2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

10 temmuzda doğum yaptıktan sonra yaylaya kaçtım ve yeni geldim. kızım sadem gayet sağlıklı ama birazcık erkeğe benziyor ve bundan dolayı osman diyorum kızıma :)
kırkımız bayram günü çıkacak ama biz kızımla nerdeyse hergün gezdik.. çıkarmakta bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.. çok güzel ve farklı bir duygu artık tek değilsin heryere giderken yanında küçücük birşey daha geliyor..
bu arada doğumdan sonra ilk defa kuaföre gittim.. resmen kendime geldim.. bakım çok önemli birşey ama çatlaklarım bana bakımı bile unutturuyor (çok canımı sıkıyor) vücuduma bakmak istemiyorum çatlaklar yüzünden :KK43:

merhaba cici anneler.Nasılsınız ? Bizi sorarsanız çok şükür iyiyiz bugün Kırkımız da çıktı :nazar: Oğlum 3240 gr doğmuştu , ödem atınca 3180 gr olmuştu 1 aylık olunca sağlık ocağında tartıldık 4 kilo olmuş boyumuz da 52 cm olmuş , doğduğunda 48 cm di. 1 ayda 820 gr kilo almış , 4 cm de boyu uzamış.:nazar: Bu değerler normal mi acaba ? Sizin bebekler nasıl ? 1 ayda ne kadar geliştiler ?

ben de bebeklerinizi dışarda gezdiriyor musunuz diye soracaktım, biz 27 günlük olduk ama babamız bebek arabasıyla dışarda gezdirmeye sıcak bakmıyor 2-3 aylık olmadan..hasta olur diyor. eee o zaman da kış gelecek.. ben çok sıkıldım evde:44:
bizim babamız da aynı..
annemler aile apartmanında oturuyor. oraya gidince, amcamlar, yengemler, halam, kuzenlerim.. ev dolup boşalıyor
kızım görmeye gelenlerle..eşim bunu duyduğundan beri oraya gitmeme çok sıcak değil. gitmeme bi şey demiyor da,
akşam kalmamdan çekiniyor..neymiş, çok kalabalık, mikrop kaparmış. tamam doğruluk payı var ama böyle de yaparsak
bağışıklık sistemi hiç gelişmez..

diğer yandan, eylülde bebeğimiz 2. ayını doldurmuşken rizeye gidelim diyo kısa bi tatil-gezme olsun diye.
ben çekiniyorum, üşütürüm, hasta olur mu,. yollar falan:26:
oysa o çok rahat.. muamma mıyız ne?:KK1:

10 temmuzda doğum yaptıktan sonra yaylaya kaçtım ve yeni geldim. kızım sadem gayet sağlıklı ama birazcık erkeğe benziyor ve bundan dolayı osman diyorum kızıma :)
kırkımız bayram günü çıkacak ama biz kızımla nerdeyse hergün gezdik.. çıkarmakta bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.. çok güzel ve farklı bir duygu artık tek değilsin heryere giderken yanında küçücük birşey daha geliyor..
bu arada doğumdan sonra ilk defa kuaföre gittim.. resmen kendime geldim.. bakım çok önemli birşey ama çatlaklarım bana bakımı bile unutturuyor (çok canımı sıkıyor) vücuduma bakmak istemiyorum çatlaklar yüzünden :KK43:
temmuz annelerinin bakım topiği diye konu açıcam yakında..:KK9:
ben de bayramdan sonra saçımı boyatıcam.. biraz havam değişir..
keşke çatlakları da doğal ten renginde boyatabilseydik:KK60:
[/B][/B]

merhaba cici anneler.Nasılsınız ? Bizi sorarsanız çok şükür iyiyiz bugün Kırkımız da çıktı :nazar: Oğlum 3240 gr doğmuştu , ödem atınca 3180 gr olmuştu 1 aylık olunca sağlık ocağında tartıldık 4 kilo olmuş boyumuz da 52 cm olmuş , doğduğunda 48 cm di. 1 ayda 820 gr kilo almış , 4 cm de boyu uzamış.:nazar: Bu değerler normal mi acaba ? Sizin bebekler nasıl ? 1 ayda ne kadar geliştiler ?
maşallah paşana..:nazar:
600-1000 gr arası alması gerekiyormuş sanırım. alt ve üst sınırın üstündeyse, mama takviyesi ya da diyet veriliyor sanırım..
boyu da iyi.. uzman tv'de dinlemiştim. ilk üç ayda bebeğin boyuyun 8 cm uzaması gerekiyormuş...
sizin 4 gitti, kaldı 4.. :KK9:
biz cuma gidicez doktora. ama benim kız da epey büyüdü. hergün görmeme rağmen farkı ben de anlıyorum..
hele görenler toraman olmuş bu diyor:KK1:
bakalım doktor ne diyecek?..

teşekkürler temmuz annelerim... sütümle ilgili sorun için bahsettiğiniz önerileri deniyorum denicem zaman buldukça, çünkü malum yemek yemek gibi kişisel işler sona kalıyo, ancak paşam uyucak da bana sıra gelcek. humanayı kullanıyorum vitamaltı da yarın alıcam şu ovarak şekerli suya güldüm:) onu da mutlaka denemeliyim koca karılara inanlardanım.:KK1: sağ göğsümden gelmemesi ile ilgili olarak CENA cnm ben de önce hep onu veriyorum ilk açlığını kuvvetli çekerek onda gidersin diye ama o esnada mama vermek gelmedi aklıma. her ağladığında meme veriyorum artık ama yetmediği için mamayı da ekliyorum bazen günde 5-6 seferi buluyo 60 cc'den. kullandığım biberon da sanırım bahsettiğinden 'natural flow' yazıyo çünkü üzerinde şu adı dr.... olan. popom acıyo demişsin bu arada? benim gibi hemoroid mi yoksa bebek sahibi olmanın getirdiği tatsız yadigarlardan biri olaraktan?!:26:

teşekkürler temmuz annelerim... sütümle ilgili sorun için bahsettiğiniz önerileri deniyorum denicem zaman buldukça, çünkü malum yemek yemek gibi kişisel işler sona kalıyo, ancak paşam uyucak da bana sıra gelcek. humanayı kullanıyorum vitamaltı da yarın alıcam şu ovarak şekerli suya güldüm:) onu da mutlaka denemeliyim koca karılara inanlardanım.:KK1: sağ göğsümden gelmemesi ile ilgili olarak CENA cnm ben de önce hep onu veriyorum ilk açlığını kuvvetli çekerek onda gidersin diye ama o esnada mama vermek gelmedi aklıma. her ağladığında meme veriyorum artık ama yetmediği için mamayı da ekliyorum bazen günde 5-6 seferi buluyo 60 cc'den. kullandığım biberon da sanırım bahsettiğinden 'natural flow' yazıyo çünkü üzerinde şu adı dr.... olan. popom acıyo demişsin bu arada? benim gibi hemoroid mi yoksa bebek sahibi olmanın getirdiği tatsız yadigarlardan biri olaraktan?!:26:

teşekkürler temmuz annelerim... sütümle ilgili sorun için bahsettiğiniz önerileri deniyorum denicem zaman buldukça, çünkü malum yemek yemek gibi kişisel işler sona kalıyo, ancak paşam uyucak da bana sıra gelcek. humanayı kullanıyorum vitamaltı da yarın alıcam şu ovarak şekerli suya güldüm:) onu da mutlaka denemeliyim koca karılara inanlardanım.:KK1: sağ göğsümden gelmemesi ile ilgili olarak CENA cnm ben de önce hep onu veriyorum ilk açlığını kuvvetli çekerek onda gidersin diye ama o esnada mama vermek gelmedi aklıma. her ağladığında meme veriyorum artık ama yetmediği için mamayı da ekliyorum bazen günde 5-6 seferi buluyo 60 cc'den. kullandığım biberon da sanıriım bahsettiğinden 'natural flow' yazıyo çünkü üzerinde şu adı dr.... olan. popom acıyo demişsin bu arada? benim gibi hemoroid mi yoksa bebek sahibi olmanın getirdiği tatsız yadigarlardan biri olaraktan?!:26:

sezaryen sonrası büyük abdestte zorluk çekiyorum..
geçen baktım koca bi meme çıkmış orada.. her tuvalete gidişim kabus..
canımdan can gidiyo resmen.. oturamıyorum, yürüyüşüm değişiyor tuvaletten sonra.:KK43:
yarın sağlık ocağına gidicem, bakalım doktor ne diyecek.:26:
inş krem falan bi şey verir. rahatlarım biraz.. :100:

canımdan can gidiyo resmen.. oturamıyorum, yürüyüşüm değişiyor tuvaletten sonra.:KK43:

aynen ben de. ben de sezeryan oldum aynen ben de 2 hafta önce kabızlık yaşadım kanama oldu , çok fena acı dediğin gibi totomun üstüne oturamadım nerdeyse.Basur sanırm... Annem basura yarpız(naneye benzeyen bir ot, bizim burda yarpız derler) onu kaynamış suda demledi bir çay bardağı içtim eğer bir müddet kabız olmazsan geçirir dedi.Gerçekten de öyle oldu ama 2 gün önce tekrar kabızlık yaşadım çok az acı duydum.Annem kabız olmamaya dikkat et bir kaç defa daha yarpız demleyelim iç geçer dedi.Amcamın hanımı da sezeryandan sonra çok çekmiş bu durumdan bir kaç defa yarpız demleyip içtim 7 senedir hiç bişeyim yok dedi.Eğer bulursanız dene canım işe yarıyor.

aynen ben de. ben de sezeryan oldum aynen ben de 2 hafta önce kabızlık yaşadım kanama oldu , çok fena acı dediğin gibi totomun üstüne oturamadım nerdeyse.Basur sanırm... Annem basura yarpız(naneye benzeyen bir ot, bizim burda yarpız derler) onu kaynamış suda demledi bir çay bardağı içtim eğer bir müddet kabız olmazsan geçirir dedi.Gerçekten de öyle oldu ama 2 gün önce tekrar kabızlık yaşadım çok az acı duydum.Annem kabız olmamaya dikkat et bir kaç defa daha yarpız demleyelim iç geçer dedi.Amcamın hanımı da sezeryandan sonra çok çekmiş bu durumdan bir kaç defa yarpız demleyip içtim 7 senedir hiç bişeyim yok dedi.Eğer bulursanız dene canım işe yarıyor.

valla hiç aklıma gelmeyecek bi şey başıma geldi..
normal doğum olsa anlayacağım ama.. gün geçtikçe ne kadar çok kişi bu sıkıntıyı yaşıyormuş anladım.
yarpız bi sorayım aktara. inş vardır onu da yapar içerim.
yediklerime dikkat ediyorum. ömrümün en fazla su tükettiğim dönemi, kayısı da yemeye başladım..
inş biraz hafifler..

sadece emziriyorum.. doktorum çok iyi olduğunu söyledi.. ama diğer arkadaşların yorumuna göre fazla gibi geldi..

Ben de 30 günlükken gittiğimde aldığı kilo seninkinden 200 gr eksikti. Sadece emziriyorum. Doktorumuz iyi olduğunu söyledi. O yüzden sordum emziriyor musun diye. sütün yaramış bu çok güzel birşey :)

kızım 3360 kg doğdu 25 günlükken tartıldığında 4800 olmuştu.. bu kilo fazlamı sizce arkadaşlar...

maşallah sütün yarıyor demek bebişine:emir_bebek:
biz yarın gideceğiz doktora.
ayda 600 gr ile 1 kg arası standartlar..
arkadaşın bebeği 300/350 gr alıyormuş haftada..
doktoru fazla kilo alıyor. obeziteye karşı emzirme düzenini değiştireceksin.
2 saat arayla emzir, 2 saatin altına düşme demiş..

sizlere de maşallah kızlar.. allaha şükür sütüm yarıyor.. sizlerinde öyle görünüyor.. tek isteğim hemencik büyüsünde ıssıra ıssıra seveyim:)

ben normal doğum yaptım bilmiyorum hangisinde olma olasılığı daha yüksek ama feci bi basur sahibi oldum.! o memeden bende de var, gebelikten beri var ve doğumdan sonra iyice arttı 42 günlüğüz doğumdan beri kabızım hatta kanamam oldu geçen gün. deli gibi komposto içmeme rağmen hiç bi etki yok. artık bi yerlerimi açmakta istemiyorum doktora moktora:KK4: geçeydi iyiydi...

günaydın kızlar... kızım gece hiç uyumadı ve soğuk soğuk terledi.. calpol ağrıkesici verdim.. daha yeni uyur gibi yapıyor.. klima açtığmız için üşüttü sanırım :KK43:

sizlere de maşallah kızlar.. allaha şükür sütüm yarıyor.. sizlerinde öyle görünüyor.. tek isteğim hemencik büyüsünde ıssıra ıssıra seveyim:)

biz de doktordan geldik şimdi, kalça ultrasonu temiz.
boy 57 cm olmuş, kilo da 4650 gr:KK16:
doktor sütün yaramış dedi..:KK1:

ben normal doğum yaptım bilmiyorum hangisinde olma olasılığı daha yüksek ama feci bi basur sahibi oldum.! o memeden bende de var, gebelikten beri var ve doğumdan sonra iyice arttı 42 günlüğüz doğumdan beri kabızım hatta kanamam oldu geçen gün. deli gibi komposto içmeme rağmen hiç bi etki yok. artık bi yerlerimi açmakta istemiyorum doktora moktora:KK4: geçeydi iyiydi...
aşı için sağlık ocağına gittim, aile hekimimiz izinliymiş.
başka bi doktora sordum, sağolası.. çok suratsızdı. ağzından zorla laf aldık:KK19:
ağrı için bi krem yazdı. kabız olmamaya çok dikkat et dedi. bol sıvı tüket, sebze ye dedi..
daha almadım kremi..inş iyi gelir.. :100:

günaydın kızlar... kızım gece hiç uyumadı ve soğuk soğuk terledi.. calpol ağrıkesici verdim.. daha yeni uyur gibi yapıyor.. klima açtığmız için üşüttü sanırım :KK43:
biz de 2 haftalıktan beri klimayla yatıyoruz.
çoğunlukla yüzüstü yatırıyorum, dün gece yan yatırdım. üstünü de iyi örttüm ama açmış..
uyandığımda göbeği falan meydandaydı.. bi korktum kiiii:18:
26 derecede duruyor sabit sıcaklık.
doktora sorduk az önce. tavsiye etmiyoruz ama çok sıcak hava bebekler için de iyi değil dedi.
ayaklarını ve bel bölgesini sıcak tutmaya özen gösterin, klimanın üflemesine de kesinlikle maruz kalmasın.
havalar serinliyor zaten, mümkün olduğunca açmayın dedi..

ateşine dikkat et sen de, calpol vermişsin zaten inş bi şey olmaz..
olursa da doğru hastaneye.. ya da sağlık ocağına

X