2009 Kasm Anneleri

valla diyet miyet demedi ama eşim de zaten kızıyor bende öyle alayım dedide normalde süt içerim ama yarım yaglı sonuçta ayrıştırılıyor işlemden geçiyor ya bizimki olmaz normal süt içecen ayrıştırılmadan diyor..

bakalım benim dr. neler söylicek...CADIARZU cumt de gelmedi gitti.....:eek:

berat efe maşallahın var inmcecik hatunmuşsun valla ben 73 görünüyorum şimdi..malum ben igne ve ilaçlardan aldım bu kiloların büyük kısmını... kız sakın ha evde dogurayım deme...çatlak gebe...

oyle ama birebir tanıdım insanlar var sezeryan sonrası normal doguran. ama bu konuda doktoruma ebelere hastaneye tam güvenmem lazım . sadece drlerin aradan 5 sene gecmesi lazım...... ozman normal olabiliyormuş bende oyle duydum mesela

ya ben normal dogurmak istiyom anneyim ben tam hissettemek istiyom herşeyi.... yani sancıyı suyunun gelmesini ıkınmayı bebeğin cıkışını........

bir kadın olarak hissettek istiyom.... ne var bunda vallahi kafamın tasını attırmayın gitmem dr ye evde doğururum görürsünüz sezeryan sonrası normal doğumu

burdan da neyi anlıyoruz sezaryenle doğurmayın mı diyorsun bize???
bende annelik duygusunu tam yaşıyamıyor insan diye duymuştum
demek ki doğru...
yaa bilmiyorum ama ben doğumdan çok korkuyorum senağlama
bu yüzden de şimdiye kadar erteledim hep hamileliği,
hep sezaryen yanlısıyım nedense..
en büyük kabusum normal doğum
senağlama

kızlar konuyu değiştirelim biraz...
burçlarınız ne ?? benim koç... bebişer de akrep olucak acaba bizim burçlarla uyumlu mu ? :uhm:hadi şimdi de bunu dert edelim lülülülülülü kaydirigubbakcemile3

benim eşim oğlak bende kova burcuyum

ben bogayım
05.05.1982
koca akrep
06.11.1978
oğluşum yengeç
24.06.2004
bıdık akrep
.....,11.2009 inşallahhhhhhhh

ya ben bebeğimi 06.11. de doğurmak istiyorum kocamanın d.gününde
hatta hayal bile kurdum sezeryan olursa ( inşallah olmaz cünkü efeyi severyanla dünyaya getirdim ama bunda normal istiyom) 06.11 de dogurabilirim .. doğuma girecem oradakilerden rice edecem bebek doğrdukdan sonra boynuna kırmızı kurdale bağalamarını istiyecem hediye paketi misali ucunada not yazacam ........ babamızın kucağıan oyle versinler .....

ya biz harbi deliyiz ne düşünüyoz

beratefe alemsin valla hiç güleceğim yoktu-tatlicadiarzu-

kızlar örnek bi menü buldum, belki işinize yarar...gerçi bildiğimiz şeyler ama topluca görmek daha faydalı sanki...

ÖRNEK BİR MENÜ
SABAH:
• 1 bardak süt
• 1 yumurta
• 1 dilim peynir
• 1 dilim ekmek
• 1 domates 1 salatalık maydanoz yeşil biber dereotu v.b

ARA ÖĞÜN:
• 1 meyve
• 1 bardak ayran
• 1 ince dilim ekmek

ÖĞLE:
• 1 Porsiyon etli kurubaklagil yemeği
• 1 porsiyon pilav veya makarna
• 1 bardak ayran
• 1 porsiyon salata
• 1 orta dilim ekmek
• 1 adet meyve

ARA ÖĞÜN:
• 1 dilim ekmek
• 1 dilim peynir
• domates ve salatalık
• 1meyve

AKŞAM:
• 1 porsiyon et balık tavuk (sebzeli)
• 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
• 1 bardak ayran
• 1 porsiyon salata 1orta dilim ekmek

GECE:
• 1 su bardağı süt veya 1 porsiyon sütlü tatlı
• 1 porsiyon meyve

ya canım ben zaten aynen burda yazılanları yemeye başladım bile yalnız domates ve salatalık yememeye dikkat ediyorum hem tatları hoş değil hemde hormonlu mevsimi olmadığı için

evet kızlar 9 ay boyunca beslenme cok önemli bizim için
ben hersabah süt akşamlarıda ya portakal sıkıyorum olmadı limon c vitamini olsun diye
akşam soda bile içmedim :lepi:
kalsiyum cok önemliymiş
anneye zararı dişlerine oluyormus
carpıklasma cürük yapabiliyormus
süt peynir yumurta hergün :lepi:

aynen jjuliett bende hergün süt yogurt yumurta ve taze sıkılmış pırtakal suyu muhakkak bunları yeniyo ve içiliyo.herşey bebişlerimiz için normal zamanda bu kadar yemek yemem ben:CüvCüv:

ilk doğumda nerdeydi aklın nan :mymeka:
evde doğurcak :mymeka: töbe töbeeee
milenyumdayız hanım hanım lülülülülülü
yinede emin olmadan yapma :1hug:

juju ben efeyi 8 aylık dünyaya getirdim yani severyan mecbur kaldık..
şoyle anlatayım..... efeye 6 aylık hamile iken miğdem (ülser) tutudu onun için tadavi gördüm sonra 7 aylık hamile idim bir gece gene miğde sancı ile hastaneye gittik.
ama bu serfer yapılan ağrı kesiciler hiççççç fayda etmedi...
adapazarında ne kadar özel devlet polikinlikler varsa gezdik ama sonç bulamadılar...
yani okadar çok kötüyüm ki akşamdan saabaha kadar kusuyorum sabahdan akşama kadar kusuyorum... ama nedeni bulamıyorular ( aşerme değil) sonradan çişimde de sıkıntı olunca anladılarki böbreklerim.
hemen katater takıldı 1 ay hastanede yattım çok kötü günlerdi
efe 8 aylık olunca böbreklerimi kaybetmek üzereydim ve mevcur 8 aylık sezeryanla aldılar
sebep ise efe iri karnım kücüktü ve böbrek kanallarıma baskı yaptığı için böbreklerim su tutuyordu oda oyle boyle sancı yapmıyordu...... o yüzden erken geldi bebeğimmmmm
şimdide dövecen miiiiiiiii :dilcikar::dilcikar:
aman yatağın altına falan girip orda kendi başına yapmaya kalkma da sırnaşık şey

hahahhaha süperrrrrrrrrrrrrrr yaaaaaaaaa :lepi:

Mesainin bitmesine 30 dk var
çatladım çatlıycam nerdeyse

beratefecik:)
ilk doğumun sezeryan olduysa 2. bebiş normal olamaz.
üst kat komşum dasenin gibi istedi ama malesef olmuyormuş
Ikınıp tıkınırken dikişler cırttttt ayşe teyseeee olay:)

kızlar galiba yine burda forumlardan birinde okumuştum : portakal suyu içmek yerine portakal yemeyi öneriyomuş dr.lar. hem posasını da almış olmak için hem de bir bardak portakal suyu için 5- 6 portakal sıkıldığını düşünürsek çok fazla şeker almış oluyomuşuz...
(bu arada ben henüz keseyi görmediğim için çok da havaya girmesem mi diye düşünüyorum ..(( )

elif al bendende o kadar valla bende küçükken saha dogrusu ergenlikte ben çocuk dogurmayacam derdim...düşünki o kadar korkardım..bir keresinde kayınvalidemle otobüste ayakta iken kendi yaşadıgı normal dogumu falan anlatmıştı çok zor ben kızıma da gelinimede sezeryan yaptırırım çekmesinler demiş teee o zmandan malum eskilerde zeryan çok para herkes yaptıramazmış demiş hatta malımı satarım gerekirse para bulurum onlara demiş..

burdan da neyi anlıyoruz sezaryenle doğurmayın mı diyorsun bize???
bende annelik duygusunu tam yaşıyamıyor insan diye duymuştum
demek ki doğru...
yaa bilmiyorum ama ben doğumdan çok korkuyorum senağlama
bu yüzden de şimdiye kadar erteledim hep hamileliği,
hep sezaryen yanlısıyım nedense..
en büyük kabusum normal doğum
senağlama

kuşum oyle demek istemedim yani ben sezeryanla yaptımda yarım mı anne oldum tabikide hayır...
ama ne bileyim Mucize ya anlatamsı güç bundan 3 ay önce eltim normal yolla doğum yaptı ve ben doğumana girdim ( ebeler arkadaşımdı burası kücük yer herkez birbirini tanır) ya anlatılmaz olan üstü bir olay tamam anne için zor ama ne demişler herşeyin normali makbullllllll
bende kendini hazırla hem neden doğuramam diyemi korkuyonnn aa doguranların şeyi iki tane mi töbe töbe:mymeka:

berat efe maşallahın var inmcecik hatunmuşsun valla ben 73 görünüyorum şimdi..malum ben igne ve ilaçlardan aldım bu kiloların büyük kısmını... kız sakın ha evde dogurayım deme...çatlak gebe...

man siz bana bakmayınnnnnnnnn bekle maviiiiiiiiiii 73'e ben geliyom hahahhaha
Mesainin bitmesine 30 dk var
çatladım çatlıycam nerdeyse

beratefecik:)
ilk doğumun sezeryan olduysa 2. bebiş normal olamaz.
üst kat komşum dasenin gibi istedi ama malesef olmuyormuş
Ikınıp tıkınırken dikişler cırttttt ayşe teyseeee olay:)

ya Allah Allah banane yaaaaaaa ben normal doğurama banane yaaaaaaa benneyaptımki
ozaman dersiniz çatlak inatcı bir arkadaş vardı dr inat normal doğurdu diye
lülülülülülülülülülülülü

elif al bendende o kadar valla bende küçükken saha dogrusu ergenlikte ben çocuk dogurmayacam derdim...düşünki o kadar korkardım..bir keresinde kayınvalidemle otobüste ayakta iken kendi yaşadıgı normal dogumu falan anlatmıştı çok zor ben kızıma da gelinimede sezeryan yaptırırım çekmesinler demiş teee o zmandan malum eskilerde zeryan çok para herkes yaptıramazmış demiş hatta malımı satarım gerekirse para bulurum onlara demiş..

iyi etmiş o teyze benden selam soyle :mymeka:kötükedihüso:dilcikar:

hee o hikayenin sonunu getirememişim..unutmuşum :roflol::roflol:işte ben çok kötüyüm korkuyorum zati düşün bayılmışım otobüste..

beratefe eskiye göre normal doğumlar artık çok zorlaştı
buda beni korkutuyo
artık hiç duyamıyoruz doğumum çok güzel geçti
çok kolaydı diyye...
kimi duysam kendiliğinden sancı çekemiyo
saatlerce suniii sanccı veriyorlar
yada bebek çıkamıyo ,bi güzelll doktorların kolayına geliyo
carrrttt diye makas atıyorlar kesiyorlar insanııı....
suni sancı zaten çok zor bişeymiş benim annem kardeşimi öyle doğurdu
ve asla sana razı gelmem diyor sezaryene alsınlar daha iyi...
kesme olayı da içimi acıtıyoo oramı kesiceklerine
karnımı kessinler daha iyi diyorum...

slm kızlarrr
karakızz
unıgue
çok sağolun ya kısmet olmadı demek ablama ne yapalım
biz 3 kardeş hamileydik aramızdan ablam ayrılmak zorundakaldı umarım tekrar nasip eder onadabebeğin kalp atışları çok az duyuluyormuştu
doktor demiş ıstırahat iş yapmayacaksın
ama maalesef ablamın ilk çoçuğu felekat yerinde durmuyo o bile yetiyordu zaten yordu demek ablamı
birde hiç yatakta geçirememiş bu dönemi düşük olmaması için ilaç bile vermiş doktor ama maalesif 5 gün önce ölmüş haberi bile olmadı özellikle kırmızı akıntı gelen kızlar çok dikkat etmeli
ıstırahat şart umarım hepimize yüce allah bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder inşallah

bu arada kızlar ben konulardan geri kaldım.
ben anadolu yakasındayım
kartal umut hastanesine gidiyorum
birsen hanım var zaten herkez çok övmüştü
bende gittim ilk defa ve çok harika bir doktor
zaten doktor gibi de davranmıyor arkadaşın gibi çok da ilgileniyor
tek dezavantajı çoooook hastası var ve beklemen gerekiyor herkez ona gidiyo diğer doktorların sa çok az hastası vardı eğer yakınsanız mutlaka gidin derim
zaten umut hastanesi doğum üzerine daha çok her imkanda hastanede mevcutmuş

beratefe eskiye göre normal doğumlar artık çok zorlaştı
buda beni korkutuyo
artık hiç duyamıyoruz doğumum çok güzel geçti
çok kolaydı diyye...
kimi duysam kendiliğinden sancı çekemiyo
saatlerce suniii sanccı veriyorlar
yada bebek çıkamıyo ,bi güzelll doktorların kolayına geliyo
carrrttt diye makas atıyorlar kesiyorlar insanııı....
suni sancı zaten çok zor bişeymiş benim annem kardeşimi öyle doğurdu
ve asla sana razı gelmem diyor sezaryene alsınlar daha iyi...
kesme olayı da içimi acıtıyoo oramı kesiceklerine
karnımı kessinler daha iyi diyorum...

ama herkezde bir olmaz ki elif tamam çok zor olanda var kolayda ........ ama sizzzzzz genedeeeeeeee İNŞALLAHHHHHHHHH BİR CIĞLIKTAAAA bebelerinizi normal yolla doğururuzunuz :lepi::lepi::lepi:

kara zeytin be hala kendime uygun hastane bulamadım
erdeme gittim (ümraniyede)
kartal da bana uzak kalıyo sankilim biraz :uhm:

ama herkezde bir olmaz ki elif tamam çok zor olanda var kolayda ........ ama sizzzzzz genedeeeeeeee İNŞALLAHHHHHHHHH BİR CIĞLIKTAAAA bebelerinizi normal yolla doğururuzunuz :lepi::lepi::lepi:

inşallah allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah...:Saruboceq:

kara zeytin be hala kendime uygun hastane bulamadım
erdeme gittim (ümraniyede)
kartal da bana uzak kalıyo sankilim biraz :uhm:

cnm sen nerdesin ki
ümraniyeye göre tabi uzak kalır sana
birde hamilleik bune zaman ne olcağı belli olmaz yakın yer tercih etmek gerekir
cnm birde kadıköy uygunsa şifa hastanesi var çok ilgililer yakında bir arkadaşım doğum yaptı sonraki hizmet bile çok iyiymiş
ya da sana yakın şifa hastanesi varsa o da olabilir pendik şifada güzelmiş
şifalar iyi yani bir araştır istersen cnm

merhaba arkadaslar bende nasipse kasım annesi olucam.
benide aranıza alırsanız sevinirim . 5+4 günlük hamileyim ilk hamileliğim olduğu için biraz endişeleniyorum.en ufak ağrıda bebeğimi kaybedicem diye korkuyorum.

X