim, bu kremler hakkında bilgisi olan var mı?? ayrıca şunu da öğrendim ki doğal ürünler kullanmak daha önemliymiş, internette bazı tarifler buldum ama bir de burda danışayım dedim.

sevgili arkadaşlarım bir sıkıntımı da paylaşmak isterim ,, bu formda bu tip yazılarıma cevap hiç alamıyorum
ama bakıyorum kim kaynanasıyla görümcesiyle ya da kocasıyla feci bişeyler yaşamış ona yığınla cevap geliyor,, tamam bu arkadaşlara tabi ki cevap yazılması lazım ama genelde hep dramatik olaylar ilgimizi çekiyor,,, bunlarla da ilgilenicez, hepimizin böyle sorunları var lakin bunun dışındaki şeylere cevap bulamamam beni bu formdan koparmaya başladı

sevgiler...

yağlı yapıdaki organik ya da bulamıyorsan bitkisel tüm ürünler kkullanılabiliyor çatlaklar için önemli olan yağlı olması ve cildi gerilmekten koruması. Ben biorichinin aynısefa kremini kullanıyorum göğüslerim birden bire 75ten-80e çıktı bile benim. ama şimdilerde durdu o hızlı büyüme belki ilerde devam edecektir.
Bu arada, çok şükür ablam doğum yaptı. Dün gece 00:00 sularında doğumhaneye almışlar, 40 dk falan sürmüş. Canım ablam doğumu zor geçti.15 saat sancı çekti. ALLAH bütün hamileleri kolaylıcakla kurtarsın.

ohh canım gözünüz aydın biraz zorlu bir süreç olmuş ama herkeste aynı olacak diye bir şey yok umarım bizler çok daha rahat doğumlar gerçekleştiririz. Bir de bu açılmadan sonraki sancıların hissedilmemesi için ben epidural istiyorum tabi ama açılma olana kadar mecbur çekiyorsun sancıyı o da uzun da sürebilir kısa da Allah o gün geldiğinde yardımcımız olsun. Bir de kızlar bir şey okudum kitapta, diyorki çoğu kadının doğuma 24 saat kala enerjisi artarmış çoğunlukla anneler bunu temizlik yapmakla ya da başka işlerle meşgul olarakk tüketirler diyor oysa ki bu bize doğumda lazım olacak enerjiymiş. Yani 9 ayı bitirince böyle ani bir enerji artışı olursa şüphelenmek lazım 24 saat mi kaldı diye:KK9:
a bi sorun daha var,ben 85 kiloyla hamile kaldım,doktora sordum bi problem olurmu kilonun dedi,gebelik öncesi değerlerime baktı,tm değerlerin iyi bi sorun olmaz dedi,ama sezeryan anın da bi ilaç ismi verdi onu veririz dedi ,yani adamhiç normal doğum düşünmüyor.zaten defalara seminere çağırılmıs cok sezeryan yaptığı için.blmiyorum bunu ona nasıl iletmem lazım ama ben normal doğum istiyorum durusunda bi problem olmazsa.

bence doktorunu değiştir canım ya benim doktorum 1 kez bile alttan bakmadı şimdiye kadar. hani çok lazımsa tabiki bakılması lazım ama bilmiyorum sadece sezaryen yaptırması filan? başka bir doktor seç bence
hu huuuuuuuuuuu merhabalarrrrrr güzel anne adayları :KK3::KK3::KK3:

biz dünnnnn evimizi tuttukkkkkk uzun zaman dırr ev arıyoduk sonunda içime çok sinen süper bi ev bulduk 10 güne taşınıcamm inşallah :KK55::KK55::KK55:

bu arada gidene kadar yazarım size ama bi süre netim olmayacak habersiz kalcaz :KK31:

hayırlı uğurlu olsun canım güle güle oturun. Zor olmayacak mı şimdi hamile halinle taşınmak? aman dikkatli ol ağır filan kaldırma yardım edecek birileri var mı bari?

valla canım benim bulantım falan yok sadece eşim soğan gibi kokuyor bu yüzden arkamı dönüp yatıyorum eşim korktuğu için hiç ilişki olmadı henüz yanımda yatmasına dayanamıyorum ilişkide ne yaparım bilmem

:KK1: ilahi msg demek soğan gibi kokuyor. Valla tuhaf kokular alıyor insan yaa. doktor bana bir sakıncası yok demişti bulantılarım başlamadan ilişkiye giriyorduk normaldi herşey ama ilk defa dün böyle bir tiksinti geldi anlamadım. Benimde eşim sigara içiyor zaten onun kokusundan da zaman zaman çok öğürüyorum balkona attım yazık onu orda iç içince de hemen yanıma gelme diye o üstüne sinmiş kokusu bile beni çıldırtıyor. ben de içen insandım öğrenince bırakmıştım ve şimdi nasıl tiksindim anlatamam sigaradan da.. İyi bari yalnız olmadığımı bilmek sevindirdi bu anlamda. adamcağıza da yazık benden mi tiksindin diyor yok dedim hayatım heralde hamileliğin verdiği bir his:26:

:KK1: ilahi msg demek soğan gibi kokuyor. Valla tuhaf kokular alıyor insan yaa. doktor bana bir sakıncası yok demişti bulantılarım başlamadan ilişkiye giriyorduk normaldi herşey ama ilk defa dün böyle bir tiksinti geldi anlamadım. Benimde eşim sigara içiyor zaten onun kokusundan da zaman zaman çok öğürüyorum balkona attım yazık onu orda iç içince de hemen yanıma gelme diye o üstüne sinmiş kokusu bile beni çıldırtıyor. ben de içen insandım öğrenince bırakmıştım ve şimdi nasıl tiksindim anlatamam sigaradan da.. İyi bari yalnız olmadığımı bilmek sevindirdi bu anlamda. adamcağıza da yazık benden mi tiksindin diyor yok dedim hayatım heralde hamileliğin verdiği bir his:26:

adamı koklayıp duruyorum soğan mı yedin sen diye yemin ediyor garibim yemedim diye biran önce geçsin kocama sarılmayı özledim ben yaa

arkadaşlar aranızda idrar yolu enfenksiyonu yaşayan var mı? geçen hafta çıktı ilaç kullandım bu gün tekrar gittim geçmemiiş hamilelikte riski var diye duymuştum doktorda uyardı biraz tedirginim :KK43:

canım benim idrar yolu enfeksiyonu değil ama idrarda bakterim var çünkü ben anal fissür hastasiyim 11 aydır ılık suya oturuyorum büyük tuvaletimden sonra ağrı azalsın diye ne kadar dikkat etsende idrar yolları çok çabuk enfeksiyon kapıyor malesef bana monurol verdidoktor suya atılıp içiliyor tek doz bir hafta iyiydim tekrarladı tekrar verdi 3 günde bir içilebiliyormuş şu an iyiyim ama benimde derdim bu geçsede tekrarlaması çok mümkün hamilelikte riski varmı bilmiyorum doktorum endişelenmedi hamilelikte veriyouz bu ilacı kullanabilirsin dedi bende içiyorum acil şifalar

adamı koklayıp duruyorum soğan mı yedin sen diye yemin ediyor garibim yemedim diye biran önce geçsin kocama sarılmayı özledim ben yaa

inşallah geçer valla 12. haftamızda:2: ben de sinir oldum

canım benim idrar yolu enfeksiyonu değil ama idrarda bakterim var çünkü ben anal fissür hastasiyim 11 aydır ılık suya oturuyorum büyük tuvaletimden sonra ağrı azalsın diye ne kadar dikkat etsende idrar yolları çok çabuk enfeksiyon kapıyor malesef bana monurol verdidoktor suya atılıp içiliyor tek doz bir hafta iyiydim tekrarladı tekrar verdi 3 günde bir içilebiliyormuş şu an iyiyim ama benimde derdim bu geçsede tekrarlaması çok mümkün hamilelikte riski varmı bilmiyorum doktorum endişelenmedi hamilelikte veriyouz bu ilacı kullanabilirsin dedi bende içiyorum acil şifalar

canım çok çok geçmiş olsun zor bir durum. Gebelikte bu tarz sorunlarda kabızlıktan ötürü hemoroid oluşabileceğini biliyorum ben ama senin anal fissür nasıl bir rahatsızlık bilmiyorum. Çok geçmiş olsun herkese sağlıklı hamilelikler ve doğum nasip etsin Allah'ım

selam temmuz annisleri..

dünkü bebis sag salim dogmus demekki teyzesi gözünüzaydin:nazar:

ya bu folik asitle ilgili bilgisi olan var midir?ne zamana kadar icecegiz?benimki sali günü bitiyor tekrar alacakmiyim bilmiyorum doktoruma da sagolsun ulasamiyorum..

ferzanca canim haklisin sölediklerinde aynen katiliyorum..bir de ben yurtdisinda oldugumdan krem konusunda herhengi bise sölemediler ama ben 3. aydan sonra baslamayi düsünüyorum gögüslerim haricinde herhengi bi büyüme degisiklik vs yok bende..

selam temmuz annisleri..

ya bu folik asitle ilgili bilgisi olan var midir?ne zamana kadar icecegiz?benimki sali günü bitiyor tekrar alacakmiyim bilmiyorum doktoruma da sagolsun ulasamiyorum..

ferzanca canim haklisin sölediklerinde aynen katiliyorum..bir de ben yurtdisinda oldugumdan krem konusunda herhengi bise sölemediler ama ben 3. aydan sonra baslamayi düsünüyorum gögüslerim haricinde herhengi bi büyüme degisiklik vs yok bende..

Merhaba cnm nasilsin bugun biraz daha iyiyim ben folik asid i 4 aya kadar kullanmamiz lazim yani yenisimi alman lazim

selam temmuz annisleri..

a.selam canım çok şükür kavuştu bebiş ve annesi bizde rahatladık. Allah'ım bizleride kolaylıcakla kurtarsın zaman geldiğinde.

Mrb kızlar dün gece 2 damla kahverengi leke geldi çok korktum yarın için doktorum yokmuş başka yerleri aradım randevu için ocaga kadar randevu veremiyorlarmış diken üstündeyim yarın da nasıl beklicem.:KK14:

Mrb kızlar dün gece 2 damla kahverengi leke geldi çok korktum yarın için doktorum yokmuş başka yerleri aradım randevu için ocaga kadar randevu veremiyorlarmış diken üstündeyim yarın da nasıl beklicem.:KK14:

Canimp oncelikle kendini yorma sakin yat bol bol doktora gidene kadarda is yapma . Birde drunun teli yok mu sende vermedimi acil durum icin?

Daha öncede gittim aynı şikayetle progeston verdi hala kullanıyorum ama dün ece görünce korktum bebeğimi merak çok ediyorum.:KK14:

tatlım çok teşekkür ederim atlamışım kusuruma bakma nolur sonra da çıktım zaten netten çok sağol:KK19:

hayırlı uğurlu olsun canım güle güle oturun. Zor olmayacak mı şimdi hamile halinle taşınmak? aman dikkatli ol ağır filan kaldırma yardım edecek birileri var mı bari?

peki pekii affettim :KK1::KK1: :KK19:

saolasın cnm benim.. mecburum taşıınmaya hem eşimin işi için hmde evde yavruma oda yok :KK31: içime çok sinen bi ev oldu sonunda...

yardım eden çok canım zaten nakliye olcağından çok iş kalmayacak bana :KK34: saolasınnn artık yeni evime beklerim :KK1:

Merhaba cnm nasilsin bugun biraz daha iyiyim ben folik asid i 4 aya kadar kullanmamiz lazim yani yenisimi alman lazim

iyiyim canim cok sükür..sevindim senin adina..gelmedigin zamanlar diyorum herhalde yine mide bulantilari var biraz ferahlarsa gelir diye..ben internette okudum iste bi yerde 8. haftadan sonra bi faydasi yok yaziyordu doktoruma da ulasamiyorum...ilacimda bitiyor..yenisini alacagim sanirim..p.tesi turkiye de görüsecegim doktoru arayacktim artik en son..

X