2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

folbiolu hiç günde 3 defa kullanan duymadım o genelde günde 1 defa alınıyor, farklı folik asit hapalrı var günde 3 defa alınan ama folbiolu 1 tane.

dokdor ne dese yapıyorum valla gerci bu ikinci dokdor ıkısıde günde üç defa dedi folbiol tablet benimki heralde onunda çeşitleri var olmadı bu gün gidicem tekrar bi sorayım acaba benmi yanlış anladım.zaten ben dokdorun yanındayken dilim tutuluyo hele bide bebişimi gördügümde ultrasonda heyecandan soracagım herşeyi unutuyorum eve gelince aklım başıma geliyo bunuda sorsaydım şunuda sorsaydım diye allahtan burası var herkez paylaşıyo fikir alış verişi yapıyoruz ögreniyoruz

canım nerdesin yaa, seni merak etmeye başlamıştım.. herşey yolundamı?

canım burdayım yattığım için pek yazamıyorum. arada girip okuyordum. burası o kadar hızlı ilerliyorki sürekli yeni katılanlar oluyor artık bir noktadan sonra takip edemedim.
ben şu anlık iyiyim salı kontrolüm vardı, kalp atışlarını gördük ama ben duyamadım ekrandan gösterdi dışarı ses gelmedi. 1 hafta sonraya çağırdı tekrar. lekelenmelerim yaklaşık 1 haftadır yok. inşalah olmaz. senide okudum herşey yolundaymış sevindim.

canım nerdesin yaa, seni merak etmeye başlamıştım.. herşey yolundamı?

dokdor ne dese yapıyorum valla gerci bu ikinci dokdor ıkısıde günde üç defa dedi folbiol tablet benimki heralde onunda çeşitleri var olmadı bu gün gidicem tekrar bi sorayım acaba benmi yanlış anladım.zaten ben dokdorun yanındayken dilim tutuluyo hele bide bebişimi gördügümde ultrasonda heyecandan soracagım herşeyi unutuyorum eve gelince aklım başıma geliyo bunuda sorsaydım şunuda sorsaydım diye allahtan burası var herkez paylaşıyo fikir alış verişi yapıyoruz ögreniyoruz

benim dr.umda folbiol'ü gün 2 tane verdi.

hepimiz aynıyız benimde randevudan 1 gün önce başlıyor heyecanım doktora gideceğim gün yerimde duramıyorum o usg cihazında görene kadar kalbim çıkacak gibi oluyor, tabii aklıma hiçbirşey gelmiyor tek aklımda olan bebek duuyormu gelişimi normal mi oluyor, onun dışında birşey sormuyorum doktorumda alanında iyi ama çok konuşan biri değil sen sormadan birşey söylemez normal deyip gönderiyor sonra eve geliyorum evdekiler şunu sordunmu şunla ilgili ne dedi bunla ilgili ne dedi, ben tutuluyorum doktorda dedikelrinin hiçbiri aklıma gelmemiş oluyor. aklıma takılan olursada kardeşim kadın doğum doktoru arayıp ona soruyorum.

canım burdayım yattığım için pek yazamıyorum. arada girip okuyordum. burası o kadar hızlı ilerliyorki sürekli yeni katılanlar oluyor artık bir noktadan sonra takip edemedim.
ben şu anlık iyiyim salı kontrolüm vardı, kalp atışlarını gördük ama ben duyamadım ekrandan gösterdi dışarı ses gelmedi. 1 hafta sonraya çağırdı tekrar. lekelenmelerim yaklaşık 1 haftadır yok. inşalah olmaz. senide okudum herşey yolundaymış sevindim.

iyi olmana sevindim canım, evt hakısn çok arttık, takip etmek zor oluyor..
teşekkür derim canım...

Merhaba arkadaşlar biz geldik

bizimde dün doktorumuz folbiol vermiş günde1 kere kullanıcaz

sizler nasılsınız bakalımmmmm

canım kilolu hamile kalan biri olarak önceki iletilerimi de okuduysan anlarsın seni çok iyi anlıyorum ama senin büyük ihtimalle kabızlıktan dolayıdır fazla gözükmen ben de 3,200 kg. almıştım bu sabah -200deydim kilo vermek değil derdim ama şuanda kilo almak gereksiz, bugün +da çıkmadığım için o kadar mutlu oldum ki... dün dikkatli beslendim biraz işe yaradı sanırım. sen de kabızlık için gün kurusu dene o işe yarıyor diye biliyorum ben, kabızlıktan kurtulursan kilonda normale döner moralin düzelir :) inşallah daha da dobiş olmadan atlatırız bu işi aminnnn :2:

kesinlikle gereksiz ki ben senden daha fazlayım canım benim..evet barsak olayım fena nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum bir sürü şey deniyorum ama yok tık yok ...

Arkdaşlar ben 7+3 deyim,doktorum bana folik asit önermedi,bebek düşündüğünüzde folik asit öneriyoruz ama hamilelik başlamışsa folik asit bi işe yaramaz dedi.Ama genelde çoğunuz kullanıyosunuz sanırım.Bana sadece ELEVİT verdi,Aslında doktoruma güveniyorum ama yine kullansam mı diye kararsız kaldım.Siz hangi ilaçları kullanıyorsunuz?
bence de kullanmalısın ne kadar düzenli de beslensek drlar çoğunlukla veriyorlar..ben 1,5 yıl nerdeyse hiç bırakmadan kullandım ama şuan hala devam ediyorum.

folbiol li bende kullanıyorum doktorum ilk üç ay bitene kadar kullanmam gerektiğini söyledi ama ben günde 3 defa alıyorum sabah,öğle,akşam anlaşılan herkezin kullanım şekli farklı benimki 5 mg düşük sanırım mg mı acaba ondanmı günde üç kere alıyorum

folbiol günde 1 folik plus 3 defa alınıyor ,
senin elindeki folbiol ve eczaneden de 3 defa mı dendi???

canım kilolu hamile kalan biri olarak önceki iletilerimi de okuduysan anlarsın seni çok iyi anlıyorum ama senin büyük ihtimalle kabızlıktan dolayıdır fazla gözükmen ben de 3,200 kg. almıştım bu sabah -200deydim kilo vermek değil derdim ama şuanda kilo almak gereksiz, bugün +da çıkmadığım için o kadar mutlu oldum ki... dün dikkatli beslendim biraz işe yaradı sanırım. sen de kabızlık için gün kurusu dene o işe yarıyor diye biliyorum ben, kabızlıktan kurtulursan kilonda normale döner moralin düzelir :) inşallah daha da dobiş olmadan atlatırız bu işi aminnnn :2:

kesinlikle gereksiz ki ben senden daha fazlayım canım benim..evet barsak olayım fena nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum bir sürü şey deniyorum ama yok tık yok ...

bence de kullanmalısın ne kadar düzenli de beslensek drlar çoğunlukla veriyorlar..ben 1,5 yıl nerdeyse hiç bırakmadan kullandım ama şuan hala devam ediyorum.

folbiol günde 1 folik plus 3 defa alınıyor ,
senin elindeki folbiol ve eczaneden de 3 defa mı dendi???

aslında dokdorum folık plus yazmışdı ama eczane kalmamış piyasa olmadığını soledıler bende dokdora başka bir ilaç yazdırdım oda folboil i yazdı eczanede hatta kutunun üstüne bile yazmışlar günde üç kez diye bu işde bi karışıklık var ama bakalım bu akşam dokdoruma sorucam.bu durumda ben fazla içmiş oluyorum inşallah bi sakıncası yokdur.

aslında dokdorum folık plus yazmışdı ama eczane kalmamış piyasa olmadığını soledıler bende dokdora başka bir ilaç yazdırdım oda folboil i yazdı eczanede hatta kutunun üstüne bile yazmışlar günde üç kez diye bu işde bi karışıklık var ama bakalım bu akşam dokdoruma sorucam.bu durumda ben fazla içmiş oluyorum inşallah bi sakıncası yokdur.

Folat eksikliğine bağlı megaloblastik anemi tedavisi için folik asit 4 ay süreyle günde 5 mg; malabsorbsiyon durumlarında günde 15 mg'a kadar çıkılabilir. Akdeniz anemisi veya orak hücreli anemiler gibi kronik hemolitik durumlarda günde veya haftada 5 mg folik asit ile profilaktik uygulama gerekli olabilir; diyaliz uygulanan böbrek hastalarında folik asit eksikliğini önlemek için benzer dozlar gerekli olabilir.netten araşdırdım böle bi yaazı buldum sanırım sakıncası yok heralde inşallah neyse fazla üstüne düşmeyim en iyisi yoksa akşama kadar kafama takarım ben bunu şimdi

Arkdaşlar ben 7+3 deyim,doktorum bana folik asit önermedi,bebek düşündüğünüzde folik asit öneriyoruz ama hamilelik başlamışsa folik asit bi işe yaramaz dedi.Ama genelde çoğunuz kullanıyosunuz sanırım.Bana sadece ELEVİT verdi,Aslında doktoruma güveniyorum ama yine kullansam mı diye kararsız kaldım.Siz hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

evet doğru:nazar: aynen. hamile kalana kadar folik asit, hamileyken elevit

şimdiden alışın bence kızlar en güzeli sola dönüp yatmakmış hamilelikte

canım ne güzel yazmışsın umarım bizim doğumlarımız da rahat olur. Sen hangi şehirdesin? Ankarada isen hastaneni soracaktım ilk doğumunda?

sağa dönüp yatmak daha iyidir diye düşünüyorum çünkü sola dönünce kalbin üstüne ağırlık verilir.

ayy topik yine almis basini gitmis diger sayfalari okuyamiyorum cook uzzamis..herkese selamlar hayirli cumalar

X