2009 Kasm Anneleri

kıs mavi nereye kayboldun sen bakim kaydirigubbakcemile
cocuklarımızı vermeyizz :enbuyukkk: ahanda şimdiden başladık protestolara cadı gelin olmalara kaydirigubbakcemile3

evt cadı gelinler buraya.
herşey bebiş için:emir_bebek:
:enbuyukkk:
:hooray:bebişimiz doğunca kupa bizimdir oleyyy

ankarada benimde önerebilecegim bir yer var tabii isterseniz ama ebisce aklımda bulunsun senin dedigin yer sonuçta ben oraya arkadaşım oldugu için gidiyorum... bu arada ebisce sanırım sen geçenlerde zekai tahir deki doktorun çok ilgisixz oldugunu o hastaneyi önermedigin tarzında bir yazı yazmıştın sanırım yanlış mı hatırlıyorum ama ..ben fazla doktor bilmiyorum daha öncede söylemiştim benimde doktorum oranın baş asistanı ve çok iyii bir doktor ona güvenirim..ayrıca özel muaynesinde ben hep muane oldum yani hastanede hiç olmadım sadece test ve tahliller için beni çagırıdı ve ilgilidirde çokta uzun saatler orada vakit geçirmedim şimdiye kadar onun sayesinde..birazda ablamın da doktoru oldugu ve onu çok iyi tanıdıgı nerdeyse arkadaş gibi oldugundanda sanırım kaynaklanıyor ama diger hastalarına karşıda hep öyle...ama doguma gelince normal dogumda zaten onun nöbet sırası degilse tabii ki doguma gelmesini bekleyemezsiniz hiç bir doktorun o saatte kim varsa..ama sezeryanda zaten doktorla karşılaştırdıgınız bir gün saat vardır doktor buna uygun degilse bir şekilde ayarlamaya çalışır yani bu karşılıklı konuşulup karar verilecek birşey..yanii hepsi aynı degil hani ilgisizlikten bahsediyorum..tamam her ay gidip para bayacam ama sagolsun ne zman sorum olsa ararım rahat rahat ulaşamazsam onlar döner bana ...tabii ki zman zman muane suırasında bazı aksaklıklar olabilir ama onalr sadece bizimle ilgilenmiyor ki hergün hastanede ayrı ayrı kaç hastaya bakıyor ameliyatı dogumu ayrı bir olay ee o saatten sonrada özel yerind egidip bilmem kaç hastaya bakıyor saat kaça kadar ben 8 de oradan ayrıldıgımı ve hala hasta oldugunu bilirim...yani genelleme yapmamk açısından söylüyorum...sonuçta ankarada en büyük dogum hastanesi zekai tahir bilenler bilir ...nedense diger hastanelerde pek yakın hissetmedim kendimi ..ama özel yapsam dogumu tabii ki güveni falan tercih ederdim ama oraya bir sürü para baymak işlime gelmiyor açıkçası. ben sezeryan düşünüyorum doktorumun hem girmesini isterim birdeyakın bir arkadaşı var o olamadıgı zamnlarda beni arkadaşına yönlendiridi şimdi onada güvenmeye başladım.. ebisce cnm gittigin doktorun ismini merak ettim zekai tahir demi çalışıyor özel yeri varmı?

yaa benim derdim gelmesin kucağa alıştırmasın falan diil ...benimki acaip bişey... kendini benle falan kıyaslar öyle söyliyim :) hani oğluna aşık olanlar var ya onlardan...şimdi resmen bebek beni mi daha çok seviyo seni mi tribine giricek... kendini sevdirmek için benim izin vermediğim herşeye izin vericek ki bunları şimdiden ima ediyo zaten...ben titizmişim çocuğu sıkarmışım o rahat bırakırmış...bana gelmek istemezmiş vs...bi de huyudur gördüğü her bebeğe memesini emzirmeye çalışır ...ayyy düşündükçe deli oluyorummmm...:tomato:

kıslar konuyu değiştirem bari
balıkyağı kullananız varmı
ne zaman başlıyacaz bu balık yağına her zamanda balık yiyemiyozki
bide benim canım hiç balık yemek sitemiyo bu aralar

yaa benim derdim gelmesin kucağa alıştırmasın falan diil ...benimki acaip bişey... kendini benle falan kıyaslar öyle söyliyim :) hani oğluna aşık olanlar var ya onlardan...şimdi resmen bebek beni mi daha çok seviyo seni mi tribine giricek... kendini sevdirmek için benim izin vermediğim herşeye izin vericek ki bunları şimdiden ima ediyo zaten...ben titizmişim çocuğu sıkarmışım o rahat bırakırmış...bana gelmek istemezmiş vs...bi de huyudur gördüğü her bebeğe memesini emzirmeye çalışır ...ayyy düşündükçe deli oluyorummmm...:tomato:

uff ya gerçekten zor canım ya.çokmu yakınsınız birbirinize.kaçış yolu yokmu
aynen ben de öletyim canım.bana da görümcelerim öle diyor.çoçuğu rahat bırak seni de görecez falan diye hele bir görümcem var ben ondan daha çok korkuyom diğer görümcemin bebişi olmuştu her allahın günü ondaydı kucağına alır gizli gizli suyla oynatır uyuyan çoçuğu kaldırır falan ben hemen kendimde düşündüm kesin arammız çoçuk konusunda açılacak ben çünkü fazla ödün vermem öle.kuralcıyımdır halbuki beniçok sever bu görümcem.ama arttık sevmeyecek beni:çok üzgünüm:

kıslar konuyu değiştirem bari
balıkyağı kullananız varmı
ne zaman başlıyacaz bu balık yağına her zamanda balık yiyemiyozki
bide benim canım hiç balık yemek sitemiyo bu aralar

canım bende araştırdım doktor önerisi olmadan kullanmaın diyor doktora danışmak lazım hangi ayda kullanılır falan daha 9 haftalığım ben daha ilerde oluyor galiba bende yeniyken çok yedim malum rizedeyim burda balık çok sevilir ben çok sevmsemde

bu arada kızlar bi muhabberte girmişsiniz benim kayınvalidem çok sakindir karışmaz pek
ama isime falan karıştırmak istemem ben disiplinli bi insanım eşimin tarafı çok rahat geniş
takmazlar pek eltimin çocukları Allaha emanet yaşıyolar hiç bir bakım yok kayınvalidemde toz kondurmaz ona ben öyle olamam valla titizim gerçi daha kucağa almadan belli olmaz ama duramam ben şimdiden bebek gelişimini takip ediyorum yakında iyyi birkitapta edinmem gerekdelikafadulden

uff ya gerçekten zor canım ya.çokmu yakınsınız birbirinize.kaçış yolu yokmu
aynen ben de öletyim canım.bana da görümcelerim öle diyor.çoçuğu rahat bırak seni de görecez falan diye hele bir görümcem var ben ondan daha çok korkuyom diğer görümcemin bebişi olmuştu her allahın günü ondaydı kucağına alır gizli gizli suyla oynatır uyuyan çoçuğu kaldırır falan ben hemen kendimde düşündüm kesin arammız çoçuk konusunda açılacak ben çünkü fazla ödün vermem öle.kuralcıyımdır halbuki beniçok sever bu görümcem.ama arttık sevmeyecek beni:çok üzgünüm:

şaka gibi yaaa...........:eek:klava:

valla en iyisi konuyu değiştirelim.....

kızlar ya aslında eski konu ama ank.birşeyler tavsiye edilince aklıma geldi o zman yazacaktım ama sanırım bulantım oldugu için biraz kendimde yazacak derman hissedememiştim...

kızlar haklsıınız benim kayınvalidem aslında çok iyi çocuk bakar çevresindede hep bakmış.ama şuanda ikizlere bakıyor eger ben çalışırsam mecbur o bakacak ama nasıl olur bilmem çok akrışık durumumuz yani bizde gelip kalacak evlerimiz çok yakın degil ayni hergün git gel yapacak kadar şimdide ikizlere bakmak için görümcemde kalıyor 4 gün sonra o gidiyor kayınvalidesi geliyor bizde böyle bir şans yok ne yazıkki yani annem uzun süre burada duramaz ama ben çalışmasam tek bakabilirim tek çocuga biliyorum zor olacak ama..ya ne bileyim sonuçta onlar daha tecrübeli üstelik kayınvalidem ikizleri bile nasıl büyüttü doktor beslenmesi için bile çok güzel hatta artık yemezse zorlamayın dedi düşünün..hiç yemek yemezlerdi..benim annemde belki daha iyi bakar bilmiyorum annemin eskisi gibi sabrı kalmadı en küçük kardeşim 11 yaşında onun büyügü liseye gidiyor kız ama çok dagınık ve fazla sö dinlemez annem çok yıprandı onlar için geçen sene ayagından ameliyat oldu ha deyince kalkkamaz çocuga ..anlayacagınız benim durum oldukça karışık... ne bileyim kızların koligi tuttu tamda kendi başlarına uyumayı ögrenmeleri zmanda nasıl uytacagımızı şaşırmıştık kucakta uyutmalar ayakta sallamalar flan tabii mecburlardı bir yerde çocuklar bas bas bagırıyorlardı ..yani ne bileyim ben böyle olsunlar istemiyorum kınamıyorum kesinlikle ama 1 yalını bitirdiler hala ayakta uyuyorlar ...zor durum çünkü...allah hepimizin yardımcısı olsun..

destna sağol canım.ya benimde dr soracaklarım çok şey oluyor ama nedense oraya gidince hiç bir şey aklıma gelmiyor ne soracaktım falan diye.
en iyisimi ben not alayım.doktorun karşısında çıkarayımda okuyum ne yapayım başka çare yok.
hep ben bunu niye sormadım falan oluyorum.bunuda not alayımda soram bari

ne la hemen keyfiniz kaçınca konuyu degiştiriyorsunuz öyle emreder gibi bak geliyor oklava ahada beni dinleyin azıcık bak yukarıda yazdım...balık yagından hiç bahsetmedi ama duruma göre hiç yiyemezsen verir doktor bildigim kadarıyla..

Son düzenleme:
kızlar ya aslında eski konu ama ank.birşeyler tavsiye edilince aklıma geldi o zman yazacaktım ama sanırım bulantım oldugu için biraz kendimde yazacak derman hissedememiştim...

kızlar haklsıınız benim kayınvalidem aslında çok iyi çocuk bakar çevresindede hep bakmış.ama şuanda ikizlere bakıyor eger ben çalışırsam mecbur o bakacak ama nasıl olur bilmem çok akrışık durumumuz yani bizde gelip kalacak evlerimiz çok yakın degil ayni hergün git gel yapacak kadar şimdide ikizlere bakmak için görümcemde kalıyor 4 gün sonra o gidiyor kayınvalidesi geliyor bizde böyle bir şans yok ne yazıkki yani annem uzun süre burada duramaz ama ben çalışmasam tek bakabilirim tek çocuga biliyorum zor olacak ama..ya ne bileyim sonuçta onlar daha tecrübeli üstelik kayınvalidem ikizleri bile nasıl büyüttü doktor beslenmesi için bile çok güzel hatta artık yemezse zorlamayın dedi düşünün..hiç yemek yemezlerdi..benim annemde belki daha iyi bakar bilmiyorum annemin eskisi gibi sabrı kalmadı en küçük kardeşim 11 yaşında onun büyügü liseye gidiyor kız ama çok dagınık ve fazla sö dinlemez annem çok yıprandı onlar için geçen sene ayagından ameliyat oldu ha deyince kalkkamaz çocuga ..anlayacagınız benim durum oldukça karışık... ne bileyim kızların koligi tuttu tamda kendi başlarına uyumayı ögrenmeleri zmanda nasıl uytacagımızı şaşırmıştık kucakta uyutmalar ayakta sallamalar flan tabii mecburlardı bir yerde çocuklar bas bas bagırıyorlardı ..yani ne bileyim ben böyle olsunlar istemiyorum kınamıyorum kesinlikle ama 1 yalını bitirdiler hala ayakta uyuyorlar ...zor durum çünkü...allah hepimizin yardımcısı olsun..

canım ya senin içinde zor o zaman.gerçi ilerisini de ben bilemiyorum.
işten yeni ayrıldım.hem hamileliğin tadını çıkartayım rahat edeyim falan diye.
ama doğumdan sonra da tekrar çalışmayı düşünüyorum.kayınvaldeden de başkası yok burda bakabilecek.eğer durumumuz el verirse en azından bebişim yaşına gelene kadar çalışmayım diyom.ama durum ne gözterecek bende bilmiyom.hepimiziçin hayırlısı olsun artık ne diyim:Saruboceq:

uniguecim çok fena şu kayınvaldeler ya.zor canım zor onları memnun etmek.
ama ne yalan söyleyim kayınvaldem iyi ama ne kadar iyi olsa dahi insanın kendi anası gibi olmuyor işte.
ben anamın yanında rahat uzanırken maalesef kayınvaldede bunları yapamıyoz.bide bir şey yaptıramıyoz ayıp olur diye.ahh ahhh kendi annemiz yanımızda olsa ne rahat ederiz valla.
yok biz direnelim bebişlerimizi kayınvaldelerden koruyalımkaydirigubbakcemile5
bizler zaten gaddar değiliz ya onlara gider bebişi sevdiririz.sonrada kalkar gideriz
öle zırt pırt gelmeleri olmass

Ay bı kayınvalıde hıkayesı de benden
carsamba gunu yerımden kalkamıyorum işe gıdemedım
sabah elıne 1 sımıt almıs geldıı
hasta halımle cayı ben koydum onune getırdım içti.
sonra ben camasır asayım gelırım dıye gıttı
içimden dedım gelırken belkı bana bir iki tas yemek getırır
aha saat 5 oldu kapı calıyoo bana gelmıs elı bos sekıldee
bı tepemın tası attıı
dedım anne askolsun valla
sabahtan berıdır bısey yemedım
kalkıp yapamıyorumda bılıyorsun
hadı benı gectım ogluna bir iki tas yemek getırseydınn
demez mı deseydın getırırdım dıyeee
basımdan asagı kaynar sular dokuldu resmen
dedım kı canım boyle seyler soylenır mı
sen dusunursun sandım ben istemek mı lazım
gormuyormusun halımı dedım.
dedı gedıp alıp geleyım ozaman dedım zahmet etme.
kadın benım kasıma gozume bakmaya gelmıs yaa varmı bole bıseyyy
sonra dedım yapcaksan bende 1- 2 tas bişeyler yap
sonra 1-2 bişey yapmıs oglu yedı ben peynır zaytın yıyebıldım anca
bebegım dogunca ben calısıcam
ben bakarım dıyor kayınvalıdem
sımdı kara kara dusunuyorum
bebegım acım da dıyemez
bu kadın ona nası bakıp karnını doyuracak:eek:klava:

incisu ya hamilelikte ki sıkıntılarımız yetmiyormuş gibi birde kayınvalde fobisi başladı bizde şimdiden ya
yazık bize valla.düşünmezler anacım.biz en iyisi başımızın çaresine bakalım onlar yokmuş gibi hareket edelim

mavişim ben kayınvalide konusunu değiştirelim dedim kızma yahu kafamçokkarıştı

ayy incisu çok güldüm yaa ....gözümün önüne geldi resmen :eek:klava: ama merak etme torununa sana yaptığı gibi yapmaz gözü gibi bakar....

kızlar bi arkadaşım ABC yayınlarının ''Annelik ve Bebek Bakımı'' diye bi kitabı var mutlaka oku dedi...size de söliyim dedim...

kuzucuklar, ben gezdim tozdum iki gündür , alışverişe de başladım 3 rezil haftanın acısını çıkardım sanırım :)
Hamile çamaşırı da aldım ve bi dünya şeyin arasında en akıllıcası da o olmuş. Benim göbeğim geçen haftadan beri epey çıktı bi de şimdilerde alta doğru bombeleşti. Normal çamaşırlarla duramıyorum, basınç yapıyo sanki. Üç tane tunik aldım baharlık, tayt ve bir kaç tane çorap aldım. Badiler aldım. aldım da aldım sefam olsun. Sıcaklar bastırınca ikinci alışveriş partisini yapıcam diyorum ama toplu alışveriş lafı edilmişti , giderseniz yine gelirim valla :eek:

kuzucuklar, ben gezdim tozdum iki gündür , alışverişe de başladım 3 rezil haftanın acısını çıkardım sanırım :)
Hamile çamaşırı da aldım ve bi dünya şeyin arasında en akıllıcası da o olmuş. Benim göbeğim geçen haftadan beri epey çıktı bi de şimdilerde alta doğru bombeleşti. Normal çamaşırlarla duramıyorum, basınç yapıyo sanki. Üç tane tunik aldım baharlık, tayt ve bir kaç tane çorap aldım. Badiler aldım. aldım da aldım sefam olsun. Sıcaklar bastırınca ikinci alışveriş partisini yapıcam diyorum ama toplu alışveriş lafı edilmişti , giderseniz yine gelirim valla :eek:

ohh ohh sefanı sür valla.bu anlar daha ne zaman gelecek ki.
baksana bi de göbüşlenmiş.erken değilmi kız ben de tık yok
ama bazıların karın içi geniş olurmuş.belki benimki ondandırdelikafadulden
kız nasıl iç çamaşırı aldın açarmısın biraz bana

ayy Neslicim çook sevindiimm :lepi: oohhh iyi yapmışsın... hihoyyyt ben hep evde olduğum için kıyafetlerim ne alemde hiç farkında diilim... bi de hiçbişeyim olmazmış lülülülülülü yaa çizme mevsimi bitti ama daha çorapsız babet falan da giyilmez, taytları nasıl kullanmayı düşünüyosun ?? derdime bakar mısınız :roflol:

slm kızlar öncelıkle beratefeye çok üzüldüm başsağlığı ve sabır diliyorum.kendisine ve bebeişine dıkkat eetsınn...
kızlar ben hep ağdayla aldırıyordum devam edicem göbişler kocaman olunca napcazzzz....
unique tatlım annenler mı ç.kaledeee,canım ben 116 jandarmanın orda oturuyorumm yaa buaraya gelırsen görüşelim gel buyur evıme..
herkes nasıl bakalım bugünn.....
millet kavınvalidelerden bahsetmiş bende çekiştireyım bariikaydirigubbakcemile3 .arasıra fazla karışıp sinirlerimi zıplatıyo.onlara gittiğimde benı panık atak yapıyo yat kızım.bacaklarını dik.şunu ye bunu ye....kavınvalidem çalışıyo.annemi de kaybettım nur içinde yatsın ben büyütücem bebeğimi.arada sırada yardıma gelebilir .amannnn sağlık olsun öğrenicem artık herseyıı.....bikaç komşum var onlarda yardım eder...

X