2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canim ne güzel ya insan kendininmis gibi seviniyo gercekten inanmazdim bu tarz arkadasliklara ama hissedilenler ortak gercekten...

insallah o mucize bende de gerceklesiyordur...

canım burası öyle bir yerki, bazen tanımadığın birirnin üzüntüsüne ortak oluyorsun bazende mutluluğuna, çıkarsızz....

umarım en kısa zamanda güzel haberlerini alırız...
ama bildiğim tek şey, aklından çıkarmak, düşünmemek ve stressiz olmak... stres olduğu sürece maalesef gelmiyor melekler....

canım burası öyle bir yerki, bazen tanımadığın birirnin üzüntüsüne ortak oluyorsun bazende mutluluğuna, çıkarsızz....

umarım en kısa zamanda güzel haberlerini alırız...
ama bildiğim tek şey, aklından çıkarmak, düşünmemek ve stressiz olmak... stres olduğu sürece maalesef gelmiyor melekler....

tesekkür ederim canim tavsiyelerin icin bu ay olmassa bi dahaki aya insallah no stres:)

Lame gözün aydın canım bebeğinin kesesini görmüşsün darısı başıma inş. bayram bitişi soluğu doktorda alacam biran evvel keseyi görmek istiyorum inş. görünür artık hatta gitmişken kalp atışlarınıda duyup geliyim :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar.
inşallah ben de aranıza katıldım. perşembe akşamı öğrendim. son adet tarihim 7 ekim. erken öğrendim yani.
yalnız endişlerim var. ilk bebeğimin 8 aylıkken kalbi durmuştu.
ardından kan pıhtılaşma testlerimi yaptırdım. A1298 C heterezigot çıktı. hemen doktora gittiim ama doktor bana iğne vermedi. ama bazıları kullanıyomuş benim durumumda olan. aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı? sadece coarsin verdi, iki hafta sonra gel dedi. her zaman nete giremiyorum. benimkine benzer bir durum yaşayan varsa bana özelden yazabilir mi neler yaptığını?

merhaba arkadaşlar.
inşallah ben de aranıza katıldım. perşembe akşamı öğrendim. son adet tarihim 7 ekim. erken öğrendim yani.
ardından kan pıhtılaşma testlerimi yaptırdım. A1298 C heterezigot çıktı. hemen doktora gittiim ama doktor bana iğne vermedi. ama bazıları kullanıyomuş benim durumumda olan. aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı? sadece coarsin verdi, iki hafta sonra gel dedi. her zaman nete giremiyorum. benimkine benzer bir durum yaşayan varsa bana özelden yazabilir mi neler yaptığını?

canım benimde 3 gebelik kaybım var, bende de mthfr 1298 heterezigot, son gebeliğimde iğne kullanmama rağmen kalbi durdu.o zaman biraz geç öğrenmiştim 5+4 günlükken başlamıştım iğneye. 2 gün önce gene hamile olduğumu öğrendim.satım 7 ekim. tam regli günümde doktorumu aradım iğneye ve folbiola başla dedi, başladım.
benim 3 gebelik akybımda farklı nedenlerden oldu 3.cüde artık önlem amaçlı kullandırıldı yoksa gittiğim her doktor mthfr 1298 mutasyonunda iğne kullanılamsına gerek yok demişti.

Son düzenleme:
Lame gözün aydın canım bebeğinin kesesini görmüşsün darısı başıma inş. bayram bitişi soluğu doktorda alacam biran evvel keseyi görmek istiyorum inş. görünür artık hatta gitmişken kalp atışlarınıda duyup geliyim :emir_bebek:

teşekkür ederim sinaycım, umarım sende gittiğinde hem keseyi görür hemde kalp atışalarını duyarsın... çok güzel heyecanlar bunlar:)

Eki Görüntüle 285337 Eki Görüntüle 285338
birinci ince olan kaybettigim bebegim den kalan silik cizgili test
kizlar sisko testide yeni yaptim 5 dak sonrami yoksa icindemi belirdi bilemiyorum artik yaa adetimi bekliycem gelmesse 3 gun sonrasi test yapicam

benimde ilk testimde aynı siliklikteydi ama iki gun sonra tekrarladım belirginleşti ve kan testine gittim inşallah hayırlısıyla bebişini de alırsın kucağına

kızlar herkese merhaba ben 2012 mart annelerindeydim 8 haftalık bebeğimin kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum ilk ve istenen bebekti sonrasında korunma süreci oldu ve bu ay ilk denemelerimize başladık yine çok istiyorum bir çok belirti gözlemliyorum ama bunlar psilolojik de olabilir korkuyorum üzülmekten hamişlerimizden dua bekliyorum.. batım 11 kasım...

Arkadaslar, ben 5 haftalik hamileyim, Azerbaycandayim, burda bana iki defa vjn ultrason yaptilar. ben istememe ragmen yaptilar. Her sey yolundaymis ama haftaya yine gel dediler. Burdaki doktorlara hic guvenim kalmadi. Cunku her ultrasona dunya para veriyorum. dun ultrasondan sonra da surekli kasiklarim agrimaya, kramplar girmeye basladi. Herkes ultrason, ozellikle vjn ultrason sakincali diyor, ben doktora soyluyorum benden daha mi iyi bileceksin diyor. Ama bu son ultrasondan sonra anladim ki bu doktorun tek amaci para almak icin. 2 dakkalik ultrason goruntusune dunya para alip, bunu da belgelendirmiyo, yani makbuz falan yok. bu aldiklari parayi kendi ceplerine atiyorlarmis.gunahlarini almiyorum, burdaki herkes ayni seyi soyledi bana..Kizlarrr bebegime bir sey olur mu, su anda turkiyeye gidemiyorum, ne yapmaliyim sizcee.Ayrica burdakiler esimle munasebetini tamamen kes, asla olmaz dediler...Anlamiyorum hem bir sey yok diyorlar, hem de ultrasondan sonra esine yaklasma diyorlar...
Ya psikolojim bozuldu iyice, daha onceki bebegimi dustu, bu da dusecek diye uyuyamiyorum artik
mrb cnm ben 2012 mart annelerindendim ama ağustosta bebeğimin kalp atışı duyulmadığı için zorunlu kürtaj oldum alttan muyneye sıcak bakmıyordum ama alttan bakılınca 1 hafta öncesi takip ediliyormuş biz kalp atışı duyulmayınca dr altan bakacam dedi kuzu kuzu baktırdım ve dr.um kesinlikle zararının olmadığını söylemişti o yüzden sıkıntı yapmayın eğerki doktorunuzu sevmediyseniz değiştirin tabiki bu işte hem güven hem de sıcaklık bekliyor insan..

canım bu kadar panikleme stres yapma. Bu ruh haletinde bebeği etkileyebilir. Gereksiz evhamlar olduğunu düşünüyorum. Her anne adayında bu korkular illaki olacak düştü düşecek korkuları ama bu korkular bebeği olumsuz etkilermiş tecrübeli arkadaşım söylemişti. pozitif düşünmeye çalış eğer ki dünya da yiyecek ekmeği varsa Allah ın izni ile alırsın kucağına bebişini.(İnşaAllah) Ama rabbim ona ömür teyin etmemişse ahirette kurtarıcın olur. Aslında belki senin durumunda olsam bende tedirgin olabilrdim ama Türkiye ye gelecekmişsin o zaman muayeneni olursun sabret biraz. Hepimiz Allah a emanetiz
haklısın cnm o düştü düşecek beni bırakacak korkuları doğuma kadar devam eder sanırım ama sağlıklı bir bebek allahında izniyle sımsıkı tutnur annişine dediğin gibi olmulu düşünelim olumlu olsun...
canım benim bat 11 kasım. Biz de 1 yıldır istiyoruz ama ben 30 yaşındayım...hiç stres yapma senin yaşın da az yakında bebek gelir...Bence az kalmıştır..rahat ol...Doktor kontrolünden geçtiniz mi peki bir sıkıntı var mı?????? İnş. En kısa zamanda alırız güzel haberlerini...
beklenti cnm batlarımız aynı öğrendin mi cnm varmı bişey ne zaman test yapacaksın beklemek çok zor dün yaptım bi test ama erken die kaile almadım bu ay çok umutlandım nedense..
kizlar ya isim filan varmi dusundugunuz?
bizim aklimizdan Mete Kagan geciyor erkek olursa
kizada esim gokce diyor bende Aylin
kizimin adida Asli Defne ama cift isim biraz zor oluyor belki buna tek koyariz diyorum.
cnm daha çok şeyler konuşululacak bu topikte ama isime daha zaman var die düşünüyorum çok hayal insanı yıpratıyor tabiki dünyanın meleklerini taşıyoruz bu sevinci dünyaya haykırma isteği olacak hayaller kurulacak ama ben bi kez hayal kırıklığı yaşadığım için temkinli davranmakta da hayır var diyorum..
merhaba arkadaşlar.

loneliness cnm ayağını sürü lütfen belirtiler var gibi inşallah psikolojik değildir ben de temmuz annelerinden olmak istiyorum en çok da babamız istiyor ağustosa kalırsa iki aslanı ben taşıyamam çıldırtırsınız beni evde diyor :) tabi işin şakası bu :KK1::KK1:

ben de hamileyimmmm.. temmuz annesi olucam insallah..

Allah isteyen herkese nasip etsin tez zamanda

bubacım ve gutbetgüzeli, çok sevindim kızlar, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah:)

Merhabab hanimlar bayramia bitiremediniz :)
ben cok yorgun hissediyorum yine Bulantim yok sukur:)

Eki Görüntüle 285337 Eki Görüntüle 285338
birinci ince olan kaybettigim bebegim den kalan silik cizgili test
kizlar sisko testide yeni yaptim 5 dak sonrami yoksa icindemi belirdi bilemiyorum artik yaa adetimi bekliycem gelmesse 3 gun sonrasi test yapicam
canim benim ilk yapttigimda boyleydi 2 gun sonra tekrarladim daa koyu oldu Dr gosterdim
kana gerek yok dedi. 1 hafta sonrasida keseyi gorduk minicik 4 haftalik dedi
simdide kalbimizi bekliyoruz. :)
merhaba arkadaşlar.
gozun aydin canim. ins saglikla kucagina alirsin bebegni. hic bilgim yok bu konuyla ama umarim guvendgin bir Dr la tedavi olursun ve saglikli bir sekilde dogumunu yaparsin
kızlar herkese merhaba ben 2012 mart annelerindeydim 8 haftalık bebeğimin kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum ilk ve istenen bebekti sonrasında korunma süreci oldu ve bu ay ilk denemelerimize başladık yine çok istiyorum bir çok belirti gözlemliyorum ama bunlar psilolojik de olabilir korkuyorum üzülmekten hamişlerimizden dua bekliyorum.. batım 11 kasım...

cnm daha çok şeyler konuşululacak bu topikte ama isime daha zaman var die düşünüyorum çok hayal insanı yıpratıyor tabiki dünyanın meleklerini taşıyoruz bu sevinci dünyaya haykırma isteği olacak hayaller kurulacak ama ben bi kez hayal kırıklığı yaşadığım için temkinli davranmakta da hayır var diyorum..
ins gebesindir canim haklisin daha cok zaman var ama insan hevesleniyor iste :)
ben de hamileyimmmm.. temmuz annesi olucam insallah..

Allah isteyen herkese nasip etsin tez zamanda

hayirli olsun:nazar:

seni de cok tebrik ederim canim..

rabbim hayirlisiyla saglikla sihhatle bizlere kavustursun insallah

canim benim ilk yapttigimda boyleydi 2 gun sonra tekrarladim daa koyu oldu Dr gosterdim
kana gerek yok dedi. 1 hafta sonrasida keseyi gorduk minicik 4 haftalik dedi
simdide kalbimizi bekliyoruz. :)

hayirli olsun:nazar:

cnlarim cok cok sagolun insAllah hep beraber ilerleriz bu yolda saglicakla huzurla hayirli insALlahhhh

X