2009 Nisan Bebeşlerin uyku düzeni

GxoxkNur2006

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
114
1
Arkadaşlar kızım 22 Nisan doğumlu. Bugün 24 günlük. Gündüzleri uyuyor ama 10 dk bir ağlayarak uyanıyor,uykuya tam olarak geçemiyor.İyice uyanırsa da 3 saatimizi ağlayarak geçiriyoruz. Geceleri 2 saatte bir kalkıyor yanlız uykuluyken emdikten sonra hiç gaz çıkarmıyor. Bu yüzden uyandığında çok sancılı oluyor resmen kıvranıyor ve uyumuyor. Sizinkiler nasıl? 2008 Nisan annelerinin de tavsiyesi nedir?

canım benim oğlumda 22 nisan doğumlu 2 gündür gündüz uyuyor ama gece uykuya çabuk dalamıyor.
tam uyudu deyip yatağa yatıyorum,gazı yüzünden sıkınarak uyanıyor ağlıyor.
ben uykusuzluktan mahvoldum.
artık sürekli ağlar durumdayım.
ne zaman uykusu düzene girer bir bilen varsa ne olur yazsın.

Canım aslında ben şöyle bir yöntem geliştirdim gece uyuması için, biz eşimle gece 11 gibi yattığımız için ben kızımı akşam 8 gibi uyandırıyorum, kızımında mutlaka gazı oluyor çünkü. Uyandırma altını açma emzirme gaz çıkarma derken baya zaman geçiyor ve 10-10.30 gibi çok uykusu geliyor,gazlarını da çıkarmış oluyor bu arada, 8-10 arası baya bir sıkıntılı oluyor ama 11 gibi uyumuş oluyor, gece de 1,5 -2 saatte bir kalkıyor.Sabah olunca yine gaz sancısıyla uyanıyor orası başka tabi. Allah hepimize çocuklarımıza bakmakta sabır versin...

göknur canım peki uykunu almış oluyor musun?
ev işini,yemek işini,çamaşır ütü bunlara nasıl hallediyosun?
ne kadarlık oldu bebeğin.

canım ben gece uyumadan önce iyi geceler çayı verip arkasından mama veriyorum 3-4 saat uyuyor
daha küçükler canım zamanla oturur uyku düzenleri üzülme biraz daha sabır

ya maşallah deyin benim oğlum gece 9 gibi uyuyo bazen de 10 saat 1yada 2 de kalkıyo sonra 4de en sonda 6 kalkıyo emzirip uyutuncaya kadar biraz sıkıntılı geçiyo 8 9 gibi bidaha uyuyor genelde böyle geçiyor ve şunlarada dikkat ediyorum geceleri gece lambası kullanmıyorum emzirmeye uyandığımda ışığı yakmıyorum altını en son yatmadan önce değiştiriyorum ve sabah 6 da uyandığında değiştiriyorum emerkanda uyuyup kalıyo gazını çıkarcam diyede rahatını bozmuyorum o gazı olduğunda mutlaka mızıldanıyo çünkü..

göknur canım peki uykunu almış oluyor musun?
ev işini,yemek işini,çamaşır ütü bunlara nasıl hallediyosun?
ne kadarlık oldu bebeğin.

Canım benim kayınvalidem bana çok yakın sağolsun yemek işini o hallediyor,gündüzleri de 2-3 saat benim yanıma geliyor kızımı avutuyor,altını alıyor ben o arada dinleniyorum,işimi yapmaya çalışıyorum.Yani ütü,çamaşır vs. Gece 1,5 -2 saatte bir kalkıyor ama çok uykusuz kalmıyorum,onunla beraber ben de bayılıyorum, hemen uyuyorum.İnşaallah uykuları düzene girecek biraz sabredelim. Bu arada bence annenin psikolojiside çok önemli . Niye mi? Geçenlerde çok bunalmıştım, ağlamış, çok sıkıntı yapmıştım o gün kızım özellikle akşam resmen yırtındı. 1-2 gün sonra eşim evdeyken, o gün psikolojim iyiydi kızım maşallah uyudu.Bilmiyorum, ben böyle yorumladım ama gerçekmidir...

günaydın arkadaşlar .... sinem ve çiçek sanırım ikinizde kuzulara iyi geceler çayını kullanıyorsunuz bende milupanın çayını kullanıyorum içerikler hemen hemen aynı sanırım ek olarak bizimkinde rezene felanda var oda bebeğin gazı için yardımcı oluyor ve bölece gece emzirince yada mama verdiğinmde uyuyorsa gazını almıyorum rahatını bozmuyoruz prensesin (zaten uyurken gaz da çıkarmıyo) merak ettiğim doktorunuz felan mı tavsiye etti ben hergün vermiyorum özellikle huysuzluk yapıyorsa veriyorum çünkü doktorla henüz paylaşmadım bu çay meselesini :)

canım bende milupa kullanıoru humana gaz yaptı. bebiş süper uyuyo ama hergün vermiorm huysuz olduğu akşamlarda veriorum

doktor konusuna gelince ben doktorların her dediğine kulak asmıyorum bebişim için iyi olduğunu düşünüosam bazı şeyleri yapıorum

günaydın arkadaşlar .... sinem ve çiçek sanırım ikinizde kuzulara iyi geceler çayını kullanıyorsunuz bende milupanın çayını kullanıyorum içerikler hemen hemen aynı sanırım ek olarak bizimkinde rezene felanda var oda bebeğin gazı için yardımcı oluyor ve bölece gece emzirince yada mama verdiğinmde uyuyorsa gazını almıyorum rahatını bozmuyoruz prensesin (zaten uyurken gaz da çıkarmıyo) merak ettiğim doktorunuz felan mı tavsiye etti ben hergün vermiyorum özellikle huysuzluk yapıyorsa veriyorum çünkü doktorla henüz paylaşmadım bu çay meselesini :)

canım bende bugün oğlumun gaz sorunu için doktora gittim ve bana milupanın papatya yada rezene çayını günde 1 çay bardağına(100cc) kadar verebileceğimi söyledi.
ben gün içinde yarım çay bardağı (50cc) verdim.

ya bu arada kızlar oğlum artık gündüzleride uyumuyor.
hiç birşeye yetişemiyorum.
bende dinlenemiyorum ne yapıcam yaaaaa

evet banyo işe yarıyor bizde de.Bir de gezmeye gidince ya da eve biri gelince uyuyor nedense,millet de diyor ne akıllı bir bebek,oysa bir ağlamaya başlayınca susmak bilmiyor,çoğu zaman ayakta emziriyorum bilen yoksenağlama

ya bu arada kızlar oğlum artık gündüzleride uyumuyor.
hiç birşeye yetişemiyorum.
bende dinlenemiyorum ne yapıcam yaaaaa
canım ya allah yardımcın olsun sen baya bunalmışsın..başka bi topice yazmışsın eşime evime kendime zaman ayıramıyorum diye aynı şeyleri oğlum ilk doğduğu günlerde düşünmüştüm artık eşimle uzaklaşıcaz hiç vakit geçiremiycez gibi geliyodu ama emin ol sonra herşey düzene giriyo..eşimede evimede vakit ayırabiliyyorum..şimdilik kendime vakit ayıramıyorum ama onunda nedeni var kanamam hala devam ediyo bitmeden kuaföre gitmek istemiyorum açıkcası..ama inşallah şu hal de bi geçsin kendime de bakıcam..lütfen düşünüp düşünüp bunalma olumlu düşünürsen emin ol bi müddet sonra rahatlıyosun..bak şöyle düşün oğlun artık hızla büyüyor bu minik halleri yakında sona erecek sıkıntıları bitecek beraber gezmelere gitceksiniz alışveriş yapacaksınız vallahi ben bu günleri düşünüp sabrediyorum sende olumlu düşün lütfen yoksa kendini çok yıpratırsın..

canım uyku meselesine gelince oğlunun doyduğuna eminmisin ben oğlumdan biliyorum çok ağlıyo ve uyumuyodu ben de mamaya başladım ek olarak şimdi çok rahat maşallah.yatırmadan yarım saat önce biraz emziriyorum sonra altını temizliyorum sonra biraz kucağımda yorup mıncıklayıp mama veriyorum 120cc kadar sonra yatağına bırakıyorum uyuyo bizde eşimle film izliyoz sohbet ediyoruz..
yerimsenibenkendini çok bunaltma olurmu çok güzel gelecek inşallah.:teselli:

kızlar
bebnim bebeğimde gündüzleri hiç uyumuyor yapışık ikiz gibi dolaşıyoruz. hiç bir işimi yapamıyorum..
ama gece ii uyuypr. allahtan..gece 12 de uyuyor 4 de klakıyor sonra 7 de kalkıyor sonra 11 de birlikte klakıyorz

canım ya allah yardımcın olsun sen baya bunalmışsın..başka bi topice yazmışsın eşime evime kendime zaman ayıramıyorum diye aynı şeyleri oğlum ilk doğduğu günlerde düşünmüştüm artık eşimle uzaklaşıcaz hiç vakit geçiremiycez gibi geliyodu ama emin ol sonra herşey düzene giriyo..eşimede evimede vakit ayırabiliyyorum..şimdilik kendime vakit ayıramıyorum ama onunda nedeni var kanamam hala devam ediyo bitmeden kuaföre gitmek istemiyorum açıkcası..ama inşallah şu hal de bi geçsin kendime de bakıcam..lütfen düşünüp düşünüp bunalma olumlu düşünürsen emin ol bi müddet sonra rahatlıyosun..bak şöyle düşün oğlun artık hızla büyüyor bu minik halleri yakında sona erecek sıkıntıları bitecek beraber gezmelere gitceksiniz alışveriş yapacaksınız vallahi ben bu günleri düşünüp sabrediyorum sende olumlu düşün lütfen yoksa kendini çok yıpratırsın..

canım uyku meselesine gelince oğlunun doyduğuna eminmisin ben oğlumdan biliyorum çok ağlıyo ve uyumuyodu ben de mamaya başladım ek olarak şimdi çok rahat maşallah.yatırmadan yarım saat önce biraz emziriyorum sonra altını temizliyorum sonra biraz kucağımda yorup mıncıklayıp mama veriyorum 120cc kadar sonra yatağına bırakıyorum uyuyo bizde eşimle film izliyoz sohbet ediyoruz..
yerimsenibenkendini çok bunaltma olurmu çok güzel gelecek inşallah.:teselli:

canım çok sağol içim rahatladı.
bir kaç gündür kendimi daha iyi hissediyorum oğlumun uykusuzluğuna rağmena.s

X