2009 Mart Bebişlerine İsimler...

benim de oğlum olacak ama tamamen karasızım, Efe adında bir oğlum var, onu da son anda bulmuştuk, şimdi de gene kararsızım

canım bu oglunada Ege koyabilirsin.Efe .... ege....:)
tanıdık birinin iki oglu olmuştu biri efe digeri ege .ben olsam egeyi düşünürüm cok güzel isim.

kızıma nehir doğa ya da doğa duru koymayı düşünüorum ama karar veremedik. Siz ne dersiniz kızlar?

kız ismi olarak nehir ,eylül ve ada isimleri çok hoşuma gidiyor ama eşimle pek aynı fikirde değiliz bakalım ne olucak
erkek ismi düşünmedim hiç ege ismi güzelmiş sevdim.

AREL : Temiz,dürüst
BATUHAN : Yiğit hükümdar.
DEMİR : anlama gerek yok :)
EGE : Bir çocuğu koruyan,ona bakan - Büyük ulu
OĞUZ : Saf, iyi yaradılışlı - Sağlam, güçlü
SARP : Çetin, sert
TOPRAK : Yer kabuğunun yüzey bölümü

bunlardan biri olacak.
ilk ismi de ömer olacak insallah.

Biz erkek ismini daha evlenmeden hani sevgili zamaninda cocugumuz olursa adini ne koycaz derler ya iste o zamanlar kararlastirilmis isim : Rüzgar öylede kalicak
Kiz ismi hic düsünmemistik ve simdi bir kizim olacakmis INSALLAH adinda karar veremedik Ben Hazal Cemre veya Rojda istiyorum ama esim Yaprak veya Rüya diyor ...

Rojdayi tamamen sildik aradan cok var buralarda Hazal Cemre ismine gelince esim Hazal ismini sevmiyor Cemreyide tek ben istemiyorum...

Anliycaginiz son anlasmamiz Rüya yada Yaprak ondada karar veremiyoruz Ben rüya diyorum o Yaprak diyor... Napcam yaww?

Aaaa cok sasirdim cunki kizim olsaydi
biz Rüya koyacaktik. Ya da Hayal ama cok buyuk ihtimalle Ruya Koyacaktik.
cok severim rüya ismini.

bende seviyorum esimi biraz kendi tarafima cektim gibide sayilir hani Rüzgar .... Rüya uyuma anlam olarak degil yani..

Bilmiyorum ya ama Rüya ismide bana cok sade geliyor yanina bir isim daha koymak istiyorum ama Ne ? Esim Yaprak ismini cok seviyor ve istiyor ama bilmiyorum ? Ben ztn kararimi verdim kagida yazacagim Rüya ve Yaprak ismini sonra bebisimin kulagina fisildayacagim hadi kizim ismini sec diyerek hangi kagida dokunursa eline alip secemiyecegi icin o ismi olucak... Egerki basarisizlikla sonuclanirsa ozaman o anda Rüya ve Yaprak arasinda secim yapmak zorunda kalacagim..

ya ben hala karar veremedın dusundugu bıseyde yok off ya esımın babaannesının adı ayseyı koycam ama yanında bı ısım daha olsun ıstıyorum onuda hala bulamadım benneyaptımki

kızıma nehir doğa ya da doğa duru koymayı düşünüorum ama karar veremedik. Siz ne dersiniz kızlar?

Canım sende doğadan isismlerden hoşlanıyorsun galiba.Bende .Kızım olsaydı Yağmur koyacaktım ben.Ama oğlum oldu.Boran olucak adı.Ama yağmur cok hoş bir isima.s.

ogluma metehan ugur veya eren ismini düşünüyorum ama hala karar veremedık

ya ben hala karar veremedın dusundugu bıseyde yok off ya esımın babaannesının adı ayseyı koycam ama yanında bı ısım daha olsun ıstıyorum onuda hala bulamadım benneyaptımki

arkadaşımın kızı ipek ayşe ve dünya güzeli bir kız.o yüzden ayşenin yanına ipek ismini çok yakıştırıyorum.narin,iddalı ve karizma:))

bizimde kısmet kızımızın isimlerinden biri :ASYA diğerine karar veremedik

benimde oğlum olacak ve emek ismini çok beğeniyorum büyük bir ihtimalle emek olacak nasıl sizce

yiğenim erkek olcak KUTAY olcak adı

Son düzenleyen: Moderatör:
selam anne adayları ben henüz anne adayı değilim ama aklımda olan isimleri paylaşmak istedim.benim için anlam çok önemli ahirette kişiler isimlerinin anlamları ile çağrılır diye duymuştum.
*Elyesa : erkek ismi : kuranda adı geçen peygamberimiz elyesa aleyhisselam

*Yüsra:Sol taraf. İnşirah ve talak surelerinde geçer. Kolaylık anlamıda taşımaktadır.

*Esila: Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir.

*Enhar:Irmaklar, çaylar. Enhar. Kur'an-ı Kerim'de cennetlerin altlarından akan ırmaklar
(bunun anlamı harika)

*Zühra: Cennette bir çiçek asigim:)

aklıma gelen bunlar şimdilik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…