2009 mart anneleri bebisleirniz ikili testlerinin sonucunu yazin karsilastiralim

paylaxsxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
154
0
Selam arkadaslar ikili test sonucnu yazin bide ense kalinligini yazin arkadaslar karsilastiralim bide en son kac cm olmus onu yazinda beraber bakalim

Günaydinbebişlerimizin büyüdüğünü cmlerlerlede olsa duymak çok güzel bişey rabbim sağlikli bişekilde kucağimiza almyi nasip etsin

merhaba arkadaslar benımde bebegımın ense kalınlıgıg 1.8mm ve down sendromu olma rıskı 1/3200 doktor sonuclar cok ıyı dedı ve url 55mm

bir şey sorucam size, geçen hafta 2 li test yapıldı bu perşembe göstericem ama yine ultrasonda bakacak mı doktor? geçen hafta baktığında ense kalınlığını söylemedi bize. ama ölçü aldığını biliyorum.
sanırım sınırı 3'tü. yani kitaptan ve netten öğrendiğim kadarıyla.

11+5 günlük bebeğimiz:)

ense kalınlığı: 1,7
boyu : 49.6 mm

riskini seçemedim. değişik sonuçlar var. ya ama neden bebeğimin boyu kısa???? benim normal babasının uzun boyu var, bi sorun yoktur umarım...

kızlar benim bebişin ensa kalınlığı 1,5 2den fazla olursa sorun oluyormuş.çok şükür bazı testler yaptık onların sonucunuda p.tesi alıcaz inş.

2 den fazla olursa değil canım 3 ten fazla olursa risk oluyor, bana doktorum söyledi.

ayrıca birbirinizle kıyas yapmayın, herkesin genetik yapısı farklı.. ilk zamanlar bu hataya düşüp çok tedirgin olmştum, siz olmayın..

arkadaşlar merhabalar.
bizim bebişinde ense kalınlığı 1.2 boy 59 mm. yalnız burada bir sürü şey yazıyo hangi riski kabul ediyoruz ki? benim dr pzt geliyo izinde olduğu için gösteremedik. ben de merak ediyorum dün aldık sonuçları. bir kombine risk yazan bölüm var bir de ikili test ve yaş riski yazan bölüm var siz hangisine bakıyosunuz?

2 den fazla olursa değil canım 3 ten fazla olursa risk oluyor, bana doktorum söyledi.

ayrıca birbirinizle kıyas yapmayın, herkesin genetik yapısı farklı.. ilk zamanlar bu hataya düşüp çok tedirgin olmştum, siz olmayın..

kesinlikle katiliyorum,bence de kıyas yapmayin.
doktor normal dediyse normaldir,inanmiyor / guvenmiyorsaniz bi doktora daha gidin.
kendinizi de bebisleride uzmeyin sekerler :emir_bebek:

zaten kıyaslamak dogru olmaz arkadaslar be sadece bu konuyu fıkır elde etmek ıcın actım doktorunuz normal dedıyse ona güvenın herkesde haftasına göre deşğişiklik gösterır ınsallah bebeklerımızın hepsı saglıklı olur hepinize ıyı dogumlar sımıdıden

serbest kan testi 68 çıkmış kızlar.
50 nin altında olursa erkek,üzerinde olursa kız olduğunu duymuştum.yada tesadüfi bir durum bilemiyorumda..
cinsiyetini merak edenler bu şekilde bir sınasınlar bakalım

MERHABA KIZLAR NİHAYET DRA GÖSTERDİK, SONUÇLARA İYİ DEDİ DR. RAHATLADIM VALLA.

SARUBÖCEEKÇİM BENİM DE KAN DEĞERİM 118 DEDİĞİNE GÖRE KIZ BAKALIM TUTCAK MI?kaydirigubbakcemile3

Merabalar ; ben nisan annesiniyim ama meraktan mart annelerinide inceliyorum işte;
Allah kısmet ederse bende bayramdan sonra 2 li test yaptırtacağım.
bu arada ;

2 li test ücretleri ne kadar ;
ben göztepe medical park a gidiyorum ; orda 160 ytl olduğunu duydum.

Sizler nerde ve ne kadara yaptirdiniz.

X