2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ne konusu olcak şekerim sezeryan olcam onun şokundayım ben ne zaman doğurcam derken bide sezeryan çıktı başıma aslında duygularım dondu sanki ama galiba kararsızım ve tırsıyorum çoğumuz sezeryanla aldı bebeğini kucağına,demek bende öyle olacakmışım.beni cesaretlendirmenizi rice etsem :kedi:
ameliyathaneye girdiğimde ve o masaya yattığımda neler yapıcam kestiremiyorum,donup kalabilirim,çığlığı basabilirim,kahkaha ile doktor bey hadi kızıma kavuşmak istiyorum diyebilirim,bayılabilirim,napcam ben yaaaa :sinifsinif:
canım hiç korkma sezeryandan..öyle korkulacak bir şey değil benim yengem de sezeryan oldu..diyor ki zerre kadar acı hissetmedim..senin de öyle olur inşaallah..bu arada ne zaman olacağı belli mi doğumun...

kızlar hastane çantanıza neler koydunuz

valla genel olarak bilinen şeyler pijama,terlik,çorap,çamaşır,sütyen,ped ,gögüs kremi,zeytinyağı,pamuk,karbonat(bunlar gögüs için),kımızı kurdela yada taç işte nasıl rahat edersen,valla ben kokoşum biraz makyaj malzmesinden pijamama takım küpe ile koydum :) ,sabun,diş fırçası gögüs pedi,gögüs ucu,fotoğraf mak.,kamera,şarj aleti ve bebiş malzemeleri işte.klıma gelen bunlar

ne konusu olcak şekerim sezeryan olcam onun şokundayım ben ne zaman doğurcam derken bide sezeryan çıktı başıma aslında duygularım dondu sanki ama galiba kararsızım ve tırsıyorum çoğumuz sezeryanla aldı bebeğini kucağına,demek bende öyle olacakmışım.beni cesaretlendirmenizi rice etsem :kedi:
ameliyathaneye girdiğimde ve o masaya yattığımda neler yapıcam kestiremiyorum,donup kalabilirim,çığlığı basabilirim,kahkaha ile doktor bey hadi kızıma kavuşmak istiyorum diyebilirim,bayılabilirim,napcam ben yaaaa :sinifsinif:
ya aslında benimde senin gibi bi durumum var gibi
hem normal yaptım hem sezoş olacam gibi napalım kısmet
ne bulduysam koydum canım sende öle yapdelikafadulden

anlatayım canım...
BEBEK İÇİN
3 adet bebek takımı(badi,zıbın,ayaklı pijamlı,şapka,yakalık)
2 adet battaniye
2 adet çorap
4 tane mendi
emzik
ıslak mendil
pişik kremi
nemlendirici krem
bebek bezi 1 paket
KENDİM İÇİN
2 adet kısa kollu pijama
bir tane gecelik
1 tane sabahlık
1 tane terlik
bolca iç çamaşırı
2 tane emzirme sütyeni
2 tane atlet
2 paket ped
havlu
peçete,rulo havlu
şimdilik aklıma gelenler bunlar eksik olursa eklerim...

canım hiç korkma sezeryandan..öyle korkulacak bir şey değil benim yengem de sezeryan oldu..diyor ki zerre kadar acı hissetmedim..senin de öyle olur inşaallah..bu arada ne zaman olacağı belli mi doğumun...

kızım beklerse ve ben sezeryandan vazgeçmezsem 15 temmuz evlilik yıldönümümüz:asigim:

yaa kızlar benim oğluş çok hareketlendi
sırtüstüyatıyorum ve alttarafa nasıl baskı yapıyo kıpraştıkça anlatamammafoldumben
acep ben geliyorummu diyo nee:emir_bebek:

ya aslında benimde senin gibi bi durumum var gibi
hem normal yaptım hem sezoş olacam gibi napalım kısmet

ne bulduysam koydum canım sende öle yapdelikafadulden

anlatayım canım...
BEBEK İÇİN
3 adet bebek takımı(badi,zıbın,ayaklı pijamlı,şapka,yakalık)
2 adet battaniye
2 adet çorap
4 tane mendi
emzik
ıslak mendil
pişik kremi
nemlendirici krem
bebek bezi 1 paket
KENDİM İÇİN
2 adet kısa kollu pijama
bir tane gecelik
1 tane sabahlık
1 tane terlik
bolca iç çamaşırı
2 tane emzirme sütyeni
2 tane atlet
2 paket ped
havlu
peçete,rulo havlu
şimdilik aklıma gelenler bunlar eksik olursa eklerim...
saolun arkadaşlar bende bunları koydum ama zeytinyağı koymamıştım eklerim yarın

valla genel olarak bilinen şeyler pijama,terlik,çorap,çamaşır,sütyen,ped ,gögüs kremi,zeytinyağı,pamuk,karbonat(bunlar gögüs için),kımızı kurdela yada taç işte nasıl rahat edersen,valla ben kokoşum biraz makyaj malzmesinden pijamama takım küpe ile koydum :) ,sabun,diş fırçası gögüs pedi,gögüs ucu,fotoğraf mak.,kamera,şarj aleti ve bebiş malzemeleri işte.klıma gelen bunlar

bende makyaj malzemesi koydum
gerçi annemler dalga geçiyo halin olcakmı acaba süslenmeye diyekaydirigubbakcemile3

hadi canım hayırlısı..eğer 15 temmuz olursa çok özel bir tarih olur ne güzel...
inşallah canım hayırlısı atık bekelemedeyim.
size bişey sorcam,
şimdi bebişinizin 3 buçuk civarı doğacağını bilseniz(yani küçük bir bebek değil),doktorunuz çatınızın biraz dar olduğunu ve sizi zorlayabileceğini söylese,ilk doğumunuz olsa ve doğum hakkında hiçbirşey bilmiyo olsanız(yani çatı darlığı sizi ne kadar zorlayabilir),doktorunuz sezeryanın sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünü fakat eğer istiyorsanız normal yoldan deneyebileceğinizi ama eğer problem yaşanırsa her an sezeryan yapabileceğini söylese,paşa paşa sezerya olayım mı dersiniz,yok ben normali deneyeceğim mi?

bence hiç abartmamışsın ayna çok lazım oluyo ben bile hiç makyaj yapmayan birisi olarak ilk doğumumda çok işime yaramıştı.(hiç bişe yapmadıysam sürekli sezeryan dikişlerime baktım:)):kedi:

ay onu yapamam işte kııııızzzz nasıl bakıyonuz öyle kesi yerine falan birinde gördüm mü fena oluyorum kendimde hiç bakamam sanki yaaaa

bence hiç abartmamışsın ayna çok lazım oluyo ben bile hiç makyaj yapmayan birisi olarak ilk doğumumda çok işime yaramıştı.(hiç bişe yapmadıysam sürekli sezeryan dikişlerime baktım:)):kedi:

aynasız olur mu şekerim aaaa kaydirigubbakcemile3

olmaz dimiiikaydirigubbakcemile3

büyük boy aldım hemdedelikafadulden

merhaba arkadaslar, huri burada olmadigina gore dogum yapti diyebilir miyim:)

cogu kisi dogum yapti guya hepimiz temmuz annesi idik. temmuz olmadan yarisi dogurdu zaten. bebekler aceleci.

dogum cantami ben de aldim yanima.

ben zeytinyagini bilmiyordum. o ne icin acep?bir de yaniniza limon kolonyasi ve emzirme ortusu emzirme yastiginizi da alin. yastiklarla zor oluyor kayiyor dusuyor. bebegi pozisyonlamak.

cikolatanizi da alin. guzelcene. gelene ikram edilir. agiz tadi olsun diye.

arkadasim yaniniza atistiracak birsyler de alin dedi. cunku gece siz acikmasaniz bile refakatciniz acikabilirmis. bu arada esiniz kalacaksa yaninizda ona pijama almayi unutmayin. benim kocis kalacak benle.
baskaaaaaaa....

küstüm sana hurişşşşşşşşş:umursamaz::dilcikar:
bende kaçtımmmmm:gitme:
ya sen bana niye küsüp duruyon kızım sen belanımı arıyon burdan sana bi uçarım oğlunu alır kaçarım haberin olsun haaaa :lepi:
demet aplaa demet aplaaaa

demrecim,huricim naber canlarım nasılsınız?
eyüyüm ben şahsen şu misafürlerimde gitseler daha iyi olacam...
oohhoo ne koymadım ki :) ama yelpaze alın kızlar yanınıza...
bende makyaj malzemesi koydum
gerçi annemler dalga geçiyo halin olcakmı acaba süslenmeye diyekaydirigubbakcemile3
ay sorma kırmızı kurdale için bile annem senin bakalım halin olacakmı dedi ya ...ona inat kalkacam ayağa....laelaelaelaelae

tamam abarttım ama ben ayna bile koydum:eek:
yok canım abartı değil ben yüzümü merak ederim ...patitis yüzüm indimi acaba die...

inşallah canım hayırlısı atık bekelemedeyim.
size bişey sorcam,
şimdi bebişinizin 3 buçuk civarı doğacağını bilseniz(yani küçük bir bebek değil),doktorunuz çatınızın biraz dar olduğunu ve sizi zorlayabileceğini söylese,ilk doğumunuz olsa ve doğum hakkında hiçbirşey bilmiyo olsanız(yani çatı darlığı sizi ne kadar zorlayabilir),doktorunuz sezeryanın sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünü fakat eğer istiyorsanız normal yoldan deneyebileceğinizi ama eğer problem yaşanırsa her an sezeryan yapabileceğini söylese,paşa paşa sezerya olayım mı dersiniz,yok ben normali deneyeceğim mi?
canım ben hiç düşünmem o zaman sezeryan olayım derim..çünkü çatı darsa hem bebek için hem anne için tehlikeli...o riski göze almam hemen beni sezeryan yapın derimm..

X