2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar selam :)

luxxordan haberi olan var mı? Facede yada telefonla görüşen..
2010 gelinleri topiğinden arkadaşımız oluyo kendisi, merak ediyoruz onu..
Bebiş geldi mi? Ne durumdalar.. inş herşey yolundadır :26:

slm.
normal doğumla kızına kavuştu ve ikiside gayet sağlıklı...

kızlar galıba benım oğlumun bı sorunu var ... bezine kesınlıkle kaka yapmıyor ..
bezını acıyorum makatını ıslak mendılle sılerken bosaltıyoo ?? bu onda alıskanlık yapacak dıye korkuyorum ... ve öğle 3 de uyanmıstı bıdaha gece 3 de uyudu yanı 12 saat uyanık durdu?? bu normal mi ya .. daha 53 gunlükkk?

kızlar galıba benım oğlumun bı sorunu var ... bezine kesınlıkle kaka yapmıyor ..
bezını acıyorum makatını ıslak mendılle sılerken bosaltıyoo ?? bu onda alıskanlık yapacak dıye korkuyorum ... ve öğle 3 de uyanmıstı bıdaha gece 3 de uyudu yanı 12 saat uyanık durdu?? bu normal mi ya .. daha 53 gunlükkk?

canım neden öyle yapıyor acaba??? bence sen hemen açma altını bırak biraz kalsın , bekle yapar mutlaka... benim kzım bezine yapıyor ama altını değiştirirken, silerken dediğin gibi bir daha yapıyor sonuçta uyarılıyor... bazen oluyor canım yaa uzun süre uyumamaları. özellikle de gazı, ağrısı falan varsa uyumuyorlar sonra da resmen bayılıyorlar merak etme eğer sağlıklıysa problem yoktur....

Selam kızlar nasilsiniz tatlı bebisleriniz nasıllar biz 2 ayımızı doldurduk 3. Ayımıza girdik hala bı düzen yok ama ilk günlere nazaran cok daha iyiyiz az süt bol mama devam ediyoruz büyüdü benim oglus sünnette yaptırdık teyzeleri erkek bebek annelerine tavsiye ederim hemen iyileşti hiç sorun çıkmadı maşallah 2. Ay asilarimizida olduk atlattık zaman hızla geçiyor korktuğum herseyi atlattım şimdi tek korkum dış çıkarttığında ne olcak :)

benim kızım da çoğu zaman altını değiştirdiğimde
söylediğin nedenden tekrar yapıyor altına.. 50 günlük kızım.

bir hafta öncesine kadar her gün 3-4 kez kaka yapıyordu, dediğim bu uyarılmayla birlikte.
ama şimdi günde bir kez yapıyor, bazen iki günde bir..

bence sen de evham yapma.. kendi kendine günlerce yapamazsa bile normal karşılanıyor bu..

uyanık kalma meselesine gelince, ara sıra uzun süre uyanık kalması da olağan geliyor bana.
biz altı temiz, karnı tok hadi uyusun. uyumalı diye düşünüyoruz ama öyle değil.
bilmediğimiz onlarca sebepten uyumuyor olabilir. benim kızım da bir kere dediğin üzere 12 saate yakın uyumadı..
mızıldandı durdu, diyorum ya var bi nedeni anlayamıyoruz.. kimi gün de 24 saatin 20 saati uyuyor..
bebişlerin ruh haline de bağlı:KK1:

selamlar... 42.olduk bugün.. geçen hafta az uyusa da bi düzen vardı. ağlama azalmış kakasını her gün yapar olmuştu. ama dün yıktı ortalığı yine. ağlamaalar... hele o gaz problemi.. aktardan aldığımız rezene ve kimyon tohumunu çay yapıyoruz. suyunun için e2 tatlı kaşığı atıp . emdikten sonra içiriyorum.. gaz çıkıyor.. ama çıkanada kadar ve çıktıktan sonra ne ağlıyor ne ağlıyor
bu kadar gaz nerdern geliyor anlamadım.. ve geceleri çok az uyuyor. uyusa bile. sanki fıkır fıkır sesler çıkarıp duruyor. doktorlar gaz sorunu 3 aya kadar dedi. anlamadım gitti.

selamlar... 42.olduk bugün.. geçen hafta az uyusa da bi düzen vardı. ağlama azalmış kakasını her gün yapar olmuştu. ama dün yıktı ortalığı yine. ağlamaalar... hele o gaz problemi.. aktardan aldığımız rezene ve kimyon tohumunu çay yapıyoruz. suyunun için e2 tatlı kaşığı atıp . emdikten sonra içiriyorum.. gaz çıkıyor.. ama çıkanada kadar ve çıktıktan sonra ne ağlıyor ne ağlıyor
bu kadar gaz nerdern geliyor anlamadım.. ve geceleri çok az uyuyor. uyusa bile. sanki fıkır fıkır sesler çıkarıp duruyor. doktorlar gaz sorunu 3 aya kadar dedi. anlamadım gitti.

gaz sorunu feci bir olay zeytın yagını ılık hale getır ve karnına ve kasıklarına masaj yaparak sur bır sure dene bunu benım kızıma ıyı gelmıstı ama aglamasını sancı gırmesını beklemeden yap bırde gaz ılacı vermıstır mutlaka sana suan tam aklımda deıl ılacın adı ama drumuz bıze sab la baslayan gaz ılacı verdı işe yaradı

slm kızlar bizde herkes gibi kolitle uğraşıyoruz. dün gece hiç uyumadık dersem yeridir:KK43: ne ağlamak ne ağlmak... ilaçta fayda etmiyor artk. nedir bu kadar gaz anlayabilmiş değilim:KK43: bir de kızım arada bir yeşil kaka yapıyor, fışkırtarak yani sulu sulu... ishal desem her zaman yapmıyor günde 1 kere falan.... doktorumuz kongreye gitmiş haftaya gidicez ama benim içim içimi yiyor... daha önce özel bir hastanede kakasını tahlil ettidik ama değerler normal çıktı.. sizce neden oluyor olabilir, aranızda böyle birşey yaşayan yada bilgisi var mı arkadaşlar, lütfen yardıımm, çok endişeleniyorum :KK43:

slm kızlar bizde herkes gibi kolitle uğraşıyoruz. dün gece hiç uyumadık dersem yeridir:KK43: ne ağlamak ne ağlmak... ilaçta fayda etmiyor artk. nedir bu kadar gaz anlayabilmiş değilim:KK43: bir de kızım arada bir yeşil kaka yapıyor, fışkırtarak yani sulu sulu... ishal desem her zaman yapmıyor günde 1 kere falan.... doktorumuz kongreye gitmiş haftaya gidicez ama benim içim içimi yiyor... daha önce özel bir hastanede kakasını tahlil ettidik ama değerler normal çıktı.. sizce neden oluyor olabilir, aranızda böyle birşey yaşayan yada bilgisi var mı arkadaşlar, lütfen yardıımm, çok endişeleniyorum :KK43:

süt içtiği için sulu olması cok normal kakanın rengıde bebek uşutugu zaman yesıle doner diye biliyorum ama bır kac yerde okudum kulak iltihabıda bebeklerde yesıl kakaya neden olurmus ne kadra dogru bılmıyorum. kullagına dokundugunda aglama olayı baslıyormu ona bır bak ıstersen bırde kolık olunca care bulmak zor ılık zeytınyagı ıle karnını masaj yaparak ov hergun belki işe yarar

Arkadaşlar Merhaba;

3 ay kullandığım oyun halısını 100-TL bedelle satıyorum. Hepsi yıkanmış, ambalajında beklemektedir.
Ankara'daki arkadaşlar elden teslim alabilirler. Şehir dışı istenirse PTT Kargo aracılığıyla alıcı ödemeli gönderirim.

Chıcco Key Fıt Ana Kucağı Oto Koltuğu 0-13 kg- Sıfır ürün fiyatı 369-TL.
Büyük oto koltuğu aldığım için 150-TL ya satıyorum. Ankara'da bulunan arkadaşlar elden teslim alabilirler, şehir dışı arkadaşlar için Ptt kargo ile gönderirim alıcı ödemeli..

Özellikleri:

Doğumdan itibaren 13 kg'ya hem bebeği taşımak içinana kucağı hem de otomobilde oto koltuğu olarak kullanılabilir.
Yeni doğan bebekler için(6 kg'ya kadar) ilk aylar hava geçiren kumaştan üretilmiş yükselticisi bebeğin başının en doğru pozisyonda durmasını sağlamak içingeliştirilmiştir.
Otomobilin gidiş yönüne ters olarak bağlanır.
Kemerlerdeki ekstra ped sistemi sayesinde maksimum konfor sağlar.
Çıkarılabilir güneş tentesi mevcuttur.
Taşıma sapı sayesinde evde kullanıldığında hem oto koltuğunu sabit pozisyona hem de sallanır pozisyona getirmek mümkündür.
Yandan darbeli kazalar içingeliştirilmiş Yan Koruma Sistemi mevcuttur.
Sırt dayama bölümü üzerindeki starfor tabakası Şok Emici Tabaka görevi görmektedir.
Chicco Simplicity Plus ve Together Puset ile uyumludur ve takım olarak kullanılabilir.

Kalite Belgeleri: ECE R44/04 sayılı Avrupa Birliği Yönetmeliği uyarınca test edilip onaylanmıştır.

Markanın Ait Olduğu Ülke: İtalya
Üretim Yeri: PRC

Arkadaşlar selam;

Bende 2012 Ocak annesiyim. Ankara'da oturuyorum, doğumdan önce bebeğim için beşik yaptırmıştım Suluhan'da. Aynı zamanda kendi yatağı olduğu için sadece 1 ay kullandım, şimdi de elimden çıkartmak istiyorum. İçerisinde pamuk yatak, ince bir çarşaf, takı yastığı, süt yastığı ve kılıfları, cibinlik, beşik örtüsü bulunmaktadır. Malzemesi komple Fransız güpür olduğundan sadece kız bebekler için kullanılabilir yani bu benim fikrim. Çok şık duruyor. Kargo ile uğraşmak istemediğimden sadece Ankara'daki arkadaşlarla irtibata geçmek isterim, anlaşırsak gelir müsait bir zamanda alırlar. Detaylı bir fotoğraf koymak isterdim ama çekmemişim maalesef..Bu arada ben 375-TL ya almıştım, 200-TL a satıyorum..Beşik aksanı bambu değil metaldir, sağa sola sallanabilmektedir.

Üç ürünü de ben satıyorum. Hepsi temiz kullanılmıştır.

benim oğlumda yeşil kaka yapıyordu halada yapıyo gerçide sarı yeşil karışık bende senin gibi endişelendim dr a götürmüştüm ama dr olabilir bu dönemde dedi bana bazı yiyecekleri yeme dedi süt çikolata kahve çay kola gibi ...ama çikolata yiyorum azda olsa burda okumuştum ark yazmıştı kim bilmiyorum onun dr u eğer köpükle yeşil kaka yapıyorsa gazdandır demiş internete bakınca hep olumsuz şeyler yazıyo bakma derim yinede göster bebeğini dr a istersen..

benim oğlumda yeşil kaka yapıyordu halada yapıyo gerçide sarı yeşil karışık bende senin gibi endişelendim dr a götürmüştüm ama dr olabilir bu dönemde dedi bana bazı yiyecekleri yeme dedi süt çikolata kahve çay kola gibi ...ama çikolata yiyorum azda olsa burda okumuştum ark yazmıştı kim bilmiyorum onun dr u eğer köpükle yeşil kaka yapıyorsa gazdandır demiş internete bakınca hep olumsuz şeyler yazıyo bakma derim yinede göster bebeğini dr a istersen..

evet hep kötü şeyler yazıo canım. çok sağol yardımın için kızımı götürdüm doktora tahlil yaptırdık. büyük ihtimalle inek sütü alerjisi dedi. şimdi diyetteyim. süt ve süt ürünleri yememeye başladım, hatta süt tozu olan şeyleri dahi yemiorum:KK43:( amip antijeni de olabilir dedi fakat çok düşük bir ihtimal dedi. dışkısında öyle bir şey görülmedi büyük ihtimalle inek sütü alerjisiymiş o da gaz sancısı gibi sancı yaparmış:KK43:( çok üzülüyorum bebeğime umarım bir an önce düzelir. bu arada bende kendime yiyecek birşey bulamıorum özelliklede kahvaltıda. zaten çay, kahve hamileliğimden beri ağzıma sürmüorum.. çikolatada çok gaz yapıomuş onu da hayatımdan çıkardım:KK43:( fındık, fıstık tarzı kuruyemişlerde gaz yaptığı için kafayı yemek üzereyim ne yicem ki süt olucak çoook üzgünüm :KK43:((

süt içtiği için sulu olması cok normal kakanın rengıde bebek uşutugu zaman yesıle doner diye biliyorum ama bır kac yerde okudum kulak iltihabıda bebeklerde yesıl kakaya neden olurmus ne kadra dogru bılmıyorum. kullagına dokundugunda aglama olayı baslıyormu ona bır bak ıstersen bırde kolık olunca care bulmak zor ılık zeytınyagı ıle karnını masaj yaparak ov hergun belki işe yarar

sağol tatlım ama inek sütü alerjisiymiş büyük ihtimalle:8 şimdi diyetteyim süt ve süt ürünlerini yemiorum ... umarım daha kötü birşey değildir ben yemesem de olur...

anne sutunden baska sut verıyomusun bebegıne ?

hayıır tabiki sadece anne sütüyle besleniyor ama benim yediğim süt ve süt ürünlerinden bebeğe geçiyor ve bebekte alerji yapabiliomuş... yani artık süt, yoğurt, peynir ve bunlarla yapılan her şey hayatımdan çıktı...

hayıır tabiki sadece anne sütüyle besleniyor ama benim yediğim süt ve süt ürünlerinden bebeğe geçiyor ve bebekte alerji yapabiliomuş... yani artık süt, yoğurt, peynir ve bunlarla yapılan her şey hayatımdan çıktı...

aaldım canım madme ne oldufgu bulundu cozumude bılınıyor ıyı bırsey bır sre yemezsın olur bıter yada keçi sutunden olan peynırı vs yı yersın zaten keçi sutu anne sutune en yakın olan sutmus arkdasım var onun bebegıde senın gıbı ınek sutune alerısı var kendı sütü az oldugu ıcın kçi utunen uretılen devam sutu ıcırıyor bebısıne.

aaldım canım madme ne oldufgu bulundu cozumude bılınıyor ıyı bırsey bır sre yemezsın olur bıter yada keçi sutunden olan peynırı vs yı yersın zaten keçi sutu anne sutune en yakın olan sutmus arkdasım var onun bebegıde senın gıbı ınek sutune alerısı var kendı sütü az oldugu ıcın kçi utunen uretılen devam sutu ıcırıyor bebısıne.

bazen bu tip alerjenler çaprz etkide yapabiliomuş.. dr sorayım ona göre artık... yani şimdilik öyle görünüo fakat diyetin etkisi ancak 3-4 haftayı bulurmuş:KK43:kızım daha uzun süre gaz sancılarını çekicek... anne sütü azalırsa dr um anti alerjen bir mama verdi onu kulanıcam off yaa yediğimiz hiçbirşey doğal diilki şehirli hastalığı diolar buna...

bazen bu tip alerjenler çaprz etkide yapabiliomuş.. dr sorayım ona göre artık... yani şimdilik öyle görünüo fakat diyetin etkisi ancak 3-4 haftayı bulurmuş:KK43:kızım daha uzun süre gaz sancılarını çekicek... anne sütü azalırsa dr um anti alerjen bir mama verdi onu kulanıcam off yaa yediğimiz hiçbirşey doğal diilki şehirli hastalığı diolar buna...

stress yapma canım sütün azalmasın hangımız doğal yiyebılıyoruz ki . allah baska dert vermesınde bunlar gecıcı vede cozumu olan sorunlar

stress yapma canım sütün azalmasın hangımız doğal yiyebılıyoruz ki . allah baska dert vermesınde bunlar gecıcı vede cozumu olan sorunlar

haklısın canm allah daha büyük dert vermesin... geçen hastanede bir kadınla karşılaşmıştım o da süt alerjisi ve +çoklu besin alerjisiymiş bebeği.. ek gıdalara geçince anlaşılmış...alerjen mamalar da çok pahalı, rapor çıkarmış doktorlardan ücretsiz alıyormuş... ne kadar üzülmüştüm onun haline şimdi de benim başıma geldi.. şimdiki korkum umarımçoklu alerji olmaz çünkü o zaman çoook zormuşş...

X