2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

selam kızlarrr nasılsınızzz:emir_bebek:

demett stardusttt gördüm sizi gelirim az sonra iyiki girdim buraya benim kız uyandı:KK43:

selam diloşummmmmmmmmmm
5ca047780eaf6d1c47c4008989ea69c6.gif

nasılsın bidenemmmŞeniz

vakit geçiriyorum saatim gelene kadarzemuszemus doktora gidicem tatlımm

o uyanan dünya tatlısını yerimmmmmmmŞeniz

kurban olsun teyzesi onu vereneeeeopuyorumnanaktan

starcım geçmişe daldı gelir birazdanopuyorumnanaktan

inşallah güzel haberlerle geliyodurrrrrrrrrdelikafadulden

selam kızlar
biz de dün dr.a gittik
canım sıkıldı ziyadesiyle
bebeğim 35+2ydi dün ama 33+4le uyumluydu ölçümleri
hatta bazı yerlerini ölçerken EDD : 28.08.2009 gördüm ve panikle sordum dr.a bu da ne şimdi diye , dr. hemen tüm ölçümlerin ortalamasını aldı ve bebeğim 33+4le uyumlu çıktı .
nerden çıktı şimdi bu gerilik ona canım sıkıldı biraz ..
bundan önceki ölçümlerin bazısında ileri bile çıkmıştı haftasına göre , yada geriliği vardı genelde ama en fazla 6 gün kadar olmuştu .
elimden gelenin üzerinde beslenmeye gayret ediyorum .. et-baık tüketmekten içim çıktı , hergün 1 yumurta , yaklaşık 500 ml süt , 1 porsiyon meyve , neredeyse 3 ana öğünüm de proteinden zengin olurdu . yani beslenmeye sebep bir sıkıntı yaşamayalım diye iştahsızlığımı sindirip zorla yemek yedim hep ..
ben bu duruma şaşırıp üzülüp " bir ara haftasının da önüne geçmişti , şimdi nasıl böyle bir şeyi yaşıyoruz , nasıl olur " deyince bi de demez mi dr. zaten bebeğin ölçümleri genelde hep böyleydi , biraz geriden geliyordu .. ay ben yalan söylüyorum sanki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
elimde olan eski ölçüm kağıtlarına baktım , kahretsinki son aylara ait dökümler yok vermemiş , ama çok daha önceki ölçümlede en fazla 2-6 gün gerilik var o kadar ..
ctesi başka bir hastaneden bir dr.dan daha randevu aldım geçenlerde , bir de orada yapılsın ölçümü bakalım nasıl çıkacak ..
bu arada Allaha şükür 2207 gr olmuş paşam :nazar: boyu da 46,5 cm :nazar:
yaptırmamı istediği bissürü test var , özellikle de biri ilginç gedi bana , siz de yaptırdınız mı acaba o testten .. 1 günlük idrarı biriktrecekmişim ve idrarda protein ve keratinin bakılacakmış ..
bundan sonraki kontrolümüz haftaya perşembe .
bu arada bu testlerim iyi çıkarsa bana denize girmeme izin verecekmiş , lutfetti sağolsun çok umurumda şu an deniz zaten ....................
zaten son dakika bi şeye sebep olmayayım diye girmem , o istediği kadar izin versin ..
oğluşumun suyu çok ve hareketleri çok çok fazlaymış . bana ne alakaysa bu sebepten rahatlamam için hamilelik yogasını önerdi ..sanki ben yoga yapınca bebek daha mı sakin olacak allaaa allaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!
sinirliyim çok , evet ...
yüzdük yüzdük kuyğuna geldik yaşadığım şeye bak ya
şimdi bir çoğunuz bana diyecek ki bunda ne var bu kadar sinir oluyorsun , usg aletindendir , beni sinirlenmem bir kere bir kontrolümüzde yüzümde gülücükler ayrılamadım onun yanından ve artık yetti canıma ..
tüp bebek dr.u , dalında çok iyi bir isim ve ist.dan bana onu tavsiye ettiler diye bir türlü vaz geçemedim ondan
ama neyse az kaldı azzzzzzzzz

demett stardusttt gördüm sizi gelirim az sonra iyiki girdim buraya benim kız uyandı:KK43:

sen kızçene bak tatlım , biz nasıl olsa buralardayız .. çok sevindim eylülün kısa sürede çıkmasına ..
selam diloşummmmmmmmmmm

nasılsın bidenemmmŞeniz

vakit geçiriyorum saatim gelene kadarzemuszemus doktora gidicem tatlımm

o uyanan dünya tatlısını yerimmmmmmmŞeniz

kurban olsun teyzesi onu vereneeeeopuyorumnanaktan

starcım geçmişe daldı gelir birazdanopuyorumnanaktan

inşallah güzel haberlerle geliyodurrrrrrrrrdelikafadulden

yok dmetcim daha bakmadım geçmişe , canım sıkkın işte ... dünkü konrolümü yazıyordum , yazıp yazıp sildim , sonunda tek dertleşeceğm ve beni anlayacak olan sizlerle paylaşayım istedim yeniden yazarak .........

selam kızlar
biz de dün dr.a gittik
hatta bazı yerlerini ölçerken EDD : 28.08.2009 gördüm ve panikle sordum dr.a bu da ne şimdi diye , dr. hemen tüm ölçümlerin ortalamasını aldı ve bebeğim 33+4le uyumlu çıktı .
bundan önceki ölçümlerin bazısında ileri bile çıkmıştı haftasına göre , yada geriliği vardı genelde ama en fazla 6 gün kadar olmuştu .
elimden gelenin üzerinde beslenmeye gayret ediyorum .. et-baık tüketmekten içim çıktı , hergün 1 yumurta , yaklaşık 500 ml süt , 1 porsiyon meyve , neredeyse 3 ana öğünüm de proteinden zengin olurdu . yani beslenmeye sebep bir sıkıntı yaşamayalım diye iştahsızlığımı sindirip zorla yemek yedim hep ..
ben bu duruma şaşırıp üzülüp " bir ara haftasının da önüne geçmişti , şimdi nasıl böyle bir şeyi yaşıyoruz , nasıl olur " deyince bi de demez mi dr. zaten bebeğin ölçümleri genelde hep böyleydi , biraz geriden geliyordu .. ay ben yalan söylüyorum sanki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
elimde olan eski ölçüm kağıtlarına baktım , kahretsinki son aylara ait dökümler yok vermemiş , ama çok daha önceki ölçümlede en fazla 2-6 gün gerilik var o kadar ..
ctesi başka bir hastaneden bir dr.dan daha randevu aldım geçenlerde , bir de orada yapılsın ölçümü bakalım nasıl çıkacak ..
yaptırmamı istediği bissürü test var , özellikle de biri ilginç gedi bana , siz de yaptırdınız mı acaba o testten .. 1 günlük idrarı biriktrecekmişim ve idrarda protein ve keratinin bakılacakmış ..
bu arada bu testlerim iyi çıkarsa bana denize girmeme izin verecekmiş , lutfetti sağolsun çok umurumda şu an deniz zaten ....................
zaten son dakika bi şeye sebep olmayayım diye girmem , o istediği kadar izin versin ..
oğluşumun suyu çok ve hareketleri çok çok fazlaymış . bana ne alakaysa bu sebepten rahatlamam için hamilelik yogasını önerdi ..sanki ben yoga yapınca bebek daha mı sakin olacak allaaa allaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!
şimdi bir çoğunuz bana diyecek ki bunda ne var bu kadar sinir oluyorsun , usg aletindendir , beni sinirlenmem bir kere bir kontrolümüzde yüzümde gülücükler ayrılamadım onun yanından ve artık yetti canıma ..
tüp bebek dr.u , dalında çok iyi bir isim ve ist.dan bana onu tavsiye ettiler diye bir türlü vaz geçemedim ondan

sen kızçene bak tatlım , biz nasıl olsa buralardayız .. çok sevindim eylülün kısa sürede çıkmasına ..

yok dmetcim daha bakmadım geçmişe , canım sıkkın işte ... dünkü konrolümü yazıyordum , yazıp yazıp sildim , sonunda tek dertleşeceğm ve beni anlayacak olan sizlerle paylaşayım istedim yeniden yazarak .........

canım benim üzülme bu kadar bak oğlun iyiymiş çok şükürr
ama doktoruna sinir oldum adama bak yaaa bi kere senin tüm kayıtlarının olması gerekmiyormu onun pc nde:mymeka:
ne gamsız ne rahat bi doktor:eek:klava:
çok iyi beslendiğini hepimiz biliyoruz canım
hiç kordona baktımı akışı nasıl damarların diye
yada bu gerilik son zamanda olduysa eğer ki öyle
plesentanın yaşlanmasıyla da alakalı olabilir tatlım
ben senin yerinde olsam başka bir doktora giderdim
sende gideceksin zaten
iyice bi muayne ol her kafana takılanı sor
eğer plesenta yaşlandıysa bebeği besleyemez gerilik oluşur
ve eğer öyleyse de ona göre bir şeye karar verilir
çok şükür tehlikeli zamanı atlattın tatlım yaa
en nihayeti bebişine erken kavuşursun
kilosu gayet güzel maşallahh:nazar:
unutma 2 kilo olsun diye ne zamandır küvezde yatıyor comebaby nin kuzuları
canım benim kendine içecek bişi al otur bi sakinleşş
herşeyin güzel olacağına inanŞeniz
öylede olacak bak görürsün canımmmm
arasımız çok sağlıklı doğacak annesi
neler atlattınız siz birlikteeeeŞeniz

Offf karencim ya bu gece Serra hanımla ikimiz bir fidanın güller acan dalıyız seklinde son geceniz, güzel güzel tadını cıkar, yarında insalahhh bıdımızın güzel haberlerini bize ver olarmııı, kötü ucunu düşünme sen, iy düşün iyi olsun bitanemmm, annesi kadar güsel bi kısımız olcak yarınnnn insallahhhh mıncık mıncıkkk, bende Alya'mı alcam gelcem balkonda kek yices dahaaa deniz manzaralııı sözün var naniknanik :teytey:

canımmmm cok sagol iyi dileklerin içinopuyorumnanaktan..evet bugun son kez gobusume bakıyorum yarın ufak b tepe olur sanırım:)inş tum anneler saglıkla kavusur meleklerine..Alyam prensesim b dogsun annesi, bekliorus caya borege ..:)serramın arkadası b kerem o:emir_bebek:

karencım yarın melegınle bulusuyosun ınsallah hersey yolunda gıder dualarım senınle:1hug:

coook tesekkur ederis huzun teyzesi ..inş sizlerde meleklerinizle kavusucaksınız..sıası gelen gidio bakalım..cok heyecanlıyım yaakaydirigubbakcemile5

dualarım seninle canım hiçç korkma korkulacak hiçbişey yok tecrübe konuşuyoo:smiley-cool:
sonda takılmaması daha iyi tatlım neden diyeceksin ne kadar çabuk ayağa kalkarsan o kadar çabuk iyilşirsin ve de sütün de çabuk gelir
kızkardeşime de sonda takmamıştı doktor ameliyattan 3 saat sonra kalktı maşallah sütüde akşamına geldi:nazar:
lavman bana da yapmamışlardı
yine istemiyorum
zaten gece 12 den sonra su da dahil hiçbirşey yeme içme canım

11 10 da dünyaya gözlerini açar serramızzz:asigim:
sanırım 11 40 gibide sen çıkarsın Allahın izniyleee:Saruboceq:
12 de de ayılmış olursun tamamennnn:lepi:

ben de seni 12 gibi ararımmmmm nası beklicem 12 e kaa bilmemmmm
sağlıkla kurtulda inşallah:Saruboceq:

ayyy bugün ilk haber hangisinden gelecek aceppdelikafadulden

derinde girecekti bugün doğuma ama kaç gündür ses seda yokkk

telefonu da yok bende:1no2:

cooook tesekkurler demetim balım:)..Allah razı olsun dualarınız icin ne diim hepimizi kurtarsın rabbim saglıkla ve meleklerimizle beraber..

lavman ve sonda istemedi dr ama dediğin gb daha rahat olucak inş .serram 15 dak ya dogar inş.dr 2 de de seni yogun bakımdan cıkarırıs demişti.konusamayacak durumda olsam bile yengem refakatcim olucak o bilgileri verir size canım..inş cabuk kendime gelirim

canım sağlıklı bir şekilde doğum yapıp Serra'nı kucağına alırsın inşaallah canımm...

ececim tesekkur ederim tatlım ..inş sende melegine saglıkla kavusursun..

merhabalarr....

sizlerii çook ama çok özledim.
16 temmuzda suyum geldi ve o akşam hastaneye kaldırıldım. 17 temmuz da 16:37 de normal doğumla tepecik kadın doğum da oğlumu kucağıma aldım.. sizlere ancak haber verebiliyorum. oğlum çok iyi çok şükür. 1 gün hastanede yattım şimdi iyiiz.. umarım herkes iyidir. beni merak eden soran ve sormayan herkese çook teşekkürler canlarımmm....
gozunaydın tatlım valla bizi oldurdun meraktan..herseyin yolunda olmasına coook sevindim..

karenimm hoşgeldin datlummmm

neden yoğun bakıma alacaklar anlamadım hem 2 çok geç değilmi allah allah bizim buralarda öyle bi uygulama yokk:uhm:
ameliyattan sonra dooğruca odaya çıkarıyorlar burda:icecream:

hurişşşşşşşşşdelikafadulden naber şekerrrrrr:eek:

ben duşa gireyim canlar saat yaklaşıyorrrr
JC_cupidgirl.gif

selam kızlar
biz de dün dr.a gittik

kuzuuummm starım.yerimseniben.ne oldu bole tatlım usg olcumlerinn ne kadar hatalı olabilecegini doguran arkadasların bebklerinden de gorebiliorus ..noluyyy usme arası ve kendini...sen cok bunaldın biliorum ama az az az sabır canımcım..git baska b dr a b daha olçtur için de rahat olsun madem..ama sunu bil hep hata payı var..hem arasımızın masallahı var olcumleri guzel annesi..senn daha b kac haftan var canım..kuzucugumuz dahada gelişcek ama bole germe kendini oluy mu tatlım..opuyorumnanaktan

demetimmm hosbulduk bidenem:)) sevdim bu kelimeyi:)

dogumdan sonra 2 saat yogun bakımda kalıomusum..ole dedi dr..banada uzun geldi..ama dr um cok titiz bi heruf..bakalım bende susuorum ..

saolun kızlar ben geldim...ay insanın en ufak bişeyde canı sıkılıyor yaaaa...dün biraz mızırandım hatırlarsanız bebek hareket etmiyor diye etmedide sabah oldu yine hareket yoktu ...artık sabah dedim eşime kalk gidiyoruz cumayı bekleyemeyeceğim gidiyoruz hastaneye bağlancam ben....
doktorum yokmuş bugün izinliymiş aradık asistanına dedi sen bağla nst ye tansiyon al sonra ebeye gönder ebeler baksın bana rapor etsinler....
iyi bağlandık nst20 dakka...sonra doğumhaneye gittik ebe baktı az sancın var dedi bebek sıkıntıda görünüyor dedi..ne yedin dedi söyledim meyva suyu içtim falan yeterli değil git çikolata ye dedi.gel 20 dakka sonra tekrar bağlayacağız....eşim doldurdu masayı çikolatayla sıcakta 4 tane çikolata yedim meyvasuyu içtim ölüyordum miğdemden....yalnız ipeğimu geldi aklıma hemşireler kaburgama bastırdı meğer öyle oluyormuş dedi ya doğumhane hemşireleri ebelerin hepsi izmandut gibi iri iri kadınlar ben hiç öyle iri kadını bir arada görmedim....bu arada demetle mesajlaşıyoruz...ben inşallah sezeryanan almazlar diye dua ediyorum....tekrar bağlandım nst ye....bebek coştu anam...kalp atışları hareketleri çıktı 3 katı ama ben mosmor oldum çikolatadan ...gayrı çikolata faslı bitti doğum akadar azıma sürmem heralde mahfetti miğdemi...
baktı ebe tansiyonumu ölçtü herşey yolunda dedi cuma gel doktor baksın ama şu an herşey normale dödü iki nst karşılaştırınca dünya kadar fark var.....gene doğuramaadım anlayacağınız...cuma günü bakalım ne diycek doktorum...

hüzün yılı seni anlıyorum daha önce yaşadığın olaydan dolayı benim adıma tedirgin oluyorsun ama suni sancının adı bile geçmiyor yani ne diyim alttan muayne bile etmiyorlar açılmama bile bakmadılar...cuma bakarlar heralde...

demetciğim çok teşekür ederim ilgilendiğin için msj attığın için insanın çok ihtiyacı oluyormuş kızlar.......

starım _ dustum sıkma canını az kaldı be gülüm,biraz daha sıkıcaz dişimizi ki senin bebişinin kilosu boyu çok güzel yerinde...sabır sabır ...sen bir başka doktora git muaynehanesine bi baktır bakalım ne diyecekler...benim bi doktorum var epey bi özeldi daha önce bebek için tedaviye gidiyordum çok pahalıydı ama 10 numara doktordu...eğer bana sezeryan falan diye kıvırsalardı doğru oraya gidecektim ona baktıracaktım ama öyle bi durum olmadı....sende gidip bi muayne olabilirsin .....kendimi zor attım banyoya...mafiş mafiş...

Son düzenleme:
canım benim üzülme bu kadar bak oğlun iyiymiş çok şükürr
ama doktoruna sinir oldum adama bak yaaa bi kere senin tüm kayıtlarının olması gerekmiyormu onun pc nde:mymeka:
ne gamsız ne rahat bi doktor:eek:klava:
çok iyi beslendiğini hepimiz biliyoruz canım
hiç kordona baktımı akışı nasıl damarların diye
yada bu gerilik son zamanda olduysa eğer ki öyle
plesentanın yaşlanmasıyla da alakalı olabilir tatlım
ben senin yerinde olsam başka bir doktora giderdim
sende gideceksin zaten
iyice bi muayne ol her kafana takılanı sor
eğer plesenta yaşlandıysa bebeği besleyemez gerilik oluşur
ve eğer öyleyse de ona göre bir şeye karar verilir
çok şükür tehlikeli zamanı atlattın tatlım yaa
en nihayeti bebişine erken kavuşursun
kilosu gayet güzel maşallahh:nazar:
unutma 2 kilo olsun diye ne zamandır küvezde yatıyor comebaby nin kuzuları
canım benim kendine içecek bişi al otur bi sakinleşş
herşeyin güzel olacağına inanŞeniz
öylede olacak bak görürsün canımmmm
arasımız çok sağlıklı doğacak annesi
neler atlattınız siz birlikteeeeŞeniz

dr.um bayan üstelik , halden anlayacak güya , anne bir de :1closedeyes:
var olmaz mı güya her bilgim kayıtlı ama bazen o kadar ezbere konuşuyorki yine dün mesela " nidilatı keselim , magnezyuma başlayalım , ( yüzünde şirin bi ifadeyle , sanki bana bağ bağışlıyo bi de ) sen de zaten magnezymu çok seviyordun " demesin mi kötükedihüso
magnezyumu içmeyeyim diye yalvaracaktım bi ara , çünkü reflümü azdırıyordu ve magnezyumdan nidilata geçtik diye ve o şikayetlerimden kurutldum diye neredeyse boğazına sarılıp öpecektim kadını .. sonra ben suratımı karartıp tam tersi magnezum bende reflüyü tetikliyordu deyince ve ondan önce de benzer bi gaf yapınca benim saçlar iiice diken diken oldu tabi ...
plasenta yaşlanması yada kireçlenmesi var mı diye sordum " ay nerden çıkartıyorsun öyle bir şeyi yok , öyle bir durum yok, bebeğin suyu iyice azalıp plasentayı besleyemediğinde o zaman ortaya çıkar " gibi bi şeyler söyledi ..
ben de inanıyorum ki güzel olacak herşey , ama dün iyice geldi burama kadar ..
zaten oğlumun sağlığıyla ilgili bir endişem olsa sanırım bu kadar dahi rahat olamazdım .. bebeğin sağlıklı olduğuna dair en bariz işaret hareketli olmasıysa ben bazen uykumun arasında bile yüzümü buruşturuyormuşum tekmeledikçe o beni , eşim söyledi bugün .. bazen bütün gün çok hareketl oluyor , bazen günün belli dilimlerinde .. Allaha şükür bu anlamda hiç beni kuşkuya düşürmedi ..
ama insan bazen iyi şeyler duymak istiyor sanırım ..
o benim canımdan da değerli , ne zorluklarla yıllarca süren mücadeleler sonucu kazandım ben onu .. bir tedavimde ölümden döndüm belki , iç kanama geçirdim ama yılmadım yine devam ettim o gelsin diye tedavilere ve bugünlere beraber geldik ve ona dair olumsuz şeyler duymak kahrediyor , elimde değil ...

Son düzenleme:
kuzuuummm starım.yerimseniben.ne oldu bole tatlım usg olcumlerinn ne kadar hatalı olabilecegini doguran arkadasların bebklerinden de gorebiliorus ..noluyyy usme arası ve kendini...sen cok bunaldın biliorum ama az az az sabır canımcım..git baska b dr a b daha olçtur için de rahat olsun madem..ama sunu bil hep hata payı var..hem arasımızın masallahı var olcumleri guzel annesi..senn daha b kac haftan var canım..kuzucugumuz dahada gelişcek ama bole germe kendini oluy mu tatlım..opuyorumnanaktan

haklısın canım , çok bunaldım , çok gerildim , sabah 5e kadar yarı uykulu ettim sabahı , tuhaf rüyalarla boğuştum 11e kadar .. uyandım halen aklımda neden şimdi böyle bir şey çıktı durduk yere diye düşün düşün kaç kere ağladım bilmiyorum ...
sanırım 16 günümüz kaldı doğuma ya 17 yada 18 temmuzda olacak doğmumuz Allah izin verirse ..
yarın senden serra prensesimden güzel haberlerinizi almak için sabırsızlıkla bekliycem öğleden sonrayı sanırım .. inşallah kolay bir doğumla alırsın mis kokulu kızını kucağına ..
yarın dua et bize de karen teyzemis olur mu , oğluşumun gelişimiyle ilgili br problemi olmasın diye ...

haklısın canım , çok bunaldım , çok gerildim , sabah 5e kadar yarı uykulu ettim sabahı , tuhaf rüyalarla boğuştum 11e kadar .. uyandım halen aklımda neden şimdi böyle bir şey çıktı durduk yere diye düşün düşün kaç kere ağladım bilmiyorum ...
sanırım 16 günümüz kaldı doğuma ya 17 yada 18 temmuzda olacak doğmumuz Allah izin verirse ..
yarın senden serra prensesimden güzel haberlerinizi almak için sabırsızlıkla bekliycem öğleden sonrayı sanırım .. inşallah kolay bir doğumla alırsın mis kokulu kızını kucağına ..
yarın dua et bize de karen teyzemis olur mu , oğluşumun gelişimiyle ilgili br problemi olmasın diye ...

sağol starım duaların için...

merak etme tatlım dua listemde sen ve prensin de var ama bende senden moralini yuksek tutmanı istiorum oluy mu,bak son haftalarımız bucook onemli..sende bilincindesin zaten ..opuyorumnanaktan

star_dust bunu yaşayan sensin seni bir tek yaşayan anlar kalpten derinde ama kötü bir durum yokki tatlım ....sadece anlayışsız,aptal,gerzek..... bi dr.sahipsin hergün aynı şeyleri yaşamaktan ezbere konuşuyorlar...ama yanlışda konuşmuyorlar bence...
bu kadın doğum doktorlarına ayrı olarak psikoloji eğitimide vermeleri gerekiyor bence...çünkü hepsi böyle ama emin ol eğlışunun bir sağlık problemi olsaydı bunu kesinlikle atlamazdı....sen sakin ol,sabırlı ol,al eline meyvanı uzat bacaklarını al kumandayı ohh bebişinle konuşa konuşa ...rahatla...
bunlarda bi alem kız benimki dünden beri tık yok şimdi aşağıya doğru kuyu kazıyor zilli....canı çikolata çekmiş olmalı,ha tabi birde kordonuna para sıkışmış dedi babası....ondan böyle yapıyor dedi....zemuszemus

ah ah ah daha neler yaşayacağız bugün nst kağıdına bakıp ağladım bile bahçede.....bebeğimde sorun var zannettim....daha neler göreceğiz canım benim...

herkese merhabalar
dun dr. kontrolum vardi oglusumda hersey yolunda ama benim vucutta olusan odemlerle basim beladaymis yani biraz daha su toplamasi meydana gelirse kortizonlu ilac tedavisine baslayacakmisiz zaten ne kaldi sunun surasinda doguma 13 gun acaip moralim bozuldu kortizonun yan etkileri fazla odemden dolayi ellerimi hissetmiyorum off böyle iste nolcak bakalim

saolun kızlar ben geldim...ay insanın en ufak bişeyde canı sıkılıyor yaaaa...dün biraz mızırandım hatırlarsanız bebek hareket etmiyor diye etmedide sabah oldu yine hareket yoktu ...artık sabah dedim eşime kalk gidiyoruz cumayı bekleyemeyeceğim gidiyoruz hastaneye bağlancam ben....
doktorum yokmuş bugün izinliymiş aradık asistanına dedi sen bağla nst ye tansiyon al sonra ebeye gönder ebeler baksın bana rapor etsinler....
iyi bağlandık nst20 dakka...sonra doğumhaneye gittik ebe baktı az sancın var dedi bebek sıkıntıda görünüyor dedi..ne yedin dedi söyledim meyva suyu içtim falan yeterli değil git çikolata ye dedi.gel 20 dakka sonra tekrar bağlayacağız....eşim doldurdu masayı çikolatayla sıcakta 4 tane çikolata yedim meyvasuyu içtim ölüyordum miğdemden....yalnız ipeğimu geldi aklıma hemşireler kaburgama bastırdı meğer öyle oluyormuş dedi ya doğumhane hemşireleri ebelerin hepsi izmandut gibi iri iri kadınlar ben hiç öyle iri kadını bir arada görmedim....bu arada demetle mesajlaşıyoruz...ben inşallah sezeryanan almazlar diye dua ediyorum....tekrar bağlandım nst ye....bebek coştu anam...kalp atışları hareketleri çıktı 3 katı ama ben mosmor oldum çikolatadan ...gayrı çikolata faslı bitti doğum akadar azıma sürmem heralde mahfetti miğdemi...
baktı ebe tansiyonumu ölçtü herşey yolunda dedi cuma gel doktor baksın ama şu an herşey normale dödü iki nst karşılaştırınca dünya kadar fark var.....gene doğuramaadım anlayacağınız...cuma günü bakalım ne diycek doktorum...

hüzün yılı seni anlıyorum daha önce yaşadığın olaydan dolayı benim adıma tedirgin oluyorsun ama suni sancının adı bile geçmiyor yani ne diyim alttan muayne bile etmiyorlar açılmama bile bakmadılar...cuma bakarlar heralde...

demetciğim çok teşekür ederim ilgilendiğin için msj attığın için insanın çok ihtiyacı oluyormuş kızlar.......

starım _ dustum sıkma canını az kaldı be gülüm,biraz daha sıkıcaz dişimizi ki senin bebişinin kilosu boyu çok güzel yerinde...sabır sabır ...sen bir başka doktora git muaynehanesine bi baktır bakalım ne diyecekler...benim bi doktorum var epey bi özeldi daha önce bebek için tedaviye gidiyordum çok pahalıydı ama 10 numara doktordu...eğer bana sezeryan falan diye kıvırsalardı doğru oraya gidecektim ona baktıracaktım ama öyle bi durum olmadı....sende gidip bi muayne olabilirsin .....kendimi zor attım banyoya...mafiş mafiş...

star_dust bunu yaşayan sensin seni bir tek yaşayan anlar kalpten derinde ama kötü bir durum yokki tatlım ....sadece anlayışsız,aptal,gerzek..... bi dr.sahipsin hergün aynı şeyleri yaşamaktan ezbere konuşuyorlar...ama yanlışda konuşmuyorlar bence...
bu kadın doğum doktorlarına ayrı olarak psikoloji eğitimide vermeleri gerekiyor bence...çünkü hepsi böyle ama emin ol eğlışunun bir sağlık problemi olsaydı bunu kesinlikle atlamazdı....sen sakin ol,sabırlı ol,al eline meyvanı uzat bacaklarını al kumandayı ohh bebişinle konuşa konuşa ...rahatla...
bunlarda bi alem kız benimki dünden beri tık yok şimdi aşağıya doğru kuyu kazıyor zilli....canı çikolata çekmiş olmalı,ha tabi birde kordonuna para sıkışmış dedi babası....ondan böyle yapıyor dedi....zemuszemus

ah ah ah daha neler yaşayacağız bugün nst kağıdına bakıp ağladım bile bahçede.....bebeğimde sorun var zannettim....daha neler göreceğiz canım benim...

sağol canım yazdıkların için , desteğin için ....
belki de canım sıkıldığı için bir kaç saattir neredeyse tık yok oğlmda ( derken şimdi bir tekme attı :asigim: , kurrrrrrrban olurum ben seni bana vereneeeeeeeeeeeeeeee )
özellikle son 1-2 aydır yaşadıklarım , dyduklarım fazla geldi artık sanırım , o yüzden bi snir patlaması ve boşalmaı yaşıyorum .. ama dediğim gibi , olumsuz şeyleri duymak her defasında ve her geçen gün daha yorucu ve can yakıcı oluyor ..
senin kız iyice oyuncu oldu , yalancı çobaa döndürdü sizi çıtıtrık yaaa
Allah ne zaman uygun gördüyse işallah o gün sağlıcakla alırsın İpek böcüüünü kucağına

X