2009 Kasm Anneleri

kızlar özel dr. a giden var mı aranızda ? böyle bir iki haftada bir gidince her seferinde vizite ücreti alıyolar mı ?? kafama takıldı şimdi CADIARZU

canım ben özel bi hastenin doktoruna gidiyorum
eğer kastettiğin buysa
mesela bu hafta gittim muayne ücreti ödedim
doktorum 10 gün için de de kontrole çağırdı
kontrolde ücret almıyorlar
ama 10 günden sonrası yine ücretli...

merhaba arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim ama cok agrılarım var bu yüzden korkuyorum gecen yıl 27 haftalık dogum yaptım melegim 2 gün yaşadı ne yapacamı kime hangi doktora hangi hastaneye gidecemi bilmiyorum kafam cok karışık

senağlama çok üzüldüm canım allah sabır versin...
üzme kendini güçlü ol...
güçlü ol ki bebeğin de senden güç alsın...
bol bol dua et , ve bol bol dinlen...
allahın izniyle hiçbirşey olmaz...

canım ben özel bi hastenin doktoruna gidiyorum
eğer kastettiğin buysa
mesela bu hafta gittim muayne ücreti ödedim
doktorum 10 gün için de de kontrole çağırdı
kontrolde ücret almıyorlar
ama 10 günden sonrası yine ücretli...

hımm ok... ben şimdi geçen hafta gittim ve çok erkendi hiç bişey söyleyemedi...şimdi testleri yaptırıp bu cumt tekrar gidicem...demek bu sefer ödemicem... ama haftaya kalp atışları için gittiğimizde süre aşımına uğruyoruz :))

...birdee istanbul anadolu yakasında oturan var mı hangi hastaneye gidiyorsunuz

kara zeytin be hala kendime uygun hastane bulamadım
erdeme gittim (ümraniyede)
kartal da bana uzak kalıyo sankilim biraz :uhm:
kuzu, ben de erdem e gittim ama testler içinse Ümraniye eğitim araştırma hastanesine gittim. (paso geçiyo orda lülülülülülü) Bakiye Hanım'a denk gelmiştim Cumartesi yine ona gidicem, sempatik bir insan evladıydı, neşeli ve ilgiliydi. Daha ne isterim a.s
nelü nerde ya hiç gelmedi bugün dimiii
nelü ben mi oluyom lem:) -tatlicadiarzu-
yazmıştım sabah; bulantım bugün sabahın 8 inde başladı. Dişimi sıkıyorum, az iyi hissedince gelip bakıyorum neler olmuş bitmiş diye. Anam az yazın biraz,:1shok: cilt cilt arşiv çıkar yazdıklarınızdan kaydirigubbakcemile3

slm arkadaşlar sakaryada tavsiye edebileceğiniz çok çok iyi diyebileceğiniz dr var mı? benım bı drum vardı ona gıttım ama adam dogru duzgun bısey soylemıyor neler yapmam lazım dedım folık asıt ıc yeter dedı benım ıcım hıc rahat etmedı.

nan 1 gün boyunca girmedik hiç bi allan kuluda b kartanesi ne gelmedü öldü mü kaldı mı dimemiş yaw :dilcikar: küstüm size :1closedeyes:

hem bu kadar çok yazılırmı yaw kaç saattir okuyom heyret bişey yaaa fisfisfis

mavideniiz ben ankaradayım şeker :1hug:

bu arada bugün benim bebiş 6 haftalık oldu kaydirigubbakcemile2

24ünde gitcez tekrar inş. kalp atışını görmeye ve/veya duymaya delikafadulden

yeni gelen hamişler hoşgeldiniizzz

bi de ikizimiz var heralde Şeniz

ya arkadaslar benım moralım cok bozuk belkı gereksız yere takıyorum kafaya ama bende ne bulantı kaldı ne kasık agrısı ne yorgunluk halsızlık hepsı bıanda gectı bebegıme bısey olmus olmasından korkuyorum,bu durum hıc normal degıl sanırım ılk gebelıgım oldugu ıcın tecrubesızım,ayrıca bebege bısey olduysa benıde zehırlemez mı kızlar yaa cok uzgunum coksenağlama

ya arkadaslar benım moralım cok bozuk belkı gereksız yere takıyorum kafaya ama bende ne bulantı kaldı ne kasık agrısı ne yorgunluk halsızlık hepsı bıanda gectı bebegıme bısey olmus olmasından korkuyorum,bu durum hıc normal degıl sanırım ılk gebelıgım oldugu ıcın tecrubesızım,ayrıca bebege bısey olduysa benıde zehırlemez mı kızlar yaa cok uzgunum coksenağlama

canım bu tedirginlik hepimizde var. salıdan beri kasıklarım ağrıyordu acaba bir sorun mu var diye düşünüyordum. bugün hiç ağrım sızım olmadı oturup ağladım niye ağrım yok diye. hepimiz Allah'a emanetiz canım. Rabbim hepimizin bebişlerini korusun sağlıcakla bizlere bağışlasın inşallah.

bu arada ilk çocuk sezeryansa ikincide olacak diye bir şey yok. ben oğlumu yurt dışında sezeryanla dünyaya getirdim. hastaneden çıkmadan doktora sormuştum ikincide mecburen sezeryan mı olmak zorunda diye.

bana hayır, bebeğin ters geldiği için sezeryan oldun çatında sorun yok. ikinci normal olabilir demişti. Rabbim nasip ederse çok isterim normal olmasını.

ama canım bende hıcbır belırtı kalmadı yaa bıanda hepsı gıttı belırtılerın hemde 3 4 gundur boyle bazı arkadaslara sordum bebek yerlesmıstır artık agrı olmaması normal dıyorlar ama ben ınanmıyorum bana cıddı anlamda anormal gelıyor kendımı cok kotu hıssedıyorum ne kadarda sevınmıstık oysa ama suan sankı tamamen kaybetmısım bebısımı gıbı hıssedıyorum nedense :KK43:

ama canım bende hıcbır belırtı kalmadı yaa bıanda hepsı gıttı belırtılerın hemde 3 4 gundur boyle bazı arkadaslara sordum bebek yerlesmıstır artık agrı olmaması normal dıyorlar ama ben ınanmıyorum bana cıddı anlamda anormal gelıyor kendımı cok kotu hıssedıyorum ne kadarda sevınmıstık oysa ama suan sankı tamamen kaybetmısım bebısımı gıbı hıssedıyorum nedense :KK43:

canım, az önce bir başka sayfada bir arkadaş bana da ne güzel vücudun bebeğine alışmış, sevin dedi. moralimi düzeltti. hepimiz endişe içindeyiz ama elimizden birşey gelmiyor ki kuzu kuzu beklemekten başka. içimizi ferah tutalım, Rabbim hepimizi en önemlisi meleklerimizi korusun inşallah.

canım ben 27 yaşındaYIM SON ADET TARİHİMDE 27 ocak ama geç döllenme yaşayan arkadaşlardanım

öle deme cnm ya. moralini iyi tut bence
hepimizde var tabi bir tedirginlik
senin tam kaç haftalıktı cnm
benimde göğüslerim ilk zamanda daha çok ağrardı şimdi çok hafif
bence bebiş vücutla uyum içinde olacaktır zamanla
bende sadece fazla gaz var cnm
benim kardeşimde 3 aylık hamiş ve inan ona soruyorum hiç bir şey hissetmiyom diyor
kıpırdamada yok mide bulantım falanda geçti diyor bebiş alıştıkça bize az sorun yaşatacak herhalde:Saruboceq:

2009 anneleri bebişleriniz hayırlı olsun hepinizin
bende 2008 kasım annesiydim fakat 1ay erken doğurdum
ikiz ekim annesiyim
boşuna canınızı sıkmayın
hamile iken oluyor butür tedirginlikler
ben doğurana kadar yaşadım aynı problemleri
bişiy hissetmiyorum diye apar topar doktora koştum fakat insan herzaman bişiler hissetmiyor
bazen çok yoğun bazense hiçbişiy hissetmeden geçiyor günler
allah sağ salim bebeklerinize kavuştursun sizleri

slm kızlar...benimde son adetim 3 şubattı,adetim geçince test yaptım ve pozitif çıktı daha doktora gitmedim ama hesabıma göre bende kasım annesi olucam herhalde tabiii olursa...çok hazırlıksız yakalandım canlarım eşim kesinlikle ikinci çocuğa hazır olmadığımızı ve aldırmam gerektiğini söylüyor...ama ben kesinlikle yapamam böyle birşey çünkü çok istiyorum kızımda kardeşi olmasını çok istiyor...eşim günlerdir benimle konuşmuyor aldırmadığım için sanki çocuğu ben tek başıma yapmışım gibi beni suçluyor...hepinizin dualarına ihtiyacım var...inşallah eşim yumuşar...

kızlar selam
yeni anne adaylrını merak ettim.okuduklarım benide ilk haftalarıma götürdü.ben aslında 2009 temmuz annesi olacağım ama ağustos topiğinde yazışıyorum.çünkü sta göre ağustosta doğum yapacaktım ama bebeğim ultrasonda 3-4 gün önde gidiyor. çok şükür 20.haftayı doldurduk 21. haftadan gün alıyoruz.bi oğlum olacak inşallah.
kaygılarınız beni geçmişe götürdü niye midem bulanmıyor niye göğüs ağrılarım yok ağrım niye var niye yok.inanın hepimiz bunlerı yaşadık ve hala yaşıyoruz.
ağrılarınız olacak bu çok normal.ilk doktor kontrolümde doktorum bu konuda korkmama için beni uyardı .herkeste olmayadabiliyor bende kasık ağrısı çok olmadı bel ağrılarım var.göğüsleriniz bazen çok ağrıyacak bazen ağrısı kesilecek.bundan da kaygılanmayın ben kaç defa göğsüm ağrımıyor midem bulanmıyor diye koşarak gittim doktora ama oğlum çok iyiydi maşallah.mide bulantılarınızda bazı gün ve haftalar atağa geçecek bazı günler hiç olmayacak.kendi deneyimlerimi yazdım kızlar.şimdi çok şükür kıpırtılarınıhissediyorumda biraz rahatım yoksa her hafta doktora gidiyorum ben.
sormak istedikleriniz olursa 2009 ağustos topiğinde size yardım edebiliriz kızlar.herkese sağlıklı hamilelikler

slm hamişler bir gün girmiyoz ertesi gün doluyo inanmazsınız ama 1 saattir yazıları okudum hem güldüm hem ağladım allahım bizleri ayırmasın çok güzel dayanışmamız var bu arada yeni gelen hamişler hoşgeldiniz a.s. beratefe sen çok yaşa emi ne çok güldürdün beni :roflol: allahta seni güldürsün kızlar ben çalışıyorum ama silzerden farklı ben fabrikada vardiyeli olarak çalışıyorum bu hafta 4/12 yim tam sizin sohbetin koyu olduğu zaman geç geliyorum ve kimse olmuyo sabahları pek giremiyom kahvaltıdır oğlumu hazırlıyom ana okuluna gidiyo 5 yaş grubunda onu okula bırak evi topla derken iş vakti geliyo sizlerden biraz uzak
kalıyorum hergün yazdıklarınız okumaya çalışıyorum sizlere kanım kaynadı umarım hepimiz sağlık doğumlar yaparız ve paylaşımlara yine bu topikte devam ederiz haftaya gündüz vardiyasında olucam o zaman daha çok sizlere olurum inş. ben 2. kontrolümü nisan ilk haftası olucam doktorum bana sadece folic plus verdi bu ilk 3 ay içinmiş ağrım olursa diye minoset ağrı kesici verdi bilginize hepiniz kendinize ve bebişlere iyi bakın öptümm:1hug::CüvCüv::nazar:

kızlar unutmadan ben bu topikten önce diyet grubu 70/79 kilo aralığındaydım 75 kiloile başlayıp 1 ayda 71 e düştüm haftada minimum 1 kilo son iki haftada kilo veremedim hatta niyekine diye düşünürken hamile olduğumu öğrendim :içelim: bunuda sizinle paylaşmak istedim bende şişko anne olucam kafamçokkarıştı ilk hamileliğimde 61 ile başlayıp 80 le sonlanmıştım 65 e kadar düştüm ama ne olduysa geçen zamanda oldu ve kendimi 75 te buldum :eek:klava: neyse kızlar içimde kalıcana sizlere anlatam dedim fazla oldu ben kaçtım byyyyy tatlı rüyalarr a.s.

günaydın kızlaar :sm_cool:
nassınız bugün bakimm
valla endişelenmeyin arkadaşlar o kadar yaa bende de hiç bulantı yok arada kasıklarıma ağrı giriyo o kadar -tatlicadiarzu-

X