2009 ocak bebişlerinin isimlerini paylaşalım

KEREM------- ŞEREF,ASALET,CÖMERT
EFE--------- YİĞİT CESUR
MELİH------- GÜZEL SEVİMLİ
METE-------- BÜYÜK TÜRK HUN İMPARATORU
TAHA------- KURANIN 20.SURESİ
TAYLAN----- İNCE,KİBAR,UZUN VE DÜZGÜN BOYLU
BARAN------ YAĞMUR SELİ
AYBAR------- GÖSTERİŞLİ HEYBETLİ
BARLAS------ KAHRAMAN
KAYRA------- BÜYÜK BİRİNDEN GELEN İYİLİK
YİĞİT------- GÜÇLÜ,CESUR
EDİZ------- YÜKSEK YER,HERŞEYİN YÜKSEĞİ
SARP------- DİK,ÇIKILMASI VE GEÇİLMESİ ZOR

bunlarda ya erkek olursa diye araştırıp beğendiğimiz erkek isimleri artık gerek kalmadı

lilam kız isimlerinden ışıl ve duru cok güzel erkek isimlerinden de kayra ve mete yi begendim...
benim yigenimin adı yiğit ve adı yiğit olan baska ögrencilerim de vardı tanıdıgım tüm yiğitler cok yaramaz oluyo benden söylemesi...

kızlar ben daha öğrenemedim cinsiyeti 15 gün sonra kontrol ama isimler çok güzel 2-3 isim birden koysak olmazmı?

berincim benim bebegiminki de belli degil canim...merak etme daha cok dusunecek zamanin var...

ama benim isimler hazir..

kiz olursa Aysima,
erkek olursa da Arda olacak insallah...

alya
asya
aybike
aysima
azra
bade
başak
begüm
beren
beril
betül
beyza
burçin
buse
cemre
ceren
ceylin
ceylin su
defne
derin
dide
dila
duru
ecehan
ecemaya
ecrin
ekin
ela
elçin
elif
elif ece
elife
elisa
ena
erem
eylül
gizem
gökçe
gülce
henna
hesna
hilde
işil
idil
ilgaz
inci
irem
irem ece
izem
izgenaz
kayra
lal
lal berrak
lale
lidya
melike
mervin
mina
miray
naz
nehir
nigar
nil
nira
nisa
peri
ravza
rumeysa
sedef
sena
senem
simay
tuana
yağmur
zeynep duru

ahmet
ali kaan
arda
atilla
aybar
baran
barlas
başar
batikan
berke
bora
buğra
can
cihan
çağan
çağhan
çağin
devrim
doruk
ediz
efe
egehan ali
eren
erkan kayra
erol atahan
eymen
gediz
gökhan
görkem
ilgaz
kaan
kayra
kerem
kürşat
mahir
mehmet
mehmet akif
mehmet ali
mehmet can
mehmet ege
mehmet emir
mehmet emre
melih
mert
mete
metin
özgür
sarp
sedat
taha
taylan
tuğra
tuna
umut
yağiz
yiğit
yiğit efe

cinsiyetimizi ayın 27 sinde öğrenebileceğimizi umuyoruz, kız olursa isim kesin, ama erkek olursa eşim daha önce beğendiği ismi değiştirdiği için isim aramamız gerekecek, ama kızım olursa ismi tuana olacak.

İsim konusu bizdede problem. Beğendiğim bir isim yok şimdiye kdar duyduklarım içime sinmiyo . Öyle alelade bişeyde olsun istemiyorum. İsim bulamadım anlıycanız. Bunu fırsat bilen bazı kayın sülalededen akrabalarda isim konusunu kendilerine hak görüyolar galiba. :eek:klava: bende fazla bişey demedim düşünürüz bakalım göz önünde tutarız sizin sölediğiiz ismide dedim. Ama ben bebeğin annesi olduğum ve de cefasını çektiğim ve bundan sonrada çekeceğim için ismini kendim koymak, belirlemek isterim.
Bu konu beni çok sıkıyo çok. Arkdaşlarıma bile kendimi anlatamıyorum. Benim bebeğim sonuçta ismini de ben dilediğim gibi koymak istiyorum. Sizce haksızmıyım mirmirmirmir

herbiri ismiyle büyür inşallah. iyice araştırıp Türkçe kökenli bir isim koyacağım kesin. kulağa hoş geliyor diye ya da anlamı güzel diye yabancı bir kelimeyi çocuğuma isim diye koymayı düşünmüyorum.

kızlar bende düğn eşimle kobnuşdum bebişimiz kız olucağı için isminide suanlık miray olarak düsündük, anlamı parlak ay , ayın en güzel hali, tersden pokunduğunda yarim cok hoşuma gitti
inş sağlıklı olurda isimleride buluruz gerci

alya
asya
aybike
aysima
azra
bade
başak
begüm
beren
beril
betül
beyza
burçin
buse
cemre
ceren
ceylin
ceylin su
defne
derin
dide
dila
duru
ecehan
ecemaya
ecrin
efsa
ekin
ela
elçin
elif
elif ece
elife
elisa
ena
erem
eylül
gizem
gökçe
gülce
henna
hesna
hilde
işil
idil
ilgaz
inci
irem
irem ece
izem
izgenaz
kayra
lal
lal berrak
lale
lidya
melike
mervin
mina
miray
naz
nehir
nigar
nil
nira
nisa
peri
ravza
rumeysa
sedef
sena
senem
simay
tuana
yağmur
yarim
zeynep duru

Son düzenleme:
agâh
ahmet
akay
ali kaan
arda
atilla
aybar
baran
barlas
başar
batikan
berke
bora
buğra
can
cihan
çağan
çağhan
çağin
devrim
doruk
ediz
efe
egehan ali
eren
erim
erkan kayra
erol atahan
eymen
gediz
gökhan
görkem
ilgaz
kaan
kayra
kerem
kürşat
mahir
mehmet
mehmet akif
mehmet ali
mehmet can
mehmet ege
mehmet emir
mehmet emre
melih
meriç
mert
mete
metin
özgür
öymen
sarp
sedat
taha
taylan
tuğra
tuna
umut
yağiz
yiğit
yiğit efe

benim bebisin ne kadar inattci oldugunu belki bilen vardir...:CüvCüv:
ama ben de kiz olsun erkek olsun Aysima koyucam.kaydirigubbakcemile is inada bindi:eek:klava:

Slm hayırlısıyla bizimde bir kızımız olacak... Allah nasib ederse adınıda Aybukenur koymayı düşünüyoruz.

Babamız bu ismi çok seviyor... :)

meraba kızlaar.ben eylül yada ekimde doğum yapcam. acil isim bulmam lazım misafir oldum size.ikiz bekliyorumkaydirigubbakcemileherkes bi isim bulup rahata kavuşuo.bana 5 aylıkken ikisi kız dediler.7.aydabiri kız biri göstermiyo dediler.
şimdi belki ikiside erkek olabilir dedilerkafamçokkarıştı insanın 3 tane doktoru olunca böyle oluoo.şuan 2 kız 2 erkek ismi hazırlamam lazım. koca göbüşümle gün boyu netten isim arıyom.kızlardan birine ELİF EYLÜL erkeklerden birine EMİR de karar kıldım.sizin listeden ZEYNEP DURU yu çok sevdim.akıllı kardeşim zeynep palmolive diye dalga geçerler dedi sinirimi bozdu.zeynep lal de güzel.lal incelmemiş haliyle dilsiz demekmiş.doğumda sayıklıcam ne isim koysam die:1rolleyes:

X