2009 Mayıs Muhtemel Doğum Tarihi ve Bebişlerimizin Cinsiyetleri...

:CüvCüv:Kızlar en sonunda bebeğin cinsiyetini bugün kesinleştirdi doktorumuz KIZIMIZ OLACAK 63.3 kilo olmuşum Doktorum sen daha doğurmadınmı diye dalga geçiyor bu arada kızımın adı hazırdı zaten adımız TÜRKİZ Artık pembe elbiseler bakmaya başlayım.:nazar::nazar:

çok güzel yaaa:) ben de çok isterdim kızım olmasını ama kısmet... onlar sağlıklı olsunlar da...

:CüvCüv:Kızlar en sonunda bebeğin cinsiyetini bugün kesinleştirdi doktorumuz KIZIMIZ OLACAK 63.3 kilo olmuşum Doktorum sen daha doğurmadınmı diye dalga geçiyor bu arada kızımın adı hazırdı zaten adımız TÜRKİZ Artık pembe elbiseler bakmaya başlayım.:nazar::nazar:

tebrikler canım adıyla yaşasın inşallah

ben de 59 kiloya çıkmışım. birden fazlaca kilo almaya başladım kızlar. hamurişi vs yi azaltmam ve hergün yürüyüş yapmamı tavsiye etti doktorum.

beni de güncellersen sevinirim pınrcım.
hepinize sevgiler.

merhaba dün dr kontrolüm vardı ve kızım olucağını öğrendim:sm_cool:kilom 68 olmuş

ve isim olarak ta ~esila~ yada ~ecrin~ düşünüyoruz

listeye eklersen sevinirim canım...:CüvCüv:

ya kızlar bakıyorumda hepinizin kiloları artmış ben 2 kilo verdim ya üff 69 la kalmıştım bugun 5. ayıma girdim ve 67 kiloyum listedede düzeltirmisin arkadasım baktıkça moralim bozulmasın:))

1kilo daha almışım arkdşlr total 60...
ayrıca bugün itibari ile oğlumun adıda belli oldu
eşimin adı murat oğlumun adınıda murathan koyucam allah izin werirse... arzulu güçlü hükümdar demek anlamıda... listede görmek dileğiyle
sağlıkla kalın

:nazar:

Pınarcım,benim oglum olacak kısmetse, kilomda bugün itibariyle 74,2 düzeltme yaparsan sevinirim canım,Teşekkürlerkaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
pazartesi günkü iknci düzey usgye girdiğimizde cinsiyetimiz kesinleşti ikinci prensesim yolda herşey yolunda çok şükür kiloma baktıramadım bir kaçhaftadır göbiş baya çıktı.tekmeleri bu akşamdan itibaren babamızda hissetmeye başladı kızımın adı damla su olucak ablamız yağmur kardeşi damla su uyumlu olsun istedik oğluş olsaydı bulut olucaktı ama kısmet sağlığı yerinde herşey yolunda ya çok şükür.bir haftadır kasıklarımda acayip bi ağrı var dayanılmaz adet sancısı gibi kıvrandırıyo kanda ve idrarda enfeksiyon çıktı tsh değerim yükselmiş.erken doğum engelleyici iğneyi bırakıp hapa başladık çok çarpıntı yapıyo bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum ruhsal açıdan tam çökmüş durumdayım kafam karma karışık:KK43:

pınarcım benide güncellermisin
doğum normal olcak inş
benim kilogram 68 olmuşşşşşş...(((((((((((((((

Kızlar herkese tünaydınlar... İşler dolayısıyla ancak gelebildim. Güncellemeleri yaptım. Tekrar hayırlı olsun yeni bilgiler... Buyrun efenim haftanın ilk listesi...

doumlistesizq5.jpg

pazartesi günkü iknci düzey usgye girdiğimizde cinsiyetimiz kesinleşti ikinci prensesim yolda herşey yolunda çok şükür kiloma baktıramadım bir kaçhaftadır göbiş baya çıktı.tekmeleri bu akşamdan itibaren babamızda hissetmeye başladı kızımın adı damla su olucak ablamız yağmur kardeşi damla su uyumlu olsun istedik oğluş olsaydı bulut olucaktı ama kısmet sağlığı yerinde herşey yolunda ya çok şükür.bir haftadır kasıklarımda acayip bi ağrı var dayanılmaz adet sancısı gibi kıvrandırıyo kanda ve idrarda enfeksiyon çıktı tsh değerim yükselmiş.erken doğum engelleyici iğneyi bırakıp hapa başladık çok çarpıntı yapıyo bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum ruhsal açıdan tam çökmüş durumdayım kafam karma karışık:KK43:

Allah analı babalı büyütsün tatlım,ve çok geçmiş olsun kısa zamanda atlatırsın insallah,hayırlı haberlerini bekliyorum:ecrin_bebek:

çok geçmiş olsun canım bende de enfeksiyon çıktı. ben de penisilin hap kullanıyorum. enfeksiyon için ne kullanıyorsun?

kıslar benide güncelleyin dra gitmedim perşembe yada cuma gidicem.evde kendim tartıldım 70 kilo olmuşum bayramda gidince memlekete benim için iyi olmadı çok kilo aldım yaa.moralim çok bozuldu daha 6. ayıma yeni girdim 10 kilo aldım 5.5 ayda hatta 4.5 ayda .ok sinir yaa ben niye bu kadar aldım bazı arkadaşlar bakıyorum 3 kilo 4 kilo bazılarıda 5 veya 6 kilo çıldıracam ben heralde 80 kilo felan olurum 100 e vurmayayımda:KK43:((((

kıslar benide güncelleyin dra gitmedim perşembe yada cuma gidicem.evde kendim tartıldım 70 kilo olmuşum bayramda gidince memlekete benim için iyi olmadı çok kilo aldım yaa.moralim çok bozuldu daha 6. ayıma yeni girdim 10 kilo aldım 5.5 ayda hatta 4.5 ayda .ok sinir yaa ben niye bu kadar aldım bazı arkadaşlar bakıyorum 3 kilo 4 kilo bazılarıda 5 veya 6 kilo çıldıracam ben heralde 80 kilo felan olurum 100 e vurmayayımda:KK43:((((
Canım sıkma canını bende 2 kilo verdim şimdi 4.5 aylık oldum hamile kaldığım kiloma geldim önemli olan bebişler sağlıklı olsun.Sonra yeni topikte kilo verme yollarını konuşuruzcokacimcoook

Evet bayanlar bundan sonra listemize doktora gittiğimiz haftalarda öğrendiğimiz kuzucuklarımızın boyları ve kilolarını da yazacağız... Bekliyorum bakalım. Kimin minyon , kimin tosuncuk olacak :)

Buyrun ilk listemiz...

doumlistesirw7.jpg

ya arkadaşlar bu bebeğin boyunu bilmeyenler için kolay bi hesaplama yöntemi vardı. hani artık bize boy sölemicek ya dr. ama biz uyluk kemiğini yani FL uzunluğunu çarpıyoduk falan neydi o??? FL x 7 diye hatırlıyorum ama emin değilim. bilen varsa söylesin de ona göre hesaplayıp verelim boylarımızı

kendi sorumu kendim cevaplayım dedim internette buldum
"Ancak yine de bebeğinin boyunu merak eden gebelere bir ip ucu verelim. Bebeğin ultrason ölçümlerinden FL (Femur lenght), uyluk kemiğinin uzunluğunu ifade etmektedir. Eğer FL'yi 7 ile çarparsanız çıkan sayı bebeğinizin uzunluğunu verecektir.
(Yani FL*7= Bebeğin boyu)"

slm canım. benim doktor boyunu söylemiyor ama kilosu 220gr olmuş tosunum:) (en son kontrol 18 aralıktı)

Son düzenleme:
kızlar ultrason kağıdınızın bir yerinde FL uuzunluğu yazar onu 7 ile çarpacaksınız bakın bi bakalım.

pınarcım bu durumda benimki şöyle: 19+4, 320gr, 21cm kilom da 109 olmuş

Tamam canım sağolasın bende evde bakayım ultrason resimleirne ordan söyleyeyim boyunu...

X