2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bütün anneler minnak kuzularıyla ilgileniyor galiba buralar bomboş.
Bizimkini emzirdim gaz çıkarırken üstümüz başımız kusmuk oldu hiç böyle kusmamıştı. Hazır üstünü çıkarmışken banyo yaptırdım giydirdim baktım bu seferde ağzının suyu akmış ıslatmış üstünü hadi bakalım bidaha üst değiştir:KK76: Sonrada ayaklarına sıcak su torbası koydum uyuyo şimdi. Onu uyurken izlemeye bayılıyorum, ne kadar masum ne kadar çaresiz. Uyuyunca özlüyorum bazen. Bu arada kızlar onu bunu bilmem en güzel süt yapan şey uykuuuuuuuuu deliksiz uyudummu bi uyanıyorum göğüslerim süt dolmuş oluyor.
Herkese bol sütlü bol uykulu huzurlu günler diliyorum..

bende kızımı uyurken seyretmeye bayılıyorum. uyurken yaptığı yüz hareketlerini izlemek çok hoş oluyor..:KK31::KK16: o beşiğinde uyurken ben içerde eşimle oturuyorsam için burkuluyor sanki garip ve yallnız kalmış gibi hissediyorum..ama bebekler en çok uyurken nazar olurlarmış bende dikkat etmeye çalışıyorum.. zaten en çok anne-baba nazar değdirirmiş.

Hanımlar bebişlerinizi güneşlendiriyormusunuz? biz şimdi güneşleniyoruz.. küçükken güneşlenmezse Allah muhafaza Raşitizm olma ihtimali oluyormuş.. hiç olmazsa bi 15 dk güneşlendirmek gerekiyormuş... bende hazır yatak odasına güneş vuruyorken güneşlendireyim dedim.. ama başını gölgede bıraktım..

ben de dakikakarca kızımı uyutmaya uğraşıyorum.:KK6:

biraz fazla uyuyunca da etrafında dolaşıp taciz ediyorum uyansın diye..:78:

ben de özlüyorum..:KK31:

anne değilken, kızım yokken napıyormuşum acaba?:KK1:

ah aha anne olmak çok başka bır sey... dun sacıma rofle yaptırmaya gıttım. malum pazartesı ıs bası. kuaforde 5-6 sat kaldım. ona yetecek kadar sutu sağüıp anneme bırakmıştım. ama nasıl içim acıdı anlatamam. yavrım aklıma geldıkce gozlerım doldu. ben nasıl calışaagım, ne yapacağım bılıyorum. kızııma annem bakacak ama yıne de onu cok ozleycegım. of offfff derdım cok buyuk.

kızlar dün eşim bitki çayı almış adaçayı ve mistik chai karışık bitki çayı die :18: içsem zararı olurmu bebeğime emziriyorum da

bbeğim 31 günlük oldu 5 kilonun üzerinde ve ben hala yıkayamıyorum
üstelik isilik oldu yavrucağım
bu istnbul çok sıcak ve nemli napcam bilmiyorum :KK50:

bbeğim 31 günlük oldu 5 kilonun üzerinde ve ben hala yıkayamıyorum
üstelik isilik oldu yavrucağım
bu istnbul çok sıcak ve nemli napcam bilmiyorum :KK50:

canım bebişi laboboda bile kolayca ve tek başına yıkayabileceğin bir küvet buldum ben de dün sipariş ettim. e bebek te indirime girmiş, çok pahalı gelmişti ilk gördüğümde. ama şimdi her kakasını yıkamak istiyorum ve çok zor oluyor diye almaya karar verdim.
PUJ BEBEK KÜVETİ netten bakarsın.
gelince ben kullnıp nasıl olduğunu yazarım.

sllm kızlaarrr annelik ne zormuş yaww insanın 5 dk vakti olmuo.. heleki benim kızım gibi habire annesinin koynunda yada memesinde uyumak isteyen bir bebeğiniz varsa:)) evi resmen götürüo... bu aralar kızımda kolik old. tahmin ettiğim bişey var... yani aniden ağrı giriyor cıyak cıyak ağlıyor sonra birden geçiyor ama çok kötü birşey :KK43: ilaç kulanıoruz gaz die ama sanırım pek işe yaramadı :KK43: yediklerime de çok dikkat ediorum.. dün de fışkırır gibi kaka yaptı, sulu sulu:KK43:( umarım hasta değildir kzım ....

merhaba kızlar hepinizin bebişleri hayırlı olsun bende mart annesiyim temmuz annesi bi arkadaşım için girdim topikinize:) bu arada e bebekten alışveriş yapanların olduğunu gördüm ebebekten alışveriş yaparken daha fazla puan kazandıran bbebeveyn kulubüne üye olmak isterseniz davet yollayabilirim burayı çok meşgul etmek de istemiyorum ilgilenen olursa özelden mesaj atabilir

benim kıza bi şey oldu, 2 gündür non-stop ağlıyor.
anlamıyorum derdi ne:44: karnı tok, altı temiz,gaz sıkıntısı değil, kucağa alışma değil,
kucağıma alıp gezdirdiğimde bile ağlıyor çünkü.. emzirmeye çalışıyorum ağlamaktan memeyi tutmuyo.
sallamaya o kadar karşı olan ben.. saatler süren bu ağlamaya dayanamadım,
geleneksel yöntem koydum yastığı dizime başladım sallamaya..:KK24:
salladım bi yandan Kuran okudum, üfledim.. öyle uyuyakaldı..
kolik desem?:44: şimdi mi başladı bu kolik, anlamadım.. :KK59:

ben de dün kırklandım.
çocuğa rağmen epilasyon yaptım, gusul aldım,:KK69:
saçıma fön çektim, makyaj yaptım, güzel giyindim..:78::115::94:
eşim geldi işten yemek yedik. ama kızım durmuyo durmuyo durmuyoo..
tam uyudu benimki, baktım eşim kayboldu ortadan. gittim ki arka odada uyuyo:KK37:
boşa gitti onca hazırlık.. sinir de olmadım desem yalan olur yanii:KK19:

:)) doğumdan sonra normale döndük galiba hepimiz kadınlık bazında:KK1: biz ramazan başından beri eşimle ayrıyız, izmir sıcağından kaçıp mecburen balıkesire geldik annemin yanına... kocam haftada 1-2 kez geliyo özlemden kıvranıyo ve artık isyanlarda. ben de hazırlığımı tamamladım artık bu gelişinde inşallah eski hayatımıza ilk adım atılcak:KK17: ama normal doğumdan dolayı bi sızlama var bende 1buçuk ay geçmesine rağmen ve ilk gece sendromunu yaşıyorum resmen, başa döndük yani. sanki eskisinden daha sıkı oldu gibi geliyo:44:

:)) doğumdan sonra normale döndük galiba hepimiz kadınlık bazında:KK1: biz ramazan başından beri eşimle ayrıyız, izmir sıcağından kaçıp mecburen balıkesire geldik annemin yanına... kocam haftada 1-2 kez geliyo özlemden kıvranıyo ve artık isyanlarda. ben de hazırlığımı tamamladım artık bu gelişinde inşallah eski hayatımıza ilk adım atılcak:KK17: ama normal doğumdan dolayı bi sızlama var bende 1buçuk ay geçmesine rağmen ve ilk gece sendromunu yaşıyorum resmen, başa döndük yani. sanki eskisinden daha sıkı oldu gibi geliyo:44:

ee normal, doğumlara bebişlere rağmen bizim bile ateşimiz çıkıyo:KK17::KK1:
adamlar ne yapsın:KK9:

4 kilo normal yolla çocuk doğuran bi arkadaşa eşi aynısını söylemiş.
sanki eskisinden daha sıkı oldu gibi geliyo:44:
:KK17::KK23:

ilk seferler biraz zorluk olur, ben sezaryenliyim, bende de oldu..
ama yavaş yavaş esneklik kazanırız bacım:KK1:

selam annişlerrr
ayy ne cici benimle aynı duyguları paylaşan kişileri bulmak. ilkimde resmen yanlız hissetmiştim kendimi. bendemi bi sorun var diye düşünüyordum. :KK50:
bizimde bu gün 33. günümüz geriye kaldı bir hafta ama zor bu sefer iki çocuk :KK50: biri sussa biri başlıyo büyüktede düzen müzen kalmadı ikizler gibi oldular birinin sesine diğeride azıyo :KK50:
sonunda herif rahmetli Kemal Sunal'ın filmindeki gibi başlar ninni söylemeye heralde uyusana be e.... / boş duruyo döşek diye :KK9:

slm kızlar ben artık işe başladım.. annemler bakıyor kızıma ama çok zor geliyor.. daha çok küçük ben sadece emzirmeye geliyorum.. eve süt sağıp bırakıyorum..çok özlüyorum kızımı..

slm kızlar ben artık işe başladım.. annemler bakıyor kızıma ama çok zor geliyor.. daha çok küçük ben sadece emzirmeye geliyorum.. eve süt sağıp bırakıyorum..çok özlüyorum kızımı..

Rabbim sabır ve kolaylık versin.. ne zor senin işin yaa..:KK43:

her sene liseden arkadaşlarla çamlıca'da buluşuyoruz. görüşme bugün ben gidemedim. :100:
eşim çocuk küçük, emmek ister, rahat edemezsin. nazar da olur.
ama sana gitme demem. bebeği annene bırakalım.seni götürüp getiririm dedi.
ben de bırakmadım, bırakamam çocuğumu..:KK59:
bencillik gibi. kendi keyfime.. o zaten keyif olmaz, zehir olur..:KK19:

siz mecbursunuz.. bi de düşünemiyorum sizin halinizi..:KK50:

Rabbim sabır ve kolaylık versin.. ne zor senin işin yaa..:KK43:

her sene liseden arkadaşlarla çamlıca'da buluşuyoruz. görüşme bugün ben gidemedim. :100:
eşim çocuk küçük, emmek ister, rahat edemezsin. nazar da olur.
ama sana gitme demem. bebeği annene bırakalım.seni götürüp getiririm dedi.
ben de bırakmadım, bırakamam çocuğumu..:KK59:
bencillik gibi. kendi keyfime.. o zaten keyif olmaz, zehir olur..:KK19:

siz mecbursunuz.. bi de düşünemiyorum sizin halinizi..:KK50:

ahhh ahh benim içinde çok zor olacak valla ne yapacağım bende bılemıyorum :26:

Kızlar selam :)

luxxordan haberi olan var mı? Facede yada telefonla görüşen..
2010 gelinleri topiğinden arkadaşımız oluyo kendisi, merak ediyoruz onu..
Bebiş geldi mi? Ne durumdalar.. inş herşey yolundadır :26:

Selam kızlar

55 gün oldu ben hala normale dönemedim,doktor kontrolünü bile erteledim korkudan.Değil cinsel hayat ,kendimi muayene için bile hazır hissetmiyorum.

Normal doğum yaptım,bilinç altımda hep acı duyacakmışım hissi var.Bu konuda bana neler söyleyebilirsiniz ?

X