2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

sağol kuzeydenizcim..bu buradaki dr umuza son ziyaretimiz..

kuzeydeniz bişi dicem senn avatrdaki bebek ve senin nikin çok bilge gelio bana..bebeğin bakışları olgun, büyükmüş gibi ve bilge b duruş var..isme bakıncada kuzeydeniz..e buda öle b atmosfer katıyo..sanki sanki..ımm..eski yunan filozofları gibi..amaan ne biliim işte saçmaladım kasıntı kafama vurdu ama hep böle düşünüodum wallakaydirigubbakcemile3

Canım benim oğluşun ismi 3-4 sene önce evlendiğimden beri hazırdı.Ben hep oğlum olcağını düşünürdüm hiç kız ismi beğenmezdim.Kızımız olsaydı da ismi deniz olacaktı.Burdan oluştu yani.O resmide görünce vuruldum resmen çok şeker maşallah.sağol canım düşüncelerin için bilge bir oğluşum olur belkia.s.

1 hafta sonra baslıyorum hazırlıklara allahın ıznıyle ınsallahhihoyyyt
cıcılerı yıkayıp ütü yapcam cantasını hazırlıcam artıkalkisalkisalkis
besıgı ust katta annemın evınde onu sımdı ındırmıcem ama kırlenmsesın bosuna
evde tatılat olucakmıs su saatlerı ayrılıcakmıs offff şu evımı alıp gıtseydım surdannn Çok üzgünüm çoook

Bende haftaya hazırlığa başlıycam canım.Banada zaten temmuzu bekleyemem gibi geliyor hep haziranda doğuracağımı düşünüyorum nedense.

Canım benim oğluşun ismi 3-4 sene önce evlendiğimden beri hazırdı.Ben hep oğlum olcağını düşünürdüm hiç kız ismi beğenmezdim.Kızımız olsaydı da ismi deniz olacaktı.Burdan oluştu yani.O resmide görünce vuruldum resmen çok şeker maşallah.sağol canım düşüncelerin için bilge bir oğluşum olur belkia.s.

bende hep oğlum olacak derdim..ama ters tepti..cici b kızım olacak inş..

deniz ismini bende çok beğeniyorum, inş bebişin akıllı ve bilge olur resimdeki gibi..kaydirigubbakcemile5

ya hakkaten bu kaşıntıları araştırdımda safra asidiyle alakalıymış ama ileri durumlarda sarılığada çevirebiliyomuş
şimdi benim doktor zamanım pazartesi hafta sonunu beklesemmiki
yoksa başka doktoramı görünsem çünkü öbürü randevulu ve ilk kez gidecem bi akıl verin

benimki belli serra inci..inci pek uymuo ama napalım babası istedi..zaten hep serra deriz ona:)..yerimmm ben onu yaaa:))

benim bi sonra ki randevum 34. haftamda.
o zaman doğum hakkında konuşuruz herhalde.. ondan sonra da son hazırlıkları tamamlayıp oğlumu beklerimmm ayy ne güselll...

Benim randevumda 33.haftada.gerçi biz konuştuk normal diyoruz ama son şeyleri konuşuruz ne kadar alıcak hangi hastane gibi.Birde epidurali kesin istediğimi söyleyeceğim benim dr.pek sıcak bakmıyorda herşeyin doğalı iyidir diyor.

yaa kızlar aranızda park yatak alıpta kuran varmı?Biz beceremiyoruzda yardım istiycektim-tatlicadiarzu-

kızlar eşimi aradım söledim başka bi doktora görüncem şimdi ihmal etmeyelim dedik pazartesiyi bekleyemicem
inşallah kötü bişi çıkmaz artık gelince haber veririm
hadi ben kaçtım kendinize ve bebişlerinize iyi bakın öptüm

ya demeyin öyle zaten bu aralar
erken doğum muhabbeti yüzünden panik olduk iyice
iyi düşünelim iyi olsun kızlar
şimdiden sitrese girmeyelim yahu:CüvCüv:

yaa kızlar aranızda park yatak alıpta kuran varmı?Biz beceremiyoruzda yardım istiycektim-tatlicadiarzu-

tatlımm ben aldım ve kurduk çok kolay ama her park yatak aynı bilemiyorum biz kraftın aldık vede çok kolay kurulumu kağıdı var en ince ayrıntısına kadarda yazıyo sizde kağıt yokmu bide tam ortasında çekme yeri var bizimkinin onu ileri itiyosun zaten yatak kendiliğinden kurulmuş oluyo kenarlarıda yukarı çıt sesi gelene kadar oturana kadar çekiyosun dümdüz oluyo oynamıyo bidaha sonrasıda diğer aparatların yeride daha kolay bulacaksın pek bi parça kalmıyo geriyoCADIARZU

kızlar aklınıza böyle şeyler getirmeyin bizim bebişlerimiz akıllı ve annelerini üzmezler zamanında gelecekler tamam mı hep iyi şeyler düşünelim iyi şeyler olsun

tatlımm ben aldım ve kurduk çok kolay ama her park yatak aynı bilemiyorum biz kraftın aldık vede çok kolay kurulumu kağıdı var en ince ayrıntısına kadarda yazıyo sizde kağıt yokmu bide tam ortasında çekme yeri var bizimkinin onu ileri itiyosun zaten yatak kendiliğinden kurulmuş oluyo kenarlarıda yukarı çıt sesi gelene kadar oturana kadar çekiyosun dümdüz oluyo oynamıyo bidaha sonrasıda diğer aparatların yeride daha kolay bulacaksın pek bi parça kalmıyo geriyoCADIARZU

Biz kenarlarını sabitleyemedik canım.Yukarı çekiyoruz bir türlü kilitlenmiyor.Klavuzuda açıklayıcı değil.Dün sadece bir kenarını sabitledim ama onuda nasıl yaptım anlamadım denk geldi yani:sm_confused:

34 35 haftalarda doğan bebekler küvezde kalıyomuki acabaamirmirmirmir

günaydın güzel anneler ve bebişleri,
canım 3 gün önce tanıdığım 33-34 haftalıkkken sezeryanla doğurdu küveze alınmamış,önceden 1-2 gün hastanede yattı bebişin akciğerlerini geliştirici iğnemi yapmışlar ne ondan doğduktan sonra küveze gerek kalmadı,kilosuda 2300 küsürmüş iyiymiş yani.
boğazları ağrıyan anneler ben hamileliğim boyunca boğazımda gıcık başladığı anda vicks krem sürdüm boğazımı sardım yattım çok şükür hepsinde önlem oldu deneyin derim.

kızlar aklınıza böyle şeyler getirmeyin bizim bebişlerimiz akıllı ve annelerini üzmezler zamanında gelecekler tamam mı hep iyi şeyler düşünelim iyi şeyler olsun

bencede en azından bebişlerimiz 36 haftalrını bitirsinn sonrası doğsada sorun olmazzalkisalkisalkis

kıslar merhaba.
yıne muhabbet koyu masallah.cok fazla kalamıcam soyle bır bakayım dedım.
kaynanama mısafır gelcekmıste benıde cagırdı.naniknanik
bu kadının ne zaman bana işi düsse cagırıyor.:mymeka:
bu arada sızın kayınvalıdeler bebekler ıcın bırseyler hazırlıyormu?
benımkı sımdıye kadar hıcbırsey yapmadı.yapmadıgı gıbı bırsey almayada ödü kopuyor.:mymeka:

kızlar eşimi aradım söledim başka bi doktora görüncem şimdi ihmal etmeyelim dedik pazartesiyi bekleyemicem
inşallah kötü bişi çıkmaz artık gelince haber veririm
hadi ben kaçtım kendinize ve bebişlerinize iyi bakın öptüm

İyi haberlerle gel canım inşallah.

Hasta olduğum için düzenli ialç kullanıyorum. Akşamda ilacımı içtim arkasına kolestrolüm düşsün diye greyfurt yedim kızlar, ardın dan da uyudum gece 1 gibi karın ağrısıyla uyandım. Hem midem bulanıyor hem karnım ağrıyor sonra lavaboya gittim rahatladım ama titreye titreye uyumuşum. Sabah annem aradı onada aynısı olmuş oda ilacını içtikten sonra greyfurt yemiş aklınızda bulunsun geryfurtla birlikte hap alınmazmış acı bi tecrübe oldu benim için. Şimdi bebeğim az hareket ediyor diye eşimi aradım geldi yanıma başladı benim kız tepinmeye nasıl mutlu oldum anlatamam ya ama içim rahat değil zarar vermiş olabilirmiyim acaba ona doktorumuzda izindeymiş sağlık ocağıda kapalı mecburen pazartesiyi bekliycez
ALLAHIM daha neler öğrenicez bakalım annelik gerçekten çok zormuş ya aklım hep kızımda rabbim kimseyi evladıyla sınamasın
:Saruboceq:

X