2009 temmuz hamişleri hastane çantanız hazırmı?

ayyy teşekkürler ececimmmmŞeniz

çok işin varmış zaten badana deyince gözüm korktu bir an önce yap canım zaten ağırlaştık ayy nası yapıcaksın çabucak bitirirsin inşallah canımcımmŞeniz
evet canım ya çok işim var Allahtan annem yanımda yardımcı olur.. badana bu hafta olucak ben de izne çıkıyorum zaten..sonra da temizlikçi tutacam..kızımın kıyafetlerini ben yıkayacam o günü iple çekiyorum..büyük bir zevkle yapacam kısmetse...

canım çok güsel ama kaşığa felan gerek varmı anlamadım ben emzik aldım ama biberon koymadım kusmuk bezi koydum 6-7 tane 2 tane yakalık koydum çorap yedek koydum bayağı

maşallah canım herşeyin hazır

demetcim hastane çıkışının etketlerini çıkartmamışsın

zehra öykünün buynunu tahriş etmesin canım

benim aldıklarımın çoğu kıyafetlerin yan tarafındaydı ben onları bile söktüm canım

demetcim hayirli olsun canim, neguzel herseyi hazirlamissin, ama bana sanki biraz fazla olmus gibi, orda hastanede nekadar kaliniyo?? ben 2-3 gun biliyorum. bizim burda 6 gun, ben hergun icin birtane kiyafet goturmeyi dusunuyorum. azmi olur??

ben biberon koydum süt gelmeme ihtimaline karşı ama emzik koymalımıyız zaten 4 haftaya kadar önerilmiyor

bide ben ıslak mendil olayı karar veremiyorum niveyanınkini aldım ama pamukmu kullansak kızlar siz ne düşünüyorsunuz

düşünüyorum pamuk nereye kadar sonuçta ıslak mendile geçecem baştan popişini alıştısammı ki

çok güzel canım.sağlıkla gelsin melekler.koca bir göbek var

teşekkürler canımmm evet baya kocamann:lepi:

ayy o göğüs müydü :)))))))) kıs ben onu banyo küvetinin ucu sandım:roflol:

kız ilsuu allah seni emiii öldüm gülmektennnn:roflol:

banyo küvetinin ucu heeee:roflol:

bende daha hazırlamadım çanta filan.bu hafta hazırlıcam artık.çarşamba doktora gidelim sonra da çantamızı hazırlıyalım

evet artık geç bile kalmışsın selsincimmmm:içelim:

evet canım ya çok işim var Allahtan annem yanımda yardımcı olur.. badana bu hafta olucak ben de izne çıkıyorum zaten..sonra da temizlikçi tutacam..kızımın kıyafetlerini ben yıkayacam o günü iple çekiyorum..büyük bir zevkle yapacam kısmetse...

hem ne zevkkkkk :asigim:
şimdiden kolay gelsin tatlımmmŞeniz

canım çok güsel ama kaşığa felan gerek varmı anlamadım ben emzik aldım ama biberon koymadım kusmuk bezi koydum 6-7 tane 2 tane yakalık koydum çorap yedek koydum bayağı

teşekkürler gamzecimmm
o kaşığı eğer nar bulabilirsek bikaç damla nar suyu ve de birazda zemzem vermek için koydum çantaya tatlım
biberonu kullanmayı bende istemiyorum inşallah mecbur kalmam ama süt gelmeyince istiyor hemşireler kendileri doyuruyorlar:1no2:

maşallah canım herşeyin hazır

demetcim hastane çıkışının etketlerini çıkartmamışsın

zehra öykünün buynunu tahriş etmesin canım

benim aldıklarımın çoğu kıyafetlerin yan tarafındaydı ben onları bile söktüm canım

teşekkürler neslicimmm
ayy doğru söylüyosun onları sökmek gerek düşünememiştim bennfisfisfis
bende sökeyim canım teşekkür ederimmmŞeniz

demetcim hayirli olsun canim, neguzel herseyi hazirlamissin, ama bana sanki biraz fazla olmus gibi, orda hastanede nekadar kaliniyo?? ben 2-3 gun biliyorum. bizim burda 6 gun, ben hergun icin birtane kiyafet goturmeyi dusunuyorum. azmi olur??

tşekkürler ebuscum evet 3. gün taburcu oluyoruz burda tatlım orada 6 gün mü kalınıyorrr:1shok: ayy çokmuş yahuuufisfisfis

evet ben biraz fazla koydum canım bebişin altını değiştirirken falan çok kirlenebiliyor artı göbüşüne pansumanda hiç dikkat etmiyorlar lekeliyorlar:mymeka:
kızkardeşimin 4 aylık bebişi var ondan biliyorum
fazla olsunda kalan kalsın diye düşündüm canım az olmaz sanırım istersen bir tane de fazladan koy nolur nolmaz vereliniortak

ben biberon koydum süt gelmeme ihtimaline karşı ama emzik koymalımıyız zaten 4 haftaya kadar önerilmiyor

bide ben ıslak mendil olayı karar veremiyorum niveyanınkini aldım ama pamukmu kullansak kızlar siz ne düşünüyorsunuz

düşünüyorum pamuk nereye kadar sonuçta ıslak mendile geçecem baştan popişini alıştısammı ki

neslicim inan emzik kurtarıcı oluyor hele de sezeryanlılardaaaa
bebiş çünkü sürekli emmek istiyor ameliyatlı oluncada sütte az oluyor zaten hem ameliyat yeri çok acıyor hemde göğüs yara oluyor sürekli emdiğinde o yüzden sen yinede yanına bir emzik al tatlım pişman olmazsınnnvereliniortak
valla kızlar birde doktorların hastalık dışında diğer şeylerde abarttıklarını düşünüyorum valla biz ocakta doktorun ağzına baksaydık çocuğu incecik bi bady den başka bişey giydirmeyerek donduracaktık:mymeka: birde demesin mi ki minicik bebek için eldiven kesinlikle yasak bırakın özgür olsun elleri zekası gelişsinnn:1shok: ne alaka yaa yüzünü tırmalayınca mı gelişcek zekasııı gerizekalıı:mymeka:kaydirigubbakcemile3
benim bildiğim emzirirken çıkartılır eldiven anneyle teması olsun diye:1closedeyes:

canım önemli değil gözünde kaçmıştır

götüreyim bende yanımda ben normal yapacağım allah nasip ederse ama haklısın lazım olabilir

sağol canım

bende eldiven olayını çok yerde okudum takmayın diye elini tanısın motor kasları gelişsin diye

ben bir hafta kulanacağım sonra tırnaklarını kesip törpülerim diyorum ama tecrübelilier daha iyi biliyor bebişiminde yüzünü çizmesini istemem off zor bu işler[/B]

bi yerde okuyorum gece 2 saate bir uyandırıp bebeğinizi uyandırın yazıyor bi yerde uyuyan çoçuğu uyandırmanın ne alemi var uyandırmayın yazıyor/B]

geceyi ayırt etsin ışık kapalı olacakmış altınıda sabaha kadar açmayın uykusu açılmasın yazıyor başka yerde emzirdikten snra altınada bakın....

valla kafam çok karışıyor

gecelik-sabahlık ve pijama takımlarımm
dsc06138l.jpg

el havlularım
dsc06136.jpg

iç çamaşırlarım, çoraplarım, saç bandım ve emzirme sütyenlerim.
sadece normal emzirme sütyenini götürecem kızlar diğer siyah ve beyaz olanlar önden açılmalı ve destekli ayrıca da pamuklu kumaştan sizlerede göstermek istedim acaip de rahat tavsiye ederim ama onları sonra kullanıcam tabi hastanede olmazzzz:teytey:
dsc06139.jpg

lansinoh göğüs kremim ve göğüs pedlerim ve terliklerimmm
dsc06142.jpg

hasta bezim, orkitim, ıslak mendilim ve peçetemmm
dsc06140.jpg

evett ayrıca da daha çantaya koymadığım diş fırçalarımız, diş macunu, deodorant, küçük bir ayna, plastik bardak kaşık çatal (hastane eşyalarını kullanamıyorum huy işte)
anneciğimin yapacağı kayısı hoşafı ( kesinlikle unutmayın kızlar hazır evde yaptığınızın yerini asla tutmuyorr)
fotoğraf makinası ve şarj aleti, telefonların şarjları el sabunu tuvalet kağıdı v.s. v.s......

eğer unuttuğum şeyler varsa kızlar nolur hatırlatın bu sıcakta anca bu kaa çalışıyo saksıııı-tatlicadiarzu-

evet şimdilik bu kaaa sevgili temmuz anneleriiibuyrunnnnnnnnn

hepimize vaktinde ve hayırlı doğumlarrrrr:Saruboceq:

sağlıkla gelsin minik kuzularrrrrrr:hooray:

senin çantanı da bekliyorum güzelim kızının kiler çok ama çokkkkkkkkkkk cici maşallah

teşekkürler meleğimmmm ekledim bileeeekaydirigubbakcemile5
image dan anca çıktı -tatlicadiarzu-

canım önemli değil gözünde kaçmıştır

götüreyim bende yanımda ben normal yapacağım allah nasip ederse ama haklısın lazım olabilir

sağol canım

bende eldiven olayını çok yerde okudum takmayın diye elini tanısın motor kasları gelişsin diye

ben bir hafta kulanacağım sonra tırnaklarını kesip törpülerim diyorum ama tecrübelilier daha iyi biliyor bebişiminde yüzünü çizmesini istemem off zor bu işler

ayy inşallah çok kolay olur doğumun canımm
normal olunca sütün gelir
belki gerek duymassın
ama sen yinede bulundur yanındavereliniortak
tatlım bebişin elleri ilk zamanlar hep yüzünde oluyor allah korusun motor kasları gelişsin diye çocuk gözünü mü çıkarsın
tırnak çiziğide geçmiyor biliyorsunnnn
öyle tırnağını kesmekde hiç kolay olmuyor benden söylemesiiidelikafadulden
ilk günler çok dikkat etmek gerekiyor yaniii Allah hepimizin yardımcısı olsunnn:Saruboceq:

bi yerde okuyorum gece 2 saate bir uyandırıp bebeğinizi uyandırın yazıyor bi yerde uyuyan çoçuğu uyandırmanın ne alemi var uyandırmayın yazıyor/B]

geceyi ayırt etsin ışık kapalı olacakmış altınıda sabaha kadar açmayın uykusu açılmasın yazıyor başka yerde emzirdikten snra altınada bakın....

valla kafam çok karışıyor

neslicim ilk günler zaten gece gündüz karıştırıyor minikler.
kızkardeşime de öyle demişler 2 saatte bi uyandırıp emzir diye
çocuğun yoluna girmiş olan uyku düzenini bozdu resmen
sonradan da çocuk ağladıkça verdi memeyi
çocuk zaten acıkınca uyanıyor
uykularından etmenin bi alemi yok:1no2:

demetcimmmmmmmm
kızının çantası çok güzel :nazar:
seninkini de merakla bekliyoruzzzzzzzz delikafadulden

teşekkürler tatlişkommmmmmmŞeniz

ekledim canım:içelim:

Son düzenleme:
herşeyin çok güzel canım tam daha ne olsun

bende parfümü koymuştum ama bebeğin anne kokusunu alması için kulanılmaması tavsiye ediliyor

demetcim çok sağol sen tecrübelisin canım tecrüblerinden yararlanalım ben hiçbebek kucağıma almadım okuyorum sadece ama eline almadan öğrenemezsin allah yardımcımız olsun

herşeyin çok güzel canım tam daha ne olsun

bende parfümü koymuştum ama bebeğin anne kokusunu alması için kulanılmaması tavsiye ediliyor

teşekkürler tatlım arada unutulmuş ufak ama önemli şeyler olabilir

sadece koltukaltı için alıcam canım malum çok sıcak olacak ve klima çalıştıramıycaz

demetcim çok sağol sen tecrübelisin canım tecrüblerinden yararlanalım ben hiçbebek kucağıma almadım okuyorum sadece ama eline almadan öğrenemezsin allah yardımcımız olsun

ahh neslicimm
herzaman derim
en tecrübesiz anne bile bebeğine tecrübeli bir başka bakıcıdan çok çokk daha iyi bakar
tek lazım olan zaman
sen onun o senin dilinden anlayacak zamanla
hiç merak etme canım
ee bizlerde buradayız birbirimizin eksiklerini tamamlayacağız sorup öğreneceğiz asıl paylaşımlar bebişler gelince olacak inşallahhhvereliniortakŞeniz

demetçim hepsi çok güzel..a.s.
ne güzel hazırlayıp bitirmişsin..
benimde birkaç eksiğim var..inş önümüzdeki haftasonu onları halledecem..
ayyyy heycan bastı yinedelikafadulden

demetçim hepsi çok güzel..a.s.
ne güzel hazırlayıp bitirmişsin..
benimde birkaç eksiğim var..inş önümüzdeki haftasonu onları halledecem..
ayyyy heycan bastı yinedelikafadulden

teşekkürler tatlımmmmopuyorumnanaktan

eksik hiç bitmiyor inan kiii
o heyecan hepimizde varrrrrdelikafadulden

hazırlayınca bekliyoruz ona göreeekaydirigubbakcemile5

X