2009 Kasm Anneleri

saol nuthayatcım ya
beni anlamana sevindim
arkadaşlar beni anlamak sitemedi sanırım ben herkesin iyiliği için yazmıştım arkadaşlar zaten alttan olmuş allaha şükür bir aksilik olmamış sevindim ama dediğin gibi biz hep bu günleri beklemedikmi zaten neden riske atalım ki zaten illa bişey olacaksa herşey allahtan ama bizler tedbiri elden bırakmayıp takdiri allaha bırakmak lazım.bende bunu çoğu kişilerden böle duydum ama sitede bazıları alttan muayne oldu diye bende salı günü gerekirse yaptıracaktım.taki en yakın kişilerde böle duyunca korktum işte.allah hepimize zamanı geldiğinde bebişlerimize kavuşmamızı nasip eder inşallah

bak cnm sakın aynlış anlama sizin başına bir olay gelmiş dolayısıyla doktor buna baglayınca tabii ki haklı olarak böyle düşündün..herkes zaten burada birbirine yardımcı olmak için paylaşımda bulunuyor ..senin söylediginiz aksi bir durumuda oldugun için bende paylaştım bunu yani senin söylediklerin ne kadar normalse benim kilerde öyle..bak tekrar söylüyorum amacım snei kırmak yada başkalarını degil..sedece bende kendi fikirlerimi ve çevremde duyduklarımı ve doktorların agızlarında bu olayı söyledim..ben burada kimsenin kötülügünü düşünmüyorum ki sen yazmışsın ya iyiligi için yazdım diye ee ben kötülüklerini düşündügüm için mi yazmış oldum ..kesinlikle höyle degil ki bunu arkadaşlarda bilir...sen fikrini belirttin ben belirtim bunda haklı yada haksız aramıyoruz..iyi yada kötü niyette aramıyoruz... hepimiz bebişlerimizi bekledik ve onları kucagımıza almak için sabırsızlanıyoruz..:1hug:

[=Nesli;5938131]
|....KK Nick....|YAŞ|SAT|Tahmini D.T.|Güncel notları...........................................................
1|turser|26|25 Ocak|01 Kasım| İki minik kalp atıyor ):): :nazar:
2|BeyaAZz|22|25 Ocak|01 Kasım|keseciğini gördü:):nazar: 2.kontrolün zamanı belli değil
3|NazLı |33|26Ocak|02 Kasım| Kalp atışlarını duydu 2, kontrol bu hafta sonu :nazar:
4|ayse_on|24|27 Ocak|03 Kasim|pitpit lari gördühihoyyyt:nazar:3.kontrol 14Nisan'da
5|Dilmuh|**| 28 Ocak| 04 Kasım|
6|BONCUK26|26|28 Ocak|04 Kasım|keseciği gördü :nazar:
7|Angel...baby|22|28 Ocak|04 Kasım|ikiz meleklerin kalp atıslarını duyduk:nazar:27 Mart kontrol varr
8|Kartanesi|24|29 Ocak|05 Kasım| kalp atışlarını duydu :):) :nazar: 24 Nisan 3. Kontrol
9|Destna|24|29 Ocak|05 Kasım| keseciği gördü 2.kontrol 27 mart :nazar:
10|Nesli|27|30 Ocak|06 Kasım|Kalp atışı gördü :nazar:, 22 Nisan'da 3. kontrol
11|zeynep mutlu|**|30 Ocak|06 Kasım|
12|MadamxL|29|31 Ocak|07 Kasım|
13|ebisce|**|01 Şubat|08 Kasım| Keseciği gördü :nazar: kalp atışını gördü 18 nisan kontrol
14|wannababy|34|02 Şubat|09 Kasım| keseciği gördü :nazar: kalp atışlarını bekliyor
15|eftelya24|25|03 Şubat|10 Kasım|Keseciği de pıtpıtları da gördü :nazar:
16|PamukŞeker|30|03 Şubat|10 Kasım|
17|zeynep34|29|03 Şubat|10 Kasım| keseciği gördü :nazar:
18|elifsun|**|03 Şubat|10 Kasım| bebişini de pıt pıtlarını da gördü :) :nazar::nazar::nazar:
19|beratefe|27|04 Şubat|11 Kasım|2 Nisanda Pıt Pıtları görecek :) :nazar:
20|karakızz|30|05 Şubat|12 Kasım| 28 Mart'ta kalp atışlarını görecek :nazar:
21|**SU**|33|07 Şubat|14 Kasım| keseyi gördü:nazar:.26 mart 2. kontrol
22|unique_____|32|08 Şubat|15 Kasım| Keseciği gördü :nazar: 28 Mart 3. kontrol
23|mavi deniz|24|08 Şubat|15 Kasım| keseciği gördü 4mm :nazar:23 Mart kontrol
24|seyhan82|27|08 Şubat|15 Kasım| keseciği de bebeciği de gördü:nazar:
25|mazbut|26|08 Şubat|15 Kasım| iki kesecik gördü :nazar::nazar: ay sonu 2. Kontrol
26|dorukk |22| 11 şubat|18 kasım| keseciği gördü 30 martta kalp atışı :nazar:
27|Karazeytin|30|12 Şubat|21 Kasım| keseciği gördü :nazar: 31 Mart 2. kontrol
28|boncukx|30|13 Şubat|20 Kasım|kalp atışlarını gördü :nazar:
29|barayco|**|14 Şubat|21 Kasım|21 Mart ilk kontrol:Saruboceq:
30|sgumus |26|14 Şubat|21 Kasım|kesemizi gördük :nazar:pıt pıtlar 4 Nisan
31|NURHAYATK |30|15 Şubat|22 Kasım|Haftaya kesemizi göreceğiz :nazar: :nazar:
32|AnnemBirMelek|23|15 Şubat|22 Kasım|keseciği gördük.:nazar: 2,kontrol 4nisanda...
|JJuLiEtt|||| FAHRİ KASIM ANNESİyerimseniben:enbuyukkk:
|yazgülüm|||| FAHRİ KASIM ANNESİyerimseniben:enbuyukkk:
|esterya|||| FAHRİ KASIM ANNESİyerimseniben:enbuyukkk:

UNİQE canııımmm ben farkettim ama iş yerimden çok yazamıyoruummm zaten yazdıklarımın çoğu da gitmiyooooo gitse de kimseden bi cevap gelmiyo valla çok imreniyorumm herkes birbiri ile ne güsel konuşuyo mirmirmirmir yok bu böle olmuycak ben eve laptop alayım diyorum ama 1,5-2 bin tl valla nerdeyse doğum parası :emir_bebek:

sıkma canını canım ya walla çok geç geliyor cevaplar,ben bile alamıyorm cevapları:roflol:

Tamam bünye meselesi ise doktor alttan muayene etmeden benim düşük ihtimalimi bilebiliyomu? Benim bünyemi saptayabiliyomu herhangi bi kazaya uğramadan?

unigue nerdesin cnm yazdın kaçtın gerii...kartanesi ne tahliliydi rutin gebelik testlerimi..? nazlı dedigin peksimet nasıl birşey aklıma gelmedi acep ben görmedimmi daha önce..:uhm:

kızlar geçen giderken sıkışayım diye yanıma 0.5 lt su aldım gidene kadar içtim. Anam sıra bana gelene kadar bi sıkıştım bi sıkıştım diyom şimdi wcye gitsem boşa gidecek bişey göremicez bekledim bekledim -tatlicadiarzu-
soora dr. bi baktı ama ben artık hareket bile edemiyom yani öle bişi,
bu ne dedi burda mesaneden başka bişey görünmüyo kaydirigubbakcemile3
git birazını yap da gel dedi.:eek:
gittim geldim hala doluymuş içi kafamçokkarıştı
zaten net de göremedi alttan baktı boşa gitti tüm çektiğim çileler :roflol:
bi bardak su yetiyo haa ona göre gidin siz de :roflol:

ha birde evde bilg. olması çok iyi bak ben ne güsel faydalanıyorm şimdi hemde bebişimin gelişimini takip ediyorm

kızlar, ben aştım artık kusma konularını. Dünden beri ara ara kanlı halde çıkarıyorum. Ama ya mide ya boğaz tahriş oldu. Yarın hastaneye gidicem.
Bir kaç gün o bulantı haplarını kullandım iyi gibiydim hatta, fakat dün ve bugün içmedim. Şimdi eskisinden de beter oldum. Bakalım serum iyi gelebiliyormuş anlaşılan. (sanırım elif yazmıştı)
Umarım beni de toparlar. :Saruboceq:

canım çok geçmiş olsun , kesinlikle serum u tavsiye ederim
3 gündür çok iyiyim,yoksa şu anda hala kıvranıyo olacaktım
canım o hapları da artık içmemeye çalış pek bi faydası olmuyomuşş
aksine masum da değilllermiş...ayrıca kolunda serum takılıyken
yiyebildiğin kadar yemek yeee bol bol da su iç acısını çıkart :)
çok geçmiş olsun tekrar inşallah biranönce toparlanırsın..

unigue nerdesin cnm yazdın kaçtın gerii...kartanesi ne tahliliydi rutin gebelik testlerimi..? nazlı dedigin peksimet nasıl birşey aklıma gelmedi acep ben görmedimmi daha önce..:uhm:

evet canım rutin testler

tamam nurhayatcım yaa isteyen alttan baktırsın isteyen üstten uzatmayalım bence
zaten mecbur kalmadıkça kimse alttan baktırmaya meraklı diil
ben de guatr olduğu için dr. gidişatı kesin bilmem gerek dedi o yüzden baktı, mavişin başka sorunu yani yoksa ne diye uğraşalımki biz de

Kızlar bu vaj. muayene mevzusu öncelikle işinin ehli olmayan bir doktor tarafından yapıldığında ve gereksiz durumlarda başvurulduğunda (hani merkatan kaynaklı olduğunda falan) bence gereksiz. Ama ne bileyim yeterli zaman geçmesine rağmen kese ya da bebek net görülemiyorsa, rahim duvarı kalınlığı gibi bir durum varsa ve gerekliyse, "doktor işinin uzmanı ise" yapılabilir.

Yani duruma göre bu konu değişkenlik gösterebiliyor. yerimseniben

bu arada elifcim tekrar gelirmisin görürmüsün yazımı ama aklıma gelmişken ayzayım dedim..kuzum valla ben bizim kızlar gelmedi diye sordum durdum malum ben hafta sonu ve p.tesi yoktum bende senin gibi kusmalarla baş agrılarıyla ugraşıyordum..valla benide soran olmamıştı farkettim valla..

canım sana da çok geçmiş olsun
çok zor bişeymiş gerçekten bulantıları yaşamak...
olsun canım boşver takma böyle şeyleri, ben şaka yapmak istemiştim ama hassas olduğumuz için insan bekliyo nedense değil mi?
olsun gönüller bir olsun yeter daha yeniyiz zaman geçtikçee
samimiyetimiz de artacak inşallah...

Tamam bünye meselesi ise doktor alttan muayene etmeden benim düşük ihtimalimi bilebiliyomu? Benim bünyemi saptayabiliyomu herhangi bi kazaya uğramadan?

cnm işte zaten düşük ihtimalin varsa doktorun bakmamalı..ama yok risk oldugunu bile bile bakan doktorlar var o zaman dedigim gibi dikkatsiz şekilde hem hızlı hemde çok sokuyorlar aleti sonrada ya keseye neyse zarar veriyorlar sonrada biraz farklı hareketle düşük oluyor işte o zman sorumlusu önce doktor sonra vajinal ultrason anlatabildimmi..bak doktorum baktıgında bana her zmankinden nasıl yavaş nasıl narin hareket ediyordu görmeliydin ve inan ben dogru dürüt kalp atılşını göremeden hemen çıkardı yani toplasan geçirmesi ile çıkarması 15 20 sn sürmüştür.. yani doktorun hareketide önemli.. yoksa hiçbir bayan bile beile bebişinde olmaz istemez öyle degilmi ki ben deli gibi bekledim bebişi bunu bilerek söylemem yanlış anlamayın lütfen beni..

tabi canım bende birşeyi savunduğum için yazmadım bunları.sonuçta doktor değiliz
tabiyki tek sebep bu olamaz bende de lekelenme oldu ve kendi doktorum bunu önermedi alttan bakmayalım ve ilişkide yasak falan dedi bana ilk etapta.sakınca gördükü bunu söledi
ben de riske atmaktansa bakmamak en iyisi diye belirtmek istedim.konunun bu boyuta geleceğini de düşünmedim.inan ben bu siteye kaydoldum hepimiz tecrübelerimizi buraya aktaralımki bilmediğim şeyleride burdan öğreneyim diye.ben yine de bu sitede iyi kötü bildiğim şeyleri yansıtalım istiyorum.
çünkü çoğumuz yeteri kadar tecrübeli değil.burdan öğreneceğimiz çok şey var sanırım.ve benim öğrendiğimde çok şey oldu burdan.tabi moralimizde bozulacak sevinecez de beni ilk lekelenmem de bile arkadaşlar teselli etti beni. umarım beni yanlış anlamamışsındır mavi deniz.inşallah sağlıklı kolay hamilelik geçiririz kendine iyi bak

mavi şu etimek varya peksimet de onun gibi bişi benim bildiğim. diil mi?

mavicim bence yorma kendini sen düşüncelerini yazdın (bende senin gibi düşünüyorum) herkez nasıl istiyorsa öyle yapsın boşver bebiş asabi olucak kız

kızlar geçen giderken sıkışayım diye yanıma 0.5 lt su aldım gidene kadar içtim. Anam sıra bana gelene kadar bi sıkıştım bi sıkıştım diyom şimdi wcye gitsem boşa gidecek bişey göremicez bekledim bekledim -tatlicadiarzu-
hahayt!! :) kuzum canı çeken vaar , içen var içemeyen vaaarrr
Öyle uluorta su içmekten bahsedilir mi -tatlicadiarzu-

canım çok geçmiş olsun , kesinlikle serum u tavsiye ederim
3 gündür çok iyiyim,yoksa şu anda hala kıvranıyo olacaktım
canım o hapları da artık içmemeye çalış pek bi faydası olmuyomuşş
aksine masum da değilllermiş...ayrıca kolunda serum takılıyken
yiyebildiğin kadar yemek yeee bol bol da su iç acısını çıkart :)
çok geçmiş olsun tekrar inşallah biranönce toparlanırsın..
şaka bi yana önümde bir bardak su vardı, sizle yazışırken 3'te 2'si gitti, rekorrrrrr:tomato:

bak bizle yazışmak da serum etkisi yapıyor anam iç iç şakkıdı
anaam o günü düşündükçe fena oluyom ben bi wcye gidip gelem bari hihoyyyt

ayyy güldürdün kız beni alemsin vallakaydirigubbakcemile3
iyi dedin ben de salı gidecem inşallah ben de 1 bardak içem bari
bu arada kahvaltı yapmadanmı gitmek lazım canım yaa

bu arada vajinal muayne konusun da mavi ye katılıyorum
doktoruna göre farklılık gösterebilir,bilinçli bi doktorunuz varsa
kesinlikle korkmayın derim...
bende serum taktırmaya gittiğim de doktorum
karnımdan baktı fakat keseyi göemeyince
endişelendi alttan bakmam lazım dedi bende önce olmaz dedim
sonra ya bebeğim beni bırakmışsa diyee kabul ettim
vee bebişm de dahil kalp atışlarını da gördüm allahıma şükür
bence gerekli durumlar da bakılmalı, zırt pırt baktırın demiyorum kesinlikle
zaten 8.haftaları bi geçelim bebiş iyice büyüceği için
alttan bakmaya pek gerekte kalmayacak...

evet canım rutin testler

tamam nurhayatcım yaa isteyen alttan baktırsın isteyen üstten uzatmayalım bence
zaten mecbur kalmadıkça kimse alttan baktırmaya meraklı diil
ben de guatr olduğu için dr. gidişatı kesin bilmem gerek dedi o yüzden baktı, mavişin başka sorunu yani yoksa ne diye uğraşalımki biz de

cnm anlamadım başak sorun ugraşalım ki falan...hımm cnm daha önce yaptırmamışmıydın sen o testleri..bende duydugum hafta hemen doktor çagırdı hepsini yaptırdım çıktı aradan şükür sadece idrarda bakteri gördü bol su iç dedi..

X