2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Gozun aydin canim, kilosu da iyi, masallah...
dikislerim benim de agriyo hala , oturup kalkarken cok zorlaniyorum,
ama deger dedigin gibi...

huris ben cuma gunu yaptim canim dogumu...
tamam listeyi düzenliycem şimdi ..tarih yazmamışsın bende bugün doğurdun sandım laelaelaelaelae ya sinan çok tatlı maşallah ebush yaaa

hayırlı uğurlu olsun allah bir ömür boyu birlikte geçirin inşallah darısı başıma darısı başıma senden de aysenur hanımın resimini bekliyoruz canım....

sinan bebekte 2009 temmuz bebişlerimizin arasına katıldı....orasıda sürekli güncelleniyor bakın bakalım meleklerimize tosunlarımıza...http://www.kadinlarkulubu.com/temmuz-anneleri/291000-iste-2009temmuz-melekleri-pasalari.html

canim daha iyi bir taktik vereyim. siringanin ucuna serum hortumu tak. o serum hortumunu da memenin ucuna yapistir. serum hortumu yerine daha yumusak daha ince bir sey bulunursa daha iyi olur. serum hortumu bebegin agzinin ust kismina 0.5cm-0.75 cm girecek sekilde yapistirilacak. bu sekilde bebek memeyi emerken sut gelmese bile siringadan gelecek mama ve ayni zamanda bebek gogsu uyaracak. boylece sut de azalmiyor. biberonla gogus ayni hizada olacak.

baba parmagini bebegin agzina verip elinde biberonu tutarak bebege mem ucu efekti yaratabiliyor siz evde yokken. mesela acil isiniz cikti. bu sekilde baba besliyor hem de bebek goigus ucu karmasasi yasamiyor. hortumdan da kil gibi cok az sivi geliyor zaten.

arkadaslar deneyin, bu cok yaygin sutu olmayan anneler icin ABD de. resmi asagida.

Son düzenleme:
aysenur ebush, sonunda yavrulariniza kavustunuz. Allah saglikla neseyle mutlulukla buyutmenizi nasip etsin insallah.

darisi basimiza:)

beyaz melekcim sen de buradasin? nasilsin? nasil oldu Oyku melegimiz?
firsat buluirsan anlat olur mu dogumu falan? ne kadar dogdu?

yaaa herken ne guzel birer birer aliyor yavrukuslarini kucagina.

***************************2009 TEMMUZ ANNELERı MUHTEMEL DOGUM TARıHLERı LıSTESı************************

ANNE ADI---------------------------M.D.TARıHı-----------CıNSıYET-------------------------D.ŞEKLı---------------------- D.TARıHı--------------------DOGUM HAFTASI

adenzar---------------------------*-------------------------kız----------------------------------normal---------------------------------13mayıs---------------------29+6
comebaby-----------------------*-----------------------ikiz/kız--------------------------g.anez.sezeryan---------------------2haziran----------------32+4
amartis74------------------------*------------------------erkek--------------------------------sezeryan-------------------------14 haziran---------------35+2
papetlant-------------------------*---------------------ikiz/erkek/kız-----------------------------*--------------------------------17haziran-------------------*--
eytekiner-------------------------*-----------------------erkek----------------------------------normal---------------------------17 haziran------------------*--
menekseak---------------------*------------------------erkek----------------------------g.anez.sezeryan-------------------19 haziran---------------38+2
nilayyy---------------------------*------------------------erkek-----------------------------g.anez.sezeryan-------------------19haziran----------------37+6
neslivicdan---------------------*-------------------------erkek----------------------------------normal----------------------------20 haziran---------------38+4
selsin---------------------29 haziran------------------erkek--------------------------------sezeryan---------------------------21 haziran---------------37+3
ipegimu--------------------------*--------------------------kız----------------------------------epi.normal-------------------------23haziran----------------38+6
akdas----------------------------*--------------------------kız----------------------------------epi.sezeryan----------------------23haziran----------------37+5
hürrem_s----------------23 haziran--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------------?--------------------------?
dilara80------------------24 haziran--------------------kız----------------------------------epi.sezeryan----------------------24haziran---------------- 38+5
jasmincin----------------------*-----------------------------*------------------------------------sezeryan--------------------------24haziran-----------------35+1
confuse-----------------22haziran------------------------*-----------------------------------------*---------------------------------------*---------------------------*
sanem------------------25haziran-------------------------*----------------------------------------*----------------------------------------*---------------------------*
GAMZE------------------------*--------------------------erkek----------------------------------normal----------------------------26haziran-----------------38+6
nur84---------------------6 temmuz----------------------kız-----------------------------------normal----------------------------27haziran-----------------38+5
swethome---------------29haziran----------------------kız----------------------------------sezeryan-------------------------29haziran------------------38+4
nurr34---------------------5 temmuz---------------------kız-----------------------------------normal----------------------------29 haziran--------------------*
derin-----------------------1 temmuz---------------------kız-----------------------------------sezeryan------------------------30 haziran---------------------*
yserez--------------------1 temmuz-------------------erkek-------------------------------epi.sezeryan---------------------1 temmuz-----------------37+3
sibel07-------------------1 temmuz---------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------1 temmuz--------------------*
rosem--------------------1 temmuz--------------------erkek------------------------spi.an.sezeryan-----------------------1 temmuz------------------38+3
burcusener-------------1 temmuz--------------------erkek----------------------------------sezeryan------------------------1 temmuz-----------------38+5
zuzuuum---------------- 8 temmuz--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------2 temmuz------------------38+1
karen81-------------------2 temmuz--------------------kız------------------------------------sezeryan------------------------2 temmuz--------------------*-
çiceks---------------------5 temmuz------------------erkek-----------------------------------sezeryan-------------------------5 temmuz--------------------38+5
nar-------------------------11 temmuz------------------erkek-------------------------sip. sezeryan---------------------------6 temmuz---------------------38+0
beyazmelek-------------7 temmuz--------------------kız---------------------------genelsezeryan-------------------------7 temmuz-----------------------38+3
nesquk_24---------------6 temuuz-------------------erkek---------------------------------sezeryan------------------------7 temmuz----------------------*
hüzün yılı----------------8 temmuz-------------------erkek----------------------------------sezeryan-----------------------8 temmuz---------------------39+0
sıla_84--------------------9 temmuz-------------------kız--------------------------------------normal-------------------------9 temmuz---------------------37+0
demet---------------------10 temmuz-------------------kız-----------------------------------sezeryan------------------------10 temmuz----------------------*
kikoleyim----------------10 temmuz-------------------kız-----------------------------------sezeryan--------------------------10 temmuz---------------------37+5
ebush-----------------------------*-------------------------erkek-----------------------------------normal--------------------------10 temmuz---------------------41+0
demresu------------------15 temmuz-------------------kız------------------------------------normal---------------------------11 temmuz---------------------38+5
aysenur2009------------20 temmuz--------------------kız-----------------------------------normal----------------------------12 temmuz-------------------------*

babaylon---------------------10 temmuz---------------------kız--------------------------sezeryan (haber bekleniyor)
filizusta---------------------- 11temmuz--------------------------*---------------------------normal (haber bekleniyor)
hafsa23----------------------12 temmuz----------------------kız--------------------------sezeryan (haber bekleniyor)
annecik_annecik---------12 temmuz----------------------kız--------------------------sezeryan (haber bekleniyor)

hihoyyyt-sıradakiler-hihoyyyt

nazlıbahar-------------------9 temmuz---------------------erkek--------------------------normal
cankız__--------------------13 temmuz--------------------erkek--------------------------normal
grübchen--------------------13 temmuz--------------------erkek--------------------------normal
kuzu--------------------------14temmuz-------------------------*----------------------------sezeryan
madgirl-----------------------14 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
huri37-------------------------17 temmuz---------------------kız----------------------------normal
grafiti--------------------------17 temmuz---------------------kız---------------------------sezeryan
cgulistan---------------------17 temmuz-------------------erkek--------------------------normal
blue_--------------------------17 temmuz-------------------erkek---------------------------normal
star_dust---------------------18 temmuz------------------erkek--------------------------sezeryan
ecetuba84-------------------18 temmuz--------------------kız-----------------------------normal
sibel4--------------------------20 temmuz------------------erkek---------------------------normal
alpim---------------------------21 temmuz------------------erkek--------------------------sezeryan
aşina---------------------------21 temmuz---------------------*-------------------------------normal
kibele--------------------------24 temmuz--------------------kız---------------------------henüz belli degil

liste güncellendi..:CüvCüv: ebush ve ayşenur evlatlarınızla bir ömür boyu mutluluklar dilerim darısı başıma darısı başıma

Son düzenleme:
merhaba bayanlarr.. bakınn oğlumla ben mevlütten...

buraya da ekleyeyimm dedimm

canım maşallah sana ve oğluna allah kabul etsin mevlütünü
allah analı babalı büğütsün gözünaydın tatlım
Bızım sınan pasa
maşallah oğlun çokk tatlı
beyaz melekcim sen de buradasin? nasilsin? nasil oldu Oyku melegimiz?
firsat buluirsan anlat olur mu dogumu falan? ne kadar dogdu?

yaaa herken ne guzel birer birer aliyor yavrukuslarini kucagina.

canım kızımdan ayrılabilsem doğum hikayemi yazcam
ama
ben biraz zor geçti doğumum çok korktum çok ağladım
epidural olan doğumum malesef epidural olamadı ve genel anestezi ile oldu
doğumdan sonra çok sancım oldu
durmadan kızmı sayıklayıp ağlamışım
şimdi biraz daha iyiyim
kızım 48 cm doğdu
2750 gram doğdu zaten o kadar bekliyorduk
ama sağlığı iyi çok şükür,
cadı gibi çok hareketli maşallah emiyor da
yarın dr kontrolü var bakalım

sisteme hayran kaldık...bundan bi tanede benim kocişin göğüsüne döşeyebilirim :lepi:kaydirigubbakcemile3

canim gecti bitti ya onemli olan bu. Oykucuk de masallah iyi dogmus. Sen de insallah bir an once kendini toparlarsin canim.

ben de merakla bekliyorum kime benziyor, nasil, vs vs o kadar merak ediyoruz ki. hareketlerini karnimda kameraya cekiyoruz sisip inmesini falan. her sisirdikce bir tarafimi hemen heyecanlaniyoruz. dogunda kimbilir nasildir. hadi bakalim canim. Allah anali babali buyutsun.

sisteme hayran kaldık...bundan bi tanede benim kocişin göğüsüne döşeyebilirim :lepi:kaydirigubbakcemile3

:) canim kocanin gogsune dosemene gerek yok. eger boyle bir sistem kurabilirsen, baba parmaginin ucunu bebegin agzina sokuyor. bebis onu gogus ucu saniyor ve basliyor emmeye. ama sut yok:) sutu de iste bu biberondan geliyor. mama ya da anne sutu hic farketmez. vu\cut sicakliginda olmasi yeterli. hic anlamiyorlar cukcuk emiyorlar. boyleve biberonun yarattigi nipple confusion yani gogus ucu karmasasi ortadan kakiyor.

kocaman biberonun esek kadar ucuna alisinca keratalar, gogustem abana abana emmek zorlarina gidiyor tabi. kolay varken. almiyorlar gogsu bir daha. ve biberondan emince gogus uyarilmadigi icin sut de olusmuyor.

bu sekilde hem gogus ucu karmasasi ortadan kalkiyor hem de bebek emdigi icin memeyi uyariliyor sut uretimi devam ediyor.

ben bir tane aldim ebay'dan. bakalim sutum gelirseeee ne ala. gelmezse diye aldim. yani o zaman siparis etsem bile elime gecene kadar gec olacak diye. aman dedim yedekte dursun, bana yaramazsa mutlaka baskasina yarar.

gogus ucu cikarmak icin bir sey aldim demistim ya, masallah ise yaradi ya... oyle mutluyum ki. tamamen cikarmasi icin 6 haftaya falan ihtiyac varmis. ama bana simdi tamamen gerekmiyor. takiyorum taktigim an uclari cikiyor. bebek alana kadar olsa yeter bana. Allah'im yuzmue bakti. dogumdan cok bundan korkuyordum. insallah sutum de gelir.

sutu olmayan anneler icin bir de fenugreek diye bir vitamin var. fenugreek cemen otu demek. zaten aratsaniz internette cemenotu ile sut fiskiriyor ama bu vitamin cemenotu cayi vs degil bizzat tohumundan yapilmis. kullana arkadaslar hic sut problemi tyasamadik dediler. ben de 10 kutu sip ettim. TR de dugun mugun bir suru telase olacak. beselenemezsem bebis ac kalmasin:)

canım bu göğüs ucu çıkartan nasıl bişey enim göğsümün birinin ucu hiç yok mecburen göğüs aplikatörüü kullanıyorum
birde şu çemenotunun ilacını deneyecem sütüm çk değil çünkü

çemen otu gerçekten işe yarıyomu acaba benimde sütüm yetmiyo .
kibele nasıl kullanılıyomuş cnm

kizlar ya herkes sutunun gelmemesinden sikayet eder, bende sutum cok geliyo diye sikayet ediyorum,
okadar cokki, sirf sutum daha fazla cogalmasin diye az yiyorum, goguslerimi tasiyamiyorum cok agirlar, cok sistiler, cok agriyolar ya benim durumumda olan varmi?

GÜZEL DİLEKLERİNİZ İÇİN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
OĞLUM 37+5 TE 11.07.2009 SAAT 16:00 DA SUYU AZALDIĞI İÇİN SEZERYANLA ARAMIZA KATILDI. GENEL ANESTEZİ
3.500 GR 50CM DOĞDU.
ÇOK ŞÜKÜR SÜTÜMÜZ GELİYO
İKİMİZDE İYİYİZ.
DOĞUMU BEKLEYEN ARKADAŞLARA HAYIRLI DOĞUMLAR DİLİYORUM.

bende öyleyim canım
şuan aynı senin durumundayım
sağdık biberona koyduk
şimdi emdi ve rahatladım ama emmediğizamanlarda acayip acıyolar ve sızlıyolar

bende öyleyim canım
şuan aynı senin durumundayım
sağdık biberona koyduk
şimdi emdi ve rahatladım ama emmediğizamanlarda acayip acıyolar ve sızlıyolar

oh oh maşallah maşallah darısı başıma darısı başıma sağıp sağıp atın ayol difrize buzluğa biyerlere saklayın...hayırlı uğurlu olsun filizusta bebişinle sağlıklı uzuzn ömürler diliyorum inşallah....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…