2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ya kızlar bişiy sorcam benim kız hiç kıpırdamıyor .yani hep öyleydi doktorlar hep diyolardı tembel ,nazlı ilk başlarda oynuyordu ulltrasondan görüyordum hissetmiyordum ama şimdi oynadığında hissediyorum bayağı güçlü oynuyor karnım yukarı kalkıyor ama günde en fazla 2 kez.doktorlr her gittiğimde normal diyolar sağlıklı bi sorun yok tüm testleri iyi falan diyolar.ama bu çocuk acaba gerçekten doktorun dediği gibi tembel ve nazlı olduğu içinmi az oynar :KK43::-)((((29 haftalığım türlkiye hastanesine gidiyorum ...[/QUOTE]

ama çok hıuzlı atlıyor sayfalar :KK43:delikafaduldenşakkıdısositososito

nurcum biz zaten herseyi kendimiz yaptık..anneme bile yaptırmasdım ama o asla buna izin vermez ve vermedide..e geri kalan herseyi eşimle biz yaptık.

canım biz düğünümüzüde kendimiz yaptık eşyalarımızıda kendimiz yaptık bize sadece halı aldılar 1.5 yıldır herkese oğlanın düğün borcunu ödüyoruz dediler şimdide bebeğin adının biri kaynanamın adı olacak sırf görümceme inat koydum odasını biz alalım dediler bende aman anne 1.5 yılda onun borcu bitmez boşverin biz alırız dedim sesleri çıkmadı

hurıcım senın ıcın netten sunu buldum canım.

Bebek hareketlerinin gebelikteki seyri

Bebek hareketlerinin fark edilmesinden sonra yerini hareketlerin sıklığının nasıl olması gerektiği ile ilgili ya da bir süre fark edilmemesinden kaynaklanan endişelere bırakır. Fark edilebilir hareketlerin sıklığı gebeden gebeye ve aynı gebede gün içinde değişkenlik gösterir. Bu farklılıkların nedenleri;

* Bebek sürekli hareketli olduğu halde bunların yalnızca bir bölümü duyulabilir ölçüde kuvvetlidir.

* Bebeğin duruşuna bağlı olarak içe dönük hareketlerinden dolayı ya da sizin o sıradaki aktivitenizden ötürü fark edemeyebilirsiniz.

* Ayrıca birçok bebeğin en hareketli olduğu zaman gece yani sizin (normalde olması gerektiği gibi) uykuda olduğunuz dönemdedir.

* Bebeğin suyunun aşırı miktarda olması, anne adayının obez (aşırı kilolu) olması hareketlerin hissedilmesini zorlaştırır.

Son düzenleme:
ya kızlar bişiy sorcam benim kız hiç kıpırdamıyor .yani hep öyleydi doktorlar hep diyolardı tembel ,nazlı ilk başlarda oynuyordu ulltrasondan görüyordum hissetmiyordum ama şimdi oynadığında hissediyorum bayağı güçlü oynuyor karnım yukarı kalkıyor ama günde en fazla 2 kez.doktorlr her gittiğimde normal diyolar sağlıklı bi sorun yok tüm testleri iyi falan diyolar.ama bu çocuk acaba gerçekten doktorun dediği gibi tembel ve nazlı olduğu içinmi az oynar :KK43::-)((((29 haftalığım türlkiye hastanesine gidiyorum ...[/QUOTE]

canım benim kızda seninki gibi 1 ssaat içinde 4kere felan hissediyorum bezen hissetmiyorum yani böyle gidiyo şimdilik belkide sessiz sakin bi bebek olacaklar ama bugün söylücem doktoruma bakalım ne dicekmirmirmirmir

canım hiç sinirlenme ben artık sinirlenmiyorum aramıyorum çünkü görümcem bebişimi kıskanıyor bide görüşünce sinirleniyorum ama eşimin hatırına 15 günde bi en azından gitmek zorunda kalıyorum

valla bende aramıyorum hatta 2 aydır o aradıgında da konusmuyodum uyuyo dedırtıyodum esıme gecen gun artık esım ıyıce kızdı konus dıye mecbur konusmak zorunda kaldım 10 sanıyelık konusmada bıle benı sınır ettı:mymeka:

canım biz düğünümüzüde kendimiz yaptık eşyalarımızıda kendimiz yaptık bize sadece halı aldılar 1.5 yıldır herkese oğlanın düğün borcunu ödüyoruz dediler şimdide bebeğin adının biri kaynanamın adı olacak sırf görümceme inat koydum odasını biz alalım dediler bende aman anne 1.5 yılda onun borcu bitmez boşverin biz alırız dedim sesleri çıkmadı

iyi yapmışsın..nur çok benzio hikayelerimiz valla..bizde düğünde herseyi kendmiz aldık ve ödedik..gerci bnm ailem üstüne düşeni fazlasıyla yaptı, yatak odası, mutfak kız trafaına aittir bizde.diğerlerini eşim ve ben ödedik.erkk tarafı sadce edüğün yaptı ..ve b kaç bilezik..ordan beri sinirim zati..zaten muhtac da olmak istemem kmseye işime geldi aslında..

bilio muusn serra bnm istediğim isim, inci kayınvalidemin adı..al bu da 2. benzerlik..:kızgın:

canım drun normal diyorsa mutlaka normaldir çok ayakta duruyorsan hareketleri azalırmış

kıslar ben sımdı cıkıyorum.
hepıınıze ıyı sohbetler.
aksam gelınce bakarım artık gecmıse.
öpüyorum hepınızı.Şeniz

selam kızlar ya moralim çok bozuk bebeğim dünden beri çok zayıf hareket ediyo 1 gün öncesi çok şiddetli tekmeler atıyodu şimdi çok zor hissediyorum senağlama

Tünaydın bayanlar nasılsınız bakim :1hug: . Ben anca gelebildim sinir oldum işteyim iş sorunları bitmek bilmiyo offffffff şu 1 ay geçsede bi dinlensem.
Sizin muhabbet koyu sanırım kayınvalidelerden bahsedilmişşş :jeyyar: hiç yarama basmayın derin mevzular demekki herkesinki aynı :)

valla bende aramıyorum hatta 2 aydır o aradıgında da konusmuyodum uyuyo dedırtıyodum esıme gecen gun artık esım ıyıce kızdı konus dıye mecbur konusmak zorunda kaldım 10 sanıyelık konusmada bıle benı sınır ettı:mymeka:

canım benim görümcem kartalda oturuyor eşinden ayrıldı 3 tane kızı var şimdi onun yanında kayınvalidem memlekette iken arar sorardı şimdi hiç aramıyor bende aramıyor önce çok takıyordum oturup ağlıyordum eşimle huzursuzluk çıkıyordu... çünkü eşlerimiz ne kadar haksız olduklarını bilselerde laf söyletmiyorlar bende ses çıkarmıyorum... aramıyorumda eşimede söyledim aradıklarında sakın bana verme benimle konuşmak isteyen beni arar dedim oda ses çıkarmadı rahatım allaha şükür

selam kızlar ya moralim çok bozuk bebeğim dünden beri çok zayıf hareket ediyo 1 gün öncesi çok şiddetli tekmeler atıyodu şimdi çok zor hissediyorum senağlama

tatlım moralini bozma yaa benim bebişimde son 2 haftadır bay bi azaldı hareketleri belki terleri daraldı ondan hemen kendini salmaayerimseniben

ya kızlar bişiy sorcam benim kız hiç kıpırdamıyor .yani hep öyleydi doktorlar hep diyolardı tembel ,nazlı ilk başlarda oynuyordu ulltrasondan görüyordum hissetmiyordum ama şimdi oynadığında hissediyorum bayağı güçlü oynuyor karnım yukarı kalkıyor ama günde en fazla 2 kez.doktorlr her gittiğimde normal diyolar sağlıklı bi sorun yok tüm testleri iyi falan diyolar.ama bu çocuk acaba gerçekten doktorun dediği gibi tembel ve nazlı olduğu içinmi az oynar :KK43::-)((((29 haftalığım türlkiye hastanesine gidiyorum ...

Canım dr.normal diyorsa öyledir.Bence hareket ediyordur da sen hissetmiyorsundur.Gün içinde aktifsen çok hissedilmiyor zaten.Birde bebekle ilgili benim arkadaşım var 7.ayında hissetmeye başladı düşün yani.

Eğer yorulduysan oda az hareket ediyordur canım.benimki bazen hiç durmuyor ama ben yorgun olursam oda sakin oluyor.

hatta çok basit bi olay anlatym dün onlarda kaldık sabah saat 9 ve ben hastayım halsizim gribim falan öküz gibi yatak odasının kapısını çalıyo ve ödüm koptu uyku sersemi efendim dedim kalk dedi hadi kalkamıcam dedm hastayım dedim dönmüş diyoki iyi ozaman kalk bize kahvaltı hazırla ya bu kadar olur ya eşim işe gidince geliyo yanıma kadın onun yanında yapamıyo böyle densizlik kalktım hazırladım geri yattım sonra uyandım kendi ewime geççem diye işte sonrada dalga geçiyo günaydın efendim günaydın diyo sinirimden akşama kadar ağladım kocam yokken bana hep kötü davranıyo ya

X