2009 Kasm Anneleri

kızlar biz keseyi görünce benim kocam kendini tutamadı herkese ilan etti hihoyyyt hatta yetmedi ertesi gün sevdiği bütün arkadaşlarını aramış haber vermiş akşama kadar tebrik için beni aradılarr kayınvaldem çok sevindi zaten rüyasını görmüşmüş oğlan dedi hemen rüyasında görmüş hoş ben de gördüm rüyamda

ya şu cinsiyet konusunda da ben hiç düşünmek istemiyorum.bizde kız istiyoruz ama diyorum ki kendi kendime biz öle isteyince sanki tersi olurmuş gibi bir hissiyete kapılıyorum o yüzden olura bıraktım artık.
aslında umudumda kalmadı kız için.olursa da çok güzel süpriz olur herhalde
ya bugün bide gülben ergeni dinledim de onunda ikiz bebişi olcekmiş biri kız biri erkek ne güzel dedim ya .özendim açıkcası.duyduğum kadarıyla erkek tarafı daha ağır basarmış cinsiyet konusunda diye.o yüzden aslında umudumu kırdım.erkek tarafında daha çok erkek torunlar var bizde de tam tersi
biz 5 kız kardeşiz 4 yeğenim var dördüde kız işte bizim taraftan alsa diyom tamam kız olur diye ama bakacaz artık beklemekten başka çare yok

ağda meselesine gelincee temiz olduğu sürece hiçbi mahsuru yokmuş canlarım ben ankara ya geldiğimden beri aynı kuaföre gidiyorum sadece ağda kaş ve protez tırnak yapıyo çok temiz 3 yıldır gidiyorum 1 kez bile sıkıntım olmadı hamileyken nasıl olacak diye sordum kuaförüme daha kolay oluyo dedi koca göbekten aşağısı görünmediğinden rahat çalışıyorum dedi Ankara da oturan arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederimmm

kızlar biz keseyi görünce benim kocam kendini tutamadı herkese ilan etti hihoyyyt hatta yetmedi ertesi gün sevdiği bütün arkadaşlarını aramış haber vermiş akşama kadar tebrik için beni aradılarr kayınvaldem çok sevindi zaten rüyasını görmüşmüş oğlan dedi hemen rüyasında görmüş hoş ben de gördüm rüyamda

yaa bu kocalar amma sabırsız benimki idrar testini yapınca sarılmıştı telefona, zor aldım elinden...dedim kan testi yaptıralım bu kesin olmaz...testin sonucunu aldık baktım gene sarılmış..dur dedim keseyi görelim allah korusun dış gebelik var bilmem ne var...keseyi gördük daha dr. un parasını ödemeden gene tel elindeydi..dedim dur kalp atışını duyalım bakarsın boş gebeliktir...en sonunda yeter beeeee bırak beni bi nefes aldırmadın sevinemedim bile her seferinde başka bişey çıkarıyosun bi ohhh dedirtmedin adama dedi....:roflol::roflol::roflol: güya söylemiyo kimseye her akşam birine daha yumurtlamış olarak geliyo eve...güya mecbur kalıp da söylüyomuş :roflol::roflol:

kocişler bizden heycanlı desenehihoyyyt
ya kıslar şu kayınvaldeler sanki ebbeişimizi elimizden alacaklarmış gibi .
o kadar hevesli olunca ben korkmaya başladım ya

sorma yaa gitti kadıncağız :roflol: kaçtı mı deseydim acaba :eek:sırnaşık şey

bak ya kovalamış anasını evden cadı seni kaydirigubbakcemile :eek:

valla biz keseyi meseyi beklemedik evde bir test yaptık emin olmak için aynı gun kan tahlili sonucunuda alınca daha hastanenin kapısında aradık annemleri ve kayınvalidemleri :lepi:kaydirigubbakcemile3

yaa bu kocalar amma sabırsız benimki idrar testini yapınca sarılmıştı telefona, zor aldım elinden...dedim kan testi yaptıralım bu kesin olmaz...testin sonucunu aldık baktım gene sarılmış..dur dedim keseyi görelim allah korusun dış gebelik var bilmem ne var...keseyi gördük daha dr. un parasını ödemeden gene tel elindeydi..dedim dur kalp atışını duyalım bakarsın boş gebeliktir...en sonunda yeter beeeee bırak beni bi nefes aldırmadın sevinemedim bile her seferinde başka bişey çıkarıyosun bi ohhh dedirtmedin adama dedi....:roflol::roflol::roflol: güya söylemiyo kimseye her akşam birine daha yumurtlamış olarak geliyo eve...güya mecbur kalıp da söylüyomuş :roflol::roflol:

alemmiş senin şu kociş ama onlarada hak vermek lazım.
bizlerde bebişi ve kalp atışlarını görmeden var olduğuna kendimize inandıramıyoz işte
sabredilecek bir mevzuda değilki anacım.hepimizin güsel bir rüyası :dance:

korkma kıs kimseciklere vermeyis biz bebislerimizi

ya şu cinsiyet konusunda da ben hiç düşünmek istemiyorum.bizde kız istiyoruz ama diyorum ki kendi kendime biz öle isteyince sanki tersi olurmuş gibi bir hissiyete kapılıyorum o yüzden olura bıraktım artık.
aslında umudumda kalmadı kız için.olursa da çok güzel süpriz olur herhalde
ya bugün bide gülben ergeni dinledim de onunda ikiz bebişi olcekmiş biri kız biri erkek ne güzel dedim ya .özendim açıkcası.duyduğum kadarıyla erkek tarafı daha ağır basarmış cinsiyet konusunda diye.o yüzden aslında umudumu kırdım.erkek tarafında daha çok erkek torunlar var bizde de tam tersi
biz 5 kız kardeşiz 4 yeğenim var dördüde kız işte bizim taraftan alsa diyom tamam kız olur diye ama bakacaz artık beklemekten başka çare yok

ayy benim eşimin tarafıda hep kızlar önce doğmuş erkekler sonra bizim tarafta karısık hem erkek hem kız bol miktarda kaydirigubbakcemile3 bakalım ne olcak sabırsızlıktanda çatlayacam yalnız:roflol:

:roflol::roflol: yaa benimki ilk evlendiğimiz yıllarda çocuğunuz olursa bana anne desin ben babaanne lafından nefret ederim demişti.... valla benim de korkulu rüyam oldu kesin herşeye müdahele edicek kaydirigubbakcemile

:roflol::roflol: yaa benimki ilk evlendiğimiz yıllarda çocuğunuz olursa bana anne desin ben babaanne lafından nefret ederim demişti.... valla benim de korkulu rüyam oldu kesin herşeye müdahele edicek kaydirigubbakcemile

ayy bakarmısın babanneye.:eek:klava:
biz zaten bugünleri beklemişiz bi de sankiçoçuk onların olcek
yok kızım baştan nasıl davranırsan öle devam eder.ben de korkuyom valla
bakamayacakların değil tabi.ama ben kendim istediğim gibi yetiştireyim diyorum.onların mudahale etmesini isttemiyom.inan şimdiden korkuyorum onlar karışacak diye.
benim kendi ailem şehir dışındalar ben gurbeteyim ya ben de o yüzden annem ve ablama dedim en azından 40 çıkana kadar yanımda olun diye.en azından bizimkiler var diye fazla mudahale edemezler.kötü gelin oldum belki ama baştan nasıl olursa öle devam ediyor.
bizimkilere zaten naızmız geçer herhalde.

sela kizlar gecmisi okuyamadim.. ama bi sorum var size yaa ben bu hafta hep bas agrisi cektim.. ve sürekli uykum var.. bebis hizla büyüyormu neden böyle oldum ben yaa.. anlamadim gitti.. sizdede oluyormu bu durum?

uni yandın sen birde cocuga hep diyormuş bana anne de diye çocuk kalır mış arada anne anne diye...la ben burdayken kimseler yazmıyordu bir gittim herkesler döktürmüş..agda mevzusunda o kadar tedirgin olmayın bende ank bir arkadaşım yapıyor ona gidiyorum o alıyor oda hamile gerçi şimdi..ama malum yeri aldıramam ben utanırım yanii.

korkma kıs kimseciklere vermeyis biz bebislerimizi

ayy benim eşimin tarafıda hep kızlar önce doğmuş erkekler sonra bizim tarafta karısık hem erkek hem kız bol miktarda kaydirigubbakcemile3 bakalım ne olcak sabırsızlıktanda çatlayacam yalnız:roflol:

evt kız vermeyelim onlar bizim bebişimiz.bi de ilk olunca hiç kıyamam.
zaten eşimin tarafıda kız istiyor . bi de kız olursa yerler benim bebişimi valla.delikafadulden

ya kıslar bişey diyecem benim akıntımda çok yoğunlaştı.pedsiz olmuyo zaten.
bu akıntı mantara dönüşmesin diye hep kuru tutmaya çalışıyom ama çok sıkıcı olmaya başladı.bu böle devam edecekmi kıslar bu yoğun akıntı:KK43:

Biz herkese söyledik ama işin aslı bende kesinlikle kayınvalidemle bu konuda konusmaktan hoslanmıyorum cünkü biz en küçük şeylerle kocaman mutluluklar yasarken, kayınvalideme ne dersek diyelim bize cinsiyetini soruyor. Valla takıldı kaldı cinsiyet konusuna, hatta söyle söyleyeyim daha ilk hamileyim dediğim gün bile cinsiyeti ne dedi. Kalp atışlarını gördük dedim cinsiyeti ne dedi. Valla bıktım artık belli degil daha cok var demekten, sırf o yuzden artıuk arayıpta birsey söylemiyorum.

yuh diyorum başka da bişi demiyoruumm erkek mi istiyo yoksa :kızgın:
ay bilmiyomu yaa belli olmadığını cinsiyetin tööbe tööbe daha neler görcez yarebbim

ay ne dayanıklısınız maşllah aslında öyle söylemek lazım sonra doğum zamanı bir türlü geçmek bilmiyo bende baştan söylemek istemiyodum ama üzerimde çok baskı vardıı biz 1 sene istemedik millet olmuyoda öyle diyosunuz falan üstüme geldi herkess rabbim tam bir yıls onra verdi nasip kızlar doktor herşeyi yasakladı temkinli ol diye patladım evde durmaktan biraz yürüycem
açılırım size iyi sohbetler güzel hamişler kendinizeiyi bakınn

ayy ben de zaten nerdeyse çocuk yapmıcaktım inadımdan baskı yoktu ama evlenir evlenmez her gören bebk soruyo her gören bebk soruyo fenalık geldiydii yaaa
kartanesi seni anlayabiliyorum.aslına bakarsanız herkese insan haykırmak istiyor sevincini paylaşmak istiyor ben hamileyim demek ama bir taraftanda tedirginliklerimiz bizi mahvediyor tabi
bizde eşimle keseyi görünce söylemiştik.ve bütün aileyi o gün bizde topladık ve ilk tepkileri kameraya almıştık gerçekten güzel bir duygu.çünkü 5. senemizdi ve çoçuk için daha erken diyorduk hep.şaşakaldılar tabi.tabi yine de geniş çevreye söylemedik aileler arası biliyorlar sadece şu 3.aya gelelim hepimiz söyhleriz doya doya
annem de düşünmüyoz sanıyodu güzel süpriz oldu ona
ağda meselesine gelincee temiz olduğu sürece hiçbi mahsuru yokmuş canlarım ben ankara ya geldiğimden beri aynı kuaföre gidiyorum sadece ağda kaş ve protez tırnak yapıyo çok temiz 3 yıldır gidiyorum 1 kez bile sıkıntım olmadı hamileyken nasıl olacak diye sordum kuaförüme daha kolay oluyo dedi koca göbekten aşağısı görünmediğinden rahat çalışıyorum dedi Ankara da oturan arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederimmm
nerde canım orası?

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ay allah canını almasın ya karnı mı büyümüş de ondan mı mecbur kalmış
benim kocam da bi gariplik var heralde nerdeyse kendine bile sölemicek kaydirigubbakcemile3

ahaa
benim kayınvalidem de eltime demişmiş ben şok olduydum yaa gerçekmiş demekki
Çok üzgünüm çoook
hatta o da bebeği doğurdum kucağıma alamadım vermiyodu dedi
anaaam biz de o kadar olmaz heralde uzaktayız ve aramızdaki mesafeyi de koruyoruz çünkü :nazar:
ama çok merak ediyom annemle aralarında nasıl bi kapışma yaşanacak kafamçokkarıştı
belki de düğünde de olduğu gibi fazla ilgisini çekmez bu konuda

ayy bakarmısın babanneye.:eek:klava:
biz zaten bugünleri beklemişiz bi de sankiçoçuk onların olcek
yok kızım baştan nasıl davranırsan öle devam eder.ben de korkuyom valla
bakamayacakların değil tabi.ama ben kendim istediğim gibi yetiştireyim diyorum.onların mudahale etmesini isttemiyom.inan şimdiden korkuyorum onlar karışacak diye.
benim kendi ailem şehir dışındalar ben gurbeteyim ya ben de o yüzden annem ve ablama dedim en azından 40 çıkana kadar yanımda olun diye.en azından bizimkiler var diye fazla mudahale edemezler.kötü gelin oldum belki ama baştan nasıl olursa öle devam ediyor.
bizimkilere zaten naızmız geçer herhalde.

şimdi ben bi kaç haftadır bulantılar yüzünden yatıyorum iş falan yapamıyorum ya annem de üzülüyo yardıma geliyo onu bile kıskanıyo...eşime diyomuş ki niye beni çağırmıyo benden bişey istemiyo da annesi geliyo.. (kayınvalidemlerle çok yakın oturuyoruz arabası da var hanfendinin...annemler daha uzakta...) ben bi anlam veremedim valla hasta olan mı arar sağlam olan mı... sesimi çıkarmıyorum ama eşim de diyoki hergün beni arıyo yiyo bitiriyo çağır da bi gün gelsin yemek falan yapsın gönlü olsun...allah aşkına çağırmak mı lazım yaa...böyle yaptıkça hiç içimden gelmiyo... daha şimdiden başladı çocuk olunca onların evini daha çok severmiş orda bahçe varmış köpek varmış dermiş ki sen git ben burda durucam... ooofff şişşşştiiiiiiimmmmmmmmmm:1ninca:

sela kizlar gecmisi okuyamadim.. ama bi sorum var size yaa ben bu hafta hep bas agrisi cektim.. ve sürekli uykum var.. bebis hizla büyüyormu neden böyle oldum ben yaa.. anlamadim gitti.. sizdede oluyormu bu durum?

ayşecim 2 gün benim de çok başım ağrıdı...havalardandır belki......:uhm:

uni yandın sen birde cocuga hep diyormuş bana anne de diye çocuk kalır mış arada anne anne diye...la ben burdayken kimseler yazmıyordu bir gittim herkesler döktürmüş..agda mevzusunda o kadar tedirgin olmayın bende ank bir arkadaşım yapıyor ona gidiyorum o alıyor oda hamile gerçi şimdi..ama malum yeri aldıramam ben utanırım yanii.

ayyy mavi korkutma beniiii senağlama

ya kartanesi en iyisi mesafeyi korumak aslında.
ama maalesef eşimin ailesi hep aynı mahalledeyiz
kayınvaldemle 5 dk aramız var.ama 2 ay sonra taşınacaz bizde ama yine aynı mahallede olcaz.en azında ara mesafeyi açayım ben en iyisi.yoksa sürekli gelirler.alırlar bebişimi benden.zaten kucağada alışmasını istemiyom.onlar hep kucak yaparlar şimdi :KK43:((

kıs mavi nereye kayboldun sen bakim kaydirigubbakcemile
cocuklarımızı vermeyizz :enbuyukkk: ahanda şimdiden başladık protestolara cadı gelin olmalara kaydirigubbakcemile3

uniguecim çok fena şu kayınvaldeler ya.zor canım zor onları memnun etmek.
ama ne yalan söyleyim kayınvaldem iyi ama ne kadar iyi olsa dahi insanın kendi anası gibi olmuyor işte.
ben anamın yanında rahat uzanırken maalesef kayınvaldede bunları yapamıyoz.bide bir şey yaptıramıyoz ayıp olur diye.ahh ahhh kendi annemiz yanımızda olsa ne rahat ederiz valla.
yok biz direnelim bebişlerimizi kayınvaldelerden koruyalımkaydirigubbakcemile5
bizler zaten gaddar değiliz ya onlara gider bebişi sevdiririz.sonrada kalkar gideriz
öle zırt pırt gelmeleri olmass

olabilicekleri düşünüyorum da valla içim karardı Çok üzgünüm çoookkafamçokkarıştıkötükedihüso

X