2009 nisan anneleri hadi şimdide sağlıklı beslenmek ve daha fazla kilo alamamak için

bugün kocişimle yapamadım kahvaltıyı o yüzden 1 tost yedim ve meyve suyu içtim akşamada tavuk kızartmayı düşünüyorum yanına pilav ve salata

valla götürdüm bi çikolatalı gofretle bir türk kahvesi sefam olsun,gelemiyorum kendime anacım kahve içmeden ne yapayım,bebişin bile hoşuna gidiyor valla

öğleyin; yayla çorbası-nohutlu kereviz-makarna-yoğurt (ama hepsinde azar azar)
tatlı olarak; danette çilekli zira şu sıralar yemekten sonra hemen tatlı yemek istiyorum.

14:00 bir adet portakal.

akşama aklımda olan menü:mantarlı tavuk sote,pilav,salata..

Bugun kendime aferin dedim....sabah 3 dilim kepekli ekmek 1 yumurta peynir ve portakal suyu...Oglen corba, ıspanak ve patetaes puresi az haşlanmış et... 2 de 3-4 diş ceviz
Akşama ya nasip ...:) ,

Bugün gec kalktigimiz icin kahvaltiyi es gectik.Bir bardak kräuter cayi ictim..Öglen kayinvaldemde yesil mercimekli havuclu makarnali degisik bir yememk yedim..Bugün sanki bogazim tikandi canim hic birsey istemiyor....Bir kahve ictim ardindan (biliyorum kahve zararli ama benim ictigim ayda belki bir kere oda bir bardak sütün icine bir kasik kahve)
Aksama allahtan arkadasa davetlyiim yemege yoksa bu hafta esim gec calisiyor yani 14:00 baslayip gece 23:30 gelyior öyle oldumuda yalniz yemek pisirmek canim istemyior..

sabah işe gelirken : 2 adet kuru kayısı
iş yerine gelince : ılımış tost (evde yapıp getirince ılıyor)
öğlen : çorba/ makarna / etli yoğrtlu bir yemek
14:30 da 1 adet ayva
birazdan 1 bardak süt / topkek

akşama bilmiyorum . evde yemek yok...
gerçi dünden az bir dolma kaldı,2 kişeye yetmez ama....
akşama allah kerim....

az önce 2-3 avuç taze kavrulmuş leblebi yedim..
bol su..
akşama tavuk salata..
bu arada neden herkezin menüsünde ıspanak var?
ben ıspanak yemiyorum nezamandır.
sadece böreklerde

beyaz peynir siyah ve yeşil zeytin pekmez
kuru fasulye pilav turşu ayran salata
aman bu gün hiç bişey yememişim iş yapmaktan uyumaktan kalkayımda yiyeyim besleyeyim bebeği

hamsi tava, patates kızrtması, salata ve tabiki ekmek.................................

kızlar siz insani boyutlarda yiyosunuz ben sayamicam yediklereimi sabahtan beri ama sabah 9 da ayağa kalktım akşama kadar popom yer görmedi iş yaptım hiç oturmadım zaten otursam ben bu iştahla 100 kiloya çıkarım beni hareket kurtarıo bence hiç duramıyorum yerimde çünkü.

ay oğlumla kahvaltı yapınca çok yiyom 5 dilim ekmek peynir zeytin ne bulursam....................

dün akşam;tavuk sote,salata 2 dilim ekmek
muz,kivi
puding..
fiks oldu artık yemekten sonra bunlar!!
bugün sabah;
bir elma
bir simit açık çay!

öğlen menüsünü hiç beğenmedim ama
28.01.2009ÇARŞAMBA TAVUKSUYU ÇORBA-KAPUSKA-MAKARNA-TURŞU

ne yapsam acaba kumpir istiyo canım kumpirmi aldırsam pizzamı yaptırsam!!

sabah 2 dilim kepek ekmeği 1 yumurta beyaz peynir domates ve arkadaşı salatalık:)
öğlen ne yesem diye düşünüorum canım inegöl köfte istio ama yakınlarda yok inegöl köftesi yapan yer ühühühüw

Ben sabahı yazıyorumda öğleni akşamı utanıyorum yazmaya heheehee.

Sabah 2 dilim ekmek peynir, zeytin, yumurta, reçel ve birde açık çay.
sabahlar masum yani anlayacağınız. heheh

dozkan ben sayamıyorum ki yediklerimi utaniim:) ne yediimi hatırlamıyorum bile çünkü devamlı yiyorum:) iyiki ev işi ve yürüyuş var yoksa halimi düşünemiyorum

utanmayın kızlar ya
emin olun herkez öyle
benimde ağzım hiç boş durmuyo.
sadece çalışmaya fazla kaptırınca unutuyorum tıkınmayı onun haricinde
sürekli yeme modundayım
yanlız bizim işyerindeki arkadaşlar maşallah hepsi öyle bazen diyorum benmi hamileyim sizmi diye!
geçen yemeğe gittik mesela.
nasıl yiyolar 2. slatayı falan söledik ben 2 kaşık almıştım bi baktım salata bitti..
bide utanmadan benim üstüme atıyolar.

dün akşam:

tavuklu patetes+pilav+salata

sütlü tatlı

sabah:3 dilim ekmek+peynir+zeytin +bal+cay

erkeklerin hepsi kilolu bizim işyerinde..
bi satış sorumlumuz var çok tatlı çok matrak bi insan
bana tombişim diyor..
kendi tabiki 90-100 kg civarı.
geçen gün bina girişindeki otomatik kapıyı kışlık moda almışlar yarım açılıyor kapı.
bende esprisine şunu iyice açın ben yoksa yakında geçemiyeceğim dedim.
sonra bizim planlama müd. arkadaş hadi sen gene iyisin bizim bu erkeklerin hali neolacak sen egeçemezsen onlar hiç sığmaz dedi..
ama ahtım var doğumdan sonra sıkı bir rejim yapacağım..
her ay cosmo daki marie clairedeki o afetleri görünce sinir oluyorum...

X