2009 Kasm Anneleri

nazlıcım canım dualarımız senınle bitanem.sakın ol canım benım...hersey güsel olacak öyle düşün olur mu canım:1hug:

iyi de gerçekten gerekiyorsa ? benim teyzem de dahil çevremde yaptıran çok kişi var en azından sorun olup olmadığı netleşiyor.

canım sonuçta ben bir doktor deilim kişisel fikrimi söyledim çünkü bu uygulama büyük ihtimalle düşüğe yol açıyor bir çok engelli içlerinde kardeşimde dahil bu uygulamanın kurbanıı biz Allaha inan insanlarız diyelim ben amniyosentez yaptım ve bozuk çıktı çocuğu aldıracakmıyım benim bu konudaki görüşüm bunu onaylamaz yaratılan herşeyin dünyaya gelmeyi hakkı vardırr bu bir görüştür kimse uygulamak zorunda deil

ebiscecim gerekiyo olabilir bu test sonucunda bebekte bir problem varsa düzeltme yoluna gidilemiyor bildiğim kadarıyla eğer sakatsa aldırmak için yapılan bi test (nazlıcım senle alakalı diil okuyup ta üzülme)
ben öle bi risk olsa bile destnanın söylediği gibi yaşayan bir canlının hayatına son verdiremiyeceğim için yaptırmam diyorum o yüzden yani kendi kişisel fikrim bu

nazlıcım merhaba canım öncelikle sakin olmaya çalış arkadaşım zor olsada biliyoruz ki bu sadece bir olasılık ve küçük bir olasılık unutmayalım ki önümüzdeki aylarda yada doğumda allah korusun kötü şeylerde başımıza gelebilir buda bir olasılık o yüzden kendini ve bebişimizi üzmemeye çalış lütfen ve testi tekrarla içini rahatlatmak için

Çok haklısın canım herşey bizler için sadece kabullenmek çok zor toparlamaya çalışıyorum ama dediğim gibi beni en iyi sizler anlarsınız şuan hep dua ediyordum 2 katı ederim inşl sağlıkla dünyaya gelir küçücüğüm inşl. :Saruboceq:Testide 2, bir doktora muhakkak tekrarlatacağım şuan için iyi birkaç kişinin birden kendi doktorumda dahil önerdiği doktora gideceğim hayırlısı Allahtan..:Saruboceq:

Nazlım, güzel annem
çok çok üzüldüm ama sen güçlüsündür ee bebişinde güçlü
dualarım sizinle
Allahım güzel haberlerle karşılaştırsın inşallah

Biz onunla beraber ev taşıdık teyzesi onca yük kaldırdık hiç birşey olmadı inşallah yine olmayacak nolur sizler sadece dualarını bizden esirgemeyin..Şu birkaç hafta zor geçecek ama geçecek.. :Saruboceq:

nazlıcım nedense içim rahat yaa bak ikinci kez tekrarlamadan üzülme sakın
dua etcez bişi olmıcakk

nazlıcım lütfen sakin ol ve gerekirse testi tekrar yaptır kendi dr nu bekle inşallah alllahın izni ile hiçbir sorun olmayacak ben eminim ve inanıyorum sende inan dualarımızda seninle bebişin gayet sağlıklı bu şekilde düşünkü böyle olsun kendini yıpratma şimdiden bebişini düşün oda üzülüyordur şimdi annesi üzülüyor diye :1hug:

nazlıcım canım dualarımız senınle bitanem.sakın ol canım benım...hersey güsel olacak öyle düşün olur mu canım:1hug:

Anlamıyordur değilmi annem neşeli hep gülüyordu onun içini bulandırsam bile neşeliydi kahkaha atıyordu şimdi bu gözyaşları neden diye düşünüyordur..Bilmzki onun için..Birazdan toparlayacağım canlarım iyiki yanımdasınız toparlayacağım çünkü onun üzülmesini istemiyorum.Sadece hayırlısını istiyorum yine Rabbimden okadar..:Saruboceq:

Kızlar 100/2 risk var diyor doktor bu testle riskleri öğreniyormuşuz amniyosentez vs dedi 100/100 sonuç veriyormuş onu yapalım dediler ben koptum şuan nasılım tahmin bile edemezsiniz.Doktorlar hepsi arıyor Nazlı birşey yok diye ama beynimde çakıyor 100/2de olsa bana göre çok 2, kez kendi doktoruma gidip herşeyi konuşucam gerekirse yeniden tahlil o derseki Nazlı amniyo sentez ozaman tamam derim.Ve onun eşliğinde anca bu işleme girerim şimdilik bunu yazabiliyorum umarım detaylı anlatabilmişimdir..Bunu yazarken bile hemşire arkdş arıyor korkma hiç birşey yok bu bebğin hastalıklı olduğunu göstermiyor diye..Bende biliyorum ama risk olması ..............

ense kalınlığı 0,5 sakın böyle yazdığımda sizinkide öyle çıkar korkmayın hiç uymuyormuş önemli olan ikisinin birleşimi.Az önce annemle konuştum yiyecek ekmeği varsa öyle yada böyle dünyaya gelecek Oğluşumda bu testlerin hiç biri yoktu diyorum doktora bilmiyorduk ondada belki bu risk vardı diyorum belkide fazlası vardı diyor..Ama şuan biliyoruz bilmek ne kadar kötü yoksa iyimi inanın bu noktada beynim duruyor..
Destnacım akıllı karar vermem lazım bu konuyu 16 haftada yapıyorlarmış 3 haftamız daha var ozaman kadar ince dokuyup sık elemem gerekiyor.

Şuan ağlıyorum ona birşey olmasından korkuyorum beni en iyi sizler anlarsınız.Ama biryandan içim çok rahat birşey olmayacak diyor kuvvetli bir ses dua etmekten başka yapacak birşeyim yok gibi . :Saruboceq:

Nazlıcım nolur sakin ol... bi hafta sonra kendini boşuna üzdüğünü görüceksin bitanemm... bak daha önce mart'a da yazmıştım bi tanıdığımız 7 farklı yerde yaptırdı testi diye...çapa tıp fak.de yaptırdığı yanlış çıkmış düşün artıkk... hemen paniğe kapılma... bence amniyosentez yaptırmadan önce ikiliyi tekrar yaptır...diğerinde düşük riski çok fazla biliyosun... gerçi dr.un mutlaka seni en doğrusuna yönlendiricektir ama bu konu çok hassas...sonrasında yaşananlar onlar için tıbbi bi vaka olmaktan öteye geçmiyo belki ama bizim için çok çokkk önemli hele de sözkonus bebekse... acele karar verme... ve lütfen kendini çok fazla sıkma...bebeğin bunları hisedicektir senin sağlıklı mutlu olman onu da olumlu etkileyecektir... sana bol bol dua edicem canımm allah bu sıkıntılarını tez zamanda unuttursun bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsinnn :Saruboceq::Saruboceq:

Anlamıyordur değilmi annem neşeli hep gülüyordu onun içini bulandırsam bile neşeliydi kahkaha atıyordu şimdi bu gözyaşları neden diye düşünüyordur..Bilmzki onun için..Birazdan toparlayacağım canlarım iyiki yanımdasınız toparlayacağım çünkü onun üzülmesini istemiyorum.Sadece hayırlısını istiyorum yine Rabbimden okadar..:Saruboceq:
ayy yerim ben onu yaaa

Nazlıcım nolur sakin ol... bi hafta sonra kendini boşuna üzdüğünü görüceksin bitanemm... bak daha önce mart'a da yazmıştım bi tanıdığımız 7 farklı yerde yaptırdı testi diye...çapa tıp fak.de yaptırdığı yanlış çıkmış düşün artıkk... hemen paniğe kapılma... bence amniyosentez yaptırmadan önce ikiliyi tekrar yaptır...diğerinde düşük riski çok fazla biliyosun... gerçi dr.un mutlaka seni en doğrusuna yönlendiricektir ama bu konu çok hassas...sonrasında yaşananlar onlar için tıbbi bi vaka olmaktan öteye geçmiyo belki ama bizim için çok çokkk önemli hele de sözkonus bebekse... acele karar verme... ve lütfen kendini çok fazla sıkma...bebeğin bunları hisedicektir senin sağlıklı mutlu olman onu da olumlu etkileyecektir... sana bol bol dua edicem canımm allah bu sıkıntılarını tez zamanda unuttursun bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsinnn :Saruboceq::Saruboceq:

peki bu üçlü tarama varya bi de o nasıl oluyor onu beklesen o da aynı testmi?

heh öyle canım benim a.s.üzme tatlı miniğinii martda burda ağladı sızladı ve hiç bir şey çıkmadı sanada öyle olucak bakyerimseniben dualarımız seninle ve cümlemizle hepimiz sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar dünyaya getiririz inş bende çamaşırlarımı asiyim bide tatlı yapıcam anlatıpda hamişlerii özendirmiyim de miikaydirigubbakcemile3

yok beklememe gerek yok doktoru ayarlıyorlar sadece kendi doktorum izinli oda görsün istiyorum zaten ne olursa olsun 16 haftada yapılıyormuş bu testler ozamana kadar 2 li testi tekrarlarız daha sağlıklı bilgiler elde ederiz..
Kesinlikle 2liyi tekrarlamadan yaptırmam hiçbirşey..
2 li test %95

3 lü test %65 böyle gidiyor olasılıklarda belli ediyor 50 kadında bir görülmesi yada 200 1 olasılık doktorlara yüksek geliyor ve kesin sonuç alınmasını istiyorlar.Orada bir sürü şey anlattı eşim çıktık baktım düşünceli ama bir okadar rahat bana sakın üzülmüyorsun sağlıkla düşüneceğiz sonra seni eski kendi doktoruna göteceğim onlar ne derse o olur dedi..

Burada riski gösteriyor bebek hasta vs demiyoruz ama kesinleşmesi içinde amniyosentez yaptırmalıyız dedi anlattı dinledik.Çıktım dut gibiyim.

Bu konu gerçekten oldukça hassas ama araştırmak akıllı olmak hemen denileni yapmamak akıl karı yazdığınız örneklerdede bunu iyi anlıyorum.Bu konuda kim profesyonel bunu bulmalıyım ve ona göre yol almalıyım

nazlim gecmis olsun canim.. kendini hic üzme annesi.. biseycik olmicak insallah.. sen gönlünü ferah tut dualarimiz seninle... bende bu hafta sonuclari bekliyorum.. insallah hepimiz hayirli haberler aliriz canim..
buarada testi tekrarlamak istiyorsan ikili test 11-13 haftasi arasi degilmiydi benmi yanlis hatirliyorum.. beklemeden yaptir bence ki zamani gecmesin.. hayirli haberlerni bekliyoruz insallah..

tamamdır destnacım bekliyeceğiz arkamda bir sürü hamişimin duası var Allahın izniyle iyiliklere döner sonuçlar..Bi ağlıyorum bi yazıyorum affedin kabullenmek ilk duymak tuhaf böyle şeylerdede insan iyi düşünenen kadar bütün kötü duyguları yaşıyor buda ağlatıyor zaten..Umarım hayırlısını yaşarız hepimiz..

bak ağlatcaksın ama benı senın yüzün gülsün bebişte mutlu olur annesi.herşey güsel olacak inan.bak buradakı herkes senın için bebiş için dua ediyor olucak annesi....kendini toparlaa,sanada kıyamam sende üzülme bebişte oldu mu canım

Ayşecim bu hafta giderim canım yarın öbürgüne ayarlarım herşeyi ..ınşallah birşey olmayacak . :Saruboceq:

Hepinizden Allah razı olsun kızlar dedikleri doktora gideceğim.Kendi doktorumda önümüzdeki hafta bekliyorum ama amniyosentez olacaksa yaptıracaksın dedi :KK43:Şuan biryandan inceliyorum ne nedir nasıl yapılır...

Mart09 sen amniyosentez yaptırmadın ama cnm değilmi?Testimi tekrarladın nasıl oldu kısaca anlatırmısın banA

Dua etmek kesinlikle işe yaracak hepinizden Allah razı olsun şu bşrkaç hafta benim için zor geçecek sanırım..Sadece ve sadece hayırlısı istiyorum Rabbimden . :Saruboceq:

Nazlıcım bak benimde ikili test sonucum düşük olmayan bir deger çıkmıştı su an sana tam olarak söyleyemiyorum cünkü eşim ben ona bakıp bakıp kafayı yiyorum diye alıp işyerine götürdü ama burada yazmıstım zaten gecmiş tarihte benimde 200 lü birseylerdi yanlıs hatırlamıyorsam. Ve insanların sonuclarını 10.000 ler görünce inan bana ne yapacagımı şaşırmıştım. Ve sonuç olarak uzakta olmanın verdiği bir mecburiyetlede olsa bu sonucu kafamdan tamamen sildim. Şimdi bütün kafam sadece yaptıracağım 3 lü testte. Elbetteki kendimce bazı şeyler yaptım yani en azından üçlü testimi türkiyede yaptırmak için uçak biletimi bile aldım. Herşey kesin olsun aklımda hiçbirsey kalmasın istiyorum. Eğer üçlü testimdede riskli birsey çıkarsa ortaya ve dr lar amniyosentezin gerektiğini söylerlerse elbette yaptıracagım. Ama birde annem bir dr ismi bulmuş ismi Atıl ama soyadını hatırlamıyorum istersen annemle konustuğumda sorarım. O adam Türkiyede bir numaraymış ayrıntılı ultrasonda. Kendisi gebelik takibi yapmıyormuş sadece riskli olan gebeliklere bir seferliğine bakıp olabilecek herşeyi ama herşeyi söylüyormuş. Ücreti çok yüksekmiş diye duydum ama bence insanın elbetteki gücü yetiyorsa elinden gelen herseyi yaptırması taraftarıyım. Bu dr yanlız en erken 3 ay sonrasına randevu veriyormuş. Ancak cok acil durumlarda dr un filan aracı olursa araya sıkıstırabiliyormuş.
Anlayacagın bundan sonra benim izleyecegim yol: Önce üçlü test, olumsuz bir sonuç olursa Atıl bey ve son olarakta amniyosentez.
Ama işin aslı dr um bana amniyosentez yaptır derse, her ne kadar yaptırması riskli bile olsa ben yaptırmamayada cesaret edemem...

Lütfen öncelikle sen çok sakin ol bebişlerimiz herseyi hissediyorlar artık...

Tamam Meleğim aman lütfen siz ağlamayın sakın sakın da korkmayın sağlıklı haberleri sizlerdende bendende duyacağız inşallah.Olasılıkta olsa bilmek bana kötü bir tecrübe oldu..Ama olsun neler aşmıyoruzki anneme hak veriyorum yiyecek ekmeği varsa beni asla bırakmayacak sağlıkla dünyaya gelecek . :Saruboceq:

Nazlıcım bak benimde ikili test sonucum düşük olmayan bir deger çıkmıştı su an sana tam olarak söyleyemiyorum cünkü eşim ben ona bakıp bakıp kafayı yiyorum diye alıp işyerine götürdü ama burada yazmıstım zaten gecmiş tarihte benimde 200 lü birseylerdi yanlıs hatırlamıyorsam. Ve insanların sonuclarını 10.000 ler görünce inan bana ne yapacagımı şaşırmıştım. Ve sonuç olarak uzakta olmanın verdiği bir mecburiyetlede olsa bu sonucu kafamdan tamamen sildim. Şimdi bütün kafam sadece yaptıracağım 3 lü testte. Elbetteki kendimce bazı şeyler yaptım yani en azından üçlü testimi türkiyede yaptırmak için uçak biletimi bile aldım. Herşey kesin olsun aklımda hiçbirsey kalmasın istiyorum. Eğer üçlü testimdede riskli birsey çıkarsa ortaya ve dr lar amniyosentezin gerektiğini söylerlerse elbette yaptıracagım. Ama birde annem bir dr ismi bulmuş ismi Atıl ama soyadını hatırlamıyorum istersen annemle konustuğumda sorarım. O adam Türkiyede bir numaraymış ayrıntılı ultrasonda. Kendisi gebelik takibi yapmıyormuş sadece riskli olan gebeliklere bir seferliğine bakıp olabilecek herşeyi ama herşeyi söylüyormuş. Ücreti çok yüksekmiş diye duydum ama bence insanın elbetteki gücü yetiyorsa elinden gelen herseyi yaptırması taraftarıyım. Bu dr yanlız en erken 3 ay sonrasına randevu veriyormuş. Ancak cok acil durumlarda dr un filan aracı olursa araya sıkıstırabiliyormuş.
Anlayacagın bundan sonra benim izleyecegim yol: Önce üçlü test, olumsuz bir sonuç olursa Atıl bey ve son olarakta amniyosentez.
Ama işin aslı dr um bana amniyosentez yaptır derse, her ne kadar yaptırması riskli bile olsa ben yaptırmamayada cesaret edemem...

Lütfen öncelikle sen çok sakin ol bebişlerimiz herseyi hissediyorlar artık...

Anladım canım haklısın yazdıkça toparlıyorum kafamı sürekli dua ediyorum hayırlısı hayırlısı hayırlısı..İnşallah canım birlikte hayırlı haberler veririz..Bende sınırları zorlamadan amniyosenteze girmeyi düşünmüyorum senin gibi en iyisini araştırmak zorundayım ..Hayırlısı inşallah canım Sakin olucam söz veriyorum hepinize oda üzülmesin

Yaptırıcam arkadaşlar şuan bile aynı doktorun ismi kendi doktorumdan bile geliyor bu işte profesyonel olduğu söyleniyor.Bu iş sadece riski gösteriyor sakın korkmayın bakın yaşadığım halde korkmayın diyorum riskte olsa bir süre düşünüp sağlıklı karar vermem lazım oda bizim için hangisi iyi olacaksa o olsun . :Saruboceq:

Canım kardeşim telaşını hüznünü endişeni paylaşıyoruz ne desek boş ne yapman gerektiğini en iyi sen anlarsın canım içinde ki sese kulak ver benim içimde ki ses de bu çocuğu sağlıklı bi şekilde doğurcaksın diyo inşalla sağlıcakla kucaklarız yavrularımızı

tamamdır destnacım bekliyeceğiz arkamda bir sürü hamişimin duası var Allahın izniyle iyiliklere döner sonuçlar..Bi ağlıyorum bi yazıyorum affedin kabullenmek ilk duymak tuhaf böyle şeylerdede insan iyi düşünenen kadar bütün kötü duyguları yaşıyor buda ağlatıyor zaten..Umarım hayırlısını yaşarız hepimiz..
şimcik gittim sana dua ettim geldim nazlıcımmm canım benim bak bunu herkese yapmam bu iyiliğimi de unutma :jeyyar:
sen de bana dua et yarın güzel haberlerle döneyim a.s.

yok beklememe gerek yok doktoru ayarlıyorlar sadece kendi doktorum izinli oda görsün istiyorum zaten ne olursa olsun 16 haftada yapılıyormuş bu testler ozamana kadar 2 li testi tekrarlarız daha sağlıklı bilgiler elde ederiz..
Kesinlikle 2liyi tekrarlamadan yaptırmam hiçbirşey..
2 li test %95

3 lü test %65 böyle gidiyor olasılıklarda belli ediyor 50 kadında bir görülmesi yada 200 1 olasılık doktorlara yüksek geliyor ve kesin sonuç alınmasını istiyorlar.Orada bir sürü şey anlattı eşim çıktık baktım düşünceli ama bir okadar rahat bana sakın üzülmüyorsun sağlıkla düşüneceğiz sonra seni eski kendi doktoruna göteceğim onlar ne derse o olur dedi..

Burada riski gösteriyor bebek hasta vs demiyoruz ama kesinleşmesi içinde amniyosentez yaptırmalıyız dedi anlattı dinledik.Çıktım dut gibiyim.

Bu konu gerçekten oldukça hassas ama araştırmak akıllı olmak hemen denileni yapmamak akıl karı yazdığınız örneklerdede bunu iyi anlıyorum.Bu konuda kim profesyonel bunu bulmalıyım ve ona göre yol almalıyım

nazlıcım öncelikle sakin ol tatlım dualarımız seninle biliyorsun hamilelerin duaları kabul olurmuş benim içim rahat bak göreceksin hiçbirşey çıkmayacak testi tekrar yaptırdığında olumlu şeyler düşünki olumlu olsun herşey bebeğini düşün o şimdi annecim üzülme diyordur belkide sen güzel mutlu şeyler düşüneceksinki oda içerde mutlu olacak sevinecek anneciğim mutlu diye rabbim kucaklarımıza sağlıklı bebişler almayı nasip etsin canım toparla kendini biraz çık temiz hava al değişiklik olur sanada eşinle bir kısa yürüyüş yap emi :1hug:

X