2009 Kasm Anneleri

akrep burcu bebeği

En sevdiği cümle: "söyleyemem, gizli"

ıyi yönleri: kararlı, güçlü, duygusal

Olumsuz yönleri: ketum, kıskanç, inatçı

Akrep burcu gizemli bir burçtur. Etkileyici ve derinden gelen anlamlı bakışlarıyla üzerinizde bir sihir etkisi yaratır. Daha ilk doğduğu günden itibaren gurur ve kararlıklık davranışlarına damgasını vurur. Sakin ve sessiz görüntüsünün altında gizli bir güç ve başkaldırma dürtüsü olduğunu gözden kaçırmamalısınız. Akrep burcu çocukları çok içten ve açık sözlü aynı zamanda özgürlüklerine ve mahremiyetlerine düşkün çocuklardır. Düşünceleri, aynen en sevdikleri oyuncakları gibi hiçkimsenin bulamayacağı biryerlerde gizlenmiştir. Sakın sezgileri çok güçlü olan bu çocuktan bazı şeyleri gizlemeye kalkmayın. Akrep burcunun altıncı hissi çok gelişmiştir ve diğerlerinin içinden geçen ya da gizli tutmaya çalıştıkları şeyleri sezmeye karşı olağanüstü bir yetenekleri vardır. Ondan hiçkimse hiçbirşey saklayamaz. Akrep burcu bebeği sizi şaşırtmayı sever ve bunu sık sık yapar. Burçlar arasında akrep, duygularının yoğunluğu nedeniyle en kıskanç ve en saldırgan olan burçtur. Tartışmayı gerçekten sever ve uzlaşma ona uzak olan bir konudur.
Akrep burcu spor yapmaya ve ev dışı aktivitelere oldukça düşkündür ve bu da içindeki saldırganlığa dönüşecek olan fazladan enerjiyi boşaltması açısından önemlidir.

mavi deniz gözün aydın canım

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz

ve arkadaşlar birşey rica edeceğim listeyi alıntı yaparken lütfen en son listeden alıntı yapınki güncellenen bilgiler gitmesin olurmu? bi arkadaşla benim güncellediğim yazılar ne yazıkki yanlış alıntı kaybolmuş :jeyyar:

....KK Nick....|YAŞ|SAT|Tahmini D.T.|Güncel notları...........................................................
turser|26|25 Ocak|01 Kasım| ıkiz kesecikler görüldü :):):
BeyaAZz|22|25 Ocak|01 Kasım|keseciğini gördü:) 2.kontrolün zamanı belli değil
Esterya|35|28 Ocak|03 Kasım| ikiz kesecikler gördüü :):):)
Nesli|27|30 Ocak|06 Kasım|14 Mart ikinci kontrol
Kartanesi|24|30 Ocak|05 Kasım| Keseciği gördü :):)
zeynep mutlu|**|30 Ocak|06 Kasım|
MadamxL|29|31 Ocak|07 Kasım|
BONCUK26|26|21 Ocak|09 Kasım|16 mart 2. kontrol
eftelya24|25|03 Şubat|10 Kasım|
PamukŞeker|30|03 Şubat|10 Kasım|
zeynep34|29|03 Şubat|10 Kasım|
beratefe|27|04 Şubat|11 Kasım|günceli de gündemi de 2. bebikosu :)
JJuLiEtt|24|05 Şubat|12 Kasım| 14 Mart ikinci kontrol
karakızz|30|05 Şubat|12 Kasım| 14 Mart ikinci kontrol
unique_____|32|08 Şubat|15 Kasım| 14 Mart ikinci kontrol
mavi deniz|24|08 Şubat|15 Kasım| keseciği gördü 4mm 23 Mart kontrol
elifsun|23|03 Şubat|10 Kasım| 17 Mart ikinci kontrol
wannababy |**|** Şubat|** Kasım|
**SU** |33|07 Şubat|14 Kasım|
Karazeytin |30|12 Şubat|19 Kasım| 17 Mart ilk kontrol
Yazgülüm... |28| 31 Ocak| 6 Kasım|

turcercim senin ikiz di dimi
yoksa yanlısmı hatırlıyom
söle hemen editleyim yerimseniben

Son düzenleme:
ben bogayım
05.05.1982
koca akrep
06.11.1978
oğluşum yengeç
24.06.2004
bıdık akrep
.....,11.2009 inşallahhhhhhhh

ya ben bebeğimi 06.11. de doğurmak istiyorum kocamanın d.gününde
hatta hayal bile kurdum sezeryan olursa ( inşallah olmaz cünkü efeyi severyanla dünyaya getirdim ama bunda normal istiyom) 06.11 de dogurabilirim .. doğuma girecem oradakilerden rice edecem bebek doğrdukdan sonra boynuna kırmızı kurdale bağalamarını istiyecem hediye paketi misali ucunada not yazacam ........ babamızın kucağıan oyle versinler .....

ya biz harbi deliyiz ne düşünüyoz

sagol tursercim aslında bir yada 2 kişi güncellerse daha iyi olur gibi geliyor bana yoksa herkes güncellediginde biraz sıkıntı çıkıyor ister istemez..

hamilelerin dilekleri olurmuş :) ister misin 6 kasımda gelsin bıdık :)

bert efecim yanlız benim bildiğim kadarıylan
ilk sezeryan olduğu için buda sezeryan olmak zorunda :uhm:
yani önceden böyleydi
yoksa ben görmeyeli tıpmı gelişti :roflol:

kızlar örnek bi menü buldum, belki işinize yarar...gerçi bildiğimiz şeyler ama topluca görmek daha faydalı sanki...

ÖRNEK BİR MENÜ
SABAH:
• 1 bardak süt
• 1 yumurta
• 1 dilim peynir
• 1 dilim ekmek
• 1 domates 1 salatalık maydanoz yeşil biber dereotu v.b

ARA ÖĞÜN:
• 1 meyve
• 1 bardak ayran
• 1 ince dilim ekmek

ÖĞLE:
• 1 Porsiyon etli kurubaklagil yemeği
• 1 porsiyon pilav veya makarna
• 1 bardak ayran
• 1 porsiyon salata
• 1 orta dilim ekmek
• 1 adet meyve

ARA ÖĞÜN:
• 1 dilim ekmek
• 1 dilim peynir
• domates ve salatalık
• 1meyve

AKŞAM:
• 1 porsiyon et balık tavuk (sebzeli)
• 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
• 1 bardak ayran
• 1 porsiyon salata 1orta dilim ekmek

GECE:
• 1 su bardağı süt veya 1 porsiyon sütlü tatlı
• 1 porsiyon meyve

cnm genelde sezeryan yapanlar daha sonra normal dogumu pek yaptırmıyormuş doktorlar bilmem dogrumu ama öyle duymuştum..

unigue cim bu bir günlük menümü fazla gibi geldi bana ama ..bana da doktorum sabahları süt peynir domates salatalık haşlanmış yumurta yiyeceksin dedi..bir ögün sebze bir ögün et yemegi yanına salata ayran vs. ara ögünlerde yogurt taze sıkılmış portakal suyu yanında kek yiyebilirsin dedi. bulantı olursa kuru şeyler ye dedi..kabızlıkta kayısı kompostosu.. balık meyve falanda mutlaka tüketmek gerekirmiş sabah akşam süt.. ne çok yememiz gereken şey varmış..

aynen bu anlatıma uyuyor görümcemin kızı
bizimkiler de böyle olacak o zaman çok enerjik
yorucaklar bizi baya
unique_____cim bu verdiğin listedikeleri yesem
hemen topaç olurum iki gün de hemde iflas ederiz ailecek
kaydirigubbakcemile3

evet kızlar 9 ay boyunca beslenme cok önemli bizim için
ben hersabah süt akşamlarıda ya portakal sıkıyorum olmadı limon c vitamini olsun diye
akşam soda bile içmedim :lepi:
kalsiyum cok önemliymiş
anneye zararı dişlerine oluyormus
carpıklasma cürük yapabiliyormus
süt peynir yumurta hergün :lepi:

bende sezaryenden sonra normal doğum olur diye biliyorum ama
ço zor olabiliyormuş, genellikle tavsiye etmiyo doktorlar ama
asla olmaz da demiyorlar sanırım...

oyle ama birebir tanıdım insanlar var sezeryan sonrası normal doguran. ama bu konuda doktoruma ebelere hastaneye tam güvenmem lazım . sadece drlerin aradan 5 sene gecmesi lazım...... ozman normal olabiliyormuş bende oyle duydum mesela

ya ben normal dogurmak istiyom anneyim ben tam hissettemek istiyom herşeyi.... yani sancıyı suyunun gelmesini ıkınmayı bebeğin cıkışını........

bir kadın olarak hissettek istiyom.... ne var bunda vallahi kafamın tasını attırmayın gitmem dr ye evde doğururum görürsünüz sezeryan sonrası normal doğumu

yaa bana da öyle geldi... ama bi çok sitede aynı listeyi vermişler... bu menüyle rahat 30 kg alırız heralde :)))

bu arada bazı dr.lar diyet süt, diyet yoğurt öneriyomuş mavi seninki böyle bişeyden bahsetti mi ???

ilk doğumda nerdeydi aklın nan :mymeka:
evde doğurcak :mymeka: töbe töbeeee
milenyumdayız hanım hanım lülülülülülü
yinede emin olmadan yapma :1hug:

aman yatağın altına falan girip orda kendi başına yapmaya kalkma da sırnaşık şey

evet kızlar beslenmek çok önemliiiiiii
bakın ben daha öncede yazmıştım hmede oyle çok kilo almadım .. efeye 50 ile hamile kaldım 62 doğum yaptım dogumdan sonra 49 kiloya düştüm.......... nasıl olduysa artık

ama bunda 55 hamile kaldım ( hiçç kilo alamayan kadın 5 ay doğum kontrol hapı kullandım ve 55 oldum )ama sonumu 70/75 felan olur gibi geliyor ........... içim daralıyor düşündükce......

valla diyet miyet demedi ama eşim de zaten kızıyor bende öyle alayım dedide normalde süt içerim ama yarım yaglı sonuçta ayrıştırılıyor işlemden geçiyor ya bizimki olmaz normal süt içecen ayrıştırılmadan diyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…