2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

geldim kızlar ...
ay ben sakinim falan ama doktorumu görünce kafamda soracaklarımın hepsini unutuveriyorum...
girdim pazartesi sabah ve gece çektirdiğim nst leri gösterdim pazartesi gece 1 de geldik dedim hayroıla noldu dedi dedim siz akşam 7 gibi gel dediniz eşim yoktu yanımda gece 1 de geldik dedim nst si işte burda dedim.baktı,tansiyon ölçtü dedi git şimdi hemen bi OBSTETRİK US çektir gel dedi.dedim onu 30 hazirana vermiştiniz o zamana randevu aldım yok dedi 30 hazirana kadar doğum olabilir sen şimdi git çektir gel bakalım hazır olsun elimizde dedi...iyi gittik çektirdik geldik
BPD:93.8MM 38 HAFTA1 GÜNE
FL:74.1MM 37 HAFTA 6 GÜNETEKABÜL EDİYOR.
AMNİYON YETERLİ MİKTARDA.
PLESENTA SAĞ LATERAL DUVARINDA....

bunu gördü baktı herşey yolunda herşey iyi dedi,işte hafif akıntım var dedim ona fitil verdi...haftaya cuma gel bi kontrolünü yapalım dedi....bu kadar iyi dedik çıktık...

sonra bahçeye çıktık...eşim dedi ki alttan muayne etmedi ya açılman varsa dedi.benim gözler açıldı fal taşı gibi hemen geri döndüm asistanına dedim yemeğe çıktı 1 saate gelir dedi.ama zaten hasta bilgileri ekranda yer alıyor doktor sizinle ilgilenirken ekrandan kontrol ediyor yapılanları çatı muaynesi gerekseydi zaten getirdiğiniz değerlerde bu görünürdü gerek duymamıştır için rahat olsun dedi...iyi dedik çıktık..bizde durum bu ...

cuma günü kontrolüm var temmuz 3 e geliyor...amma kadın bana 30 haziranda olan OBSTETRİK US 'i bugün çektirdi o zamana kadar doğum olabilir diyerek... :1shok: bakalım bizi neler bekliyor :CüvCüv:

şimdi bi ger idönüp geçmişi okuyayım dün gece yatarken not almışım 2088. sayfada bırakmışım sizi şimdi oraya dönüp okumam lazım...

kizlar selam. valla huri senden hergun haber bekliyorum ama demekki daha niyeti yok bebisinin gelmeye :)

bu arada cocuk doktoru arastirmasi yaptiniz mi? iyi bir doktor bulmak lazim. dogum yapan arkadaslarim cok sıkıntı yasadilar.

geldim kızlar ...
ay ben sakinim falan ama doktorumu görünce kafamda soracaklarımın hepsini unutuveriyorum...
girdim pazartesi sabah ve gece çektirdiğim nst leri gösterdim pazartesi gece 1 de geldik dedim hayroıla noldu dedi dedim siz akşam 7 gibi gel dediniz eşim yoktu yanımda gece 1 de geldik dedim nst si işte burda dedim.baktı,tansiyon ölçtü dedi git şimdi hemen bi OBSTETRİK US çektir gel dedi.dedim onu 30 hazirana vermiştiniz o zamana randevu aldım yok dedi 30 hazirana kadar doğum olabilir sen şimdi git çektir gel bakalım hazır olsun elimizde dedi...iyi gittik çektirdik geldik

bunu gördü baktı herşey yolunda herşey iyi dedi,işte hafif akıntım var dedim ona fitil verdi...haftaya cuma gel bi kontrolünü yapalım dedi....bu kadar iyi dedik çıktık...

sonra bahçeye çıktık...eşim dedi ki alttan muayne etmedi ya açılman varsa dedi.benim gözler açıldı fal taşı gibi hemen geri döndüm asistanına dedim yemeğe çıktı 1 saate gelir dedi.ama zaten hasta bilgileri ekranda yer alıyor doktor sizinle ilgilenirken ekrandan kontrol ediyor yapılanları çatı muaynesi gerekseydi zaten getirdiğiniz değerlerde bu görünürdü gerek duymamıştır için rahat olsun dedi...iyi dedik çıktık..bizde durum bu ...

cuma günü kontrolüm var temmuz 3 e geliyor...amma kadın bana 30 haziranda olan OBSTETRİK US 'i bugün çektirdi o zamana kadar doğum olabilir diyerek... :1shok: bakalım bizi neler bekliyor :CüvCüv:

şimdi bi ger idönüp geçmişi okuyayım dün gece yatarken not almışım 2088. sayfada bırakmışım sizi şimdi oraya dönüp okumam lazım...

Canım nst n de sancı çıktımı senin sancın olmasa bile nst de görünebiliyor.Acaba dr sancımı gördü aslında görse sölerdi ama ne bilimfisfisfis

sütüm çok az ve ağız sütü derler ya canım öyle geliyo şuan ve sıktıkça bile zor geliyo düşün yani:KK43:( çok istiyo emmek kuzucuk bi sinirleriniyo süt gelmiyo diyee çok üzülüyorumm:gitme:
gelir canım üzüzlme 3. günü bekle şu arkadaşların tavsiye ettikleri çayları dene ama lütfen stres yapma mutlaka gelecektir :bbo:

***************************2009 TEMMUZ ANNELERı MUHTEMEL DOGUM TARıHLERı LıSTESı************************

ANNE ADI--------------------------M.D.TARıHı-----------CıNSıYET--------------------D.ŞEKLı--------------- D.TARıHı-----------DOGUM HAFTASI

:nazar:adenzar--------------------------*------------------------kız----------------------------normal---------------------13mayıs---------------------29+6 :hooray:
:nazar:comebaby-----------------------*----------------------ikiz/kız----------------------g.anez.sezeryan-----------2haziran--------------------32+4 :hooray:
:nazar:amartis74------------------------*-----------------------erkek-------------------------sezeryan------------------14 haziran-----------------35+2 :hooray:
:nazar:papetlant------------------------*---------------------ikiz/erkek/kız-----------------------*-------------------------17haziran--------------------*-------:hooray:
:nazar:menekseak-----------------------*-----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19 haziran-----------------38+2 :hooray:.
:nazar:nilayyy----------------------------*-----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19haziran------------------37+6 :hooray:
:nazar:neslivicdan-----------------------*-----------------------erkek---------------------------normal------------------20 haziran-----------------38+4 :hooray:
:nazar:selsin------------------------------*-----------------------erkek--------------------------sezeryan-----------------21 haziran-----------------37+3 :hooray:
:nazar:ipegimu---------------------------*-------------------------kız---------------------------epi.normal---------------23haziran------------------38+6:hooray:
:nazar:hürrem_s-----------------23 haziran-------------------kız----------------------------sezeryan-----------------doğurmuş olması lazım ama hala haber alınamadı
:nazar:dilara80-----------------------24 haziran---------------kız--------------------------epi.sezeryan-----------------24haziran----------------- 38+5 :hooray:
:nazar:jasmincin---------------------------*------------------------*------------------------------sezeryan--------------------24haziran------------------35+1 :hooray:
:nazar:confuse-----------------------------*-------------------------*-------------------------------------*-------------------------------*---------------------------------*

:nazar:derin--------------------------1 temmuz-------------------kız-----------------------------sezeryan
:nazar:rosem------------------------1 temmuz------------------erkek----------------------------sezeryan
:nazar:sibel07-----------------------1 temmuz------------------kız-------------------------------sezeryan
:nazar:yserez------------------------1 temmuz----------------erkek------------------------------sezeryan
:nazar:karen81----------------------2 temmuz-------------------kız-------------------------------sezeryan
:nazar:nurr34-------------------------5 temmuz------------------kız--------------------------------normal
:nazar:nur84-------------------------6 temmuz-------------------kız-------------------------------normal
:nazar:nesquk_24-----------------6 temuuz-----------------------*-------------------------------sezeryan
:nazar:zuzuuum------------------- 8 temmuz-------------------kız----------------------------sezeryan:
:nazar:hüzün yılı---------------6-7-8 temmuz dan biri---------erkek--------------------------sezeryan
:nazar:beyazmelek----------------------7 temmuz----------------kız------------------------------sezeryan
:nazar:nazlıbahar------------------------9 temmuz---------------erkek---------------------------normal
:nazar:çiceks------------------------------9 temmuz-------------erkek-------------------------sezeryan
:nazar:demet-----------------------------10 temmuz-----------------kız--------------------------sezeryan
:nazar:annecik_annecik----------12 temmuz---------------------kız-------------------------sezeryan
:nazar:cankız__------------------------13 temmuz----------------erkek--------------------------normal
:nazar:grübchen-----------------------13 temmuz-----------------erkek--------------------------normal
:nazar:babaylon---------------------------16 temmuz----------------kız---------------------------normal
:nazar:huri37------------------------------17 temmuz-----------------kız---------------------------normal
:nazar:blue_-------------------------------17 temmuz----------------erkek------------------------normal
:nazar:aysenur2009--------------------20 temmuz------------------kız----------------------------normal
:nazar:kibele-------------------------------22 temmuz------------------kız-----------------------------henüz belli degil

listede değişiklik ekleme falan varsa söyleyin kızlar ekleyelim nescuik senin bilgilerinden tam emin değilim şimdi ekledim baktığında değişiklikleri söylersen düzeltirim...

benim durumum valla bilmiyorum kızlar kadın arkamdan uşmuş yemeğe acaba fazla bakmadı mı ama konuşurken telefon çaldı 3 kez 3 kerede telefonu kaldırıp kapattı falan....bilmiyorum evham yapmıyorum şu an çok iyiyim oturduğumdan beri kızım hiç durmadan tepindi...elbet ya suyum gelecek ya sancım tutacak çokta kafaya takmıyorum ama açılmam ne kadar oldu daha açılma varmı diye merak ediyordum ona baktırmadığıma pişman oldum...nst ye bağlamadılar bugün...sadece usg oldu bugün o kadar...
bakalım cumaya kadar neler olacak cuma gününe kadar bu kız beklesin bende.....

Son düzenleme:
kızlar kızım beni otutrturmuyor .pek iyi değilim biraz yatıp dinlenmem lazım yoruldum bugün...gelirim 1-2- saate öptüm....

kızlar haberi vermeyi unutmuşum...

Efsanevi pop yıldızı Michael Jackson, dün geçirdiği kalp krizi sonucu 51 yaşında hayatını kaybetti. Uluslararası haber ajanslarının flaş olarak geçtiği haberde, acil servis görevlileri evine ulaştığında, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve kaldırıldığı hastanede bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği belirtildi. Los Angeles Times ise "Pop yıldızı Michael Jackson'ın, derin koma halinde hastaneye kaldırılmasının ardından ölü olduğu doktorlar tarafından ilan edilmiştir" ifadesini kullandı. Jackson, cilt kanseri tedavisi görüyordu.

Canım nst n de sancı çıktımı senin sancın olmasa bile nst de görünebiliyor.Acaba dr sancımı gördü aslında görse sölerdi ama ne bilimfisfisfis

adenzar - bu arada bebisine allah uzun omurler versin insallah. resminiz de cok cok guzel. masallah.:nazar::nazar::nazar:

selsincim - senin annelik gunlerin nasil geciyor??

selamlarrrrrrrrrr hihoyyyt
9 kayıtlı kullanıcı ve 5 misafir :1closedeyes:
nerde bizim kızların gerisi ayol , gitgide azalıyoruz :1no2:
ben eccük geçmişe bakem de gelem :eek:

selam güzel anneler a.s.
iyisiniz inş..
huricim bugun senden doğum haberi beklerken haftayamı kaldı demek
senin meleğin yerini çok sevdi galiba kaydirigubbakcemile3
Rabbim hayırlı zamanda gelmeyi nasip etsinn inş..

canım bu arada listeye benide ekleyebilirmisin :kedi:
inş bizde paşamızı 10 temmuz gibi bekliyoruz..normal olacak..tabi son anda bi sorun çıkmazsa
teşekkürler şimdiden canımm :1hug:

nurcum iyisin umarım..çalışmayı bıraktın sanırım...
Rabbim hakkında hayırlısnı versin canım..inş senin için çok kolay bi sınav olur..
başarılar şimdiden a.s.

Efsanevi pop yıldızı Michael Jackson, dün geçirdiği kalp krizi sonucu 51 yaşında hayatını kaybetti. Uluslararası haber ajanslarının flaş olarak geçtiği haberde, acil servis görevlileri evine ulaştığında, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve kaldırıldığı hastanede bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği belirtildi. Los Angeles Times ise "Pop yıldızı Michael Jackson'ın, derin koma halinde hastaneye kaldırılmasının ardından ölü olduğu doktorlar tarafından ilan edilmiştir" ifadesini kullandı. Jackson, cilt kanseri tedavisi görüyordu.

bende az önce okudum..
Rabbim rahmet eylesin inş..

huri ciğim pazartesi gece nst çektirmişin ya onları dr görüp yorum yapmadımı sancın varmı yokmu diye .veye sana sancın ağrın varmı yokmu diye sordumu

ben birinize cep numaramı werym diyorum doğumdN ÇIKTIKTAN SONRA HEMEN MSJ ATTIRICM KOCAMAAA:eek:lmaz:

ay canım benim, benim kızda öyle annecim yarın beni üzme diye yalvarıyorum kuşuma resmen inş sorunsuz atlatacaz canım hayırlııyla

kesinlikle katılıyorum son günde olsa bişeylere bakmak gerekli hadii kolay gelsin
sınavda başarılar

teşekkür ederim canım. sana da başarılar. bebeklerimiz bizi üzmeyecekler. bir de havalar serinledi. yarında serin olacak. bu da büyük bir şans oldu. bir de benim okulum evime çok yakın arada evime gelip dinlenip tekrar gideceğim.

herkese günaydın kızlar çok yorucu geçiyo:) uykusuz hergece heheeh şimdiden alışınnn:p bu arada mama takviyesi yapıyorum yoksa açlıktan basıyo yaygarayııı:KK43: inşallah sütümm gelcek bekliyorumm offffffffffffff neyse kızlar ben çıktım hepinizi öpüyorummopuyorumnanaktan
sütüm çok az ve ağız sütü derler ya canım öyle geliyo şuan ve sıktıkça bile zor geliyo düşün yani:KK43:( çok istiyo emmek kuzucuk bi sinirleriniyo süt gelmiyo diyee çok üzülüyorumm:gitme:
canım yaa inşallah artar sütün bir an önce :teselli: lk kızında nasıl olmuştu ?
bak ben denetin önerdiği çayı aldım humana still tee , istersen sen de al ve içmeye başla bir an önce ..
ben de öptüm canım seniiiiiiii opuyorumnanaktan

gunaydın kızlarrrr:)..

starcım ruyalarda bulusurus sarkısını soleriz artıkın napalaım:))..vay prison breakcisin sende dememkki..bende cok severim, lost un yeri de ayrı emme..

lost ben ve esimin evliligimizin ilk aylarında paso izledigi b sure sonra bö getrdgi dizi oldu yane..ama hakkını yemiyeyim dizi cok guzel..

aynen canım rüyalarda buluşcass senle :)))
lost için aynı şeklde düşünüyorum ben de , snir oluyorum bazen azen de kızıyorum daha senenin ortasında ne olduğnu anlayamadan çat diye bitiriyorlar sezonu :kızgın:
prison breakse eşim izliyordu , ben de neymiş nasılmışki derken 4. bölümden beri izliyoruz beraber günde 2 bölüm , sardı bayaaa :dance:

günaydın canım

kendi adıma şükür diyeyim ama artık çok ta iyi hissetmiyorum kendimi sabaha kadar öyle mücadele ediyorum ki oturarak yatıyorum resmen 10 dk da birde büyük bi mücadele vererek kalkıp wc e gidiyorummafoldumben
sabır diyorummmm sabırrrrrr 15 gün kaldııııııııııı:gitme:

ayynen canım , bazı günler sabır çekmekten başka bi şey yapmıyorum .. özellikle de akşamları daha ağırlaşıyor insan sanki , şikayetler daha artıyor akşamları ..
az kaldı azz , biraz daha sabredicez güzelim sonra popişlerini ısırcass onların kaydirigubbakcemile3

günaydın tatlı anneler bende dün nst ye girmiştim.doktor iyi dedi sonuca sancı falan yok dedi ama gece oturduğum yerden karnımın alt tarafında çok ağrı gaz sancısı gibi dirşey hissettım 1 dakika sürdü ve geçti ama bu arada gazımda vardı inşallah doğum sancısı değildi. bebeğim çarşambayı bekle diye tembihledim ama dinlermiki.sanki kendini iyice aşağıya sokmaya çalışıyordu gece anlayamadım:))

canım geçmiş olsun , inşallah bebişin sözünü dinler annesi , bazen bende de oluyor aşağıya doğru baskı :1no2:
gaz sancısı olduğunda sabah-akşam buscopan içebiliyoruz , ben içiyorum ve bir de minoset .. ama sılanın yazdığını okuduktan sonra bir daha içmem yaaaa :1no2:
Allah korusun bebişlerimizi ...

kahvaltımızıda ettik gerçi bundan sonraki öğünleri zoraki yiyorum hiç iştahım yok nedense ralarda meyva çok yiyorum heralde ondan
demetcim yaa sabır canım hakikatten çok zor uykusuzluk şölee serin bir yer bul belki uyursun canım sen bayağı ağırlaştın benim hafif bir göbeğim var o kadar 12 kilo aldım göğüslerim bile büyümedi inş sütüm olur üzülüyorum
bizim şafak 4 gittikçe heyecan basıyor allahım hayırlısı ile hepimiz bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alsaydık

az kalmış derin senin de Allah sağlıcakla kucağına aldığın günü göstersin inşallah ...
günaydın herkese. biz oğlumla yarın kpss sınavına gireceğiz. umarım bebeğim uslu dururço.son iki günde çok hareketli. umut ediyorum ki yarın böyle olmayacak ve annesinin rahat rahat sınavına girmesini sağlayacak.

ay canım benim, benim kızda öyle annecim yarın beni üzme diye yalvarıyorum kuşuma resmen inş sorunsuz atlatacaz canım hayırlııyla

kesinlikle katılıyorum son günde olsa bişeylere bakmak gerekli hadii kolay gelsin
sınavda başarılar

kızlar Allah yardımcınız olsunnnnn :Saruboceq:
bunca sıkıntıya rağmen uğraştınız , çalıştınız .. emeğinizin katbekat fazlasıyla karşılığını alırsınız inşallah .. Allah yardımcınız olsun , inşallah kuzularınız sınavda sizin uğurunuz olur ve sıkıntı yaşamazsınız onladan ötürü .. heyecan ve stres de yapıp onları üzmeyin ne olur , çünkü aşırı stres bebeği çok zor durumlara sokuyor bliyorsunuz :1no2:
Allah zihin açıklığı ve sınavda kolaylık versin ...

temmuz 1 de 4 kişi bırlıkte doguma giricez kıslar.
derin,rosem,sibel,yserez..:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:alkisalkisalkis

hadi bakalım Allah sağlıkla ve sorunsuz bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin kuzucukları :Saruboceq:
süper heyecanlı bi gün olacak biz geride merakla bekleyenler için de delikafadulden

selam kıslarr.. gecmişi okudum birazz...

doktorum bana son muayenemdee bu haftalarda alınan agrı kesicilerin bebeğin kalbinde deliğe yol actıgını minoset bile olsa cok tavsiye etmediğini, mümkün oldukça uzak durmam gerektğini söledi.. aklınızda olsun..

ay bilmiyordummmmmmmm
benim dr.umda tam tersini söyledi
bu haftalarda sadece minoset ve buscopan içebilirz demişti ..
hey Allahım yaaa , ben de geçen haftadan beri 6 tane felan içmişimdir
inşallah yavruma bi zararı olmamıştır ya :Saruboceq:

geldim kızlar ...

ay bu kız parmağında oynatmaya başladı sizi şimdiden he mi kaydirigubbakcemile3
bence sen gelecek h.içinde , ne biliiim en geç salı-çarş doğurcan gibime geliyor ya bakalım , hayırlısı anacımm:sm_confused:

toprağı bol olsun Jaksonın da .. " black or white " diye şarkı yaptı , şarkıya tezat gitti tenini kireç beyazı yaptı , şimdi de o sebepten vefat etti ... boşuna dememişler " Allah az verip aratmasın çok verip azdırmasın " diye ..

X