2009 nisanda 2. bebeğini doğuracak nisan anneleri...

selinay2002

Boy:1.65Başlangıç78güncel72.1hedef 60
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
4.105
668
kızlar benim bir oğlum var 7 yaşında bu sene ilkokul 1.sınıfa başladı ve bu bebeği o çok istedi yoksa biz tek çocuk düşünüyorduk,şimdi bende alıştım bebeğime bende istiyorum ilk zaman biraz zor oldu ama iyikide hamile kaldım şimdi çok mutluyum inşallah bunuda sağlıklıca kucağıma alırım...:nazar:

Ben de ikinci defa anne olacağım.Bizimde kasım sonu 8 yaşına girecek bir prensesimiz var.Hep tek çocuk kalsın diye düşündüğümüz için bu zamana kadar yapmadık . selinay2002'nin oğlu gibi bizim kızın ısrarları sonucu kardeşi yolda.Bakalım neler yaşayacağız.Umarım hem bu kadar isteyip hem de bize kıskançlık sorunları yaşatmaz.Ne de olsa 8 sene tek çocuk olarak yaşadı.

merhaba benimde ikinci bebeğim 3aylık oldu ama hala şokunu atamadım üstümden sizin kadar şanslı değilim ama pek üzgünde değilim pılanlı değildi ve oğlum sadece 2yasında olsun nerdeyse ikiz gibi olcaklar heeee bu arada bende 21yasındayım22de 2cocuk annesi olacağımı düşündükce ..............
neyse yavas yavas alıştım ama esim daha alışamadı kız olsun istiyoruz belki o zaman daha kolay alısırız 2ciye bence bu bana rabbimin ummmadık anda verdiği bi hediye tsekkür ederim ALLAHIM

merhaba benimde ikinci bebeğim 3aylık oldu ama hala şokunu atamadım üstümden sizin kadar şanslı değilim ama pek üzgünde değilim pılanlı değildi ve oğlum sadece 2yasında olsun nerdeyse ikiz gibi olcaklar heeee bu arada bende 21yasındayım22de 2cocuk annesi olacağımı düşündükce ..............
neyse yavas yavas alıştım ama esim daha alışamadı kız olsun istiyoruz belki o zaman daha kolay alısırız 2ciye bence bu bana rabbimin ummmadık anda verdiği bi hediye tsekkür ederim ALLAHIM

eyşencım bnece çok şanslısın keşke bende senin gibi yapsaydım,hem ikisi arkadaş olurlar sıkılmazlar hemde sen bir anda büyütürsün ikisini,valla daha kolay biraz büyüyünce anlayacaksın ne demek istediğimi şimdi ben tam rahatlığa alıştım herşey yoluna girdi tekrar sil baştan ...

Arkadaşlar benimde ikinci bebişim.Kızım 8 yaşında bizde de bebek isteyen kızımızdı bende tek çocuk düşünüyodum aslında.Baktık o ve çevredekiler çok istiyo ve sorular gittikçe ciddileşti neden olmuyo kardeşim gibi.Son olarak duygu sömürüsü yapmaya başladı sınıfta kardeşi olmayan 2 kişi varmış biriside oymuş.Şimdilik çok sevinçli kız kardeş istiyo bende erkek hissediyorum,bakalım artık .Allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

selam arkadaşlar . benmide 7 yaşında bi oğlum var. bizde de çoğunluğunzda olduğu gibi o çok istedi. "herkez neden üç tanede ben bi taneyim. benim canım çok sıkılıyo. bi kardeşim olsaydı böyle olmazdı."
bizde allahın izniyle en sonunda yaptık. inşallah hayırlısıyla kucağımıza almayıda nasip eder rabbim. (cümlemizin). biraz bakmakta zorlanacaz, çoğu şeyi unuttuk. hayırlısı bakalım. a.s.

kıslar seneye napıcaz ya okuldaki anneler çok ilgili sürekli çocukların yanındalar,yemeklerini bile elleriyle yediriyolar şimdi bizimki baskete yazılmak istiyo nasıl giyinip soyunacak hadi bu sene idare ettik seneye napçaz kafayı yiyicem yaaaaaaaaaaa......

kıslar seneye napıcaz ya okuldaki anneler çok ilgili sürekli çocukların yanındalar,yemeklerini bile elleriyle yediriyolar şimdi bizimki baskete yazılmak istiyo nasıl giyinip soyunacak hadi bu sene idare ettik seneye napçaz kafayı yiyicem yaaaaaaaaaaa......

günaydın arkadaşlar. canım ben sırf bunun için iş yerimi değiştirdim. oğlumun başladığı okulda çalışıyorum artık. ona daha yakınım, ilgileniyorum sürekli ama bunları yaparkende diğer anneleri düşünüyorum hep, onların akıllarıda çocuklarındadır diye ama bence hiç aklınız kalmasın, onlar öyle akıllılar öyle başarılılar ki. her işlerini kendileri çok güzel bi şekilde hallediyorlar. çokda sevimliler. (hele kızlara bayılıyorum) bazen oğlum benim yanıma gelmeyi bile onutuyor. kendilerine güvenleri tam. önemli olan onlara bu güveni sürekli olarak aşılayabilmek. bence takma kafanı canım. bak gör o nasıl halledecek bütün işleini. a.s.

günaydın kızlar. ya bu birinciler bizim aklımıza girip ikincileri yola çıkardılar ama şimdi den bizimkinde kıskanclık belirtileri başladı.''onun gözü de benimki gibi olacak değil mi anne?? ben çok tatlıyım değil mi anne?? bana benzerse çok iyi olur değil mi anne??''
valla ben korkmaya başladım.
selinaycım okulla ilgili çok sorun yaşayacağını sanmıyorum canım. benim kızım geçensene 1. sınıftayken ben 8 ay iş nedeniyle sürekli şehir dışına gidip geldim sadece haftasonları evdeydim.ama benim o nazlı kızım mecbur kalınca nasıl herşeyi kendi halleder hale geldi şaşarsın.çocuklar gerçekten bizim düşündüğümüzden daha becerikliler kendi başlarının çaresine bakmaları gerektiğinde bakıyolar.hem belki iyi bile olur kendini keşfeder çocuklarımız.

bizimkide soru bankası oldu resmen. ordan nasıl çıkacak, niye babam hamile kalmıyo, ne zaman çıkacak, orda canı sıkılırsa , ayıcığımı yutta onunla oynasın canı sıkılmasın. daha neler. net cevaplar almadanda yakamı bırakmıyo.
geçende, anna bebeğimiz inşallah benim gibi mis kokar, yoksa onu hiç sevmeyiz değilmi diyor. kafamçokkarıştı

bizimkide soru bankası oldu resmen. ordan nasıl çıkacak, niye babam hamile kalmıyo, ne zaman çıkacak, orda canı sıkılırsa , ayıcığımı yutta onunla oynasın canı sıkılmasın. daha neler. net cevaplar almadanda yakamı bırakmıyo.
geçende, anna bebeğimiz inşallah benim gibi mis kokar, yoksa onu hiç sevmeyiz değilmi diyor. kafamçokkarıştı

işimiz var valla bunlarla.zaten sürekli sorular vardı dediğin gibi şimdi işin içinde kıskançlıkta var.kardeşler arası dengeyi oluşturmak için şimdiden önemli verdiğimiz cevaplar.ben internetten falan bakıyorum bazen kardeşler arası kıskançlık konularına ama
çokda bişey bulamadım.bakalım neler yaşayacağız.

bakalım hayırlısı, zamanı gelincedeneyimilerimizi paylaşırız artık

kıslar benimkide çirkin olursa sevmem,güzel olursa severim diyo bide çokmu erken söyledik çocuklara 5. aya kadar beklesemiydik acaba...

günaydın arkadaşlar. eninde sonunda öğrenceklerdi canım. cin gibi onlar. leb demeden leblebiyi anlıyolar. bizimki ta ben hamile kalmadan etrafa annemin karnında bebek var diye laf yetiştiriyodu. :eek:

hehe doğrudur canımda allah korusun herhangi bi sorun olsa kabullenemiyolarmış çocuklar,bide zaman çok uzun geliyomuş onlara sonradan öğrendim bunları ben tabi... bide millet kardeşin olacakmış diyo ztn demi biz sölemesek dışardan duyar şok olur çocuk.

öyle canım. benimde en kortuğum şey o. öyle kaptırdıki kendine kardeşi olma duygusuna, allah korusun bişey olsa çok üzülür. allah esirgesin hepimizi. :Saruboceq:

bende kızımıza biraz geç söyleyelim en azından 4 aylık falan olsun diye düşünmüştüm ama aynen dediğiniz gibi çevreden duyarsa kendini dışlanmış hisseder dedik ve söyledik.ben de çok korkuyorum bişey olursa çok etkilenir diye. umarım hepimiz sağsalim kucağımıza alırız bebişleri

X