2009 Kasm Anneleri

ya canım bizim ev baya bi büyük 6+1.ben oğlum için ayrı oda hazırlamıştım bebek takımı aldım.ama gece kalkması zor olur diye odamıza aldım.iyikide almışım.şimdi oğlumun odasını ayırmayı düşünüyorm yanımızdaki odaya bu sefer bu bebişi alırım herhalde yanıma sanada tavsiye ederim.ama takım al yinede sadece beşiği yanına alırsın.birde yatak olan bşikler var.sallanan kısımını çıkarıyorsun yatak oluyor 6-7 yaşına kadar kullanıyor.ben oğluma onlardan almiştım bunada düşünüyorm.

itek bende bebek odası yapmayı düşünüyorum ilerdede kullanabileceği bişi olsun istiyorum birde yatak odasına sepet almayı düşünüyorum şimdiden bakıyorum valla hererlere

karakız valla ben gidip bakmıyorum bile baksam dayanamayım bir iki ufak birşey alırım diye uzak kalmaya çalışıyorum gerçi adam akıllı çıkamadım bir yerlere aman neyse hayırlısı ile cinsiyeti ögrenelim. gerçi ben yine tırnak makası tarak gibi ufak tefek şey bakacam yine..kişisel bakım yanii..belki bir iki çıtçıtlı badi falan..

bende sadece netten bakıyorum mavi yoksa mağazaya falan gidersem dayanamam biliyorum kaydirigubbakcemile3

En şanslı benim galiba delikafadulden 4+1 benim evim ve benim abimin iç dekorasyon (mutfak, çocuk odası...vs) İşyeri var :roflol::roflol:

ayyy ne güzel kızzz bende taşıncam daha buyuk bir eve kısmetse inşallah

kartanesi sagol cnm zahmet etme...ben bulurum bir yerlerden ...birazda pis bogazım cnm sürekli bir şeyler istiyor..

al bendende o kadar bende pis boğaz oldum kıs ne bulursam yiyom bıde sürekli bişiler istiyom :lepi:

ohhh ne güzel çok şanslısın canım...
ammaaa o bıdıklara oda yapmak ta yeniden evlenmek gibi bişey
çok masraflı oluyor gerçekten allah herkese kolaylık versin...

elifsun canım doğru diyosun valla ama ben şimdiden başladım para biriktirmeye napim ya çok hevesliyim herşeyi olsun istiyorum şimdiden sırf ona herşey alayım diye para biriktiriyom -tatlicadiarzu-

bak karakız koycam fotosunu burayaa o zaman niye giymek için bu kadar sabırsızlandıımı annıcan :dilcikar:

koy bakem kıs merak ettim bende alırım he bak -tatlicadiarzu-

evetttttttt ben de onlardan alıcam... o kadar güzellerki... ama onu çok kısa bi süre kullanabiliyomuşuz...biraz hareketlenince kullanılmıyomuş...olsun da 3 ay da olsa alıcammm... cibinliği de var üstünde ayyy çok tatlııııı hihoyyytkaydirigubbakcemile2

gerçi nişantaşında bi yerde görmüştüm valla bebek odası fiyatınaydı ama daha hesaplısı da vardır heralde....:uhm:

ay bende onlardan istiyorum hatta ben bır yerde sordum ama daha birçok yere sorcam kaydirigubbakcemile5

nettede araştırın fikir olsun ben şimdilik netten bakıyorum..beşik içinde oda alsanızda yine gerkiyor beşilk yada sepetlerden ben görümcemden alacam sanırım onun vardı ahşaptan kenarı parmaklı falan sallanıyor..aslında kullandı bayagı sonra bir sıkıntısı olunca onu degiştirdiler 2 ay kullandı sonra yataklarına geçtiler..bende onu alabilirim ne bileyim gidip kendim birşey baksam diyorum ama buda yeni gördüm biliyorum ayy ne bileyim karışıgım bende..

canım ben de 1,5 kilo aldım :KK43: aynenn sigara içmiyorum ben de valla hemen belli oluyoo değilse bulantım olmadı hiç ama iştahım da yok hiç yemesem hiç gelmio aklıma
boyun kaç ? kaç kilo ile kaldın hamile ?

Boyum 170 Başlangıçta kilom 75 di senağlama
Ben zaten evlendiğimden beri kilo almıştım geçen ay spora başlamıştım ki hamile kaldım delikafadulden
fazla bişeyler yiyen biride değilim ama alıyorum bünye galiba eşim fındık..vs almış korkudan yiyemiyorum günde 3 tane felan eşim zorla yediriyor bana getiriyor ben az yediğim için geri kalanını eşim bitiriyor kiloda almıyor
senağlama
Ama Olmazki senağlama

Sen kaç kilosun ve boyun kaç?kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
ayy anım kocacım bana yemek getiriyomuş...:emir_bebek:Şeniz yaa ben birisi hazırlayınca yiyebiliyorum ama kendim asla mutfağa girip bişey yapamıyorum valla getirmese gene aç kalmıştım... ama hiç de zayıflamadım hareketsizlikten heralde....

nettede araştırın fikir olsun ben şimdilik netten bakıyorum..beşik içinde oda alsanızda yine gerkiyor beşilk yada sepetlerden ben görümcemden alacam sanırım onun vardı ahşaptan kenarı parmaklı falan sallanıyor..aslında kullandı bayagı sonra bir sıkıntısı olunca onu degiştirdiler 2 ay kullandı sonra yataklarına geçtiler..bende onu alabilirim ne bileyim gidip kendim birşey baksam diyorum ama buda yeni gördüm biliyorum ayy ne bileyim karışıgım bende..

ben çok güzel bi tane gördüm ankamallde ahşap bööle ama kociş buna tahta kurusu gelirse bebişi yer diyoo kaydirigubbakcemile3
bi sepet yatak odasına alalım o zaman bi de oda yapalım sıpaya
hımm ben artık para harcamiim bariii
bi de eve girecek gibiyiz ayy çok para lazım çook

peki kızlaarr hani bebiş doğduğunda yapılan şeyler varya tuzlamak muzlamak gibi yapcanız mı onlardan bi bilginiz var mı

hee bi de hani bişey yapılınca bi yere dokunuyonda bebeğin o dokunduğun yerinde leke oluyo ya o ne zaman oluyo bi de neden oluyo kazara lekelemeyelim de bebişi

kuzenimin ikizleri oldu 2 sene önce... o da ilginç bişey söyledi : hastanede bebeği getiriyolar ya ilk sütü emsin diye ondan önce bi çay kaşığı soda içirseniz bebek gazsız oluyomuş... o bebeklerden birine verememiş telaştan diğerinde hatırlamışlar... veremedikleri çok gazlı olmuş :))) bunu söyleyen de dr.. yani kulaktan dolma bişey diil..aklınızda olsun...

kızlar ben çıkıyorum ... kocacım gelir birazdan daha hiç bişey yemedim inş güzel bişey getirir...öptüm hepiniziiii...........Şeniz

kartanesi canım ben tuzlatıcam da bebeğimi kundaklatıcam da
nedense inanıyorum bu eski şeylere...
unique canım senin dediğin şeyede çok şaşırdım
o minicik bebişe zarar vermezmi soda sonuçta asitli gibi yaa
yanmasın yavrucuk..soda dediğin karbonat olmasın onu iyice bi öğrenmek lazım..

ayy bunları yazmak lazım vallaa
çok ii yaa gazsız oluyosaa
benim de eşimin tarafı tuzluyolarmış bebekleri hiç ter kokmuyolar sonra gerçekten de benim eşim çok terler halı saha maçından gelir sırılsıklam ama hiç kokmaz ben az terlesem kokarım iğğrenç ben de tuzlatcam bebemi

bende kaçacam kıslar birazdan
dersim bitti :emir_bebek:
eve gideyim de yemek hazırlayayım bari kaydirigubbakcemile3

peki kızlaarr hani bebiş doğduğunda yapılan şeyler varya tuzlamak muzlamak gibi yapcanız mı onlardan bi bilginiz var mı

hee bi de hani bişey yapılınca bi yere dokunuyonda bebeğin o dokunduğun yerinde leke oluyo ya o ne zaman oluyo bi de neden oluyo kazara lekelemeyelim de bebişi

yok canım ya ben birşey yaptırmadım öle şeylere inanmam.ama oğluma sadece yeni doğduğunda birşey yapmıştım.bebekler yeni doğduklarında ilk defa emzirmeye çalıştığınızda pek emmek istemiyor.kan şekeri düşmesin diye dudağına ağzına hurma sürmüştük.birisinden duymuştum.bu doğumda da yanıma almayı düşünüyorum.a.s

Bende tuzlatırımda kundaklarım da galiba bizim büyüklerimiz bizlere yapmışta bize bişey mi oldu bir bildikleri vardır mutlaka :içelim:

ya canım kendiniz yinede daha iyi bilirsiniz ama benim oğlum doğduğunda çok sıçrıyordu hemen uyanıyordu annemlerde tuttu bu çocuk sarılmak istiyor diye kollarını sardılar.oğlum 6 aylık oldu gece uyurken bunu hala istiyor sıpa ama artık yapmıyorm havalar ısındı pişecek valla

kız benim annem bütün torunlara yaptı bende yaptırcam tuzlama işini zaten tuzlanmassa kokar diyolar hem ben gördüm hep suyun içine tuz atıp şöle bi yıkıyo sonra duruluyomuydu ne öle bişi kaydirigubbakcemile3

kartanesi yok be cicim tahta kurusu ısırmaz bak benimde dedigim ankamallda v ardır kesin ama emin dglim görümcemler cepadan almışlardı mothercare almışlardı hemen hemen her şubesinde oluyor o..tuzlama falan yapıyorlar gerçi biizm ikizlere birşey yapmadılar ama biizm orada bu tarz şeyler yaparlar hatta göze limon falan damlatırlar gözü parlak olsun diye..lekelenme olayıda hani birşey aşerdiginizde bir yerinize ellerseniz bebgin o yerinde aşerdiginiz şey çıakrmış valla hep öyle derler bir arkadaşımdada bizzat gördüm dizinde yaprak vardı annesi aşermişte..annemde sürekli aman kızım bir yerinde elleme diyor o an alamadıgınızda avucunuzun içini yüzünüze degirmeden kokluyorsunuz sonra yine bir yerinizi degirmeden sadece dilinizle avuç içini yalıyorsunuz sonrada kapalı br yerinize daha çok kalça gibi yer seçilir oraya sürtersiniz...hem böyle yaparlarmış eskiden annemde sürekli söyler..

ya canım kendiniz yinede daha iyi bilirsiniz ama benim oğlum doğduğunda çok sıçrıyordu hemen uyanıyordu annemlerde tuttu bu çocuk sarılmak istiyor diye kollarını sardılar.oğlum 6 aylık oldu gece uyurken bunu hala istiyor sıpa ama artık yapmıyorm havalar ısındı pişecek valla

ayy yerim ben onu yaaa demek sarılıp sarmalanmak hoşuna gidiyooo
ilk defa duydum kundağa alışan bebeği...tatlım yaaa ne tatlıdır kimbilir..

tuzlamayı bizim oradada yapıyorlar neyse annem gelecek dogumumda o zman yapar zaten kundaklamada hala tereddütteyim bazı doktorlar dogru olmadıgını söylüyorlar ama bazı bebeklerde sarılınca iyi ce daha rahat uyuyorlar o birazda bebege bakarken anlaşılacak birşey..

X