2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Hüzün_yılı, Dilara çok teşekkürler.Bi ara kabız yaptı hap 1 hafta filan bıraktım...Galiba o yaptı..

Teknolog çok hoş bir fikir

ya ben liste falan yapmadım ama baya eksiğimiz tamamlandı küçük beşiğimize uyku seti bulamadık ama:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

benımde lıstem yok ben herseyını aldım en sonunda nette bır lısteye baktım hemen hemen hepsı tamamlandı bıberon emzık falan kaldı sadece...

Selsin tırnak makası kusmuk bezi battaniye birden fazla çorap bolca aklıma gelenleri yazıyom canımcım

stardust canım aman dikkat et.doktorun dediklerini birebir yap.aras paşamız inşallah zamanında gelir annesi

benim oğlum 3 gündür inanılmaz hareketli.noluyoruz diyorum.nasıl üzülüyordum hareket etmiyor diye.şimdide durmuyor.karnım inanılmaz şekillere giriyor.gördükçe tuhaf oluyorum.dün saat 12.30 da bile hala hareket ediyordu.bir uyutmadı beni.sonra uyuduk ama.gecede hiç uyandırmıyor annesini.

Günaydın kıslar geçmişi okudum geldim maşallah herkesin keyifler yerinde anlaşılan bugün ziyaret günü anlaşılan bayağı analar ve kuzular buluşcak süper haberlerle dönün inş.
stardustcım gönlünü ferah tut canım Allah vakti zamanında hayırlısı ile kucağına almanı almamamızı nasip etsin :Saruboceq:
hüzüncüm hastaneçıkışlarını almışsın güle güle giysin paşan canım ne güsel eksiğin pek kalmadı
Bende bi tane fuardan turunculu almıştım bi tane hastane giydiriyor 1 tanede fenerbahçeli beyaz ağırlıklı hastane çıkışında halası alıcakmış oğluşumun mavi istiyodum ama gerek yok daha bayağı oluyo yeter 3 set ayrıyetten büyüklü küçüklü takımda alıcam yanıma tamam daha ne olsun dimi ama kaydirigubbakcemile2

teşekürler selsin ve gaydincim ve amin diyorum dualarınız için , inşallah zamanında gelir tüm bebekler ...
selsincim benim oğluşum da hep geceleri faaliyette , bazen 3-5 arası tuvalete kalktığımda da kıpır kıpr oluyo , uykumu kaçırıyo energizer tavşanım benim kaydirigubbakcemile3

walla bizde de ayağa kalkınca yapılur ama kayınvalidem de 20 günlükken yapılsın istiyor... belki o kadar bile bulmaz .. ben allah kısmt ederse bebeğime kurban kesicem...eşimin adağı var sağ salim eve gelirsek kurbajn kesicem demişti.. allah o günleri göstersin inşallahh....:Saruboceq:
bi odada anneyle bebeği yatarmış.. hemen yan odada mevlüt okunurmuş.. sonra okuyan kişi bebeği ister ve onun duasını da yaparmış.. allahımm inşallahh o günleri görmek nasip olur hepimize...

ayyyy ne güzel mevlütlerden konuşulmuş .. benim de ahdım vardı teaaa İst.da oturduğumuz zamanlardan .. bi mevlütçü teyzemiz var , ona ailemizin mevlütçüsü diyoruz kaydirigubbakcemile3
ilk olarak benim gelin mevlütümü yapmıştı .. sonra eşimin aile ve akraba çevresinden gelin-bebek-ev-sünnet her bi amaç için o teyzeyi çağırır olduk .. eltimin oğlunun bebek mevltünü resmen seromoni gibi yapmıştı kadın ve çok hoşuma gitmişti .. o zaman ilk tedaviye başladığımız zamanlardı ve çok beğenmiştim teyzenin melüt şeklini ve " inşallah benim de bebeğim olursa bu teyzeye okuturucam mevlütü " demiştim , adak oluyor galiba bi yerde .. o yüzden biz de kırkımız çıkar çıkmaz ( bir de 20 gün gece-gündüz birisi kalınca da çıkarmış kırk olayı fisfisfis ) İst.a gidicez sanırım mevlüt için ..
o teyzenin usulüne göre de anne ve bebek bir odada kalıyor , anne mevlüt okuan yere gelmiyor .. en son teyze anne ve beeği çağırıyor , anne kapıdan bebeği çocuk sahibi olma isteyen yada evli çocğu olmamış birine veriyor bebeğin üstü meltüt-namaz örtüsüyle örtülü oluyor ve o kadın bebeği mevlüt için orada topaanların kucağına veriyor tek tek , en son da teyze/hoca eeği alıyor kucağına , kıbleye dönüyor , herkes dönüyor , ve öyle dua edilip hoca bebeği annesine veriyor ..
yemek olarak tavuk/et haşlama -pilav - ayran - y.sarması - tatlı veriliyor .. bizimkilerin ilaveten adeti yeme içme bittikten sonra çay servisi ve yanında açma-kek-börek vs. veriyorlar cokacimcoook
ayyyyy o gnler gelecek kızlar değil miiiiii delikafadulden

kıslar annecik yok hayırdır inş. bayadır uğramıyor CADIARZU
kbyle çokmu ceza aldı acaba hiç uğrayamıyo yaa özledik onuda:1no2:

kibeleyi ben de merak ediyorum yaaa .. umarım çabucak gelir aramıza ...

kızlar bebek mevlidini kendi evimizde okutmak dahamı iyi acaba ,ben annemin evinde okutmayı düşünüyorum çünki çevrem o tarafta hep olurmu acaba

niyet önemli canım , istediğin yerde yaptırabilirsin bence .. özellikle evimde yapıcam gibi bir adak adamadıysan mesele yok kaydirigubbakcemile5

canım yaa ne kadar guzel yazmışsın ..duygulandım walla..şimdi şaka maka anne oluyorum diye düşündüm..ay inş rabbim saglıcakla bitirmeyi nasib etsin bu 9 ay lık sürecide hepimiz birer anne oluruz inş...çok guzel yazmışsın ,bende gunluk yazıyorum ocaktan beri..hatta bana bişey olursa ihtmal hersey bu dunyada...kızıma öğütler ve annesinden nasihatler bıraktım hayata karsı durusuna dair..sanırım ben her sonuca karsı hazırlıorum kendmi :KK43:garip oldum walla..

ece tuba ; canım çok güzel yazdığına eminim ama dayanamam diye okuyamadım hepsini , biraz başından biraz sonundan okudum .. çok güzel bir miras bırakacaksın yavruna ..
Karencim , ben de başlamıştım günlük tutmaya , tabi hamile kaldıktan uzuuuunca bir zaman sonra .. korktum hep , hoş hala korkmuyor muyum sanki .. ara ara yazmaya çalışıyorum geçmişe dönük , nasılsa her kare - her an beynimde çakılı .. yazmaya başlayınca sanki o güne o ana ışınlanıyorum garip bi şekilde .. bir de usg resimlerini ekliycem günlerin altına şeffaf albüm yapraklarına koyup yerimseniben

bu birrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:sm_cool::sm_cool:

iki tepe arasından doğan güneş adı daaaaaa:roflol::roflol::roflol::roflol::lepi:

dsc05581.jpg

Al demetimmmmmm bu seninnn içinnnnn, alttan gözükenler ne bil bakalımmmm kaydirigubbakcemile3

demet ve zuzzuuuuuuu :roflol: :roflol:çatladım gülmekten yazdıklarınızı kaydirigubbakcemile3gaza geldim ben de h.sonu çekindiğim resimleri ekliiicem dğer pc den delikafadulden

SEVGİLİ 2009 TEMMUZ ANNELERİ BİZ 2008 TEMMUZ ANNELERİ OLARAK ŞÖLE DÜŞÜNDÜK DAHA DOĞRUSU BEN DÜŞÜNDÜMM..ŞİMDİ YAZDIM ARKADAŞLARADA

2009 ANNELERİNİN BEBEKLERİ HANGİMİİZN BEBEĞİYLE AYNI GÜN DOĞARSA
ONU MANEVİ BEBEĞİMİZ OLARAK KABUL EDECEĞİZ...BEN KENDİ ADIMA BİR BEBEĞİM
DAHA OLMUŞ GİBİ OLACAĞIMM...BAĞRIMA BASACAĞIMM :1rolleyes:

BİR ARA BÜTÜN ARKADAŞLARIN DOĞUM GÜNÜNÜ YAZARIM...UMARIM BU FİKRİ BENİM KADAR SEVERSİNİZ:eek:....HEPİNİZE SAĞLIKLI MUTLU HUZURLU BİR HAMİLELİK GEÇİRMNEİZ DİLEĞİYLE SAĞLICAKLA KALINN..a.s.

SEVGİLERR.alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
çok güzle bir fikir yaa.tebrik ederim.İnşaallah hepimiz sağlıkla kucaklarıımıza alırırız yavrucuklarımıızı..

selsin tırnak makası kusmuk bezi battaniye birden fazla çorap bolca aklıma gelenleri yazıyom canımcım

onları aldım canım ben.bakım seti olarak ne bilim şampuan filan kaldı.bir olnları alıcam.yağ gerekiyormuş.pişik kremi birde.onlarıda alırsam başka birşey kalmıyor alıcak

onları aldım canım ben.bakım seti olarak ne bilim şampuan filan kaldı.bir olnları alıcam.yağ gerekiyormuş.pişik kremi birde.onlarıda alırsam başka birşey kalmıyor alıcak

Canım onlar set halinde satılıyor.İçinde ıslak mendilden bebek yağı şampuanından varıncaya kadar her şey var...Set halinde alırsan daha uyguna geliyor.

teknolog arkadaşım çok iyi fikir bencede.. :CüvCüv:

stardustcım evet günlük tutmak güzel b hatıra bu gunlerimize dair..usg resimleri aklıma gelmemişti, akıllıca b fikir..çalabilirim senden bu fikri-tatlicadiarzu-

ece tuba ; canım çok güzel yazdığına eminim ama dayanamam diye okuyamadım hepsini , biraz başından biraz sonundan okudum .. çok güzel bir miras bırakacaksın yavruna .. [/B]
teşekkür ederim canım...çok hassasın demek okuyamadın...inşaallah senin dediğin gibi güzel miras bırakabilirim yavruma..sana da yazamanı tavsiye ederim.çok güzel bir şey...

tatlım ben sebamedi aldım aldığım yerde onu tavsiye ettiler bebe yağı,pişik kremi ve vücut şampuanını aldım sanırım birde saç için şampuan varmış tezgahtar bana saç ve vücut için diye verdi ama kararsızım sanırım şampuanıda alcam.yalnız çok fiyatlılar ortalama 20 şer tl den düşünün.
bebeği yıkarken sünger falan mı kullanmak lazım yoksa şu klasik liflerden mi ne düşünüyorsunuz?

s7301224.jpg

kızlarrrr ağustos annelerinin ciciler bölümünde gördüm bunu bakarmısınızzzzdelikafadulden

kızlar adını dötmatik koymuşlarrrr:roflol::roflol::roflol:

bi tarafına ılık su bi tarafına pamukları koyuyormuşsun :lepi:alkisalkisalkis

ya nerden buluruz ki bundannnnnn:teytey:

:roflol::roflol::roflol: allah iyiliğini versin emi demettttttttt şu halimde güldürdün beni.Süpermiş bayıldımmmm :dance:

SEVGİLİ 2009 TEMMUZ ANNELERİ BİZ 2008 TEMMUZ ANNELERİ OLARAK ŞÖLE DÜŞÜNDÜK DAHA DOĞRUSU BEN DÜŞÜNDÜMM..ŞİMDİ YAZDIM ARKADAŞLARADA

2009 ANNELERİNİN BEBEKLERİ HANGİMİİZN BEBEĞİYLE AYNI GÜN DOĞARSA
ONU MANEVİ BEBEĞİMİZ OLARAK KABUL EDECEĞİZ...BEN KENDİ ADIMA BİR BEBEĞİM
DAHA OLMUŞ GİBİ OLACAĞIMM...BAĞRIMA BASACAĞIMM :1rolleyes:

BİR ARA BÜTÜN ARKADAŞLARIN DOĞUM GÜNÜNÜ YAZARIM...UMARIM BU FİKRİ BENİM KADAR SEVERSİNİZ:eek:....HEPİNİZE SAĞLIKLI MUTLU HUZURLU BİR HAMİLELİK GEÇİRMNEİZ DİLEĞİYLE SAĞLICAKLA KALINN..a.s.

SEVGİLERR.alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Çok güzel düşünmüşsünüz ya çok sevindim :asigim:

kızla ansılsınız bugün geçmişi okumaya çalıştım hasta olan hastaneden çıkan herkese çok çok geçmiş olsun.bebişşlerimizde maşallah tosuncuk oldular,1,5 kiloları okudum maşallah onlara ,benim yavrum en son 764 gramdı 2 hafta önce umarım güzel kilo almıştır,2 hafta daha göremem heralde.

X