2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

en son 3200 felandi dr 3500 gr i gecmez dedi ama bilmiyorum...

evt canim haklisin oda var tabi,
artik haftaya kadar dogmazsa suni sanciyla olsun napalim,
bebisimi riske atmak istemem...

Ebushcum, burada mumkun oldugunca normal doguma ozendiriliyor hastalar. ve 42. haftaya kadar bekletiyor dr lar. zaten kakasi olsa bagirsaklarinda gorunuyordur. yani kakasini yeme ihtimalini ultrasinla goruyorlar. duzenli ultrasinun varsa endiselenme bence.
Eskiden de Tr de 42 bitene kadar beklenirdi. hatta 38-42 arasi normal yazmisti Kaan Kocatepe. simdi neden 40 bitince panik olunuyor anlamiyorum. dedigim gibi teknoloji ilerledi. risk olsa suyu az olsa hemen alirdi. bence risk yok demek ki dr un da rahat.

bir iki gune gelir. meraklanma:) anlamadan cat diye sanci basliyormus. ha bir de kocisle birseyler yapin. anladin sen onu. benim arkadas yapti. ertesi gun nisani geldi. sabahina da dogurdu.

SLM kizlar ben geldim....
nasilsiniz?
oyku hanimda dunyaya gelmis, gozun aydin melekcigim,
allah anali babali buyutsun,
darisi bizim basimiza ins mafoldumben
iyiyiz tatlım...sen de hayırlısıyla doğum yapsan...inşaallah en yakın zamanda oğluşunu kucağına alırsın..
Slm kızlar ben yenİ takılıyorum sİzlere nasılsınız İsİm benİde lİsteye eklerİz demİŞtİ ama en o lİsteyİ gÖremdİm benİ de ekler mİsİnİz benİm bekledİĞİm adet 13 temmuz
hoşgeldin acrinsu...sen de sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşaallah...
:nazar::nazar::nazar:Bizde geldikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...
Bugün taburcu olduk...
07.07.2009 saat 11.30da spinal sezeryana girdim ve Deniz bebeğimi dünyaya getirdim...
ilk gün çok ağrım oldu ama geçti çok şükür...
Annelik çok farklı bir duygu anlatılamaycak kadar özel ve bir o kadarda ölümsüz bir an...
doğum öykümü dhaa sonra yazarım şimdi oğlum ağlıyor...:nazar::nazar::nazar:
4361.jpg

4370.jpg

4401.jpg
gözün aydın olsun canım..sen de kavuştun oğluna...maşallah aynı sana benziyor...
kızlar bende geldim doktordan hemen size yazıyorum
öncelikle bebeğim maşallah 3900 olmuş şok oldum 2 haftada 1400 kilo almış
bebişin kafa ölçümü 41 haftalık çıktı koca kafalı bi kızım olacak mış
sonra alttan muane oldum 2.5- 3 cm açılmam varmış
çamaşırımdaki suyu sordum suyumun azaldığını söledi o ıslaklık suymuş arkadaşlar
nts ye girdim 20 dk sonuç sancılar 40 ta sorun yok tabi
ama bebişimin kalp atışları normalin çok üstünde çıkmış
normalde 120-140 olması lazımmış bizim zillinin 160-180 arası
oyüzden hemen bebeği almamız lazım dedi
bende sabah olsun bari dedim tamam dediler bebğin hareketleri azalırsa acilen gidecekmişşiz bu gece
sabah 9 da hastanede olucaz tahlillerimide verdim
allahın izniyle yarın bende sezoşla bebişime kavuşacam
ha bu arada açılmam var ama bebeğin kalp atışları normal doğumu kaldırmazmış ve hemen alınması lazımmış bende annemi aradım yola çıkıyo akşama burda inşallah
benden haberler böle
vayyy bee kikolecim sen de doğuracan..hadi hayırlısı canım..sağlıkla gelsin bebişin....

ArkadaŞlar sayfam hata verıyo alıntılarım gıtmıyo oyÜzden ıyı dılekte bulunan tÜm arkadaŞlara teŞekkÜr edıyorum hayırlısı dıyelım artık

hurı ve star gelmemıŞler merak ettım yaaaa

geldim kikoşummmm geldimmmmm , nolldu kıs tebrik aldığına göre doğurdun mu yoksa :1shok:kaydirigubbakcemile3
az geçmişe bakıcam , kıpraşma bi yere

canım sadece klimayı duydum vantilatöü bilmiyorum...
toplamda 16 kilo almıştım 4ü kaldı ama doğum öncesi kilolar var verilecek

maşallah canım , daha doğumun üzerinden 2 hafta geçmeden 12 kg vemşsin , kalan 4 kg ve öncesindeki 10 kg da rahatlıkla verirsin canım ...
mlekcım hayırlı olsun cnm darısı basımıza olsun

starcım kız bızım koca ızın vermez ole zaten doluydu cok geldık ewe kızıma da bıseyı yok dedıler ıdrar tahlılıde ıstedıler ama bızımkı ne yaptıysak çiş yapmadı:)

nur kız masallah walla nasıl becerdın o işi?ben 9 kılo aldım bakalım nasıl verıcem doğum oncesı 14 kılo wermıstım verılcek kızlık halıme donmem ıcın 5kılo dsha vermem lazımdıkı hamıle kaldım bakalım nasıl olcak

aman iyi sevindim bi şey çıkmamış olmasına . inşallah drar testi de temiz çıkar prensesin ..

cnm inşallah güzel haberlerle dönersin :1hug:

pek güzel haberlerle dönmedim ya , napiim artk kaldı Allahın izniyle 1 hafta , sıkıp dişimizi otrcaz ve iyi düşünücez ve tansiyonumuzun yükselmemesini umut edicez :sm_confused:

:nazar::nazar::nazar:Bizde geldikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...
Bugün taburcu olduk...
07.07.2009 saat 11.30da spinal sezeryana girdim ve Deniz bebeğimi dünyaya getirdim...
ilk gün çok ağrım oldu ama geçti çok şükür...
Annelik çok farklı bir duygu anlatılamaycak kadar özel ve bir o kadarda ölümsüz bir an...
doğum öykümü dhaa sonra yazarım şimdi oğlum ağlıyor...:nazar::nazar::nazar:
4361.jpg

4370.jpg

4401.jpg

maşallah oğluşuna :nazar:
Allah uzun ömürler versin kuzuya , size de sağlıkla , analı babalı büyütmeyi ...

kızlar bende geldim doktordan hemen size yazıyorum
öncelikle bebeğim maşallah 3900 olmuş şok oldum 2 haftada 1400 kilo almış
bebişin kafa ölçümü 41 haftalık çıktı koca kafalı bi kızım olacak mış
sonra alttan muane oldum 2.5- 3 cm açılmam varmış
çamaşırımdaki suyu sordum suyumun azaldığını söledi o ıslaklık suymuş arkadaşlar
nts ye girdim 20 dk sonuç sancılar 40 ta sorun yok tabi
ama bebişimin kalp atışları normalin çok üstünde çıkmış
normalde 120-140 olması lazımmış bizim zillinin 160-180 arası
oyüzden hemen bebeği almamız lazım dedi
bende sabah olsun bari dedim tamam dediler bebğin hareketleri azalırsa acilen gidecekmişşiz bu gece
sabah 9 da hastanede olucaz tahlillerimide verdim
allahın izniyle yarın bende sezoşla bebişime kavuşacam
ha bu arada açılmam var ama bebeğin kalp atışları normal doğumu kaldırmazmış ve hemen alınması lazımmış bende annemi aradım yola çıkıyo akşama burda inşallah
benden haberler böle

canım yaaa göryo musun senin zillli kızın yaptııını :eek:
hayırlısı olsun kikoşum , sen çok istedn , dua ettin , olur belki diye bekledin ama kısmet ve belki de hayırlısı böyleymiş :sm_confused:
inşallah yarın sağlıcakla alırsın mis kokulunu kucağına :asigim:

selam kızlarrrrrrrrr
çok yoğun ve yorucu bir gündü ben ne mi yaptımmm çok bişey değil ama hep ayaktaydım şu an bi görseniz ayaklarım davul gibiiiiiiiii
sayılı saatler kaldı çileğime kavuşmaya inşallahhhhhhhhhh teyzeleriiiopuyorumnanaktan
dualarınıza ihtiyacım var çok heyecanlıyım durmadan ağlıyorum bugün:gitme:
İnşallahhhhh tüm doğumunu bekleyenler sağlıkla bir an önce kavuşurlar kuzularınaaaa:Saruboceq:

selam kızlarr 3 gündür yoktum annemdeydim evime geldim ne haberler var bakamadım baya bi birikmiş geçmişş inşallah hepiniz iyisinizdiropuyorumnanaktan

kızlar hüzünden haber alan varmı yada girdimi foruma felan?

dloşummm depresyonu atmışsındır biraz inşallah :KK66:
kıs sende yada huride yok mu hüzünn telefonu , arayıp bi öğrenseydiniz ya en sizden biriniz haber verisiniz diye bekledim hep :sm_confused:

kızlar yarın ben demet ve babaylon beraber gidecez hepimizde sezoş allah kurtarsın darısı başınıza

bol bol dua edin biz geride kalanlara , ok yerimseniben
kikoşummm ben sana demedim miiiiiii kaydirigubbakcemile2
sen doğurcan , herkes doğurcak , en son ben diye yerimseniben
Allah sağlıcakla missssss kokulularınızı kucağınıza almayı nasip etsin canım :Saruboceq:

azönce öğrencim aradı oğlun doğdumu diyo
yok dedim bizim sıpa tembel:jeyyar:
bide diyoki '' aleyna ve berna diye arkadaşlarım var, onblar kurana gidiyolar yarın söylerim dua ederler sana''
ve bunu söleyen 6 yaşında
ay çok güldüm yaaadelikafadulden

şimdi birgün anasınıfı öğretmenimiz biryere kadar gitti dersi boştu 1-2 saat benimde dersim boştu rica etti girermisin diye seve seve dedim,5 yıllık öğretmenim hiçbir derste bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum,artık bir ara saldım iyice kırmızı balık kaçççç kaç diye kıvrıla kıvrıla çocuklarla oynuyoruz o esnada sınıfın kapısı açılmış ve benim öğrencilerden biri beni görmüş (ki öğrencim 2.kademe) kapıya doğru kafamı bir çevirdim çocuk donmuş ,öööölece kalakalmış beni öle görünce,hocam bu sizmisiniz diyo, otoriter fenci gitmiş pamuk gibi biri gelmiş dahadamı donmasın,o anı hatırlayıp hep gülerim.

gene bigün okula giriyorum 1.kademeden bir öğrenci yanımda salına salına yürüyo gözüm takıldı hey yarabbim dedim buda adam olcak böle içimden geçiriyorum,kendisine dikkatli dikkatli baktığımı görünce öğrenci bana dönüp gayet doğal bir şekilde 'Naber,nasıl gidiyo?' dedi,ilk şoku atlatıp iyiyim sen nasılsın bakalım dedim 'e işte uğraşıyoruz'demezmi,pu ha ha haaaa kaydirigubbakcemile3

bende de var bayaa hikaye , lköğretimde çalıştığım yıllardan kalma , hakkaten yazsan iyi malzeme çıkar gülecek :))))
ben de yaziim bi ara yerimseniben

:nazar:teker teker yazamıyorum kızlar,Allah olmayan herekse nasip etsin ve siizn kuzucukları da size bağışlasın....
evet herkes bana çok benzetiyor yakışıklı oğlumu
:nazar:bu arada boy:52 cm
kilo:3.050 gr:nazar:

herkesea.s.

maşallah boyu - kilosu süpemiş oğluşunun :nazar:
Allah bahtını da açık etsin ..

hayırlı akşamlar güzel anneler..
hepiniz iyisiniz umarımm..
ancak musait olabildim..
dr.dan sonra gezdik biraz ve annem geldi bugun zemuszemus
uzun uzun hasret giderdik anneciğimle :1hug:

vee dr teyzemiz yeteri kadar açıklık olmadığından bugun yatış yaptırmadı..
oysa ben üç cm açıklıktan sonra yatrım diyordum :umursamaz:
beklemeye aldık şimdilik..
hayırlısı artık..
inş bende bi an önce meleğime kavuşurum :Saruboceq:
hepinizi kocaman öpüyrumm opuyorumnanaktan

hayırlısı olsun güzelim yaaa , az kaldı ama azcıkın daha sık dişini :1hug:

Arkadaşlar merhaba. Doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum. Bekleyenlere kolaylıklar diliyorum. Benim bebek 37 +4 oldu. Hala çok yukarıda duruyor. Ne zaman iner bilen varmı??

benimki için de öyle diyorlar .. 36. haftadan itibaren inmesi lazımmış aslında , bakalım ne zaman incek bizim göbüşler kaydirigubbakcemile2

meleğin meleği:nazar::asigim::nazar:
allahım şu güzelliğe bak maşallah subhanallah öykümüzeeee:nazar::nazar:
melekcim tekrar tebrik ederim canım gözün aydınna.s.
darısı biz bekleyenlere inşallahhhh:Saruboceq:

nesquik maşallah denizine adı gibi kendiside çokkkkk güzel annesi:nazar:
gözün aydın tebrik ederimmma.s.
ayrıca ayynı annesiiiiiii:nazar:Şeniz

selam kızlarrrrrrrrr
çok yoğun ve yorucu bir gündü ben ne mi yaptımmm çok bişey değil ama hep ayaktaydım şu an bi görseniz ayaklarım davul gibiiiiiiiii
sayılı saatler kaldı çileğime kavuşmaya inşallahhhhhhhhhh teyzeleriiiopuyorumnanaktan
İnşallahhhhh tüm doğumunu bekleyenler sağlıkla bir an önce kavuşurlar kuzularınaaaa:Saruboceq:

seni çok meraak ettim tüm gün yaaaabenneyaptımki
bütün işi bitmişti niye yok , bi şey mi oldu acaba diye merak ettim canımcımmmmmm :1hug:
Allah yardımcın olsun , inşallah mis kokulu prensesin yarın sağlıcakla kucağında olacak
sen de bizim için dua et olur mu , zamanında ve sağlıcakla alabileyim oğluşumu ben de kucağıma inşallah :Saruboceq:

saol canım benim bak gene sen doğurtacan beni
şimdi sen anlat hadi

kız kikoşşşşşşşşşş:1shok::lepi:

maşallahhh prensesimize tam anlamıyla tosuncuk olmuşşşşşşşş veee öykümle aynı gün gelmeye karar vermişşşşşşş:sm_cool:
sağlıkla gelir inşallahhhhhhhhhhhh:Saruboceq:
senişnde benbim gibi el ve ayaklarda titreme ve tutmama var mııı-tatlicadiarzu-

valla vaktim yok kızlart geçmişi okuyamadım
resimleri ve kikoşumun haberini alıntıdan gördümmmzemuszemus

starımmmmm nasılsın arasımın anasıııııııııııııŞeniz
türk filmi gibi oldu sankim aras benden gibi:roflol:
iyice şaşırdım anacım bennnn nolcek bu halimmmm:sinifsinif:
starcım kontrolün nası geçti de bakem hele annat güzel şeyler söyle duymaya ihtiyacım varrrrŞeniz[COLOR]

kız kikoşşşşşşşşşş:1shok::lepi:

maşallahhh prensesimize tam anlamıyla tosuncuk olmuşşşşşşşş veee öykümle aynı gün gelmeye karar vermişşşşşşş:sm_cool:
sağlıkla gelir inşallahhhhhhhhhhhh:Saruboceq:
senişnde benbim gibi el ve ayaklarda titreme ve tutmama var mııı-tatlicadiarzu-

valla vaktim yok kızlart geçmişi okuyamadım
resimleri ve kikoşumun haberini alıntıdan gördümmmzemuszemus

starımmmmm nasılsın arasımın anasıııııııııııııŞeniz
türk filmi gibi oldu sankim aras benden gibi:roflol:
iyice şaşırdım anacım bennnn nolcek bu halimmmm:sinifsinif:
starcım kontrolün nası geçti de bakem hele annat güzel şeyler söyle duymaya ihtiyacım varrrrŞeniz[COLOR]

demetcim saolasın evet beraber girecez hatta babaylonda yarın kavuşacakmış onunda haberi geldi
ben şoktayım şuan salak gibi yani
asıl telaşı sabah yaşıcam galiba

doktor bana genel anestezi olcak dedi diğerlerini biz önermiyoz dedi bende ona takıldım şimdi acaba hangisi daha iyidirki

seni çok meraak ettim tüm gün yaaaabenneyaptımki
bütün işi bitmişti niye yok , bi şey mi oldu acaba diye merak ettim canımcımmmmmm :1hug:
Allah yardımcın olsun , inşallah mis kokulu prensesin yarın sağlıcakla kucağında olacak
sen de bizim için dua et olur mu , zamanında ve sağlıcakla alabileyim oğluşumu ben de kucağıma inşallah :Saruboceq:

oyyyy ne ka güzel merak edilmek sevilmekkkkopuyorumnanaktan
canım benimmmm:1hug:
anlatayım günü sen karar verkafamçokkarıştı
sabah kalktık eşim dediki ee hatun bu günden sonra uzunnnca bi süre eve kapanacağız haydi kahvaltıya gidelimm
anneciğimi de aradım hazırlan diye hepbirlikte gittik saat 10 du
saat 1 e kadar yoktuk 1 de geldik annem eve girişti
tekrar bi silip süpürdü bu arada ben de nevresimleri değiştirdim benim yatağımı hazırladım oğlumun yatağınıda süsledik bu arada kaydirigubbakcemile3
o sırada canım arkadaşım ayşem geldi o da işe girişti ohhh onlar öyle bidaha evi kaldırınca ben utandım yatamadım-tatlicadiarzu-
haydeee bende kalan bi iki ütüyü yaptım bu arada bunlar benim oturma odasınında yerlerini değiştirmişler ikisininde belleri ağrıyo normalde nası kaldırdılar bilmem:mymeka:
ama sonuç güzel olmuş ellerine sağlık valla:lepi:
sonraaaaaaaaa yemek molası
sonraa halıların serilme faslıııııı
akşam ettik mi
bu arada eşim telefon etti hazırlan geliyorum diyee
kuaförde randevum vardı ben unutmuşum tebekafamçokkarıştı
hemen duş aldım apar topar çıktım
bu arada ist dan erkek kardeşim işinden izin alıp gelmiş canım benim yaaa hiç kıyamaz abasınaaaopuyorumnanaktan kuaförden sonra onlarla yemeğe gittik valla saat 11 di eve gldik-tatlicadiarzu-
çamaşırlar vardı toplanacak eşim topladı şimdik onları katlayıp yerleştiricem ütü falan yapamam kalsınlar valla onlarda:1closedeyes:
size koştum sonraaaaa ve kalkıp yeme içme malzemelerini hazırlamam gerek dahaaaaacokacimcoook
işte biyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:teytey:
karnım batıyor biraz benneyaptımki
5 dak uzanaım geliyorum hemen :eek:

kıyamam canım yaaaa aras yaramazlık mı yapıyo yoksaaa

evet ya huri 11den beri yok yatırdılar mı acaba
burdayım burda :sm_confused:benneyaptımkifisfisfis

Slm kızlar ben yenİ takılıyorum sİzlere nasılsınız İsİm benİde lİsteye eklerİz demİŞtİ ama en o lİsteyİ gÖremdİm benİ de ekler mİsİnİz benİm bekledİĞİm adet 13 temmuz
aşkım sen 13 temmuzda doğumamı giriyorsun????

kızlar hüzünden haber alan varmı yada girdimi foruma felan?
bende telefonu yok foruma girmedi :sm_confused:

ok canım ben anlattım doktor raporumu seni bekliyom şimdi bide hurişi
haberni aldım tatlım...hakkında hayırlısı olsun bebişini yarın alıcaksın sımsıcacık kucağına maşalahh.....

selam kızlarrrrrrrrr

ağlama bebeğim ağlama yarına alacasın bebişini kucağına...
ya ben napıyım bayılecin sıcakta fenalık geliyo artıkın

demetcim saolasın evet beraber girecez hatta babaylonda yarın kavuşacakmış onunda haberi geldi
ben şoktayım şuan salak gibi yani
asıl telaşı sabah yaşıcam galiba

doktor bana genel anestezi olcak dedi diğerlerini biz önermiyoz dedi bende ona takıldım şimdi acaba hangisi daha iyidirki

aaa 3 kişi miyiz yarın doğuracakk:lepi:
hayırlısı inşallah babylon a da Allah yardım etsin inşallahh hepimize de inşallahhhhhh:Saruboceq:
benimde genel anestezi olacak canım ben dayanamam zaten diğerlerine kendimi biliyorum
ama doktorunuhn bi bildiği vardır elbet ne bileyim herkes oluyo ama anlamadım :sm_confused:

dimit seni döverim havamı atıyon kızım yarın bizi habersiz bırakma...ben hepinizi doğurtucsam buı gidişle...
kızlar bugün çok yoruldum sıcakta havasız kaldım yazamıyrum bile listeyi güncelliyiyp yatıyorum...öptüm sizi...
kızlar yarın size allahımdan kolaylıklar diliyorum ....doğurup hemencik gelin hadi ben hep burdayım nasılsa...

X