2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

şimdi aradımda anne ne zaman gelcen diyo babasıyla konuştu bende ağladım sesini duyunca:KK43:(
yarın ne olursa olsun gidip alırım çok özledim yaa

kızlar bende carsamba hastaneye gittim.yazdıklarımı okuyanlar bilir aile merkezine aasımı yaptırmaya gittiğimde bebeğimin cok asagıda olduğunu cantamı hazırlamam gerektiğini söylşemişlerdi.tabi moralim bozuldu.
carsamba doktora gittiğimde bebeğimin durumu gayet iyiymiş ayrıntılı ultrasonada girdim bebeğimin plasentası suyu cok cok iyiymiş.bebek biraz asagıda ama bu durumlar erken doğumu azaltıyormus.duruşu makatmıs.25+4 günlüğüz boyumuz 33 cm kilomuz 825 grm olmus:nazar:neyse için rahatladı.bu arada takvimim kafayı yemiş çok önden gidiyr

kızlar bende carsamba hastaneye gittim.yazdıklarımı okuyanlar bilir aile merkezine aasımı yaptırmaya gittiğimde bebeğimin cok asagıda olduğunu cantamı hazırlamam gerektiğini söylşemişlerdi.tabi moralim bozuldu.
carsamba doktora gittiğimde bebeğimin durumu gayet iyiymiş ayrıntılı ultrasonada girdim bebeğimin plasentası suyu cok cok iyiymiş.bebek biraz asagıda ama bu durumlar erken doğumu azaltıyormus.duruşu makatmıs.25+4 günlüğüz boyumuz 33 cm kilomuz 825 grm olmus:nazar:neyse için rahatladı.bu arada takvimim kafayı yemiş çok önden gidiyr

canım cok sukur ıyı haberlerle gelmısın masallah bebısıne:nazar:

maşallah canım herşey yolunda çoğu gebelikte bebişler aşağıda oluyo zaten hiç telaş yapma maşallah iyi gelişmiş :nazar:
basım agrıyooosenağlama

geçmiş olsun tatlım sen bi düzelemedin:teselli:

kızlar midem öldürüyor beni su bile içemiyorum şimdi drumu aradım şurup verdi hap verdi içeceğim inşallah geçer ben böyle bişey yaşamadım daha önce şimdiye kadar kaynıyor diyordum meğer hiç değilmiş

hoş geldin canıma.s. geçmiş olsun bende geçen gece ağrıyla uyandım nasıl alev alev midem hemen rennio duo içtim 2 kşık biraz haififlemişti uyumuşummirmirmirmir

bende kan surubu ıcerken ıshal oluyodum sımdı kan hapına gectım kabız oluyorum:1no2:

ikisi de berbatttt

:nazar:maşallahhhh :nazar:

dlara hoşbulduk canım evet berbat bişi yaaa sabahtan beridir geçmedi ilaç aldım şimdi bakalım sanada geçmiş olsun

Kızlar bende dün akşamdan beri çok az hissediyorum Çok aşırı hareketliydi ama dünden beri çok azaldı hareketleri zor hissediyorum..

Bundan sonra öyle fazla bişey beklememek lazım. Sadece parmaklarını ayaklarını oynatıp gözlerini kırpacaklarımış. Ya zaman geçer mi onlar için çok sıkıcı.

bir arkadas yazmıştı günde 10 hareket etmesi lazımmış .ama her hareketi biz duyamıyoruz ki
mesela dr a gittiğimde bebek kıpır kıpırdı ama ben hiç hissetmiyordum .

Canım hissedilen 10 hareket olması lazımmış. Yoksa daha fazla hareket ediyorlar.

hatta bazı bebekler doğduktan bir süre sonra hiç uyanmıyorlarmış, mesela bir hafta kadar ya da daha kısa, o zamanlarda da bebeği ağlatarak da olsa (topuğunu ya da burnunu sıkarak) uyandırıp emzirmek gerekiyormuş, bebek ağlamıyor çok uslu demekki aç da değil diye düşünmemek gerekiyormuş.

geçen arkadaşım geldi. Onun kuzeni geçen sene doğum yapmıştı. Bebek gece yatıp sabah kalkıyor diye rahat ettiklerini anlatıyrodu. Olur mu öyle şey yazık bebeğe. 2 saatte bir kalkıp emzirmek, uyku pozisyonunu değiştirmek lazım dedim. Aaa evet bir ara bebeğin boynu tutuldu galiba. Kafasını oynatınca çok ağladı hatta kafası yamuldu ama sonra düzeldi dediler. Aman arkadaşlar. rahatımız için o minikleri heba etmeyelim.
Uyanması için ayaklarını gıdıklamak gerekiyormuş.

Herhalde rahİm kasılması onlar.annemde artık olur dedİ.2-3 ay Önceden baŞlıyor rahİm doĞuma hazırlıyor kendİnİ dedİ.ama bebekte toplanır dedİ.ay ne bİlİm bebek mİ rahİmmİ bende anlaamadım gİttİ.nedense bugÜn canım sıkkın.Şu hareketlere kafam takıldı.

Neyse ne canım bu kadar kasma kendini. Eğer rahim kasılması gibi geliyorsa ve ritmikse o zaman dr'la konuş mutlaka. Geri kalanı önemli değil zaten.

ipeğimuyu görüyor gözlerim..kız sen gündüz takılır mıydın :1shok: :smiley-cool:

Ayyy canım. Dün akşam iş yerimde açık kalmış PC.

kızlar benim dr um vitamini bıraktırmıştı bebeğin gelişimi falan iyi diye
ama benim durumum malesef iç acıcı olmadığı için ben elevit aldım kendim günde 1 adet içiyorum öğlenleyin .içeriğine baktım gebelikte ve emzirme dönemide kullanılmalıdır yazıyor zaten.onun için güvenle içiyorum.

Hamilelik ve emzirme döneminde vitamin takviyesi mutlaka almak gerekiyormuş. Ben 16. haftadan beri içiyorum. Bir zararı yok. İştah açıyor fena halde o kadar.

Bizimkilerin memleketleri ile hiç işi olmamış. Yaklaşık 13 sene önce Karadeniz turuna çıktığımızda köylerine gitmiştik. O kadar. Öyle bağ bahçe yok. Bir ara köye ev yaptırmaya kalkıştılar o da yarım kaldı. En sonunda Akçay'a aşındılar. Benim daha çok işime geldi. Bu yaz kısmetse evlerine gideceğim kızımla.

canım bende akçayda oturuyorum onlar neresinde oturuyor?

Kızılkeçeli köyü girişindelermiş. Daha görmek kısmet olmadı.

bende arkadaşım senin gibi konuştum. ama yaramzlık farklı şımarıklık farklı bişi. hiç gelemiyorum şımarık çocuğa. ama benimkide bayağı şımarık olacak . iki tarafında ilk torunu halası ve teyzesi derken oda borusunu ötürrecek galiba bize. genelde katıyımdır ama kendi çocuğumda başarılı olabilecekmiyim bilmiyorum. ama eğer bebekliği bana benzerse lök gibi bir çocukcukmşum. annem öle diyor. her şeyim düzenli ve çok usluymuşumve tembelmişim .emeklememişim bile öle oturduğum yerde kalırmışım :) umarım bana benzer

heh sen de benim modeldensin. Kız hala çenem durmuyor. Başıma gelecek var. Otorite fazla olmamak kaydıyla olmalı bence. Klasik yetiştirmeden yanayım. Şimdiki çocuklar çok fenalar. Anne baba tamamiyle arkadaşolunca enseye tokat olayı başlıyor. İnşallah bizlere benzerler. Gerçi armut çok uzağa düşmez şartları fazla değiştirmedikçe değil mi?

kan hapının adı neee bende gynoferon kullanıyoum beni normal ama hergün düzenli çıkarıyo bazen ishal gibi oluyo günde iki kez çıkartıyogamyoncuiremsu

Kan hapımı seviyorum çünkü sayesinde WC daha kolay oluyor. Kabızlık sizde var mı bilmiyorum ama kilo almamın bir nedeni de o galiba.

evet canım kabızlığın büyük önemi kilo alma hemen kilo alma yönelimi oluyo çok şükür düzenli çıkıyorum rahatım o konuda:) herhalde doğumdan sonrada bırakmıcam bu gidişle önceden çok kabızlık çekerdim şimdi çok rahatım üstelik hamilelikte daha beter olur kabızlık allahıma şükürler olsun iyi geldi banakaydirigubbakcemile5

kızlar size bi sorum olucak bu aksam 9 da bu halılara baktık eşimle ikisi arasında karar veemedim sizce hangisi olur cocuk odasında mavi beyazlı bi bebek yatagı bide bugün sipariş ettiğim pembe bebek yatagı ve dolabı var.bunları aynı oda içine yapıcam halıyıda ortaya koyucam.sizce pembe ve mavi arasına hangisi iyi olur
TomJery6000Cream.jpg
SMILE_7028_SPembe.jpg

bu pembe halıda aslında burda soluk ve çirkin cıkmıs aslında cok canlı ve güzel ama karar veremediğim için yarına kalsın dedim yardımcı olursanız sevinirim

X