2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın herkese.....arkadaşlar bişi soracam size ben bu aralar çok stresliyim,sinirliyim,,dünde çok üzüldüm..çok ağladım bebeğim etkilenmişmidir?

Gunaydin,kizlar!!! Allah izin verirse,bende 2009 mart annesi olacagim.Araniza kabul edermisiniz beni?a.s.

günaydın herkese.....arkadaşlar bişi soracam size ben bu aralar çok stresliyim,sinirliyim,,dünde çok üzüldüm..çok ağladım bebeğim etkilenmişmidir?

Evet canım bak şuan tv.de dr. söylüyo bebek de etkileniyormuş. Doğunca uyku problemi,beslenme,asabiyet yaşayabiliyormuş. Kıyamam canım toparla kendini bebişini düşün gülümse hadi canım.

Kizlar,diyorlar ki,eger anne mutluysa,bebek de mutlu.O yuzden hiç uzmeyin kendinizi,degmez.Allah saglikli evlatlar bize nasip etsin:nazar:

kızlar hepinize birşey sormak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Aranızda 11-14 denilen ikili testi yaptıranlar var mı? Özel hastanelerde fiyatını biliyor musunuz? Benim özel sigortam var, % 20 sini ödüyoruz.Ama ne ödeyeceğimi de bilmek istiyorum :eek:

kızlar hepinize birşey sormak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Aranızda 11-14 denilen ikili testi yaptıranlar var mı? Özel hastanelerde fiyatını biliyor musunuz? Benim özel sigortam var, % 20 sini ödüyoruz.Ama ne ödeyeceğimi de bilmek istiyorum :eek:

ben geçen hafta yaptırdım medical parkt(b.evlerde) 70 ytl ödedim ikili + rubella kan testi....ssk lıyım ama özelde ne kadar ödenir bilmiyorum...bu rakamlar hastanelere göre değişiyor...

SSK lı olunca % 20 si mi ödeniyor canım? İnşallah benim de çok tutmaz.70 YTL ise çok değil,gayet normal.Ben de Bahçelievler Medical Park'a gidiyorum.Doktorum Tülin Kocatepe.İyi oldu bilgi vermen.Çok sağolasın.

SSK lı olunca % 20 si mi ödeniyor canım? İnşallah benim de çok tutmaz.70 YTL ise çok değil,gayet normal.Ben de Bahçelievler Medical Park'a gidiyorum.Doktorum Tülin Kocatepe.İyi oldu bilgi vermen.Çok sağolasın.

sen özel sigortalı isen daha az ödeyebilirsin....onların avantajı daha çok özel sigorta %20 ödüyor ama hangi rakamın %20 si onu bilmiyorum....bişey değil canım bende Seçil hn. gidiyorum hatta yarın yine gidicem test sonuçlarını alıp göstermek için....inşallah bi sorun çıkmaz testlerimizde....:CüvCüv:

günaydin kizlar bakiyorum baslamissiniz bile dogumdan korkmaya valla ben bi tane yaptim herkesinki bir olmasada hic korkmayin derim bakin ben korkmuyorum mesela ( insda korkmadigim gibi olur) ilkinde nasil birsey oldugunu bilmedigim icinde pek korkmamistim kendime hep milyonlarca insan nasil yapiyorsa bende yaparim dedim tam 14 saat sanci cektim sonunda dogum basladi ve 20 dk sürdü bu kadar saat sürmesine ragmen yine ve yeniden normal dogum hemde ignesiz diyorum bazilarinzinda dedigi gibi evet en ufak bi yalnislik felcle sonuclaniyo böyle bir seyi göze alamam acikcasi dogumdan cok bu riskden korkarim benim bir oglum var ve Allah izin verirse yenisi gelecek bana birsey olursa ne olacak onlaraki bende baskalarina muhtac duruma düsücem diye düsünyorum illaki korkularimiz olucak ama Allah okadar yardim ediyoki degmiyo korktugumuza e tabi sancida oluyo oda tuzu biberi hem o sancilar bebegi dünyaya hazirliyomus bir yerde okumusutm sanci geldikce bebek anneden oksijen almayi birakiyor kendi cigerlerini kullaniyomus böylelikle alistirma oluyomus ona ve doguduyu zaman soka ugramiyous bu yüzden sezeryanla dogan cocuklar bi an sok geciriyolarmis ben ozamanlar bilmiyodum ne dir bu igne ne ise yarar görümcem anlatti bana olma sakin belden ypiyolar tehlikesi var diye hatta kocasina dmeis sana yalvaramda igne yaptirma bana diye bende sanci cekerken ebem yanima gelip gidip igne istiyomusun diye sordu bende yok istemiyom dedim iykide demisim sonucta oldu bitti iste ne olmus sanci cektiysem sag saglim kucagima aldimya o an unuttum herseyi nedendir bilmem cok hevesliyim yeniden dogurmaya özledim sanki o ani yani kisacasi kizlar korkmayin sakin bosuna korkutmayin kendinizi bi bakmissiniz cok kolay dogurmususnuz hem korkarsaniz korktugunuz icinde dogumunuz zor olur rahat olun o yüzden herkes yapiyor bende yapbilirim deyin Allah hepimizi bi nefeste kurtarsin ins eger isterseniz dogum aninda okunacak bi dua var onu ekleyebilirim buraya ezberler bol bol okursunuz

canim bende dun hickira hickira agladim, hayatta birkac sefer anca oyle aglamisimdir, sinirlerim bosaldi sanki, neden agladigima gelince oglum okulda ceza aldigi icin ogluma sinirlendim, birde ben ogluma kizarken esimde basladi bagirmaya , bende ya sen bir dur ben konusuyorum dedim , oda bana bagirdi bu sefer ben bir agla bir agla , aksama akadar gozlerim yandi o derece aglamisim:)

canim bende dun hickira hickira agladim, hayatta birkac sefer anca oyle aglamisimdir, sinirlerim bosaldi sanki, neden agladigima gelince oglum okulda ceza aldigi icin ogluma sinirlendim, birde ben ogluma kizarken esimde basladi bagirmaya , bende ya sen bir dur ben konusuyorum dedim , oda bana bagirdi bu sefer ben bir agla bir agla , aksama akadar gozlerim yandi o derece aglamisim:)

Canım hassas bir dönemdeyiz.Sen bizden daha tecrübeli olarak daha iyi biliyorsunÇok normal arada bir içimizi boşaltmamız lazım sanırım ama bunu yaparkende bebeklerimizi de düşünelim çok da yıpratmayalım kendimizi a.s.

kızlar benide aranıza kabul edermisiniz bende mart anne adayıyım 17 haziran s.a.t im 9 haftalık şu an bebeğim 2 hafta önce üzüntüye bağlı bi düşük tehlikesi geçirdim çok şükür herşey yoluna girmiş dün doktora gittim korkmama gerek kalmamış bebek iyi görünüodu 4 gün de önden gidio dedi çok mutluyum bende hisleri sizinle paylaşayım dedim daha önce bi 5 aylık hamileliğim sonlandırıldı birde dış gebelik geçirmiştim çok şükür herşey yolunda gidio inşallah sonuna kadar böle gider ve birbirlerimize doğum sonrasıda hala duygularımızı yazıo oluruz bnm pek mide bulantım olmuyo sadece sabahları biraz hiç et tavuk yiyemiorum sadece sebze doktorda zorlama kendini dedi bol bol da uyuyorum bnden haberler böle arkadaşlar

evet arkadaslar yaa,kendimiz uzmeyelim nolur,
ben cok stresli bir iste calisiyorum mesela,gene stres bas gosterdiginde hemen bebegim aklima geliyor,amaaan bana ne ya nolursa olur diyorum.
mumkun oldugunca uzmeyelim.tabiki hayat bu uzuntulerde var,ama su donemi keyigfli gecirmeye calisalim.
biliyormusunuz ben midem bulandiginda bile aa bebegim bana kendisini hissettiriyor diye mutlu oluyorum.ondan bile keyif aliyorum.sonucta bu cocugu biz istedik,kendi rizamiz ve allahiz izniyle geldi cok sukur,hamile kalamayanlara bir an once nasip etsin Allah :Saruboceq:

X