2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar,
çok şükür tekrar aranızdayım. 5 haftalıkken kanama oldu, 2 gece hastanede kaldım. doktor yüzde 50 düşük riskin var demişti.
çok şükür şimdi 8 haftalık olduk. ve kalp atışlarını 6 haftalıkken duyduk.
günde 3 progestan vajinal kullanmaya devam ediyorum.
aynı zamanda pıhtılaşma için her gün iğne yapıyorum.göbekten.
sabahları da folbiol, ağızdan. 3 cepheden yaşama tutunmaya çalışıyor bebeğim.
aynı zamanda çalışıyordum, 1 ay raporluyum. öğretmenim. benim gibi çok çabalayan var mı aranızda. bu arada ikinci hamileliğim. inşallah bunu sağlıkla kucağıma almak nasip olur, hepimizin inşallah.

canım allah yardımcın olsun benimde sancılarım oluyo sürekli moralim bozuluyo canım sıkılıyo bende ögretmenim ama rapor almak istemedim daha da ciddi olursa alırım belki senin branş neydi bende progestan artı çocuk aspirini kullanıyorum

gerçi yemek de yiyemıyorum,ne süt ne peynir..kalsiyum adına hıc bır şey tuketemıyorum artık.bebeğim çok vitaminsiz kalacak çok canım sıkılıyor

merak etme bizim beslenmemizin ilk 3 ay bebek için bi önemi yokmuş bende gastritten dolayı süt yoğurt yiiyemiorum biz de ilk 3 aydan sonra kalsiyum ve vitamin desteği alırız
bnde bugun 8 haftalık oldum ve ilk defa canım yiycek bişe istedi de yedim 3 ikilo verdim bi gün daha hiçbişeyiyip içemezsen serum taktırrsın içine mide bulantı ilacı da koyuyolar ii geliyo bana ii gelmişti allah kolaylık versin seni çok ii anlıyorum...

merhabalar kızlar nasılsınız:KK3: ben geçen hafta boyu çok kötüydüm çok az şey yiyebildim bulantılarımdan ötürü ama çok şükür nedenini anlamadığım bir biçimde bu haftasonunu iyi geçiriyorum ara ara çook hafif bulantım oldu resmen 3 öğün yemek yiyebildim dün bugün de öyle çok mutluyum acaba geçiyor mu bünyem alışıyor mu? ya da h.sonu iyice uykumu aldım dinlendim onunda mı etkisi var bilemiyorum h.içi işyerinde çok kötüydüm.

gerçi yemek de yiyemıyorum,ne süt ne peynir..kalsiyum adına hıc bır şey tuketemıyorum artık.bebeğim çok vitaminsiz kalacak çok canım sıkılıyor

canım endişelenme 4.aydan sonra senin yediklerinden beslenir bebek. şimdiye kadar depolanandan alıyor bebiş ilk 3 ayda. ayva ye bak bana çok iyi geldi ayva.her bulantın geldiğinde 1 dilim bile yesen faydası oluyor

kızlar ya ben akşam grip oldum. ateşim 37. 7
38i geçerse tehlikeymiş. ölçüyorum sürekli. ballı limon içiyorum. bal yiyorum ayrıyeten. sakınan göze çöp batar dememiş atalarımız. evden çıktığım yok. meyve derseniz sürekli zaten yiyorum. dün sadece doktor için çıktık. o da arabayla.
tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

38i geçerse tehlikeymiş. ölçüyorum sürekli. ballı limon içiyorum. bal yiyorum ayrıyeten. sakınan göze çöp batar dememiş atalarımız. evden çıktığım yok. meyve derseniz sürekli zaten yiyorum. dün sadece doktor için çıktık. o da arabayla.

cnm benım cok gecmıs olsun dıkkat et kendıne nolur doktoruna danıs hemen cnm enfeksıyon kotu bısey hamıleyken kı sanırım hamılesın bol bol portakal c vıtamını cnm bıde bıtkı cayları lımonlu ballı ve sıcak iç bol bol da dınlen ıstrhat et cnm cok gecmıs olsun..

merhaba canım geçmiş olsun benim kanama değil de kahverengi akıntım var yarın da pazar doktorum pazartesi geliyo acaba acile mi gitsem belki ilaç verirler düsücek die çok korkuyorum senin kanaman kırmızımıydı
önce kırmızıydı canım. sonra leklelenmeye döndü.

benimde kanamam oldu geçtiğimiz pztesi.aşağı yukarı 6. haftanın başlarında.bugün kadar yattım.yarından itibaren ayaga kalkmaya başlıycam.bende günde 3 progestan alıyorum.folbiol allahın emri zaten alıyorum.benim üçüncü hamileliğim yasarsa ikinci bebeğim olacak.geçen sene 7 haftalıkken yaşamadığını öğrendik ve kürtaj oldum.bu seferki nasıl olacak bakalım hayırlısı olsun inşallah.napalım bizim bebişlerde biraz nazlı olacaklar sanırım:KK34:
çok nazlı çok. 2.5 yılıdr yolunu gözlüyoruz. bir de kaybım var.

canım allah yardımcın olsun benimde sancılarım oluyo sürekli moralim bozuluyo canım sıkılıyo bende ögretmenim ama rapor almak istemedim daha da ciddi olursa alırım belki senin branş neydi bende progestan artı çocuk aspirini kullanıyorum
ing. canım branşım. hep yatıyorum ben. doktorum öyle dedi. lekelenmem kesildi ama şimdi de ateşim var çok. korkuyorum.

canım 1 haftadan fazladır ben de aynı dertten muzdaribim. Ateşin 38.2yi geçer ve uzun süre düşmezse tehlikeli. Ateş için doktorlar minoset veriyorlar. Ateşin çıkarsa bununla düşürmende hiçbir sakınca yok dedi doktor bana. onun dışında ıhlamur içebilirsin.aksini söyleyenler de var ama ben yine de tedbir olsun diye günde 2 kupayı geçmiyorum. ballı ılık süt ve ballı ılık limonlu su içiyorum bol bol. meyveni yine aksatma, ilaçsız atlatmak biraz uzun sürüyor. odanı havalandır, üşümeden ama, terini soğutmadan. bir de odayı nemlendireceksin, kaloriferin ya da sobanın üzerine su koy. çok endişelenme canım. öksürmenin ya da hapşırmanın bebeğe hiç bir zararı yokmuş. bol bol dinlen, geçmiş olsun...

önce kırmızıydı canım. sonra leklelenmeye döndü.

çok nazlı çok. 2.5 yılıdr yolunu gözlüyoruz. bir de kaybım var.

ing. canım branşım. hep yatıyorum ben. doktorum öyle dedi. lekelenmem kesildi ama şimdi de ateşim var çok. korkuyorum.

bir de lekelenmelerin varmış, bitki çaylarını fazla kaçırma, adaçayı sakın içme canım. ıhlamur ama bence 2 fincanı geçme. ben de ing öğretmeniyim bu arada:) mutlaka rapor al bence. ben perşembe cumayı raporlu geçirdim. Allah hepimizinkini sağlıkla kucağına versin inşallah...

hu huuuuuuuuuuuuuuuuuu benn geldimmm ve kendimee cicilerrr aldımmm :89::89::97::97:

bakalımm beğenceniz miiiiiiiiii :21::21::21:

anamm hep büyük bedenn bunları zor buldumm 36 bedenler oldu anca :KK1:

tişörtün rengi mürdüm sadece onun haricinde tipler bu :21::21:

şimdidenn göbüşüm çıkmaya başladı daaa mecburen aldım :KK70: hep dar kotlarımmm rahatsız ediyoduu bnde aldım valla :KK70:

Son düzenleme:
merhabalar kızlar nasılsınız:KK3: ben geçen hafta boyu çok kötüydüm çok az şey yiyebildim bulantılarımdan ötürü ama çok şükür nedenini anlamadığım bir biçimde bu haftasonunu iyi geçiriyorum ara ara çook hafif bulantım oldu resmen 3 öğün yemek yiyebildim dün bugün de öyle çok mutluyum acaba geçiyor mu bünyem alışıyor mu? ya da h.sonu iyice uykumu aldım dinlendim onunda mı etkisi var bilemiyorum h.içi işyerinde çok kötüydüm.

canım endişelenme 4.aydan sonra senin yediklerinden beslenir bebek. şimdiye kadar depolanandan alıyor bebiş ilk 3 ayda. ayva ye bak bana çok iyi geldi ayva.her bulantın geldiğinde 1 dilim bile yesen faydası oluyor

evet ayva iyi geliyordu,artık ne yıcemı şaşırdım,çubuk kraker yiyorum şu ara.4. aydan sonra bebişlerimizin beslenmeye başladığını bılmıyodum.ılk uc ay organ gelişimi oldugu ıcın önemlı zannedıyodum.

merak etme bizim beslenmemizin ilk 3 ay bebek için bi önemi yokmuş bende gastritten dolayı süt yoğurt yiiyemiorum biz de ilk 3 aydan sonra kalsiyum ve vitamin desteği alırız
bnde bugun 8 haftalık oldum ve ilk defa canım yiycek bişe istedi de yedim 3 ikilo verdim bi gün daha hiçbişeyiyip içemezsen serum taktırrsın içine mide bulantı ilacı da koyuyolar ii geliyo bana ii gelmişti allah kolaylık versin seni çok ii anlıyorum...

saol canım benım,eger boyle gıderse doktor yolu gorunuyor.

selam herkezee nasılsınızzz hly aynısı banada hediye geldi ama keşke büyük beden alsaydın gün geçtikçe şişicez 36 beden yine olmıcak ama güle güle giy:)

selam herkezee nasılsınızzz hly aynısı banada hediye geldi ama keşke büyük beden alsaydın gün geçtikçe şişicez 36 beden yine olmıcak ama güle güle giy:)

kuzumm ama onlarda büyük oldularr anca bu olduu o zaman emanet gibi olcaktı valla napiim :KK1: ilerleyince büyüğünü alırım bnde :KK1: ya beimm kotlarım hep dar paça hepsi dar dar hiç bol yoktu mecbur aldım şimdilik giymeye.. yemek yiyince halimi görseniz kocaman oluyoo göbüşüümm :KK9::KK9::KK9:

teşekkür ederimm saolasın canım :KK19:

kuzumm ama onlarda büyük oldularr anca bu olduu o zaman emanet gibi olcaktı valla napiim :KK1: ilerleyince büyüğünü alırım bnde :KK1: ya beimm kotlarım hep dar paça hepsi dar dar hiç bol yoktu mecbur aldım şimdilik giymeye.. yemek yiyince halimi görseniz kocaman oluyoo göbüşüümm :KK9::KK9::KK9:

teşekkür ederimm saolasın canım :KK19:

aynı benimde öle oldu göbüş pantolon bende giyemiyorum hepsi dar paça olmuyo zorlamıyorum eşofman giyiyorum şimdilik :))):KK9:

aynı benimde öle oldu göbüş pantolon bende giyemiyorum hepsi dar paça olmuyo zorlamıyorum eşofman giyiyorum şimdilik :))):KK9:

bnde evde sürekli eşofmanlayımm ama işte dışarı falan çıkınca kaynanama anneme gidince dar dar rahatsız oluyorum bide yerde oturunca sofrada çok fenaa düğmeleri açıyorum hep oda olmuyoo en iyisi alayım dedim :KK1:

bnde evde sürekli eşofmanlayımm ama işte dışarı falan çıkınca kaynanama anneme gidince dar dar rahatsız oluyorum bide yerde oturunca sofrada çok fenaa düğmeleri açıyorum hep oda olmuyoo en iyisi alayım dedim :KK1:

iyi yapmışsın canım bende başlıcam biraz daha geçsinde:)))

kızlar bende 8 haftalık hamileyim.geçen yıl 36 haftalık bebeğimi kaybetmiştim. inşallah bebeğimi sağ sağlim kucağıma alırım hepiniz için dua ediyorum.

hu huuuuuuuuuuuuuuuuuu benn geldimmm ve kendimee cicilerrr aldımmm :89::89::97::97:

bakalımm beğenceniz miiiiiiiiii :21::21::21:

anamm hep büyük bedenn bunları zor buldumm 36 bedenler oldu anca :KK1:

tişörtün rengi mürdüm sadece onun haricinde tipler bu :21::21:

aynı t-shirtten bana da bebeğimin halasından hediye geldi mürdüm renginden.tabii xl bedeninden:KK9: henüz giymiyorum heveslenmiyorum.zamanı geçirelimde bir kalp atışlarını duyalımda bir ondan sonra hevesini yaşıycam.10 sene sonra sil başdan olacak benimki bakalım :KK9:

aynı t-shirtten bana da bebeğimin halasından hediye geldi mürdüm renginden.tabii xl bedeninden:KK9: henüz giymiyorum heveslenmiyorum.zamanı geçirelimde bir kalp atışlarını duyalımda bir ondan sonra hevesini yaşıycam.10 sene sonra sil başdan olacak benimki bakalım :KK9:

ay benimkidee mürdümm :KK70: gel şekerim ikiz gibi giyinip dolaşalım :KK1::KK1: bnde kendime d.günü hediyesi aldım :KK9: sağlıkla geçsin hamileliğin inşalalh canımmmm :KK19:

X