2009 Kasm Anneleri

valla ben bu bilgiyi ablamdan öğrendiğimde iyikide sölemiş dedim çünkü salı günü muayene gidecektim ve görmessem alttan muayene isteyecektim ki doktor ilk gittiğimde bile alttan karıştırmayalım diye de beni uyardı dedimya her bünye bir olmas ve ikinci doktor ablam daha bişey demeden anlamış alttan muayene olmuşsun diye yoksa yumurtalığın yeri oynadığını herhalde göremezdi.herkezde olmayabilir ama riski taşıyan bir şeyi biz niye yapalım arkadaşlar soruyorum sizlere benim görümcem de alttan baktırmış ertesi gün kanaması gelmiş hemen ve 20 gün ıstırahat aldı sonra benden demesi bende diyorum ki bana bu bilgiyi iyiki vermişler diye yoksa kendi kafama göre hareket edecektim ben daha bir şey demem bilinçlenelim diye bu bilgiyi vermek sitedim . yoksa hepimiz zaten her konuda tedirgin değilmiyiz yanlış bişey yapmayalım diye birbirimiz bu konularda bilgilendirelim arkadaşlar yanlış yapmaktansa bu daha iyi sanırım

canım geçmiş olsun dr a git dediğin gibi serum toparlar seni.

kızlar bişey sorucam bitki çayı içiyormusunuz?

canım ben içmiyorum pek aram yok ama adaçayı içilmesini tavsiye etmiyolar diye biliyorum içme onu sende.

a.s.slm kıslaaaaaaar ben geldim:1hug:Şeniz

hoşgeldin karazeytin nerdesin yau

ayyy kimse yokluğumu farketmemiiişşş ((

ayy hiç olurmu farkettim ben a.s.

gözün aydın canım ne güzel

kızlar grip olmusum sizden ırak olsun ne yapayım ya ilaçta alamıyorum tıkandım geceden beri

ayy canım ya geçmiş olsun bol bol portakal c vitamini falan tüketmeye çalış istersen inşallah en kısa zamanda atlatırsın.a.s.

canım merhaba bende hamişlerdenim ama bu 2.daha 6 aylık oğlum var inş haftaya kontrol için gideceğm ama ben sabırsız olduğum için int hesapladım bebeğimin doğum tarihi 22 kasım hihoyyyt

hayırlı olsun canım ama benmi yanlış anladım 6 aylık bebişinmi var şuanda senin.

ah nesliciim allah yardımcın olsun canım inş. bir an önce atlatırsın bu dönemi dikkat et kendine fisfisfis

kızlar bişey sorucam bitki çayı içiyormusunuz?
günde 1 ıhlamur olabilirmiş ama fazlası zarar diğerlerini bilmiyorum, adaçayı zararlı

Kartanesi canım numara ekledim senin son listene. Biraz daha civcivli oldu galibaa.s.
iyi yapmışsın şeker süper olmuş bi de hasta halinle eline sağlık

valla ben de korkmuştum başta burda okuyunca ama benim de 2. de mecburen baktı ilişkide de tıbben hiç yasak yok dedi siz kendiniz belirleyin sıklığını rahatsız olursanız ona göre davranın dedi
ee ilişkide zarar yoksa o nasıl yerinden oynatıyo anlamadım ben açıkçası
en azından bu son vajinal oldu mutluyum ama ben de mavişe hak veriyorum
ayyy kimse yokluğumu farketmemiiişşş ((
ben etttiiimmm :ecrin_bebek:

evet canım ya 6 aylık bebeğm var korunduğumz halde nasıl oldu anlamadm hayırlısı diyorz bakalm vardır bunda da bi kısmet

Herkes hoş geldiii:CüvCüv: Evrekaa midesi bulananlar dışarı çıkmanın faydası peksimet alın yaaa kraker gibi peksimet yiyin mideyi bastırıyor tarafımdan denendicokacimcoookcokacimcoook
Rahatsız olan arkadaşlarıma gelmiş geçmiş olsun bu gün sanırım ilk girenlerde burada hepinize hayırlı uğurlu olsun tatlı gebişler:CüvCüv::ecrin_bebek:

ya kıslar yazdıklarım tam olarak anlaşılamadı herhalde ilk zamanlarda daha bebiş yeni oluşurken alttan bakmak sakıncalıymış . çünkü onlarda görmekte zorlandığı için alttan bıraz karıştırarak bakıyorlar
zaten ondan sonrada karından bakılıyor büyüdüğü için alltanda gerek kalmıyor
hatta benim doktor 2 hafta ilişkiyi yasakladı demekki riskli olmasın diye yeni oluşurken sanırım
sonra serbest kılıyor zaten alltan muayene olan arkadaşlar için bir şey olmamış sevindim
allah sağlıcakla bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip eder inşallah

Ben katılmıyorum. Ve kiminle konuştuysam kesinlikle alttan muayene olma ben olmadım diyor. Doğrusu da bu bence. Gözümüzden sakındığımız ve uzun zaman beklediğimiz bebişlerimizi %1 ihtimal bile olsa, olasığının bulunmasının olması bile benim 2. seçeneği tercih etmemi gerektiriyor. Haa şöyle olurdu benim alternatifim olmazdı bebişimin sağlığını takip edebilmem için mecburdum. Ama başka seçenek varsa değerlendirmeliyiz diye düşünüyorum. Benim sabırsızlığımın bedeli düşük bi ihtimal de olsa ... düşünmek bile çok kötü. Düşünki yumurta yerinden oynadı????? ne olacak??? maalesef dönüşü yok. O yüzden arkadaşlar sabırlı olmalı ve içimizdeki meleklerimiz için en iyisini düşünmeliyiz. Ayrıca uyardığı için Karazeytine de teşekkür ediyorum a.s. a.s. a.s.

ya kıslarr benimde acayip mide bulantım var
zencefilli bisküvi varmı acaba piyasa da
zencefil mide bulantısını geçirirmiş diye duydum bunların sanırım birde bisküvisi varmış
ama benim gözüme çarpmadı bilen varmı arkadaşlarCADIARZU

neslim dimi bitki çayları boşverin bol meyve ve taze sıkılmış meyve suyu yazda geliyor daha çeşit olacak hepsinden yiyin kızlar..bana hak verende vermeyenlerde sagolsunlar ..zaten tartışmak için yazmadım ..bakın sizde diyorsunuz bünye meselesi yani bazı bünyeler gebeligi kaldıracak gibi olmuyor ve dşük riski neredeyse dogurana kadar sürüyor böyle durumda bakıldıgında ki doktorunda dikkatsizligi varsa hemen hemen vajinal ultrasona baglıyorlar..tabiiki eger imkanınız varsa vajinal baktırmayın ama bazen bakılabiliyor eger ilişki gebelikte size ne kadar normal geliyorsa buda gelmeli ...sonuçta ilişkide ters hareket yapma olasılıgınız yokmu eee oz amn şuçlu kim oluyor...yani önce doktorun durumu ve sizin bünyeniz benim demek istedigim tamamen vajinal bakılınca ki helede düşük oluyorsa hemen suçlu olarak bu gösteriliyor..ee benimde ilk haftalarım hem lekelenme oldu ben hala igne vuruluyorum düşük olmasın diye benim riskim var hem pko oldugum hemde lekelenme oldugu için böyle oldugu için doktor dikkat etmemi sitedi ama alttan da muane oldum ben doktorumua güveniyorum ters bir durum yapmaz o yüzden rahattım ama şimdi başıma böylşe bir talihsizlik gelse(allah korusun) buna baglayamam biliyorum bazı nedenleri çünkü...sadece kesinlikle ve kseinlikle buna baglamayalım nedeni diye söylüyorum...tabii ki her bünye gebe iken alttan muayeneyi kaldıramayabilir..işte bunuda doktorunuz bilir ...

Duymadım hiç cnm ben yaa ama az önce telekoma gittim gelirken tuttu yine tamda fırından geçiyordum peksimetler gözüme takıldı alıverdim hemen mecbur napim hemende yedim bastırdı tuzlu tuzsuz alın bulunsun kızlar yanınızda sevmeyeninizde yoktur sanırım hiç olmazsa hani şu baygınlık hissini hafifletti..ama zencefilli birşey duyarsam hemen yazarım zeytincim sanacokacimcoooka.s.

saol nuthayatcım ya
beni anlamana sevindim
arkadaşlar beni anlamak sitemedi sanırım ben herkesin iyiliği için yazmıştım arkadaşlar zaten alttan olmuş allaha şükür bir aksilik olmamış sevindim ama dediğin gibi biz hep bu günleri beklemedikmi zaten neden riske atalım ki zaten illa bişey olacaksa herşey allahtan ama bizler tedbiri elden bırakmayıp takdiri allaha bırakmak lazım.bende bunu çoğu kişilerden böle duydum ama sitede bazıları alttan muayne oldu diye bende salı günü gerekirse yaptıracaktım.taki en yakın kişilerde böle duyunca korktum işte.allah hepimize zamanı geldiğinde bebişlerimize kavuşmamızı nasip eder inşallah

ya kızlar ben cts tahlil yaptırdım, pts ara telde konuşalım dedi dr. kaç gün oldu ulaşamıyom yaw dün bilg. da sorun vardı bugün ameliyat günüymüş
merak da ediyorum baalım nolcak yarın olsun da bi öğrenelim

kıslar 1.hamieliğimde mide bulantısına benim doktorm beyaz leblebi demişti.gerçekten iyi geldi sabah yataktan kalkmadan yedim hemen geçiyor bulantı.bu hamileliğimde daha yok bakalım bulantı inş olmazzzz

UNıQE canııımmm ben farkettim ama iş yerimden çok yazamıyoruummm zaten yazdıklarımın çoğu da gitmiyooooo gitse de kimseden bi cevap gelmiyo valla çok imreniyorumm herkes birbiri ile ne güsel konuşuyo mirmirmirmir yok bu böle olmuycak ben eve laptop alayım diyorum ama 1,5-2 bin tl valla nerdeyse doğum parası

hayır hayır ben aksinisöylemiyorum kısa ve net sadece tamamen düşük sebebi vajinal ultrason degil..bizzat doktorların agzından duyulup yazılmıştırda bu sitede ...ama tabii ki illa gidipte alttan bakmak dogru degil ...eger bakılması gereken durum varsa bakılıyor mecbur...yoksa zaten doktorlar gelirken sıkışık gelin diyorlar ki karından görelim diye.. bakın eger doktorunuz o aleti çok sokarsa içeri (kusura bakmayın ben açık yazdım iyice anlaşılır olsun diye) o zman rsik teşkil eder tabii ki..zaten ben burada vajinal ultrasonu savunmuyorum ama sürekli yok kesinlikle diye başlayan cümlere okudugumda başka gebe arkadaşların durumunu gördügüm için yazdım...

ebisce kıız sana da cvp yazarız ayool sıkma canını kaydirigubbakcemile5

saol nazlıcım bende yine görürsem bilgilendirim canım sana
ama dediğin gibi peksimet bulundurmak lazım herhalde artık mide bulantılarım benimde had safhadasenağlama

kızlar midesi bulananlara sarı leblebi de iyi gelebilir.

Geldim bak sonra gelmedin deme burdasınız yazmıyonuzda deme Şenizkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Ebisce canım yaa al laptop zaten ileriki aylarda en güzeli göbek üstü laptop :roflol:Hımm bilgisayarda doğum hadi bakalım:CüvCüv:naniknanik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…