2009 temmuz anneleri bu duyuru sizin için...

rosem , nur34 , ebush hoşgeldiniz kızlar ....
rosemcim nasıl oldun , bir daha pankletmedi diimi oğluşun seni ??

selam hanımlar.
demek burdaydınız.
bende sabahtan berı dıger topıgın acılmasını beklıyordum.kaydirigubbakcemile3

rosem , nur34 , ebush hoşgeldiniz kızlar ....
rosemcim nasıl oldun , bir daha pankletmedi diimi oğluşun seni ??
hosbulduk canım gecmıse bakıyordum henuz gordum mesajını.
daha iyiyiz cok sükür.siz nasılsınız?
bebegin kilosunu artırmak ıcın bol bol bırseyler yemeye calısıyorum ama cok iştahım yok.
sizinde öylemı?
sürekli soguk bırseyler yiyesim gelıyor.

hosbulduk canım gecmıse bakıyordum henuz gordum mesajını.
daha iyiyiz cok sükür.siz nasılsınız?
bebegin kilosunu artırmak ıcın bol bol bırseyler yemeye calısıyorum ama cok iştahım yok.
sizinde öylemı?
sürekli soguk bırseyler yiyesim gelıyor.

olsun tatlım :KK66:
dün gece azcık pankletti bizim uşak . neyse ki fake çıktı yine , yalancı çobana döncess onun yüzünden :kızgın: yarın bir gün dr kaaale de almayacak onun yüzünden bizim kasılmamızı , sancımızı kaydirigubbakcemile3
iştahsızlık hepimizin ortak sorunu galiba .. sıcaklardan saırım .. ben de hep şoğuk şeler yiyieyim içeyim istiyorum :çok üzgünüm:

evet canım dün 3ten beri karnımda batmalarım + kasılma ve bel ağrım vardı , dr. ev içinde dolaş biraz dedi .. ay yok nasıl gezeim 2 büklüm halde , 2-3 tur attım olcak gibi değil , yine oturdum azcık uzandım . dr. kasılmalarını say dedi bu arada ben bel ağrısından ve karnımdak batmanın acısından bir oğluşum hareket edince daha da azan o batmalardan ne kasılma saydım ne bi şey anladım .. akşam oldu yine değişen bi şey yok , canım çok acıyordu bu ağrılardan eşim tutturdu arayalım dr.u , gidelim hast.e , ben korktum ilk kez , ya olmuyo yeter bu kadar deyip beni doğurtmaya felan kalkarlarsa diye ..saat 21e kadar idare ettim , en son eşim çok ısrar edince aradık dr.u , buscopan ve endol fitili kullanmamızı söyledi , 45 dak. sonra ( fitilden sonra tuvalete çıkınca :kedi: ) aradım dr.u pek bir değişiklik olmadığını söyleyince onun önerdiği hastaneye gittik , rezil bir yermiş :eek:lmaz: nst ye bağladılar , sancı çıkmadı Allaha şükür , bu batmalara kasılmalara kıçında energizer pili olduğunu düşündüğüm oğluşumun çok hareketli olması ve suyunn bolluğu sebep olıyormuş . böyle böyle ite kak 36yı bulucaz inşallah dedi dr.umuz . 00.30 da eve geldik ..
bugün aradı dr. , ftili kesmemi ve minoset + buscopanla kalan haftaları tamamlamayı ümit ettiğini söyledi ..
şimdlik böyle canım ...
Canim benim cok gecmis olsun, senin bu tospaan yokmu bu tospan?? annesine bir turlu rahat vermicek, dogunca ins uslu bir cocuk olur bu gunleri unutursun canim....

benim de kontrolum var. suya bakliacak. bu hafta agzima cesme dayadim. bakalim degismis mi? hepinizi oputyoum. cikiyorum.

canim ins guzel haberlerle donersin, umarim donmustur bebegin...

olsun tatlım :KK66:
dün gece azcık pankletti bizim uşak . neyse ki fake çıktı yine , yalancı çobana döncess onun yüzünden :kızgın: yarın bir gün dr kaaale de almayacak onun yüzünden bizim kasılmamızı , sancımızı kaydirigubbakcemile3
iştahsızlık hepimizin ortak sorunu galiba .. sıcaklardan saırım .. ben de hep şoğuk şeler yiyieyim içeyim istiyorum :çok üzgünüm:

hayırlısıyla kuzucukları bır kucagımıza alsaydık.
son haftalardayız ya hergun birsey olacakmıs gıbı gelıyor..:eek:

star dustcum sımdı ebush yazınca gordum cok gecmıs olsun tatlım.
bayagı bır telas yaptırmıs kerata.

ay zilliye bakkkk :mymeka:
çocuklar evde hep anneyle olunca ister istemez bi yüz-göz durumları olyor ve babayı anneye göre daha az görünce + anneler bir şeye hayır dedimi o " hayır " dır ama baba kolay kolay hayır diyemez bi şeye ve çocuklar hakikaten bunu biliyor ve çok iyi kullanıorlar . e bir de üstüne kız çocuklarının baba düşkünlüğü eklenince ( niyeyse bende yok böyle bişiii ) sanırım anne genç kızlık zamanında kadar atıl olarak duruyor kızçelerin hayatında ...
sıkılma , ergenliğe girsin senin dizinin dibinden ayrılıyor mu bakalım ..
aslında böyle olmasına sevineceksin belki ilerleyen zamanlarda .. küük preneses evinize gelince ve sen en çok onunla ilgilenmek durumunda kalınca hiç olmazsa vicdan azabı çekmeyeceksin ablayla ilgilenemedim , onu gezmeye çıkaramadım , parka götüremedim felan diye ..
ne biliim bunlar geldi aklıma ...

söylediklerinde haklısın canım ben biraz sertimdir ve hemen yumuşamam ama eşimm bi sever bi döver hesabı bi bağırsın iki dakikaa yılışmadan duramaz kızıyla buda beni deli ediyoo bende çocuk seni kale almayınca kızıp bağırma çocuğaa geçen gün bişey söyledii eşim kıza yapma yavrum şöyledir böyledir bağrınıyo laf dinlemiyo tabi benim kızz ben bi kere bağrınmamla çocuk mum oldu eşimde diyoo ulenn ben yarım saattir dil döküyorum yapma yavrum etme felan diye diyoo beni kale bile almıyo der:) ben biraz fazla otoriterim evdee çocuk o yüzdende babayla daha iyi anlaşıyoo inşallah düzelirr aam böyle yapmayıncada illaki çocuk bi taraftan ya anneden ya babadan çekinmesi lazımm kanımca:1closedeyes:kaydirigubbakcemile3

hepimiz temmuz annesiydik ama hepimizin 40. haftası temmuzdu ve 40 haftalık doğuran kadın hesaplaması % 5 miş....yani 40 . haftasında doğuran kadın azmış genelde 38 haftada 39 da doğuruyolar mış...o sebeple haziranda gelenlerde yadırganmıyor canımcım...benim 17 temmuz 40 haftası doluyor ama yüzde 5 lik dilimde olduğumu sanmıyorum o sebeple temmuz ilk haftası gelecek gibin...

bakalım bu gece eşime dedim saat 2 die sabah diyo beni kandırdın dimi sen kaçta yattın söyle bakalım bana...4 diyince neeehhhh diyo hiç benden beklenmedik bi şeyde kaydirigubbakcemile3

sen uyumadınmı dahaaa bu gecede koltukta uyusun boşverlaelaelaelaelae

şaka bi yana inşalalh bu gece güzel bi uyku çekerimm üff sıkıldım yahuuu son günlerim artık uyuyayım birazcıkk:eek:

aynen bende.cokacimcoook
icim yanıyor yahu..sankı ateslı hatunlar gibi.:roflol:

ateşli hatun bende kendimee öyle diyorumm vallahi vücudum ateş gibi eşimde diyoo ah hamile olmasaydın ateşini alırdım diyee:roflol:

3. kez okuyorum bi kitap almıştım çok hoşuma gitti o kitaptan küçük hikayeler var birini sizinle paylaşmak istedim burda....

küçük kız,mutfağa girdiğinde annesi akşam yemeğişni hazırlıyordu.annesine bir kağıt uzattı.kadın ellerini kuruladıktan sonra,kağıdı aldı ve okumaya başladı.kağıtta bir liste vardı.

"bahçeyi temizlediğim için 5 lira
odamı düzenli tuttuğum için 1 lira
alış verişe gittiğim için 50 lira
sen alışverişteyken küçü kkardeşimle oynadığım için 25 lira
çöp kutusunu kapıya çıkardığım için 1 lira
iyi karne getirdiğim için 25 lira
çimleri kestiğim için 2 lira"

kadın,kızı sabırsızlıkla beklerken,kağıdın diğer yüzüne şunları yazdı...

"seni 9 ay karnımda taşıdım,bedava.
geceler boyu seninle uyudum,iyileşmen için uğraştım,ve sana dua ettim,bedava.
yıllarca harcadığım zaman,göz yaşları ve çaba,bedava.
geceleri geleceğin için duyduğum korku ve endişeler bedava.
sana verdiğim tavsiye ve bilgiler bedava.
oyuncakların,yemeğin,elbiselerin bedava.
sümüklü burnunu temizlemek bedava.
kızım bütün bunları topladığında,sevgimin toplam ücretinin bedava olduğunu göreceksin..."

çocuk,bu listeyi okuduğunda,gözlerinde kocaman yaşlar birikmişti.başını kaldırıp annesine baktı ve şöyle dedi:
-anneciğim seni çook seviyorum...

sonrada kendi yazdığı listenin altına büyük harflerle şunu ekledi:
"TAMAMI ÖDENMİŞTİR."

Bende tam tersi ilk aylar istahim yoktu fazla, ama bu son iki ay cok fazla istahim artti,
iki ayda tam 5 kilo almisim, doktorumda kizdi dikkat etmen lazim dedi ama maalesef dikkat edemiyorum habire yiiyorum, sonum neolur bilmiyorum,
allahtan surda bi kac hafta kaldi...

3. kez okuyorum bi kitap almıştım çok hoşuma gitti o kitaptan küçük hikayeler var birini sizinle paylaşmak istedim burda....

küçük kız,mutfağa girdiğinde annesi akşam yemeğişni hazırlıyordu.annesine bir kağıt uzattı.kadın ellerini kuruladıktan sonra,kağıdı aldı ve okumaya başladı.kağıtta bir liste vardı.

kızım bütün bunları topladığında,sevgimin toplam ücretinin bedava olduğunu göreceksin..."

çocuk,bu listeyi okuduğunda,gözlerinde kocaman yaşlar birikmişti.başını kaldırıp annesine baktı ve şöyle dedi:

"TAMAMI ÖDENMİŞTİR."

ay hurişim gözlerim doldu vallahiii iyiki paylaştın çok içten ve sıcakk bi hikaye:gitme:

"TAMAMI ÖDENMİŞTİR."

ben bunu okumustum canım bı yerde gercekten cok guzel bır paylasım tekrar hatırlamak cok hos oldu benım ıcın tesekkurleropuyorumnanaktan

X