2009 Kasm Anneleri

canım sakin ol
başka dr. a gidip yaptır bir de istersen
geçen sene bir arkadaşa böyle dediler dr. değiştirdi ank. en pahalı hastanesine gitti falan orada sonuç başka çıktı bebek de sapasağlam doğdu, hemen amniyo sentez yaptırma

senağlama senağlama senağlama

Kendi doktoruma gideceğim canım onu aradım az önce oda belirli bir yeri tarif etti sakın dedi ordan başka hiçbiryere yaptırma bu konuda burası iyidir.Riski tahmin edersin önümüzdeki hafta ben zaten geleceğim ozamanda bakarım sana dedi 2, bir doktor muhakkak bakacak senağlamasenağlama

Kızlar 100/2 risk var diyor doktor bu testle riskleri öğreniyormuşuz amniyosentez vs dedi 100/100 sonuç veriyormuş onu yapalım dediler ben koptum şuan nasılım tahmin bile edemezsiniz.Doktorlar hepsi arıyor Nazlı birşey yok diye ama beynimde çakıyor 100/2de olsa bana göre çok 2, kez kendi doktoruma gidip herşeyi konuşucam gerekirse yeniden tahlil o derseki Nazlı amniyo sentez ozaman tamam derim.Ve onun eşliğinde anca bu işleme girerim şimdilik bunu yazabiliyorum umarım detaylı anlatabilmişimdir..Bunu yazarken bile hemşire arkdş arıyor korkma hiç birşey yok bu bebğin hastalıklı olduğunu göstermiyor diye..Bende biliyorum ama risk olması ..............

canım sakin ol önce risk yaşa göre bakılan bir şey doktorunla görüş belkide sandığın gibi deill benim kişisel fikrim sakın amniyosentez yaptırma :eek:klava: benim erkek kardeşimin kalbi o esnada deilndi ve buda 4 buçuk yaşındayken beyin kanaması geçirmesine sbep oldusenağlama annemin hala içi yanar tanıdığı herkese sakın yaptırmayın der canım

nazlıcım canım sakın ol canım arkadaşım.demesi kolay diceksın ama kendi doktoruna git tekrardan konuş tatlımm...ne olur suan hem bebeğin üzülüyo hem sen.sakınleşmeye çalış.burdan ne kadar destek olabiliyoruz ama canım olmazsa tekrar yaptır canım olmaz mı

canım ya üzülme bak 100/2 ihtimalle demiş çok büyük bir oran değil
ama sen yine de dr la görüş inşallah birşey yoktur :Saruboceq:
çok fazla yıpratma kendini bitanem :teselli:
biraz serin olmaya çalış be canım inşallah hiç bişey yoktur
son durumdan haberdar et bizi güzel anne :teselli:

İnanın ne yapacağımı bilmiyorum hani derler ya şuan kafam durdu kendi doktorumda yapalım diyor ama çok emin bildiğim bu yerde bu sadece riski gösteriyor ama ne olursa olsun emin olmalıyız senağlama İnanın toparlamaya çalışyıorum ama şuan öğrendim biliyorsunuz ne iğneden korkarım ne birşeyden yeterki küçücüğe birşey olmasın :Saruboceq: senağlamasenağlama

Kendi doktoruma gideceğim canım onu aradım az önce oda belirli bir yeri tarif etti sakın dedi ordan başka hiçbiryere yaptırma bu konuda burası iyidir.Riski tahmin edersin önümüzdeki hafta ben zaten geleceğim ozamanda bakarım sana dedi 2, bir doktor muhakkak bakacak senağlamasenağlama

gerçekten canım bu işte dr. ve ultrason kalitesi çok önemli ağlama lütfeen
ense kalınlığı normalmiydi kan tahlili sonucu mu bu?
o kadar çok duydum ki risk yüksek olan ve ne olursa olsun doğurcam diyip sapasağlam çocuklar doğuran
ben bu testlere fazla itibar etmiyorum kendi kanaatimce eğer dr. ikili falan demezse yarın yaptırmıcam bile

canım sakin ol önce risk yaşa göre bakılan bir şey doktorunla görüş belkide sandığın gibi deill benim kişisel fikrim sakın amniyosentez yaptırma :eek:klava: benim erkek kardeşimin kalbi o esnada deilndi ve buda 4 buçuk yaşındayken beyin kanaması geçirmesine sbep oldusenağlama annemin hala içi yanar tanıdığı herkese sakın yaptırmayın der canım

benim de kişisel fikrim bu destnacım ben de yaptırmayın derim ben şahsen yaptırmazdım...

Kızlar 100/2 risk var diyor doktor bu testle riskleri öğreniyormuşuz amniyosentez vs dedi 100/100 sonuç veriyormuş onu yapalım dediler ben koptum şuan nasılım tahmin bile edemezsiniz.Doktorlar hepsi arıyor Nazlı birşey yok diye ama beynimde çakıyor 100/2de olsa bana göre çok 2, kez kendi doktoruma gidip herşeyi konuşucam gerekirse yeniden tahlil o derseki Nazlı amniyo sentez ozaman tamam derim.Ve onun eşliğinde anca bu işleme girerim şimdilik bunu yazabiliyorum umarım detaylı anlatabilmişimdir..Bunu yazarken bile hemşire arkdş arıyor korkma hiç birşey yok bu bebğin hastalıklı olduğunu göstermiyor diye..Bende biliyorum ama risk olması ..............

canııım hiç üzülmee testi tekrarla yine 100/2 ise ve amniyosentez diyolar ise yaptırırsın benim bir yakınım yaptırdı dünya tatlısı bir oğluşu var 3 yaşında çok şeker ve sağlıklı hiç çanını sıkmaa rabbim ne derse o olur :teselli:

canım sen dr dediği gibi yeni bi test yaptır
tabi böyle durumlarda tek veriye dayanmamak lazım
hayırlısı olsun hakkında güzelim
dualarımız seninle bitanem :Saruboceq:

ense kalınlığı 0,5 sakın böyle yazdığımda sizinkide öyle çıkar korkmayın hiç uymuyormuş önemli olan ikisinin birleşimi.Az önce annemle konuştum yiyecek ekmeği varsa öyle yada böyle dünyaya gelecek Oğluşumda bu testlerin hiç biri yoktu diyorum doktora bilmiyorduk ondada belki bu risk vardı diyorum belkide fazlası vardı diyor..Ama şuan biliyoruz bilmek ne kadar kötü yoksa iyimi inanın bu noktada beynim duruyor..
Destnacım akıllı karar vermem lazım bu konuyu 16 haftada yapıyorlarmış 3 haftamız daha var ozaman kadar ince dokuyup sık elemem gerekiyor.

Şuan ağlıyorum ona birşey olmasından korkuyorum beni en iyi sizler anlarsınız.Ama biryandan içim çok rahat birşey olmayacak diyor kuvvetli bir ses dua etmekten başka yapacak birşeyim yok gibi . :Saruboceq:

gerçekten canım bu işte dr. ve ultrason kalitesi çok önemli ağlama lütfeen
ense kalınlığı normalmiydi kan tahlili sonucu mu bu?
o kadar çok duydum ki risk yüksek olan ve ne olursa olsun doğurcam diyip sapasağlam çocuklar doğuran
ben bu testlere fazla itibar etmiyorum kendi kanaatimce eğer dr. ikili falan demezse yarın yaptırmıcam bile

benim doktorumda ahlaken ikili testi uygun bulmuyor ama üçlü testi yaparım dedii bir sorun olmasa bile insanı çok yıpratıyor ve çıkan oranlarda%100 doğru deil ufak bir milim bile doktorun yanılgısına sebebiyet verebiliyorr

Yaptırıcam arkadaşlar şuan bile aynı doktorun ismi kendi doktorumdan bile geliyor bu işte profesyonel olduğu söyleniyor.Bu iş sadece riski gösteriyor sakın korkmayın bakın yaşadığım halde korkmayın diyorum riskte olsa bir süre düşünüp sağlıklı karar vermem lazım oda bizim için hangisi iyi olacaksa o olsun . :Saruboceq:

kızlar ben çıkıyorum
nazlıcığım güzel haberlerle gelirsin inşallah canım Şeniz

ense kalınlığı 0,5 sakın böyle yazdığımda sizinkide öyle çıkar korkmayın hiç uymuyormuş önemli olan ikisinin birleşimi.Az önce annemle konuştum yiyecek ekmeği varsa öyle yada böyle dünyaya gelecek Oğluşumda bu testlerin hiç biri yoktu diyorum doktora bilmiyorduk ondada belki bu risk vardı diyorum belkide fazlası vardı diyor..Ama şuan biliyoruz bilmek ne kadar kötü yoksa iyimi inanın bu noktada beynim duruyor..
Destnacım akıllı karar vermem lazım bu konuyu 16 haftada yapıyorlarmış 3 haftamız daha var ozaman kadar ince dokuyup sık elemem gerekiyor.

Şuan ağlıyorum ona birşey olmasından korkuyorum beni en iyi sizler anlarsınız.Ama biryandan içim çok rahat birşey olmayacak diyor kuvvetli bir ses dua etmekten başka yapacak birşeyim yok gibi . :Saruboceq:

canım inan üüzntünü bende yaşıyorum ama mantıklı karar vermek lazım sonuçta iyi düşünüp en doğrsunu bulacaksın eminim ancak dua edebiliriz inan senide o rahatlıtıcak ve miniğimize hiç bir şey olmıcak Allahın izniylee:Saruboceq:

Nazlıcımmm lütfen öncelikle sakin olmaya çalış, zor oldugunu biliyorum aynı seyi bende yasadım biliyorsun gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç o sonucları anlayamamak ama inan bana bak boşyere üzüyorda olabilirsin hem kendini hemde bebişi. Sen önce bir kendi doktoruna git bakalım. Bak hatırlarsan aynı krizi bende yasamıstım burada...
Hersey güzeldir inşallah, üzme sen kendini öncelikle sakin ol...

hah şöle canım yaaa bak ağlama için rahat olsun dua etcez hepimiz için de böyle bu

benim doktorumda ahlaken ikili testi uygun bulmuyor ama üçlü testi yaparım dedii bir sorun olmasa bile insanı çok yıpratıyor ve çıkan oranlarda%100 doğru deil ufak bir milim bile doktorun yanılgısına sebebiyet verebiliyorr

bana kalsa hiçbirini yaptırmıcam dr. demezse sesimi çıkarmıcam zaten hasta deseler de aldıramıcam için test yaptırmamak daha iyi gibime geliyo

Hepinizden Allah razı olsun kızlar dedikleri doktora gideceğim.Kendi doktorumda önümüzdeki hafta bekliyorum ama amniyosentez olacaksa yaptıracaksın dedi :KK43:Şuan biryandan inceliyorum ne nedir nasıl yapılır...

Mart09 sen amniyosentez yaptırmadın ama cnm değilmi?Testimi tekrarladın nasıl oldu kısaca anlatırmısın banA

Dua etmek kesinlikle işe yaracak hepinizden Allah razı olsun şu bşrkaç hafta benim için zor geçecek sanırım..Sadece ve sadece hayırlısı istiyorum Rabbimden . :Saruboceq:

nazlıcım merhaba canım öncelikle sakin olmaya çalış arkadaşım zor olsada biliyoruz ki bu sadece bir olasılık ve küçük bir olasılık unutmayalım ki önümüzdeki aylarda yada doğumda allah korusun kötü şeylerde başımıza gelebilir buda bir olasılık o yüzden kendini ve bebişimizi üzmemeye çalış lütfen ve testi tekrarla içini rahatlatmak için

iyi de gerçekten gerekiyorsa ? benim teyzem de dahil çevremde yaptıran çok kişi var en azından sorun olup olmadığı netleşiyor.

canım sonuçta ben bir doktor deilim kişisel fikrimi söyledim çünkü bu uygulama büyük ihtimalle düşüğe yol açıyor bir çok engelli içlerinde kardeşimde dahil bu uygulamanın kurbanıı biz Allaha inan insanlarız diyelim ben amniyosentez yaptım ve bozuk çıktı çocuğu aldıracakmıyım benim bu konudaki görüşüm bunu onaylamaz yaratılan herşeyin dünyaya gelmeyi hakkı vardırr bu bir görüştür kimse uygulamak zorunda deil

Nazlım, güzel annem
çok çok üzüldüm ama sen güçlüsündür ee bebişinde güçlü
dualarım sizinle
Allahım güzel haberlerle karşılaştırsın inşallah

nazlıcım lütfen sakin ol ve gerekirse testi tekrar yaptır kendi dr nu bekle inşallah alllahın izni ile hiçbir sorun olmayacak ben eminim ve inanıyorum sende inan dualarımızda seninle bebişin gayet sağlıklı bu şekilde düşünkü böyle olsun kendini yıpratma şimdiden bebişini düşün oda üzülüyordur şimdi annesi üzülüyor diye :1hug:

X